PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adapazarı'ndaki Okula Yardım

İbrahimKC
03/04/2007, 11:18
vadı burda adapazarı arifiye beldesınde prefabrike bır okul var arkadaşım orda memur ve semt olarak çok fakır bir semt okulu dolayısı ile hem ödenekten mahrum hemde öğrencıler genel olarak fakir olduğu için okul aile bırlığınce yapılacak bırşey olmadığını daha önce duymuştum hatta bu okulda bır takım öğrencılerın okulu bıraktığı okul ıdaresınce evınde yapılan zıyaret netıcesınde 3-5 çocuklu barınacak evlerı dahı bulunmayan ve dolayısı ile çocuklarını okula gönderemedığını beyan eden velılerın çaresıslığınden bahsetmışlerdı eger uygun görüldüğü taktırde burdakı o çok mağdur olan öğrencı ve ailelerıne yardımcı olabılırız hem adapazarı istanbul ve ankarayada yakın olması sebebıyle sızlerınde buraya gelme şansınız yüksek olur yardımı bızzat ilgili arkadaşlarımızca yerınde yaparız ne dersınız?

Arkadaslar, yukarıda bahsedildiği gibi Adapazarı'nda yardıma ihtiyacı olan bir okul var. Grandepuntotr ailesi olarak bu okula gerek nakit gerekse malzeme olarak yardımda bulunmayı planlıyoruz. Bu iş için Ankara grubunu organize etme görevini kendi üstüme aldım.

elinde kılık kıyafet yada kırtasiye malzemesi olan yada daha iyisi yenilerini alarak yardımda bulunmak isteyenler benimle irtibata geçerlerse çok sevinirim. En kısa zamanda 1,2,3 .... yardım kolisi hazırlayarak gönderirsek çok iyi olur..

Güç şartlarda okumaya çalışan bu çocukalra küçücükte olsa bir yardımda bulunabilirsek ne mutlu bize.

Konuyla ilgili ayrıntıları ve nakit yardımda bulunmak isteyenler için hesap numarasını https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=1602 öğrenebilirsiniz.

Şimdiden herkese teşekkür ederim..

canberkkilic
03/04/2007, 11:30
Bende ilk okuldan-orta okuldan kalma birsürü ders kitapları ,defter ,oyuncak vs. var ..
bunları kolileyip okula gitmesi üzere Ankara'da ki teslim yerine (uzak olmaması koşuluyla) bırakabılırım.

teslim yeri nerede?

Misafir2
03/04/2007, 11:34
Bende ilk okuldan-orta okuldan kalma birsürü ders kitapları ,defter ,oyuncak vs. var ..
bunları kolileyip okula gitmesi üzere Ankara'da ki teslim yerine (uzak olmaması koşuluyla) bırakabılırım.

teslim yeri nerede?

cıhanla görüş canberk kardeşım yardımcı olucaktır sana
teşekkurler dığer anlkaralı arkadaşlar ve çevrenızdekı dostlarınızlada bu konuda iltıbata geçebılırsınız arkadaşlar.

zeynepc
03/04/2007, 11:34
evet teslim yeri neresi öğrenebilir miyis

İbrahimKC
03/04/2007, 11:37
Teslim Yeri olarak birsey belirlemedik daha arkadaslar.
Herkes elinde bulunan malzemeyi hazırlayıp koliledikten sonra, uygun bir yer kararlaştırıp ben teslim alırım..

canberkkilic
03/04/2007, 11:40
sen bana şu zamana hazırla de tamamdır!

İbrahimKC
03/04/2007, 11:44
sen bana şu zamana hazırla de tamamdır!

Saolsın Canberk, bu işi fazla uzatmaya gerek yok aslında...
Akşama arkadaslar bu konuyu bir incelesinler, yarın da koli hazırlamak için bir süre belirleyip, hafta sonu bu işi sonlandırırız..

erdiyilmaz
03/04/2007, 13:43
eve gidince bir bakayım ne var ne yok. memLekette oLsaydım çok kuLLanmadığım kırtasiye maLzemesi türünde eşyaLar vardı.

bu arada böyLe bir girişimde buLunduğun için teşekkürLer ibrahim abi.

