PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : konfor ve karışık paket!!! :(

fatihhhh
04/04/2007, 21:34
2007 model dinamik modellerinde konfor paket kavramı değişmiş.
ben şimdi bunun kavgasını yapıyorum
bakalım kimk azanacak.
konfor pakette önceleri 4 özellik vardı:
1- park sensörü
2-eşya gözlü ön kolçak
3-bagajda 12 V priz
4-elektrik ayarlıbel desteği

yeni(2007 model dinamiklerde) konfdor paket01 ve 02 die 2 ye ayrılmış
KP01 de:
1-park sensörü
2-arka camlar elektrikli
3-bagajda 12 V priz.

KP02 de:
1-park sensörü
2-bagajda 12 V priz
3-elekrikli ayarlı bel desteği

şimdi ben siparişiverdiğimde bu 2007 değişiklikleri internette yazmıyordu, hatta bayi de bilmiyordu. müşteri hizmetleri aradım, yüzsüz bi şekilde değişiklik olduğunu söyledi, bense siparişi verdiğimde ve arabayı alırken (daha geçen pazartesi 02,04,2007) de hala internet sayfasının güncellenmediğini, bayi nin beni uyarmadığını, bunun hiç etik olmadığıunı söyleyerek tekrar aradım.
bakalım noolcek, fiat la mı bayi ilemi kavga edeceğim bilmiyorum.
bayi yi kötülemek istemiyorum, çünkü çok saygılı ve ii dawranıyorlar, inş bi tatsızlık olmaz.
bu arada arabamla pazartesi aldım ve TR turuna çıktım 1000 km yi geçtim bile
saatte hızım 85 km yi geçmiyor(otoyolda bile) 4,5 lt/100km yakıtı ile çok ekonomik bi araç. yanlız lastiklerin gürültüsünü içeriye çok fazla alıyor.
klima yı, yol PC sini ve müzik sisteminin inceliklerini çözmeye çalışıyorum.
walla arama yaptıktan ve bulamadıktan sonra merak ettiğim şeylerle alakalı çok konu açarım şimdiden uyarayım ha! ;)

OzzY
04/04/2007, 21:36
hoşgeldin...
bence hakkını fiattan aramalısın.

shoparr_
04/04/2007, 21:39
eksik olan kolçak kesinlikle kavgaya değer..peşini bırakmamanızı öneririm.sorunlarınıza gelince sitede arama yaparsanız biçok konuda yardımcı olucak başlıklar bulucaksınız ancak bulamazsanız tüm sorularınızı paylaşabilirsiniz tabi ki..keyifli sürüşler aktif forumlar

emre
04/04/2007, 21:43
abi bende senin yerinde olsam kol dayamayı isterim ve fiat ta onu %90 verir sen peşini bırakma bu işin ;)

h k
04/04/2007, 22:07
kolçak ve park sensörü şahane bir ikili , diğerleri pek bir şeye yaramaz. kolçak için bencede bastir .

Linos
04/04/2007, 22:15
şimdi ben siparişiverdiğimde bu 2007 değişiklikleri internette yazmıyordu, hatta bayi de bilmiyordu. müşteri hizmetleri aradım, yüzsüz bi şekilde değişiklik olduğunu söyledi, bense siparişi verdiğimde ve arabayı alırken (daha geçen pazartesi 02,04,2007) de hala internet sayfasının güncellenmediğini, bayi nin beni uyarmadığını, bunun hiç etik olmadığıunı söyleyerek tekrar aradım.
bakalım noolcek, fiat la mı bayi ilemi kavga edeceğim bilmiyorum.

Fatih, bence sitemlerinde sonuna kadar haklısın! Ama şu da bir gerçek ki Fiat savunmasını aşağıda yazanlara göre yapacaktır! Buna da hazırlıklı olmalı, gerekirse işin hukuki boyutunu araştırıp ona göre bir tavır takınmalısın...
https://img233.imageshack.us/img233/8279/image1zq4.jpg (https://imageshack.us)

Umarım Fiat müşteri hizmetleri, sana karşı olan olumlu tavrını, isteklerini yerine getirmek konusunda da sürdürür!..

microab
04/04/2007, 22:18
Hayırlı olsun aracın.
Kavganda haklı çıkabilmen dileği ile...

