PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg araçlar için stepne yerine lastik şişirme tüpleri

PNT 34
05/08/2010, 11:20
hem zamandan hem mekandan kazanmak isteyen arkadaşlar için..
test ettim kendim ve yeterli..

sizi en yakın benzin istasyonuna ya da lastikçiye götürebiliyor..

hem yorulmuyorsunuz hem üstünüz başınız batmıyor ve bagajınızda stepne taşımak zorunda kalmıyorsunuz..

2 senedir stepne kullanmıyorum..

https://images.hepsiburada.com/assets/OA/200/otm090176.jpg

Hepsiburada.com : Stac Italy 500 Ml Lastik Tamir+şişirici Sprey 090176 | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/stac-italy-500-ml-lastik-tamirsisirici-sprey-090176/ProductDetails.aspx?productId=otm090176&categoryId=262977)

fraust
05/08/2010, 11:30
Bende de 2 tane var aynından ama nasıl kullanılıyor bilmiyorum.

Test ettiğine göre detaylı bir açıklama yaparsan sevinirim.

Yani benim anlamadığım hem lastik tamir edip hem de hava mı basıyor lastiğe. Yoksa ayrıca bir hava pompası falan mı lazım?..

onderbaki
05/08/2010, 11:33
hem zamandan hem mekandan kazanmak isteyen arkadaşlar için..
test ettim kendim ve yeterli..

sizi en yakın benzin istasyonuna ya da lastikçiye götürebiliyor..

hem yorulmuyorsunuz hem üstünüz başınız batmıyor ve bagajınızda stepne taşımak zorunda kalmıyorsunuz..

2 senedir stepne kullanmıyorum..

ufak lastik patlaklarında mantıklı geliyor fakat. onaramayacağı kadar büyük bir patlak durumunda ne yapılır?

taneren
05/08/2010, 11:40
kullananlar çok memnun kaldığını söylüyor,aslında ş.içi kullanımlarda yedek lastiği çıkarıp aracı hafifletebiliriz.ama kafama takılan aşırı sıcaklarda araç içi malum sıcaklık değerleri fırından farksız oluyor,bu tamir tüplerinin patlama riski olmuyormu acaba.

Moosty
05/08/2010, 17:11
Bu kitin kullanıldığı lastik bir daha tamir edilemiyor diye duymuştum, doğrumudur?

zafermutlu
05/08/2010, 17:12
Bu kitin kullanıldığı lastik bir daha tamir edilemiyor diye duymuştum, doğrumudur?

bende aynı şeyi duymuştum eger bir efsaneyse bu söylenen hemen almak gerekir çok pratik birşey..

makeles
05/08/2010, 20:35
şişirici kullandıktan sonra lastiğin tamir edilip içinin yıkanması gerekiyor..
tamir edilemez diye bişi yok, duymadım..

StrawBeeRy
06/08/2010, 00:21
dediğiniz doğrumu tamir yapılabiliyormu alıcam ama aklıma tilki soktunuz ya tamir edilmesse lastiklerimiz pahalı bir tamir olmazsa yarım saat uğraşmamak için lastiği feda etmeyelim sonra

alperyonar
06/08/2010, 00:27
Çok güzel bir alet. Hele birde simit lpg tankı olanlar için. Nasıl kullanıyor??

GRDEDE
06/08/2010, 09:05
Lastiğin bir daha tamir edilememesi söz konusu değil.Lastkçi zaten lastiği söktüğünde yıkıyor ve ilgili bölgeyi taşlıyarak yama yapıyor.Ben dobloda uyguladım içiniz rahat olsun.Ayrıca spreyle tamir ettiğim lastiğe 60 km sonra bir petrode uygun hava bastım ve iki oa öyle gezdim hiç sorun olmadı...

