PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bebek koltuğu için önerileriniz

MOZDİ
03/04/2007, 10:44
:icon_question: arkadaşlar bebek koltuğu almak istiyorum, bu konuda özellikle tecrübeli arladaşlardan öneri bekliyorum, bizim arabalara en uygun olan marka hangisidir ?yoksa her marka uygun ve kolay monte edilebilirmi ? bide bebek koltuğu sağ arka mı yoksa sol arka koltuğa mı monte edilmeli ?
paylaşımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim....

Misafir2
03/04/2007, 10:48
arkadaşım Gp mı aldığımdan berı arka koltuğumda bebek koltugu mevcut arka koltukta orta kısımda koltugu bağlayabılecek emnıyet kemerımız mevcut benımkı oraya bağlı ve pıerre gardenn yanlış hatırlamıyorsam koltugun markası yatabılır ve aynı zamanda dık konumda durma özellığıne sahıp montajı ve sokulmesı 10 sanıyelık iş 90-120 ytl arasında olması lazım fıyatı

MOZDİ
03/04/2007, 10:53
abi yardımın için teşekkür ederim, hemen iş çıkışı bakacağım söylediğin markaya...

DEK
03/04/2007, 11:08
yalnız bir bir konu var bebek koltuklarını arabaya takmak için özel bir sistem var daha güvenli olması için chicco markasının birkaç modelinde bu sistem Grande Puntoya uyumlu.(arka koltukta 2 tane çengel var oto koltuğunuda bu çengellere girecek sistem var)

Misafir2
03/04/2007, 11:18
yalnız bir bir konu var bebek koltuklarını arabaya takmak için özel bir sistem var daha güvenli olması için chicco markasının birkaç modelinde bu sistem Grande Puntoya uyumlu.(arka koltukta 2 tane çengel var oto koltuğunuda bu çengellere girecek sistem var)

kullandığım marka bebek koltugu sektöründe kendını kanıtlamış ve aynı zamanda bır gıyım markası olduğunu hepımız bılıyoruz. bence eğer kulanıcının imkanıda varsa bunu almasını tavsıye derım bebek 4 yaşına kadar kullanabılıyor bu marka ve model koltugu
piyasada daha ucuz ve basıt olup 40-50 ytl ye satılan bebek koltuklarıda mevcut arkadaşımız bebeğı ve bütçesi için en uygun olanı secer zaten

the_Algn
03/04/2007, 11:20
en uygun yer sağ arka koltukmuş nedenini bilmiyorum izlediğim proğramlardan hatırlıyorum

ORACLE
03/04/2007, 14:10
Sağ arka koltukta olmasında fayda var. Eğer senin koltuğun arkasına koyarsan çocuk ayaklarıyla habire ittirip duruyor koltuğu.:D
Çocuk koltuğu içinde isofix mi nedir bağlantı aparatları olan bir koltuk al.
Araçta bunlar için özel bağlantı yerleri var. Bu çok daha güvenli.
Marka konusunda bir şey diyemeyeceğim. Benimkinin markasını unuttum ama carrefourden 130 YTL ye almıştım. Bu koltuklar 100 ila 600 YTL arasında değişen bir sürü koltuk var. Güvenlik çok önemli bu konuda. Eğer ödeneğin var ise 250 civarına çok güvenli ve harika bir koltuk alabilirsin.

Misafir2
03/04/2007, 14:28
evet abıcım benım çocukta kıllık olsun dıye sankı elınde ne varsa yıyecek atıp döküyor önlem olsun dıye arkaya çenc derı kılıf almıştım bırda ayaklarıyla tekmeleyıp duruyor önde oturanları:):):)

06kaymak
03/04/2007, 14:59
grande punto lara uyumlu bebek koltukları var..istersen bir göz at derim...parça numaraları:71803161 ve 50900963...ama fiyatları biraz pahalı :)

MOZDİ
03/04/2007, 18:00
paylaşımlarınız için herkese çok teşekkürler...

