PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımın sol tarafı daha yatık?

taneren
02/08/2010, 18:25
Arkadaşlar aracımın arka sol tarafı sağ tarafa göre 1-1,5 cm daha düşük ,sizce neden kaynaklanabilir.

krakercocuk
02/08/2010, 19:04
amortisorler olabilirmi

koyublack
02/08/2010, 19:43
abi sen arabayı sıfır almıştın. lastik basıncına baktın mı olmadı bi servise göster garip bir durum

aeron
02/08/2010, 20:35
Eski aracimda sag arka helezonu değiştirmiştim, epey bi zaman arka sag yüksek kalmıştı zamanla alcaldi tabi, buna benzer bir sorundur tahminen

taneren
02/08/2010, 20:54
aracım daha 2500 km de, sol tarafın lastik ve çamurluk arasındaki mesafe sağ tarafa göre daha az.yani sola 1-2 cm daha yatık.

yeni Adıyaman'dan döndüm,araç full doluydu ve yollarda çalışmadan dolayı bozuktu.acaba yol kasislerinden hızla geçtiğimde aracın arka tarafı oldukça fazla esneme yaptı,yaylardan birinde sorunmu oldu,bilemiyorum.
genelde bu tarz sorunlar hangi parçadan kaynaklanıyor.

GP COSKUN
02/08/2010, 22:32
süspansiyonu dengeleyen iki ana parça var
biri helezon yaylar
diğeri amortisörler
görüp bakmadan net bir şey söylemek zor
aracınız nasıl olsa garanti kapsamında servise gidip sorunu gösterin

taneren
04/08/2010, 01:02
Aracımı servise götürdüm ve normal olduğunu söylediler.serviste bir gp ve evo vardı onlara baktık onlarda aynıydı.fabrikasyon bu şekildeymiş.
Arkadaşlar sizlerde araçlarınızı bi kontrol edebilirmisiniz.

GünahsizSeytan
04/08/2010, 01:17
Fabrikasyon olarak bu şekilde olması cok ilginc, takıntılı insanlar için gercekten cok zor bi durum olsa gerek :D

taneren
04/08/2010, 01:20
Fabrikasyon olarak bu şekilde olması cok ilginc, takıntılı insanlar için gercekten cok zor bi durum olsa gerek :D

TOLGA :dilcikartma:

BAK NEDEN TAKTIM BUNA SÖYLİM; ARABAYLA FULL+FULL DOLU Bİ ŞEKİLDE VE SÜRATLİ OLARAK SERT KASİSLERDEN GEÇTİM VE ARABANIN ARKASI NERDEYSE YERE YAPIŞTI VE PAZARCIK GÖLBAŞI ARASINDAKİ YOL ÇALIŞMASINDAN DOLAYI YOLDA FARK ETMEDİĞİM KOCA BİR TAŞIN ÜZERİNDEN GEÇTİM. ACABA DİYOM YAY VEYA AMORTİSÖR ZARAMI GÖRDÜ. HALİYLE BİRAZ TAKILDIM.

AMA ŞUNU SÖLİM UZUN YOLDA ARABAYA DOYAMADIM.

aa21
04/08/2010, 01:38
Aracımı servise götürdüm ve normal olduğunu söylediler.serviste bir gp ve evo vardı onlara baktık onlarda aynıydı.fabrikasyon bu şekildeymiş.
Arkadaşlar sizlerde araçlarınızı bi kontrol edebilirmisiniz.
servislere göre garantili arabada hersey normal nedense(istisnalar hariç) ben bi anlam veremiyorum

atalayx
04/08/2010, 03:10
belki yapmissinizdir ama,su terazisiyle tavandan olctunuz mu

h k
04/08/2010, 11:58
başka markaları bilmem ama fiatlarda bu var. eski paliomda vardı , o zamanlar servis normal demişti.

tekerlek çamurluk arası boşluktan anlayabilirsiniz iki taraf eşit değil.