PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silecek kol takımı

cemsahin01
19/07/2010, 17:48
Merhaba arkadaslar !

Benim gp'nin ön silecekten su gelmiyor servise götürdüm kolun bozuk oldugunu söylediler hersey calısıyor sadece ön cama su vermiyor.Kolun bozuk oldugunu söylediler.Arabayı 2.el aldım actılar baktılar bırsey bulamadılar sonra arabaya laf atmaya basladılar ısten anlamayan bır eleman atıp tuttu ıste hava yastıgı acılmıs felan dıye garantıden olmaz dedı.Neyse uzatmayın servis tam bir rezalet feci cahiller muhattap olmaya degmez.Sımdı sorum su bu kolun yan sanayısı var mı orjınalıne 407 tl dedıler.Dısarda bunu tamırı veya yan sanayısını veya cıkmasını bulabılırmıyım yardım eden olursa sevınırım.Tsk.

ademtahir
19/07/2010, 18:17
geçmiş olsun...
ilginç bir durum kol bozuksa bozuktur sadece cam suyunu atmayıpta diğer herşeyi çalışması garipsenir durum bence başka bir yerde baktır eğer aynı arıza derlerse çıkmacılarda bulma şansın var...

cemsahin01
19/07/2010, 18:30
teşekkür ederim adem bey yarın baska yere gösterecem orada aynı seyi soylerse cıkmasına bakacam...

femoli
19/07/2010, 19:02
silecek kolu ünitesi arızalı ise içini açtırıp silecek kısmının bakırını temizleyebilirsiniz çıkmışta olabilir oksitlenmişte 407 tl olan bir ürün için açmak temizlememk göze alınır:)

GP COSKUN
19/07/2010, 21:34
cem kolu su fışkırtmak için çektiğinde su pompasının sesini duyuyormusun
yani vınnnn diye bir ses geliyor ama su gelmiyormu
yada kolu çektiğinde ne bir ses nede su yokmu
açıklarmısın biraz
ben başka türlü bakıyorum olaya belkide kol bozuk değil

cemsahin01
20/07/2010, 07:32
vınn diye bir ses geliyor ümit abi motor calısıyor zaten tek motor arkaya su veriyor...

GP COSKUN
20/07/2010, 08:52
o zaman cem sen kolu değiştireceğine servisini değiştir
çünki gelen vın sesi motorun çalıştığını gösteriyor dolayısıyla kol gerekli görevi yerine getirip motora su pompala komutunu veriyor demek
su kolun içinden geçmediğine göre yada bizim silecek kolumuz su pompası olmadığına göre muhtemelen 407 tl lik bir parça satmayı düşünüyorlar
dışarıda bir elektrikçiye gidip göster bence
su pompasının motoru çalıştığına göre ya motor vakum yapmıyor yada senin ön cam su fıskıye kanalların tıkalı yada kopma meydana gelmiş olabilir

MURAT_41_41
20/07/2010, 09:53
çünki gelen vın sesi motorun çalıştığını gösteriyor dolayısıyla kol gerekli görevi yerine getirip motora su pompala komutunu veriyor demek
su kolun içinden geçmediğine göre yada bizim silecek kolumuz su pompası olmadığına göre muhtemelen 407 tl lik bir parça satmayı düşünüyorlar
su pompasının motoru çalıştığına göre ya motor vakum yapmıyor yada senin ön cam su fıskıye kanalların tıkalı yada kopma meydana gelmiş olabilir

katılıyorum hangı servısmıs o cok merak ettım sanayıde kı elektrıkcı cıragına götursen yapar senın sorunu nu

erdta
20/07/2010, 10:40

Cem bencede en mantıklısı servisi değiştirmek, birde şu servisin adını verirsen bizimde bilgimiz olur.

cemsahin01
20/07/2010, 10:50
tekrar merhaba !