OzzY
04/04/2007, 22:20
Fatih, bence sitemlerinde sonuna kadar haklısın! Ama şu da bir gerçek ki Fiat savunmasını aşağıda yazanlara göre yapacaktır! Buna da hazırlıklı olmalı, gerekirse işin hukuki boyutunu araştırıp ona göre bir tavır takınmalısın...
https://img233.imageshack.us/img233/8279/image1zq4.jpg (https://imageshack.us)

Umarım Fiat müşteri hizmetleri, sana karşı olan olumlu tavrını, isteklerini yerine getirmek konusunda da sürdürür!..
benimde aklıma geldi ama bence durum farklı. yani Fatih belirtilen özellikler için anlaşmış ancak istediği modelden farklı birşey gelmiş....
bence dynamic sipariş edipte active almak gibi bişey

karaburak
04/04/2007, 22:20
Aynı problem benim aracımda da oldu.Ben alalı 1 ay kadar oldu.Aracımda kolçak ve elektrikli bel ayarı yok. Siteden bir arkadaşı referans göstererek bayiden eksik parçaların ücretini talep ettim ama veremeyiz dediler. Bunun üzerine müşteri hizmetleri ile görüştüm onlar da halledeceklerini söylediler ve 1 hafta sonra bana bayiden telefon geldi. 409 ytl+kdv para iadesinde bulunacaklarını söylediler.Ben para iadesine razı oldum,imkanım olsa direk parçalarımı takın derdim ama bu parçaları taktırmak için aracı aldığım bayiye götürebilme gibi bir imkanım şu 6 ay içinde yok. Bizde müşteri hizmetleri hiç bir sorun çıkarmadı direk ilgilenilecek dediler ve ilgilenildi, hatta bununla ilgili "eksik donanım" diye de bir konu açmıştım arama yaptırırsan bulursun ;)

dreamerdaddy
04/04/2007, 22:47
Arkadasım sipariş ne zaman verdiysen o fiyattan vermek zorundalar ben mayıs ayında sipariş vermiştim skydome için 2 ay bekledim temmuzda teslim aldım temmuz ile mayıs fiyatları arasında aldıgım paketler de dahil 3-3,5 milyar fark vardı ben eski fiyattan aldım gayette iyi aldım emotion spor paket skydome konfor paketi içindedi zaten 33400 ytl ye aldım arabada bi eksik deri koltuk ve otomatik vitesti..

fatihhhh
04/04/2007, 23:13
409+kdv fena diilmiş,
gerçi ben kolçak ın olmasını çok istiyordum ama,
bi de elektrikli bel ayar desteği ne kadar kulllanışlı bişi hiç bilmiyom, bilgisi olna? ii dir diyen?
(ben park sensörlerine hayranım mesela, hatta ön tarafa taktırmayı bile düşünüyorum park sensörü olmazsa olmaz. bu "--bel şeysi" için aynı görüşte olan varmı?)

ABNEW
04/04/2007, 23:22
Fatih hoşgeldin, aracın hayırlı olsun.Fiat ın internet sitesi evlere şenlik:) 3 aydır bazı modellerin fiyatlarını güncelleyemediler ve dediğin gibi Gp donanımlarındaki değişiklikler daha görünmüyor...

fatihhhh
04/04/2007, 23:27
fiat ın internet sitesi çok lakayt.
panda 4x4 ler idea lar üretimi ve satışı durdurulduğu halde haala istede yer alıyor. neden kaldırmıyorlar bilmem,
bu siteye dayanarak erzurum fiat a gittim(panda 4x4 ve idea hakkında bilgi almak için felan), adamlar nerdeyse dalga geçeceklerdi benimle(hiç sewmedim tavırlarını) hem suçlu hem güçlü ler.
inş punto, bu fiat hizmet anlayışı ve çalışanları kadar kötü değildir

ABNEW
04/04/2007, 23:34
Kesinlikle değil.Bu arada İdea ve Panda artık Tr ye gelmeyecek mi gerçekten?Hiç duymamıştım bunu.

karaburak
05/04/2007, 00:22
Kolçağı ben de çok istiyordum, bir arkadaşımın golfünde var ve inanılmaz rahat, kendi aracımda olmadığını öğrenince dünya başıma yıkıldı nerdeyse :P:), müsait bir zamanda bir çare bulup taktırıcam İnşallah

pascal
05/04/2007, 02:01
kolçak çok önemli, aldığın yere bastırırsan bence kolçağı hediye ederler.

levogrande
05/04/2007, 07:11
Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun.Bence sorun bayiden değil, fiattan kaynaklanıyor. Ben de aynı bayiden aldım aracımı, gerçekten de Çimenler Otomotiv' den çok memnun kaldım, hepsine buradan teşekkür ederim...

