PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankaranın buz dokülen yolları

dejavu
27/12/2006, 18:56
ankaraya kar yağdı heryere buz döktüler.. 8W ve benim aracın her yanı bembeyaz tuz oldu.. yıkamacıya girecem hava gündüz bile -5 derece yıkasan heryanında su (sokaklarda gördüm insanlar yıkamaya girmişler arabaların her yanı yıkanan sularla buz olmuş) arabanın kapısıda sileceğide yapışıp donacak... yolları tuzlasan bir der tuzlamasan bir dert arabayı yıkatsan bir dert yıkatmasan bir dert bakalım ne olacak.. üzerindeki tuz çok zarar edermi arkadaşlar.. sizler söyleyin be yahhhhh :( 8W

erdiyilmaz
27/12/2006, 19:57
"ankaranın boz döküLen yoLLarı" mı yoksa tuz döküLen yoLLarı mı oLacaktı : ) iLk başLıgı okudum çözemedim di içerigi okuyunca anLadım ;)

bizim evin burLarda cebeci de pek tuzLama görmedim kızak gibi gidiyordu arabaLar sabahLeyin. evin önünde arabayı yıkadım, su anında üzerinde donuyor daha da kötü oLuyor. ince bir buz tabakası oLuşuyor üstünde. en güzeLi güneşLi bir havada yıkamak. yoksa su dondugundan siLerken buz parçaLarı daha da çiziyor.

dejavu
27/12/2006, 20:08
burdan vedat dolokay yokuşu ve çevre yolu ordan oran yolunu büyük bölümü tuzlu kardeş sorma bakıp bakıp iç geçiriyorum kaportaya. yıkasan bir dert yıkamasan bir dert..

Mısafır
28/12/2006, 00:08
arkadasım dokulen tuz sanayı tıpı kar suyuyya beraber kaportaya cok kotu zararı olacaktır bıran once yıkat ve branda kullan...

dejavu
28/12/2006, 06:28
@exenjıu branda kullan demişsin ama ben bunu anlamadım kardeş ayrıntılı anlatırmısın lütfen.. teşekkür ederim...