PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yay için yardım

whitegold
03/08/2010, 15:04
arkadşlar hepınıze merhaba.2008 1,3 m.jet 77hp aracımın uzerınde 215/40/17 lastıklerım var ve yay takmak ıstıyorum kaclık vde ne marka onerırsınız,bu arada sese karsı alarjım var takacagım yayların konforda pek farketmemesı lazım ama buyuk ıhtımal nekadar istemesemde edecektır onerılerınızı beklıyorum,aracımın resımlerı https://forum.grandepuntotr.com/garaj/17912-white-gold.html şimdiden tesekkurler arkadaslar.

krakercocuk
03/08/2010, 15:12
kaptan aynı araç aynı jant lastik bende mevcut 3,5 cm hr yay aldım bugün yarın kargoyla geliyor uzun arastırmalar sonucu bu yayda karar kıldım

ayrıca şu linkden konuyu inceleyebilirsin https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/18989-yay-dusurmesi.html

whitegold
03/08/2010, 15:43
fırat takmadan once ve sonrasının resımleırını cekıp koyarmısın goreyım,bıde ne kadara aldın kardesım?

krakercocuk
03/08/2010, 15:56
oyle yapacağım zaten çekicem fotosunu ama henüz takmıycaz bu hafta sonu olacak gibi belli deil...şu linkdende bu yayların nasıl durduğunu görebilirsin ali abinin arabasında..

3,5 hr
https://forum.grandepuntotr.com/garaj/14169-3-yil-sonunda-schumi-guncel-buyuk-resimli.html

whitegold
03/08/2010, 17:27
fırat sence yeterlımı bu dusus sankı bana yeterlı deılmıs gıbı geldıde? bıde ılk gonderdıgın lınkte ılk yorum yapan arkadasta hr yı vede 3,5 lugu tavsıye etmems sankı sen ne dusunuyorsun?

krakercocuk
03/08/2010, 17:52
dostum benim için en uygunu bu geldi aklımda yatan..5 cm hr vardı önceleri aklımda sonra çok düşecek ve araba dolduğunda iyice sıkıntı olacağından dolayı ve taban olcülerimizin 215 olmasından dolayı büyük risk olacaktır..çesitli abilerim arkadaslarım hepsini fikrini beyan ettiler ve bende hr 3,5 da karar kıldım...sen arabanın boş hali üzerinden değerlendiriyorsun birde görüntüsünü öyle düsün..sen ve yanına bi kişi daha binince araba hepden çökecek bunuda düsün...karar senin ama benim açımdan en mantıklı buydu..ama özellikle hr açısından dıyorum...eibach daha az indiriyo mesela. yine karar senin tabi benim için oldukça tatmin edici

bu arada oradaki ilk yorumu yapan bulut olmuş onun arabayı düşürme anlayışı bizden biraz farklı..onda kesme işlemide mevcut ama zorlanıyor kullanırken...kasıslerden geçerken akrep birden yengeçe döner yan yan geçersin:D

whitegold
03/08/2010, 18:18
aynen abıcıgım oda dıle getırmıs zaten sıkıntı yasadıgını 3,5 en mantıklısı hr yıde bıraz daha arastırıp karar vermek lazım yınede fıkırlerın ıcın saol kardesım senınkıde ıcıne sıner umarım resmını koyunca bı haber ette bakalım abım Allaha emanet,

krakercocuk
03/08/2010, 18:23
zaten iki marka var en iyi hr ve eibach sonrasında voglant tercih ediliyo diye biliyorum aralarında en iyi aracı düşüren hr...ancak biraz konfor kaybı mevcut dierlerine göre eibach ise konfordan fazla ödün vermemekle beraber düşürmede zayıf kalıyor..örneğin 5 cm eibach önleri 4 arkları 3 cm düşürüyor diye biliyorum..voglantda fazla basmıyor sanırım..yanlışım varsa arkadaşlarım düzeltsin..gönderirim sana fotoyu takınca..önce ve sonrasını

whitegold
03/08/2010, 19:32
zaten iki marka var en iyi hr ve eibach sonrasında voglant tercih ediliyo diye biliyorum aralarında en iyi aracı düşüren hr...ancak biraz konfor kaybı mevcut dierlerine göre eibach ise konfordan fazla ödün vermemekle beraber düşürmede zayıf kalıyor..örneğin 5 cm eibach önleri 4 arkları 3 cm düşürüyor diye biliyorum..voglantda fazla basmıyor sanırım..yanlışım varsa arkadaşlarım düzeltsin..gönderirim sana fotoyu takınca..önce ve sonrasınıok kardesım beklıom fotolarını

GP COSKUN
03/08/2010, 20:28
kesinlikle 3.5 luk hr al tak
beklentilerini karşılamasını istiyorsan

whitegold
04/08/2010, 15:36
kesinlikle 3.5 luk hr al tak
beklentilerini karşılamasını istiyorsantamam coskun abıcıgım tesekkur ederım fırat kardesımız bı taksın bı gorelım de ona gore karar vercem artık,