Mısafır
05/04/2007, 08:45
sıparıs verdıgın anda durum neyse o gecerlıdır bence sonucta o secenekler uzerınden anlasılmıs sıparısı verılmıs ve satıs temsılcısı o sekılde yonlendırmıs...
uzlasılabılır...

bambogie
06/04/2007, 11:17
arkadaşlar ben 2007 yılında konfor paketi kaosunu ilk yaşayanlardan biriyim yazdıklarımı ve sonuçlarını takip ederseniz görürsünüz neler olduğunu boşu boşuna
fiata kızmanızın bi anlamı yok adamların hukuken yazdığı istediiini çıkartır istediğini koyar canı isterse güncelle durumu size tamamen hiç bir şey kazandırmaz sadece benim ve bir kaç arkadaşın başına geldiği gibi eksik donanımların parasını geri almanızdan başka bir şeye yaramaz ayrıca hiç zannetmiyorumki servis kolçak vs vs vs hediye etsin cıngar çıktı diye artık güzel bi laf buldumdu bu modeller böyle oluyo deyip keyifle kullanmaya başlasan yeridir sanırım kolçakta 50 - 100 ytl arası bişidi benimkinde kolçak yok valla çokta aramıyorum bu haline alıştım desem yeridir...

Ziyaretçi047
06/04/2007, 16:05
Fiat i ara aç ağzını yum gözünü . Tabi mantık çerçevesinde. Amacına ulaşamasan bile içini boşaltır rahatlarsın :) Servise de selam söyle . Onlar anlar :)

fatihhhh
21/05/2007, 21:51
istediğim paketi temin edemeyen bayi bana
kolçak yerine 200 ytl para göndermeyi teklif etti,
elektrik ayarlı bel desteği olmaması yerine de arka camların elekrikli olmasına saydı.
ben başka bi bayi ye kolçağı kaça takabileceklerini sorduğumda koltuğun döşeme ve kılıfında kesme biçme işi yaparak 350 ytl ye takabileceklerini söylediler.
bilmem bu konfor paket olayında karlı mı çıktım zararlı mı? ama ilça mümessillerinin getirdiği bi yastığı bel desteği olarak kullanıyorum şimdilik ve sanayiden 30-40 ytl ye bi kolçak alıp taktırmayı düşünüyorum.

*C@N*
22/05/2007, 21:25
abicim derimki hiç boşu boşuna orjinalliğini bozma.Boşver artık kolçaksız olsun.Aldığın 200 milyonlada git deponu fullet doya doya gez 1-2 hafta.Sen kafanda çözmüssün aslında sorunu koyarsın yastığını beline trafik sıkışırsada dayarsın cama kestirirsin :) üzmeyelim böyle basit şeyler için kendimizi tamam haklıyız sonuna kadar ama bir yere varmıyor...Adamlar ne yapıp edip kendilerini haklı durumuna getiriyor biz boşuna kendimizi sıkıtığımızla kalıyoruz..

Reddline
22/05/2007, 21:57
bence arka camlar kolçak ve elektrikli bel desteğinden kat kat daha önemli kolçak sonraları zaten ses yapmaya başlıyo gacur gucur... alrısın 25ytl ye yapay deri kolçak taktırırsın cillop gibi olur. arka camlar da otomatik olur böylece. bel dersteği kırk yılda bir uzun yolda belin ağrırsa 5 10 dk kullanıosun o kadar

evrenarisoy
12/05/2011, 22:36
Arkadaşlar bende 2007 model Grande Punto Dinamik + Konfor Paket var

1- park sensörü
2-eşya gözlü ön kolçak
3-bagajda 12 V priz
4-elektrik ayarlıbel desteği
bu yazdıklarınıza artı olarak
5- Fiat Hi Fi ses sistemi var...

fatihhhh
18/05/2011, 16:10
aradan zaman geçti.
ben 200 tl mi geri aldım.
amster marka kolçak ı internetten 175 tl ye aldım.
bel desteği yerine, sırtıma eşantiyon bir yastık koyarak idare ediyorum.
şu an biliyorumki arka camların elektrikli olması daha büyük avantajmış.
o zaman yanlışlıklada olsa, lehime güzel bir yanlışlık olmuş.
şimdilik memnunum. :)