şimdi servisten geliyorum daha önce mersin servisine götürdüm airbar patlamıstı bu yuzden garanti dısı demıslerdi şimdi de adana servisine götürdüm onlarda aynı seyi soylediler sinyal paneli arzalı dediler komple degişecek dediler içini açmaya yetkileri yokmus 407 tl diyorlar bilmiyorum ne yapacam sanayi ye mi götürsem acaba ? onlar içini açıp bakarlar belki cunku butun foksiyonlar calısıyor sadece on taraf su atmıyor cok ilginc ya moralim feci bozuldu:((

cemsahin01
20/07/2010, 10:52
belki o vınn sesi arka cam içindir ümüt abi arka cam su gönderiyor...

GP COSKUN
20/07/2010, 11:28
CEM
silecek kolunu ileri doğru ittirirsen arka cama su sıkar
kendine doğru çekersen ön cama
sen kolu kendine çektiğinde ses geliyormu kardeş

cemsahin01
20/07/2010, 13:30
gelmiyor abi ya....

GP COSKUN
20/07/2010, 13:53
cem üzgünüm ama o zaman kolun yanık olma ihtimali yüksek
mekanizmanın içinde 2 adet platin var biri ön tarafa ait diğeri arka tarafa
uzun süre su fışkırttığın zaman platin karşılığına yapışıp kalabiliyor
puntoların silecek kolunun içi açılamıyor çünki plastik perçin ile sabitlenmiş durumda
muhtemelen kol değişecek
ama sen yinede dışarıdda bir göster
kol illaki değişmesi gerekiyorsa ve bu parayı veremem diyorsan
git bir parçacıya reno 12 su fıskiye motoru al 25-30 tl birşeydir
içeriye bir tek çekme düğme koy ve bu şekilde kullan
en azından susuz kalmazsın

cemsahin01
20/07/2010, 14:21
Ümit abi serviste benim yanımda söktüler kolu aslında kolu iç mekanizması açılıyor fakat servistekiler bizim yetkimiz yok dediler eger dedi sen kendi rızan ile istersen acar bakarım demısti olmadı en son cagre oyle yapacam ama çok ilginç ya butun foksiyonlar calısıyor sadece on cama su gelmıyor cokda onemli bıse degıl aslında ama ıcım rahat etmıyor dısarda bır elektrıkcıyede gosterecem fakat bu sorun elektrık sorunu degil elektronik bir sorun gibi o kolun içini açıp gerekirse ölçüm yapıp lehim felan gerektirecek bir müdale yapa bilen biri baskması lazım.Birde bu kolu baska yerde bulamamı acaba ?

MURAT_41_41
20/07/2010, 14:31
yada su fıskıye motorunun hortumlarını yer degıstır arka suya bastıgında ön tarafa atsın

hsyn28
20/07/2010, 14:34
yada su fıskıye motorunun hortumlarını yer degıstır arka suya bastıgında ön tarafa atsın
+1000 cok mantıklı gercekten en azından yapılana kadar ön cam susuz kalmaz.

GP COSKUN
20/07/2010, 15:07

hay aklınla bin yaşa murat
harika bir fikir

MURAT_41_41
20/07/2010, 15:38
hatta araya bı üclü su fıskıye rekoru abi bastınmı hem öne hem arkaya atsın :) sonucta arka suya bastıgın zaman sılecekte calısıcak ya en azından kuru calısmamıs olur

Du Hast
20/07/2010, 15:39
helal olsun hocam ya mükemmel bir fikir
tebrik ederim sizi :)

aeron
20/07/2010, 17:32
arka cama nasıl su atıyor, dinamiklerde varmi bu

hsyn28
20/07/2010, 17:43
arka cama nasıl su atıyor, dinamiklerde varmi bu
kolu assa yönde ittirin su atar ve silecek calısır.

sawyer
20/07/2010, 19:37
müthişsin yine murat abi

cemsahin01
21/07/2010, 09:31
murat süpersin bu fikir iyiymiş inşallah dedigin gibi olur arka cam pek önemli degil oraya su atmasada olur ama ön cam önemli bunu bir sorim bakim ya inşallah olur...Boşa dememişler bir elimn nesi var 2 elin sesi var akıl akıldan üstündür...helal olsun..

fatihhhh
21/07/2010, 10:06
çok yaratıcı bir düşünce, işe yarayacakmı bakalım.
sonucu burdan yazın, bizxlerde öğrenelim.

