PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modifiye hakkında tüm sorularınız

Romeo_er2
17/07/2010, 01:03
edit sormayın

faktis
17/07/2010, 01:09
tjette son susturucu otto nasıl olur sence?

Romeo_er2
17/07/2010, 01:26
kardeşim ses biraz yüksek olur düz boru olursa ama marka takarsan hem ses daha güzel olur hemde aşırı olmaz..+ silencerlı bir marka egzoz takarsan nerdeyse hiç ses olmaz silencer takılıyken..

tolgaank88
17/07/2010, 13:33
abi ben 15 jant takacam lastik olcusunu 175 den 185 yapsam ne olur yakıt ne olur son hız ne olur abi bi el atsan hangi lastik alıyım yanak kac olsun bi yaz be abi be

femoli
17/07/2010, 17:58
Bende chip taktırmak istiyorum , hangi chip kaç para benim arabamı nekadan uçurur benzin çok yakarmı yakarsa ne kadar yakar yakmazsa ne kadan yakmaz ,motoruma zarar verirmi verirse neye zarar verir vermezse neye zarar vermez, garanti dışı kalırmıyım kalırsa nerem kalır kalmazsa nerem kalmaz :) İkincisi chipin çalışma prensibi ve artış çizelgesini istiyorum yardımcı olursanız sevinirim :)

bravo_sercan
17/07/2010, 18:25
abi ben 15 jant takacam lastik olcusunu 175 den 185 yapsam ne olur yakıt ne olur son hız ne olur abi bi el atsan hangi lastik alıyım yanak kac olsun bi yaz be abi be
175 den 185 e geçmeniz öyle aman aman bi degişikik degil gibi, tutuş ve yakıt çok ama çok az bi artış gösterir ve anlamanız zor olur =)
Lastik markasına gelince bütceniz neye musayitse onun en iyisine almaya bakın. misal orta yollu bir bütce varsa kumho toyo dunlop vs.. Bütce uygunsa michlen briston goodyear vs...

Bende chip taktırmak istiyorum , hangi chip kaç para benim arabamı nekadan uçurur benzin çok yakarmı yakarsa ne kadar yakar yakmazsa ne kadan yakmaz ,motoruma zarar verirmi verirse neye zarar verir vermezse neye zarar vermez, garanti dışı kalırmıyım kalırsa nerem kalır kalmazsa nerem kalmaz :) İkincisi chipin çalışma prensibi ve artış çizelgesini istiyorum yardımcı olursanız sevinirim :)
Abi sen kazık sormuşşsun maşallah ya :D Bildigim kadarını söylemeye çalışıyım ki benim bildiklerimide biliyorsundur..
Hangi çhip kaç paradan başlıyım ilk ;
Chipin markası yokta , yapan adamın ismi var. birde bu işi prof. olarak yapan ABT adlı bi firma var. abt'de 1250€+kdv diye duymuştum.
Diger bu işten anlayalarn fiyatıda 400 le 800 arası gibi bi rakam.
yakıta gelince yakıtta aşırı olarak bi düşme var %40 gibi bi rakam. gidişte aynen öyle diyebilirz %40 olarakta gidiş farkediyor..
Motor zararına gelince. yazılım yapılırken çok üst seviyede bi harita yapılmassa , ömrü neyse yine o şekilde gider herhalde.
üst seviye bi yazılım ve sürekli redline şeklinde kullanırsak öncelikle turbomuza zarar verebiliriz ve garantiden degişiceni sanmıyorum ve önceden deniliyordu chipi servisler anlamıyor falan diye makineye baglayınca olması gereken bilmemne degerleri üst seviyede oluyormuş ordan anlaşılıyormuş.(silidirp orj'i) yükletip giderim derseniz orasını bilmiyorum..
Çalışma prensibini pek bilmiyorum gibi =) orj, haritanızı degiştiyor , degiştirdigini geri yüklüyor. :D
Umarım yardımcı olmuşumdur, yanlışım varsa daha iyi bilenler düzeltirse sevinirim..

femoli
17/07/2010, 19:29
Sercan süpersin :D:D Allah iyiliğini versin :D

tolgaank88
17/07/2010, 21:52
sercan benim aracımda 17" jant var biz ertuga takılalım diye yazmıstık :D :D :D
saolasın yinede ;)

bravo_sercan
17/07/2010, 23:27

sercan benim aracımda 17" jant var biz ertuga takılalım diye yazmıstık :D :D :D
saolasın yinede ;)
takıcam , yapsam ne olur diye yazmışşsıın.
Anlamadım ama neyse :surfing:

bulut
18/07/2010, 02:53
Hazır konu açılmışken bende bi konuda yardım istiyorum arkadaşlar;
ben aracımı alçaltmak istiyorum ne kullanmam gerekiyo bilmiyorum.
5 lik yay taksam sürtermiyim? ve yay takınca blow off sesi alabilirmiyim.
Bu da aracımın yaysız hali:D:D:D