Mısafır
03/04/2007, 14:21
hadı bakalım ankara durak 1 adapazarı...

microab
03/04/2007, 14:26
İbrahim bileğine kuvvet kardeşim,haydi hayırlısı olsun.
Bizim öğrenciliğimizden kalma ders kitabı niteliğinde kitaplardan ziyade ( Müfredat değişti,kitapları devlet veriyor bizdekiler uymaz) Test kitapları mat-fen-sos--roman--öykü--hikaye türü kitaplar çok iş görecektir...

memat
03/04/2007, 19:28
abi ben evdeki roman - hikaye ne varsa yarın kolilerim

İbrahimKC
05/04/2007, 11:54
arkadaşlar yaptığım görüşme ve yapılan öğrencı tespitı konusunda sayının artığı ve buna göre bizler yapacağımız yardımın boyutunu ilk önce belıryerek ona göre hareket edelım mantığı doğdu kafamda okuldakı görevli arkadaşın dedığıne göre benden 10 deyın 10 öğrencı bulayım 100 deyın 100 öğrencı bulayım mağdur öğrencı sayısı epey var gibi anlaşılan bunun için bızler yapacağımız yardımın boyutunu belırlemelıyız ilk once
daha öncede konuştuğumuz gıbı.
ben dün okula gıttım okulun korıdorunda hava kötu dıye yere bır eskı mınder serılmış çocuklar beden eğitımı dersı işliyorlardı kımı öğrencı eşofmanlı kımısı okul kıyafetı takla atıyorlardı yerde yapacağımız yardımların arasına okulda beden eeğitimi dersı için eşofman, top vs gıbı eksıklerınde olduğunu gördüm.
- eğer uygun gördüğünüz taktırde okulda çocukların ve okul idaresının müşterek kulandığı ve hızmetlerın yürütüle bılmesi için A4 kağıt toner vs vs ıhtıyaçlarıda had safhada ama ben bunun bir idare sorunu olduğundan zıyade bızlerın bu tür şeye şimdilik gücü yetmeyeceği amacımızın mağdur kurumlar değil, mağdur öğrencıler olduğunu düşünerekten hareket edılmesınden yanayım

- giyim
- kırtasıye (defter, kalem ve okuya bıleceklerı öykü, roman türü kıtaplar)
- ana okulundakı öğrencıler için oyuncak
- beden eğitımı için eşofman ve spor ayakkabı
- en önemliside arkadaşlar bence hıç bir şey yapamayan arkadaşlarımızda gönlünden koptuğu kadar yukarıda belırtılen ihtıyaçların tedarik edıle bılmesı için maddi destekte buluna bılırler herkes bütçelerı doğrultusunda kendını zor duruma düşürmeden Vadi kardeşimizin belırtığı hesap numarasına havale veya eft yapsın ben şahsen öyle yapmacam maddı destekte bulunucam artık yapabıldığımın en iyisini yapacam yapılacak her kuruşluk yardımında burda gıder pusulası vadi veya herhangı bırımız tarafından ılan edılıp neyın nereye harcandığı belgelerıyle ortaya koyulacaktır [/B]

Evet arkadaslar.. Artık yardım zamanı..
Ellerinde verebileceği malzeme olanlar Cumartesi'ye kadar hazırlayıp bana ulaştırabilirler mi?

Canberk seninkinin evden alırım. Çok uzak değilsin bana.
Zeynep, yarın ve cumartesi Birmot'ta olacağım..
Ve diğer arkadaslar herkesin yardımını bekliyoruz...

zeynepc
05/04/2007, 11:55
Tamamdır ;)

canberkkilic
07/04/2007, 12:38
2 gundur evde yatıyorum çok fena üşütmüşüm yeni yeni toparlandım...bi bilgisayarın başına geçıyım dedım. sımdı kolilemeye başlarım sorun değil de. nasıl haberlesicez daha yeni gördum konuyu?

İbrahimKC
07/04/2007, 18:01
Sorun değil canberk. Çok geçmiş olsun..

Sen kolile bir şekilde alırım ben.. Zeynep'in yanınada ugradım ama koli meselesini konuşamadık.

Ankara, bu konuya biraz daha önem verebilirmisiniz..

Herkes elinden geldiği kadar yardım ederse bir sürü malzememiz olur..

Misafir2
09/04/2007, 11:06
evet ibrahım kardeş ne alemde durum nasıl gıdıyor çalışmalar bende başka konularda başka ihtıyaçları karşılamak için sponsor kovalıyorum bakalım hayırlısı bır fırma ile temas halındeyım siz ne yaptınız ?*??

