PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüm sesler tam da bitmişti derken sol önden gelen ses..

phyevren
03/08/2010, 14:14
merhaba arkadaşlar..
36.000 km de ki aracımda daha 1.km den bu yana malum seslerle uğraşıyorum uzun zamandır da ses problemim yoktu.

Ta ki 2 gün önceye kadar..

Aracı sabah çalıştırıp geri vitese takıp kalktıktan bir süre sonra sol ön taraftan sanki şisedeki suyun çıkardığı ses gibi tak tok luk şeklinde ses geliyor.Acaba dedim el freninden mi yapıyor çünkü kış aylarında el frenini çekili unuttuğumda balatalar yapışır gibi oluyordu ve aynı sese benzer ses yapıp geçiyordu.
Bir gece el frenini çekmeden park ettim sabah yine kalktıktan kısa süre sonra aynı sesi yaptı.
Dedim acaba geri viteste mi sıkıntı var acaba şanzuman falanmı (çok kılımdır bu konuda kendime) bu sefer aracı geceden aracı ters park edip sabah 1.viteste kalktım yine aynı ses var.
Sadece kalkışlarda aracı çalıştırdığımda var olduğunu sandığım bu ses son 1 gündür ise kırmızı ışıklarda da oluyor.
Acaba dedim koltuk altında su falanmı unuttumda o mu lakurduyor hiç bir şey yok araçta mekanik hiç bir sorun yok.
Klimadan şüphelendim baştan ama klima sürekli kapalıydı zaten..

Sesi tekrar tarif edersem şişedeki suyun çalkalanması yada plastik malzeme çekiçle vurmak gibi lak tak tuk luk şeklinde..

Umarım ayrıntılı yazabilmişimdir,bu sese yorum getiren arkdaşlar olursa sevinirim.
Ayrıca 40.000 bakımında sesi servise göstereceğim,Şimdiye kadar bursa da sürekli çalışkanel e gidiyordum ama son yaşadığım adam aldatmaca ve müşteri sallamamadan dolayı servisimi değiştirmek istiyorum bana bursa da hangi fiat yetkili servisini önerirsiniz?

GP ÜMİT
03/08/2010, 14:56
bende daha evvel polio vardı. kalkışlarda aynı ses geliyordu.çok araştırdım,aracı iyice dinledim. sonunda ön kapının altında yamur tahliye deliği tıkanmış ön kapıya biraz su birikmiş.kalkışlarda o çalkalandığı zaman o sesi duyuyordum.eğer öyle bir durum ise kapının altında ufak bir delik var onu telle açabilirsin.

xcoder
03/08/2010, 15:17
radyatör suyu azaldığında su sesi gelebilir.

GP COSKUN
03/08/2010, 21:00
rüstem çok acil sol ön ve arka lastiğin bijonlarını kontrol et
anlattığın sesi dinlemeden konuşmak zor ama ben bijon gevşekliği olabilir diye
tahmin ediyorum
kontrolü gözle değil bijon anahtarı ile yap

phyevren
03/08/2010, 21:38
radyatör su seviyesi normal ve fan çalışması da beklenen şekilde. yarın bijonları bi kontrol edeceğim.

makeles
03/08/2010, 21:54
amortisör takozları olabilir..

LeoN48
03/08/2010, 22:00
ömür biter, gp'deki sesler bitmez