pdr42
23/04/2008, 23:54
yahu bende netten bakıyorum ana demisim biizm forumdabu konuda acılmıs saırdım acıkcası:) sevindimde hani her konu var. abi ben koltuklara bakıyorumda 400 ytl bebe koltugu var o ne be . yalnız merak ettiğim resimli anlatımı olan bi yer biliyomusunuz bu meret nası takılıyor yavas yavas hazırlanmak lazım dimi

nyesilyurt
24/04/2008, 00:06
bebek koltuklarında hangisini alacağınıza kendiniz karar verin, özelliklerini, fiyatını araştırın ama bebek koltuğunun konulacağı yer konusunda yeni almış olduğu bir eğitimde en sağlıklı ve güvenli yerin arka koltuğun otası olduğunu öğrendim. sebebini sordum yandan çarpmalarda en güvenli yer orasıymış.bu bilgi ilginç gelmişti.paylaşmak istedim.

Punto_Can
24/04/2008, 00:41
Murat abi bizim Boyner mağazasında çocuk reyonunda hem bebek arabasıyla beraber kullanabileceğin hemde koltuğunu çıkarıp otomobilinde kullanabileceğin bir ürün var. fiyatı ve markası konusunda şu an herhangi bir fikrim yok,ancak sitersen yarına öğrenebilrim ya da yolun düşerse İstanbul'daki herhangi bir boyner mağazasınada bakabilirsin.

PERSEUS
24/04/2008, 16:07
1 Yaşında bir kızım olduğu için 1 senedir araba koltuğuyla geziyorum bu yüzden nacizane fikirlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle arabanızda Iso-Fix denen bir sistem var. Direk arabanın şasesine bağlanmış demirlerden oluşan bu sistem özel Iso-fix bağlantılı koltuklar için. Bu koltuklar piyasadaki en güvenli koltuklardır ve de en pahalı. Diğer koltuklar emniyet kemerleriyle bağlanır ve bunlarda piyasada cok markada bulunur. Benim yaptığım araştırmalarda en iyi markalar ve modeller Şunlardır. 1. Römer 2. Maxi Cosi Tobi 3. Maxi Cosi XP (750 ytl-100 YTL arası fiyatlar var. Ama ucuzları tavsiye etmem sadece bildiğimiz strafordan yapmışlar)

Bağlantı yerine gelince; Eğer Isp-fix alacaksan onların yerleri aracın kitapçığında bellidir. Ama emniyet kemeri ile bağlanan bir ürün alacaksan en güvenli yer orta koltuktur. Ama sürücünün kolay görmesi için sağ arka koltuğa da bağlanabilir. Bunun tek dezavantajı allah korusun yandan çarpmada çocuğun kapının yanında olması tehlikelidir.

Alacağın koltuk gerçekten önemlidir ve bebeğin hayatını kurtarır. Benim pert olan arabam sağa yatmıştı ve kızımın koltuğu sağ taraftaydı. Allaha şükür kızım içerde değildi ama ilk baktığımda koltuk yerinden cm oynamamıştı. Bu kötü ama öğretici bir tecrübe oldu. Sahip olduğum 2 arabada da koltuk var ve Kızımı asla koltuksuz 100 metre götürmüyorum.

Bu konuyu çok araştırdım ve çocuklara deli olurum. Bu yüzden her türlü sorunuzu yanıtlayabilirim :)

kadoku
24/04/2008, 16:51
Size bir sorum olucak, bu isofix sistemi tek çocuk koltuğu için mi geçerli yoksa 2.bir koltuk takabilirmiyiz?

grande26
25/04/2008, 00:17
tek koltuk için

KaMiKaZe
25/04/2008, 00:47
https://motortorque.askaprice.com/images/news/inhouse/559%5B1%5D-03.jpg

arkadaşlar volkan abi güzelce anlatmış bende ufak bir fotoraf ekliyim dedim. bu bebek koltuklarının matah olanları iso-fix bağlantısı olanları. marka merak ediyorsanız modifiyeci olarak recaro tavsiye edebilirim :D