İbrahimKC
09/04/2007, 11:15
Valla Milletten haber bekliyorum. Bir tek canberk hazırladı gibi duruyor..
Sanırım herkes hazırlıyor hepsi aynı anda "hazır İbrahim koliler gel al" diyecekler...

canberkkilic
10/04/2007, 10:12
bugun 12 den sonra hazır olur..

Linos
10/04/2007, 12:45
İbrahim, benden bekleme! Elimde hiç bir şey kalmadı! Maddi yardım yapacağım :ok:

İbrahimKC
10/04/2007, 16:54
Evet Arkadaslar, Lütfen diyorum ve rica ediyorum, Herkes elinden geleni yapsın.

Ufak tefekte olsa birşeyler hazırlayıp gönderelim.
2-3 kişi dışında haber çıkmadı. Maddi yardım yapmak istemeyen hiç değilse bir kırtasiden defter kalem falan alabilir bence..

Bende ufaklıklara uyacak kıyafet falan yok haliyle, ben maddi yardım yanında birde ufak tefek hediyeler alıyorum..

Misafir2
10/04/2007, 16:56
ibrahım gösterdığın ilgi ve çabandan dolayı senı sonsuz kutluyorum.
evet arkadaşlar ne oldu bızlere ya lütfen biraz ilgi

Linos
10/04/2007, 21:58
İbrahim, yarın müsaitsen alışverişe çıkalım mı seninle?

İbrahimKC
11/04/2007, 09:06
Olur tabi Murat da iş çıkışı geç kalmış olmazmıyız...

Yarım KAlan bu işim var. Ondan sonrası allah kerim..

Sanırım çok fazla ilgi uyandırmadı bu konu..

Bu durumda, Canberk sendeki koli Çarşamba günü buluştuğumuzda alırım...

canberkkilic
15/04/2007, 23:31
ınsallah bi sorun çıkmazsa görüşürüz :ok:

Misafir2
21/04/2007, 10:27
canberk kardeşim herşeyıçın teşekkurler

bu arada arkladaşlar 2-3 kışı dışından hıç ses çıkmadı ya hadııı ne yapabıldık bu konuda???

canberkkilic
22/04/2007, 11:33
sağol abicim ne demek... 1 koli kitap, defter + 1 kolide oyuncak,kırtasiye malzemesi olmak üzere toplam 2 koli ibrahim abi ye teslim ettim. üzerlerinde yazıyor. :ok:

İbrahimKC
28/04/2007, 22:53
Arkadaslar TEkrar MErhaba,

Bugun küçük bir piyasa araştırması yaptım.

İçinde:
1 Adet KAreli Harita MEtod,
1 Adet çizgi defter
12 adet kurşun kalem
12 adet kırmızı kalem
1 adet silgi
1 adet kalem traş
12 adet kuru boya

yeralan zarflar hazırlayıp okula göndermek için fiyat aldım.
Ankarada bu işleri toptan olarak alabileceğim yer bilmediğim için ulus civarına gittim oradanda cebeci tarafından çıktım.

Normal kalitede malzemeden oluşan bir set 6 - 6.5YTL gibi bir fiyata mal oluyor. Ama tam toptancı gibi bir yer bileniz varsa fiyatın düşeceğine inanıyorum. Aslında buğün en ucuz olarak liste fiyatı 9 lira tutan bir yer 7 liraya kadar indi. Yardımcı olacaklar gibi duruyor. Olmadı kurşun kalem sayısını biraz daha azaltarak fiyaı kırmamız mümkün olabilir.

Şimdi arasınızda böyle bir girşime destek vermek isteyen olur mu acaba. Ben en az 100 paket göndermeliyiz diye düşündüm ama tek başıma biraz ağır olacak. Bu yüzden sizden yardım istiyorum.
Eğer yardımcı olmak isterseniz, kaç adet paketle katkıda bulunmak istediğini bana bildirirseniz ççoooooooook sevinirim.
Cevaplarını bekler hürmetler sunarım..

ABNEW
29/04/2007, 00:42
İbrahim iş nedeniyle organizasyon kısmıyla pek ilgilenemesemde maddi olarak yardımda bulunmak isterim...

erdiyilmaz
29/04/2007, 01:21
ibrahim abi basit hesapLarLa, kişi başına düşecek parayı hesap edip, "katkıda buLunmak isteyenLerden" topLanacak paraLarı sana uLaştıraLım.

ben üzerime düşen miktarı veririm. 6-7 miLyon bütçemizi zorLayacak çok büyük mebLa degiL.

