PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj mini bar sorunu

imdesign
09/07/2010, 11:30
Merhaba arkadaşlar elimde bir adet 12v. ile çalışan buz dolabı var.

Sorum: Bagaj'da çakmaklık gibi priz görevi yapacak bir düzeneği nasıl yaparım?

Bu çakmaklık araç içindeki ile aynı anda yani araç çalışır durumdaykenmi aktif

olmalı yoksa bağımsız olarak araç stop halindeykende kullansam sakıncası olurmu?

Şimdiden teşekkürler...

BuRaK-BG
09/07/2010, 11:35
arac çalışmasına göre adapte ederek takarsanız stop ettikten sonra takribi 20 dk daha çalıacaktır.ve tavsiye kontaga göre takmanızdır. kontak harici bağlantı yaparsanız akü için sorun teşkil edebilir diye düşünüyorum.

nerhal61
09/07/2010, 12:04

olmalı yoksa bağımsız olarak araç stop halindeykende kullansam sakıncası olurmu?

Şimdiden teşekkürler...

Bu konuyla ilgili ilginç bir şeye rastladım. Benima racım evo dynamic ve katalogunda bagajda "uygun versiyonlarda" diyerek bagaj 12v adaptörünü göstermiş ama benim arabada yok. Yani dynamic evoların hicbirinde yok sanırım, belki paketli almış olanlarda vardır bilemiyorum ama benden 2 ay sonra sıfır gp active aldık arkadaşımıza (evo degil) onun bagajında 12v adaptör mevcut... :) Başka olan avr mı böyle?

GRDEDE
09/07/2010, 12:18
Arkadaşınızın priz soketinin olduğu yeri araştırın muhtemelen sizin araçta içeride bir yerde kablolama yapılmış olabilir.Kablolama bulamazsanız bagaj aydınlatmadan + ucu şasiden de - ucu alarak bağlantı yapabilirsiniz.Kolay gelsin.

Kriminal
09/07/2010, 12:18
Walla benım dynamıc te var...

imdesign
09/07/2010, 13:23
Arkadaşınızın priz soketinin olduğu yeri araştırın muhtemelen sizin araçta içeride bir yerde kablolama yapılmış olabilir.Kablolama bulamazsanız bagaj aydınlatmadan + ucu şasiden de - ucu alarak bağlantı yapabilirsiniz.Kolay gelsin.

Bagaj aydınlatması sadece bagaj veya herhangi bir kapı açık olduğunda

açılıyor... bagajdaki prizi bu şekilde çalıştırmam için sürekli bir kapının açık

olması lazım.

KaMiKaZe
09/07/2010, 13:24

Şimdiden teşekkürler...

ibrahim aşağıdaki parça kodlarını servise ver getirsin zaten arka tarafta bunun için düzenek var sadece soket ve tapa alman gerek.

735260656 AKIM DAGITICISI
735461168 TAPA

Normal şartlarda arkadaki düzenek aracın kontağı açıkken çalışmaya ayarlanmış durumda ama kontak açık durumda araç çalışmaz halinde kullanırsan akünün çok çabuk boşalması kaçınılmaz olacaktır.

imdesign
09/07/2010, 13:36
ibrahim aşağıdaki parça kodlarını servise ver getirsin zaten arka tarafta bunun için düzenek var sadece soket ve tapa alman gerek.

735260656 AKIM DAGITICISI
735461168 TAPA

Normal şartlarda arkadaki düzenek aracın kontağı açıkken çalışmaya ayarlanmış durumda ama kontak açık durumda araç çalışmaz halinde kullanırsan akünün çok çabuk boşalması kaçınılmaz olacaktır.
Saol orhan teşekür ederim düzenek tam olarak nerde bilgi veririmisin?

KaMiKaZe
09/07/2010, 13:39
bagaj lambasının hemen yanında yuvarlak bir delik olması lazım eğer yoksa bile elini arkaya doğru at orda boşta dolana bir soket bulucaksın.

imdesign
09/07/2010, 13:41
Tamam biliyorum orayı sağol orhan bu kodları verince yedek parçacıdan temin ederim sağol.

GRDEDE
09/07/2010, 13:45
Bagaj aydınlatması sadece bagaj veya herhangi bir kapı açık olduğunda

açılıyor... bagajdaki prizi bu şekilde çalıştırmam için sürekli bir kapının açık

olması lazım.

Dikkat ederseniz + ucu oradan almak gerektiğini yazdım tetikleme - uçla yapılıyor tecrübeyle sabit ben Bravoda yaptım oldu...

imdesign
09/07/2010, 13:48
Dikkat ederseniz + ucu oradan almak gerektiğini yazdım tetikleme - uçla yapılıyor tecrübeyle sabit ben Bravoda yaptım oldu...
Bagajdaki aydınlatma lambasının tetiklemesini - mi yapıyor?

Genelde + olarak bilinir... siz yaptıysanız doğrudur.

Kriminal
09/07/2010, 13:49
Gurur dedem yapar o bilir...

GRDEDE
09/07/2010, 13:53
Bravoda mg swiç - üzerinde çalışıyor arka kapağı açınca - devreyi tamamlıyor ve bagaj lambası yanıyor.Lambanın dibindeki nsoketten + ucu aldım arka stop dibinde iç kısımda şasiye sabit bir vida var daha doğrusu - ucun birleşim yeri oradanda - ucu aldım 20 dakikalık eco modunda enerji elde etmiş oldum.yani bu priz kontak kapalıyken 20 dk sonra kesiliyor.yardımcı olabildiysem sevinirim

imdesign
09/07/2010, 13:57
Teşekkür ederim ama hazır yeri varmış orayı kullanmayı düşünüyorum sağolun...

Siz bagajda ne kullanıyorsunuz? Kapıları kapatınca sıkıntı olmuyormu?

GRDEDE
09/07/2010, 14:03
Benim bagaj ışığı kapılara değil sadece bakaj kapısına bağlı ayrıca ben prizi begaj tetiğinden önce bağladım yani açık yada kapalı priz aktif durumda sadece kontak kapalıyken 20 dk süresi var.Ben prizi çok amaçlı koydum buzluk,süpürge vs için.Muhtemel bravoda da arkada dagıtım merkezi vardır ama ben döşemeyi sökmek istemedim

Kriminal
09/07/2010, 14:07
Benim bagaj ışığı kapılara değil sadece bakaj kapısına bağlı ayrıca ben prizi begaj tetiğinden önce bağladım yani açık yada kapalı priz aktif durumda sadece kontak kapalıyken 20 dk süresi var.Ben prizi çok amaçlı koydum buzluk,süpürge vs için.Muhtemel bravoda da arkada dagıtım merkezi vardır ama ben döşemeyi sökmek istemedim
Gurur amca 220 walt mu

OzzY
09/07/2010, 17:35
puntodada - uçla tetikliyo bilginiz olsun.

yavuz75
27/07/2010, 14:40
BU iş active modelinde yapılabiliyormu. yeri mevcut ama tesisat vs çekilimi nasıl yapılır active modelinde