PERSEUS
25/04/2008, 08:36
Iso-fix bildiğim kadarıyla bizim araçlarda bir tane. Takıp Çıkartması çok kolaydır. Kemerli sistemler de iyidir ama takıp çıkartmak çok fonksiyonel değil.
Nerde oturuyorsunuz bilmiyorum ama hemen hemen tüm koltukları E-Bebek.com - BebeÄŸinizi ve sizi çok seviyoruz (https://www.e-bebek.com) sitesinin satış mağazasından alabilirsiniz.

irgil
25/04/2008, 20:51
evet isofix bağlatılı koltuklar bizim araçlarda var ve 2007 sonrası araçlarda zorunlu arkadaşlar fakat isofixli bebek koltuğu biraz pahalı ama güvenlik için değer vede temizlik yaparken söküp takması kolay

Fuzuli
27/04/2008, 00:12
1 Yaşında bir kızım olduğu için 1 senedir araba koltuğuyla geziyorum bu yüzden nacizane fikirlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle arabanızda Iso-Fix denen bir sistem var. Direk arabanın şasesine bağlanmış demirlerden oluşan bu sistem özel Iso-fix bağlantılı koltuklar için. Bu koltuklar piyasadaki en güvenli koltuklardır ve de en pahalı. Diğer koltuklar emniyet kemerleriyle bağlanır ve bunlarda piyasada cok markada bulunur. Benim yaptığım araştırmalarda en iyi markalar ve modeller Şunlardır. 1. Römer 2. Maxi Cosi Tobi 3. Maxi Cosi XP (750 ytl-100 YTL arası fiyatlar var. Ama ucuzları tavsiye etmem sadece bildiğimiz strafordan yapmışlar)

Bağlantı yerine gelince; Eğer Isp-fix alacaksan onların yerleri aracın kitapçığında bellidir. Ama emniyet kemeri ile bağlanan bir ürün alacaksan en güvenli yer orta koltuktur. Ama sürücünün kolay görmesi için sağ arka koltuğa da bağlanabilir. Bunun tek dezavantajı allah korusun yandan çarpmada çocuğun kapının yanında olması tehlikelidir.

Alacağın koltuk gerçekten önemlidir ve bebeğin hayatını kurtarır. Benim pert olan arabam sağa yatmıştı ve kızımın koltuğu sağ taraftaydı. Allaha şükür kızım içerde değildi ama ilk baktığımda koltuk yerinden cm oynamamıştı. Bu kötü ama öğretici bir tecrübe oldu. Sahip olduğum 2 arabada da koltuk var ve Kızımı asla koltuksuz 100 metre götürmüyorum.

Bu konuyu çok araştırdım ve çocuklara deli olurum. Bu yüzden her türlü sorunuzu yanıtlayabilirim :)

Sonuna kadar katılıyorum...
Benim ilk tercihim britax-roemer di ama ellerinde olmadığı için Maxi Cosi'yi tercih ettim...
Kızım 20 aylık oldu...Gp 7 aylık...Gp alındıktan sonra 1 hafta içinde Maxi cosi priorifix koltuk geldi..Maliyeti 800 ytl civarında idi ama düşmüş de olabilir...

Koltuk almadan önce çok uzun araştırma yapıp internetteki video ve yorumları izledim...isofix sistemi çok daha güvenli...
Hem benim gpyi tercih ediş nedenlerimden birisi euroncap ten aldığı 5 yıldızdı...Bu güvenliği çocuk koltuğu ile de devam ettirmek gerekir diye düşündüm..

Bendeki koltuk hem isofix kancalarından hem kemerle bağlanıyor üstelik ön kısmında da bir ayak/kol vasıtasıyla yere temas sağlayarak güvenliği arttırıyor..Kızım koltukta çok rahat uyuyor,ortopedi açısından da bir sıkıntısı yok..

Sözün özü tavsiyem isofixli bir koltuk almak şeklinde..Kolay gelsin&iyi seçimler...