İbrahimKC
29/04/2007, 01:31
ARkadaslar düşüncem şu:
bir paketin 6 lira olduğunu düşünerek, ben şu kadar paket hazırlatmak istiyorum derseniz, herkes gönlünden kopanı vermiş olur.
Herkes şu kadar para versin demek yerine, gönlüne göre takılsın daha iyi olur sanırım...

erdiyilmaz
29/04/2007, 01:34
o zaman ortaLama bir deger beLirLeyip.. ona göre paket sayıLarını ortaya çıkartabiLiriz.

misaL kişi başı 20 miLyon yardım yapıLacak şekiLde 3'er paket gönderiLmesi gibi.

İbrahimKC
30/04/2007, 15:43
Arkadaslar çok ısrar ediyor gibi görünmekten nefret ediyorum ama yeni bir fiyat aldım ve sizi bilgilendireyim dedim.

Yukarıda saydıklarımın hepsi dahil bir şekilde Öveçlerdeki Alternatif Kırtasiye 3.475 + KDV fiyat verdi.

Ben 100 tane paket üzerinde durduğum için 347.5 + KDV = 375.3 lira yapıyor.

Buradan destek olmayan isteyenlerin son durumunu bir liste halinde yapsak da kişi başı bir fiyat çıkarsakda bu işi sonlandırsak nasıl olur.
Mesela 25 kişi bu işe destek verse kişi başı 15 liradan süper olur.. Tabi yardım ücreti konusunda bir sınırlama getirmeyelim. herkes gönlünden kopanı verebilir. İsminin yanına yazabilir..
Eğer bu setlerde olursa 3-4 koli ankaradan gidebilir.
Canberkden gelen 2 koli kitap ve oyuncak var.
Ben "ilköğretimler için MEB taviyeli 40 kitap" adında bir set satın aldım..
Bİrkaç parça kıyafet var.

Liste yapalım mı?
1. İbrahimKC (30 YTL)
2. 06Kaymak (Müslüm ben destek olurum demişti. Ağanın eli tutulmaz tabi. EN az 30 lira diyorum ben..izniyle tabi..) toplam 16 Set hazır bile.. evet var mı attıran...

İbrahimKC
30/04/2007, 17:21
Alternatif Kırtasiyeden gelen Teklif Fax'ı..

https://img101.imageshack.us/img101/5420/newscan2007043017204600dh6.jpg (https://imageshack.us)

1. İbrahimKC (30 YTL)
2. 06Kaymak (Müslüm ben destek olurum demişti. Ağanın eli tutulmaz tabi. EN az 30 lira diyorum ben..izniyle tabi..) toplam 16 Set hazır bile.. evet var mı attıran...
3. İş yerinden bir arkadaşım. 10 set.. (Etti 26 set)

ABNEW
30/04/2007, 17:40
1. İbrahimKC (30 YTL)
2. 06Kaymak
4. ABNEW 20YTL

06kaymak
02/05/2007, 09:48
ben 50 ytl oderim....

erdiyilmaz
02/05/2007, 11:48
bende varım ben de, eğitime destek oLaLım.8O

eğitime destek kampanyasına katıLımda buLunan arkadaşLara GrandePuntoTR site yönetimi oLarak teşekkür ediyoruz.

umarız sayı gün geçtikce artar.

1. İbrahimKC (30 YTL)
2. 06Kaymak 50 ytL
4. ABNEW 20YTL
5. erdiyiLmaz 30 ytL

İbrahimKC
02/05/2007, 17:38
Saolsun Arkadaslar..

Toplamda 45 Set'imiz hazır..
Var mı Artıran?.

femoli
02/05/2007, 17:50
Eğitime destek kampanyasına katıLımda buLunan arkadaşLara GrandePuntoTR site oLarak teşekkür ediyoruz.

umarız sayı gün geçtikce artar.

1. İbrahimKC (30 YTL)
2. 06Kaymak 50 ytL
4. ABNEW 20YTL
5. erdiyiLmaz 30 ytL
6. Femoli 20 YTL

Az cok demeyelim

İbrahimKC
02/05/2007, 17:50
SAol Mehmet valla. Bencede Az çok demeyelim...

erdiyilmaz
02/05/2007, 20:43
bu konuyu geneL'e taşımak Lazım asLında. burada fazLa haberi oLmuyor arkadaşLarımızın.