Romeo_er2
18/07/2010, 03:49
terbiyesizler ya :D millete hayrımız dokunsun diyoz bkunu çıkarıyonuz hemen atlamasanız olmaz =) bundan sonra nah paylaşım yaparım ;)
deneyin görün kazık yiyin banane :D

StrawBeeRy
18/07/2010, 10:17
usta jantların çok güzel kaça aldın nereden temin edebiliriz birde lastiklerin ölçüsü ne çamurluğa sürtüyomu

000001
18/07/2010, 11:06
stepneout yapmayı deneyeniniz oldumu hiç, serviste ne kadar alırlar bu işlem için, arabanın garantisi bozulurmu, bide kaç beygir arttırır acaba :D

şaka bi yanada böle bi konu açılması herkes için faydalı olabilir, teşekkürler ertuğ

şu chip işinin ayrıntılarnı merak ediyom aslında, kullandıkları program falan filan, aracın orjinal programında bi kaç bişi değiştirmenin bedelinin 1000 tl olmaması gerektiğini düşünüyorum taze bir mekatronik mühendisliği (one die sormayın bak bıktım artık) mezunu olarak.

Aracın mikroişlemcisindeki dosya türü hex formatında heralde. Bunu değiştirip programın ayrıntılarını görme gibi bi şansımız varmı, varsa bunu yapan program hangisi.

utku952
18/07/2010, 14:49
abi weight reduction stage 1 la beraber istepneout işlemiyle beraber kaç kg gider dragda kç sn. lik avatanjımız olur. teşekkurler :D

KaMiKaZe
18/07/2010, 17:01
utku ayakkabılarıda çıkartırsan araç içinde zehirlenme ihtimalinle birlikte 2 bg alırsın.

utku952
18/07/2010, 19:15
:D yapma orhan abi herkes biliyor senin abarth'ın kartondan oldugunu, sana bulaşılmaz :D

KaMiKaZe
18/07/2010, 19:18
hafif olsun diye fiberkarton dan ürettik kendisini :D

femoli
18/07/2010, 20:57
Geyigin icine ettiniz allah caninizi almasin:D

Ertug nah mi paylasirsin .hadi paylasta gorelim :D:D

pdr42
18/07/2010, 22:46
benim aracım duz bildigin punto modifiye yapmak istedigimde jantlardan baslanıyor tamam peki bende 185/60/15 lastikvar buna uygun celik jant var mı taktık diyleim celik jant ı yayı degistriecez mi degistirdik diyelim kac cm lik olacka ha bide bunlar bize kaca mal olacak:))

KaMiKaZe
20/07/2010, 11:31
orjinal 15 jantlar var ama daha iddalı olmak istiyorsanız lastiklerinizi değiştirmenizi tavsiye ederim.
illa 15 jantta kalacaksanız modifiyenizi "german style" üzerinde götürmenizde fayda var.
sadece geniş tabanlı lastikler ve offsetli jantlarla puntonuz çok güzel bir görünüm kazanabilir. (bknz german style (https://www.google.com.tr/images?q=%22german+style%22&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=2VxFTO6_BcKC8gaO0MmZBQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCIQsAQwAA))

atalayx
20/07/2010, 21:18
6000k lık xenon koyarsak karsıdakinin gözünü çok alırmı vizeden gecermi.en önemlisi aydınlatması çok daha iyi olurmu(kesilme çizgileri tam net mi oluyor yoksa ışık çok mu dağılıyor)

CaGRi
20/07/2010, 22:11
6000k lık xenon koyarsak karsıdakinin gözünü çok alırmı vizeden gecermi.en önemlisi aydınlatması çok daha iyi olurmu(kesilme çizgileri tam net mi oluyor yoksa ışık çok mu dağılıyor)

eğer merceksiz, orjinal farlarda xenon kullanırsanız, evet karşıdakinin gözünü alır, vizeden geçmeme ihtimali var. aydınlatma iyi olur ama çizgiler net olmaz, çok dağıtıyor.

en güzeli mercekli far alıp onlarla xenon kullanmak...

atalayx
20/07/2010, 23:20
göz alması muhtemel ama amaç çok fazla göz almadan görüşü bir üst seviyeye çıkartmak.bunu yapmak mümkün mü.sizce xenon yapmaya değermi?

femoli
21/07/2010, 09:30
Tüv de hafif kusur yada hatasız geçme şansınız var merceksiz bile olsa hafif kusurla geçiyorsunuz..