PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır evo debriyajdan gelen çıt sesi

onderbaki
04/08/2010, 17:58
mrb. arkadaşlar
daha önceki aracımda hiç böyle birşey olmadı. sizinle paylaşmak istedim.
akşam arabayı parkettim ve aracı çalışırken boşa alıp stop ettirmeye niyetlendim. ayağımı debriyajdan çekerken kavrama noktasına yakın bir mesafeye gelince motor tarafından çıt sesine benzer bir ses geldiğini farkettim. kontağı kapatıp denedim. ses gelmiyor.ama rölantideyken rahatlıkla duyulabilecek bir ses geliyor. bir paylaşımınız var mı u konuda.
saygılar.

ERDİ
04/08/2010, 19:25
bende de buna benzer bir sorun vardı pedala basınca kapı gıcırtısı gibi bir ses geliyordu
garantiden debriyaj pedalının üst merkezi değişti ses felan kalmadı belki sizinkide merkezden geliyodur

onderbaki
04/08/2010, 22:31
bendeki ses gıcırtı değil birde basarken değil ayağını çekerken sanki kavrama noktası gibi biryerde geliyor.

phyevren
04/08/2010, 23:56
kaç km araç?

onderbaki
05/08/2010, 09:23
kaç km araç?

1700 km

taneren
05/08/2010, 10:00
Baki, o ses benim araçtada var, normal olduğunu düşünüyorum.

Scottie
05/08/2010, 10:03
Arkadaşlar o gelen ses normal olmayabilir.. servise bir götürüp incelettirin.. nasıl olsa araçlarınızın garantisi var.. üşenmeyin.. km daha fazla artmadan götürün.. sonra yok baskı balata faln bitmiş derler.. zor durumda kalmayın..

taneren
05/08/2010, 10:07
arkadaşlar o gelen ses normal olmayabilir.. Servise bir götürüp incelettirin.. Nasıl olsa araçlarınızın garantisi var.. üşenmeyin.. Km daha fazla artmadan götürün.. Sonra yok baskı balata faln bitmiş derler.. Zor durumda kalmayın..

valla eser kardeş,servise gitmeyi isterim ama kredimi çoktan doldurmuşumdur herhalde.

Scottie
05/08/2010, 10:11
valla eser kardeş,servise gitmeyi isterim ama kredimi çoktan doldurmuşumdur herhalde.

kredi diye bir şey yok.. aracı size kusursuz teslim etmek zorundalar... sen o kadar para verip araba almışsın.. bir arızadan daha gidince sen çok geldin.. yapamayız diyemezler.. öyle bir lüksleri yok..

taneren
05/08/2010, 10:18
kredi diye bir şey yok.. Aracı size kusursuz teslim etmek zorundalar... Sen o kadar para verip araba almışsın.. Bir arızadan daha gidince sen çok geldin.. Yapamayız diyemezler.. öyle bir lüksleri yok..

demek istediğimi kıl müşteri sınıfına girmemek.
Hemen hemen bütün çalışan arkadaşları tanıyorum,geçen gün gittiğimde bir müşteriden bahsettiler.abi adam gidince sevinçten servis olarak konfeti patlatacaktık,bizi kanser etti dediler.

zafermutlu
05/08/2010, 10:30
araba gelmeden tırsmaya başladım okudugum yazılardan dolayı. klima sorunu debriyaj sorunu aynalardan ses geliyor vs vs .. başıma belamı alıyorum ne:) vazmıgeçsem acaba gidip bravo mu alsaydım..

taneren
05/08/2010, 10:35
Zafer sen yazılanları takma kafana,forum'un amacı paylaşımdır.
Bu yazılanlar illaki sorun olacak değil ama bunlaraı yazarak bilgi tecrübe kazanmış oluyoruz.

Birde diğer markaların forum sitelerini bi ziyaret etsen değil evo, araba almaktan vazgeçersin.

zafermutlu
05/08/2010, 10:41
hakan son 5 yılım arabaya anahtar bile degmeden mutlu mesut geçti .. biliyorum tabiki forumun amacı paylaşım ama adam okudukca soru işareti oluşuyor . kendim 40km denedim arabayı almadan ama denemek farklı sürekli kullanıcıların yorumları daha dogru olur kanısındayım.. o yüzden birazcık da övün arabayı korkutmayın arkadaşlar:)

taneren
05/08/2010, 10:50
hakan son 5 yılım arabaya anahtar bile degmeden mutlu mesut geçti .. Biliyorum tabiki forumun amacı paylaşım ama adam okudukca soru işareti oluşuyor . Kendim 40km denedim arabayı almadan ama denemek farklı sürekli kullanıcıların yorumları daha dogru olur kanısındayım.. O yüzden birazcık da övün arabayı korkutmayın arkadaşlar:)

bak sana şunu açık yüreklilikle söylim,evo aldığım için gram pişmanlık yok bende.
Ilk tercihim jazz dı,yüksek fiyatından dolayı alamadım,teyze kızı almış onu inceledim,iyiki almamışım eğer alsaydım o kadar paraya inan acırdım,çünkü jazz ile benim punto arasında 5500 tl fark vardı,şimdi anlıyorum bu farka değmezmış.