PNT 34
06/08/2010, 09:53
ilk kullandığımda park halinde aracımın birileri tarafından lastiğinin havası indirilmişti..boşu boşuna ne lastik değiştirmekle uğraştım ne de üstüm başım kirlendi en önemlisi de lastik tamircisine gidip lastiğim patlak muamelesi görmedim param cebimde kaldı..hortumunu sibopa geçirip vidalıyorsunuz ve üzerindeki düğme ile basıyorsunuz..benzinliğe gittiğimde 20ps hava basılı olduğunu görmüştüm ve lastiğim komple indirilmişti..patlak lastiğimde de denedim yine aynı şekilde verim aldım..sadece yarılmış lastiklere tabi ki faydası yok..2 kere deneme fırsatım oldu zaten..çekinmeden alabilirsiniz.her zaman bagajımda iki tane bulunduruyorum..1 senedir sürekli bagajımda ve hiç patlama filan olmadı...lpgli araçları stepneden lpgsiz stepneli araçları da işçilikten kurtarıyor..içindeki madde deliği tıkayıp genleşerek lastiği yürür seviyeye getiriyor..alın kullanın ilk defa link sayesinde buradan haberdar olan arkadaşlar bana dua edin...

WiSTaRiA
06/08/2010, 20:15
2 senedir kullanıyorum gayet kullanışlı... Tavsiye ederim...

zafermutlu
06/08/2010, 22:24
2 tane sipariş verdim bu fiyata lastik degiştirmek için ugraşılmaz.. lastikde tamir oluyorsa ne diye ugraşayım iki arabama birer tane ..

WiSTaRiA
06/08/2010, 22:38
adamlar yapmış kullanılışıda kolay....

fraust
06/08/2010, 23:47
Anlatılanlara göre, bu spreyi kullanınca ilk fırsatta lastikçiye gidip içindeki sıvıyı falan boşaltıp tamirini yaptırmak gerekiyor. Aksi halde içindeki sıvı balansı bozuyormuş.

SRDR KRKC
06/08/2010, 23:53
Ben Lastiğe Zarar Verdiğini Düşünüyorum Hani Nedir Gecenin Bir Yarısı Kurtların Uluduğu Bir Dağın Başında Kalmaktansa 180 Liralık Lastiğim Umrumda Olmaz İsterse Bir Daha Kullanılmasın Beni Kurtarsın Denilirse Kesinlikle Alınabilir. Ama Şehir İçi İçin Veya Yakın Tamirci Olabilecek Yerler İçin Kullanılmayabilir Ama Bulundurmak Lazım .

OzzY
07/08/2010, 01:34
fiyat güzelmiş sonaxinkini almıştım 2 sene kadar önce 25tlye daha duruyo,

kişisel fikrim ters bi durumda olmadıkça stepneyi takarım, sonuçta kimyasal. birde kompresör var çivi filan girdiğinde şişirip lastikçiye götürür çok rahat.

guven_ogun
07/08/2010, 02:29
Anlatılanlara göre, bu spreyi kullanınca ilk fırsatta lastikçiye gidip içindeki sıvıyı falan boşaltıp tamirini yaptırmak gerekiyor. Aksi halde içindeki sıvı balansı bozuyormuş.
palio kullanıcısıyım,malumunuz bagajına 2 tane bağırsak kurdu yan yana zor sığıyor:D birde steneyi taşımak sürekli bagajda tamamen öldürüyor bagajı.kuzenim özel bir servisin müdürü ona sorduğumda o da aynı yanıtı verdi balans tutmuyor,uğraştırıyoor.
ama hala nedense bana çok sıcak geliyor

Du Hast
07/08/2010, 13:27
uzun yolda lastik yarılırsa ne olacak yada şehir içinde ancak ıssız bir yerlerdeyseniz..
bence gerek yok :)
ha sürekli şehir içinde geziyorsanız ayrı ancak öyle bir an gelirki cort diye ortada kalmak var :D

PNT 34
07/08/2010, 15:09
o zaman çekiciler bir telefon kadar yakın herkese can..herkesin kaskosu olduğuna göre sorun yok..lastik değiştirmekten zevk alan birisin sanırım veya hayatında kaç kere lastik değiştirdin ve kaç kere lastiğin yarıldı bu da başka bir bakış açısı :)

OzzY
07/08/2010, 15:27
şuana kadar 1 kere lastik değiştirmem gerekti, büyütülcek bişey değil bence :) 10 -15 dklık iş yaşlandınızmı siz :D:D

serdar2362
07/08/2010, 15:43
Bagajda 1 tane aldım 6 aydır duruyor. Şimdiye kadar ihtiyacım olmadı ama hiç belli olmaz.