MURAT_41_41
21/07/2010, 13:33
olmaz olurmu cem olur tabı ama o elektrıkcıye göturme :)

cemsahin01
21/07/2010, 16:40
evet şimdi sanayiden geliyorum murat dedigin gibi yaptırdı para bile almadılar suan on fiskiye calısıyor arka calısmıyor sorun bu sekil hal oldu arkaya zaten gerek yok onemli olan on cok tesekkur ederim...hepinize ilginize...süpersiniz..

MURAT_41_41
21/07/2010, 16:49
ne mutlu bize fıkırlerımız ıse yaradıysa cem hadı gözun aydın dıyelım buyuk masraftan kurtuldun

cemsahin01
21/07/2010, 17:02
sorma murat ya 400 tl verecek hıc durumum yoktu ınan.Bişe daha soracam topic farklı ama mesela arabanın klimasını acınca titreme baslıyor bu normal mi sizce ?

MURAT_41_41
21/07/2010, 17:05
lpg varmı araban da

cemsahin01
21/07/2010, 17:13
yok araba 2009 model 7800 km daha...1.4 fire active

MURAT_41_41
21/07/2010, 17:25
ok ılk actıgında olabılır yanlız kalörıfer vıbrasyonun dan bahsetmıyoruz demı bıde sureklı devam edıyormu

cemsahin01
21/07/2010, 18:02
ya fazla bır sekılde degıl ama yanı arac bıraz tıtrıyor klımayı acınca oluyor baska sekılde kesınlıkle ses yok..

MURAT_41_41
21/07/2010, 18:10
ok sıkıntı yok cem rahat rahat kullana bılırsın yalnız aracın cok yenı daha kolu nasıl garantıden degısmez anlamadım su senın arabanın bı sası motor numarısını verırmısın bana

cemsahin01
21/07/2010, 20:57
ya ufak bır kaza gecırdım sag camurlıugu ısıklarda vurdum bu yuzden airbag patladı bizde ozaman dısarda yaptırmıstık servıs pahalı dıye bunlarda orası oynanmıstı dıye servıs dısı dedıler bu yuzden yapmadılar ruhsat arabada bırazdan alır sahse numrasını yazarım murat...sen servıste felan mı calısıyorsun ?

MURAT_41_41
22/07/2010, 08:57
ewet cem kazadan dolayı almamıslardır tamam o zman bende yenı araba oldugu ıcın dedım ver dıye neyse vermene gerek yok o zaman o kadar zedelıcek ne yaptılarkı öle

cemsahin01
25/07/2010, 19:33
ok saol muratcıgım emegıne saglık hepınıze cok tesekkur ederım.

erbil
05/03/2011, 17:11
Aynı sorun bende de mevcut. Arabam da aynı model. Çorlu Fiat servisi yaklaşık 500TL masraf çıkarttı. Bende ön cam ve arka camdan da su gelmiyor :s Sorunun silecek kolunda olduğunu söylediler. Bu durumu tamir edebilecek birisi var mı veya çıkmasını bulabileceğim?

yolcu27
05/03/2011, 22:00

bu kadar yaratıcı birisi daha var mıdır diye soruyordum kendime :)

hatta araya bı üclü su fıskıye rekoru abi bastınmı hem öne hem arkaya atsın :) sonucta arka suya bastıgın zaman sılecekte calısıcak ya en azından kuru calısmamıs olur

taaki bu mesajı görene kadar yokmuş demek ki :D

sizi can-ı gönülden tebrik ederim ...