Madem istedin sana biraz öveyim;
-kabin içi geniş ve ferah
-motorlar kendini kanıtlamış ve ekonomik.
-spor dış tasarım
-harika iç tasarım
-zengin standart donanım.

ş.içi ve ş.dışı kullandım çok memnun kaldım.

onderbaki
05/08/2010, 11:04
Arkadaşlar o gelen ses normal olmayabilir.. servise bir götürüp incelettirin.. nasıl olsa araçlarınızın garantisi var.. üşenmeyin.. km daha fazla artmadan götürün.. sonra yok baskı balata faln bitmiş derler.. zor durumda kalmayın..

mrb.

sabah aracı ilk çalıştırdığımda denedim araç soğukken ses neredeyse duyulmuyor. acaba kullandıkça mı düzelecek birşey bilemiyorum.

aracı ankara ali uğurludan aldım. fakat servisi konusunda bir fikrim yok.

ankara için en teknik ve en mantıklı iş yapan yer neresi bir fikriniz var mı?

onderbaki
05/08/2010, 11:05
Baki, o ses benim araçtada var, normal olduğunu düşünüyorum.

senin araç kaç km. ve model nedir.

taneren
05/08/2010, 11:08
modeli sol tarafta yazıyor, şuan 3000 km oldu.

az önce servisi aradım bakmadan bişe diyemeyiz getirmeniz lazım dediler.müsait bir zamanda götürecez artık.

onderbaki
05/08/2010, 11:08
araba gelmeden tırsmaya başladım okudugum yazılardan dolayı. klima sorunu debriyaj sorunu aynalardan ses geliyor vs vs .. başıma belamı alıyorum ne:) vazmıgeçsem acaba gidip bravo mu alsaydım..

arkadaşım bence araçtan korkma. hatta bineceğin günü sabırsızlıkla bekle. bütün bunlar ufak tefek şeylerdir diye düşünüyorum ve diğer arkadaşında dediği gibi. daha iyi denilebilecek bir sürü araçta bu ve benzer sorunlar var.

aracı kıyaslarsam. eğer.

ferahlık ve kullanış açısından.
cazz corsa hatta astra ve yeni fiesta ya +100 basar

Scottie
05/08/2010, 11:35
mrb.

sabah aracı ilk çalıştırdığımda denedim araç soğukken ses neredeyse duyulmuyor. acaba kullandıkça mı düzelecek birşey bilemiyorum.

aracı ankara ali uğurludan aldım. fakat servisi konusunda bir fikrim yok.

ankara için en teknik ve en mantıklı iş yapan yer neresi bir fikriniz var mı?

Kavaklıdere Oto ya gidip Müslüm bey ile tanışın.. Fazlasıyla yardımcı olacaktır.

onderbaki
05/08/2010, 12:04
forumdakavaklıdereyi ziyadesiyle duydum :)

bu konudaki tavsiyeler tabii ki önemli. dikkate alacağım.

eyw.

Moosty
05/08/2010, 13:00
Sizin arabada Start-Stop özelliği var mı? Onunla ilgili bir şey de olabilir.

Araç motoru durdurup çalıştırmak için bildiğim kadarıyla debriyajın durumundan da bilgi alıyor. Eğer bunun için de aynı fren pedalında olduğu gibi bir anahtar koydularsa onun sesi olabilir.

taneren
05/08/2010, 13:05
benim araçta s&s yok, rölantide debriyaja basıp bırakırken tık diye ses geliyor.ayrıca birinci vites geçişindede yapıyor.

enoo201
05/08/2010, 21:04
Bence Normal Benim Aracımdada Aynı Sorun Benim Aracımdada Vardı Trafikde Dur Kalk Dur Kalk Yavaş Yavaş Motor Alıştı;)

edelsang
05/08/2010, 21:33
bendede kapı gıcırtısı gibi ses geliyor götürücem zaman bulamıyorum :(

Sauron
06/08/2010, 08:26
hakan son 5 yılım arabaya anahtar bile degmeden mutlu mesut geçti .. biliyorum tabiki forumun amacı paylaşım ama adam okudukca soru işareti oluşuyor . kendim 40km denedim arabayı almadan ama denemek farklı sürekli kullanıcıların yorumları daha dogru olur kanısındayım.. o yüzden birazcık da övün arabayı korkutmayın arkadaşlar:)

Ben aracı alalı yaklaşık 3 hafta oldu , yakacam bu arabayı ... :D şaka şaka...

gayet memnunum olursa da ufak tefek servisin rahatlıkla halledebileceği sorunlar olur diye düşünüyorum.. şimdiden hayırlı olsun

onderbaki
06/08/2010, 08:41
Sizin arabada Start-Stop özelliği var mı? Onunla ilgili bir şey de olabilir.

Araç motoru durdurup çalıştırmak için bildiğim kadarıyla debriyajın durumundan da bilgi alıyor. Eğer bunun için de aynı fren pedalında olduğu gibi bir anahtar koydularsa onun sesi olabilir.

start stop yok.