PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alt ızgaram yerine oturmuyor!

smartmavi
30/06/2010, 09:14
Arkadaşlar, aldığımdan beri alt ızgaramın sağ tarafı dışarıya doğru atık vaziyette. Tırnakları sağlam ve deliklerle bire bire karşılanıyor ama bir türlü yerine oturmuyor.
Sanki yatağı küçük geliyor gibi; sağdan taksam sol atıyor, soldan taksam sağ atıyor. Tahminimce tampon işlem görmüş ve ebatları tam tutturulamamış.

Var mı bu işin bi çözümü?

Şimdiden çok teşekkürler!

E_N_D_E_R_
30/06/2010, 09:21
Merhaba sertaç;
daha önceki aracımda böyle birşeyle karşı karşıya kalmıştım. Bir parça kısaltmayı denemiş ve sonuç almıştım.şayet tırnaklar küçültülerek olamıyorsa tırnaklar yerıne yapıştırmayı deneyebilirsin. Ha buarada takmadan istersen birde gri tonda boya gayet hoş duruyor :=))

Kriminal
30/06/2010, 09:40
En güzeli yapıştırmaktır japon la falan..Bende kaldırıma girmiştim benımde atmıstı bı turlude takamıyordum .Taksam gerı atıyodu bellı bır sure sonra yapıstır kurtul

alperyonar
30/06/2010, 09:44
Birde üst ızgarayı çıkararak dene. Üst ızgarayı çıkar, elinle içeriden tampona destek ver (plakanın olduğu kısımdan). bak nasıl oturuyor o zmn;)

fatihhhh
30/06/2010, 09:45
aracı ilk aldığımda benimkindede böyle bir sorun vardı, telle tutturmuştum.
kaza yaptıktan sonra tampon değişti. sorun halledilmiş oldu :)
2 gün önce bir abi aracıyla geri çıkarken benim ön tampona vurdu ve alt ızgara tekrar yerinden çıktı.
servise götürdüm, yaptılar ama nasıl yaptılar bilmem artık.

smartmavi
30/06/2010, 11:18
Yapıştırmayı düşünebiliriz ama önce yerine oturtmam lazım. hiçbir suretle yerine girmiyor, esnetirken neredeyse tamponu kırcam ama oturmuyor.

Isı tabancasıyla ızgarayı yumşatmayı denesem olur mu?

femoli
30/06/2010, 11:48
Alper doğrusunu anlatmış ... katiyen japon keseme vs yapmayın .. üst ızgarayı sök elinde bir cisimle alttaki tampona basınuygula ve tırnakları bastır tıkır tıkır sesleri duyacaksın her bir tırnağada basın uygula bak bakalım bir daha yerinden çıkacakmı :) BU sorunla onlarca kişi geldi hepsininkini bu şekilde çözeriz ;) ..

aeron
30/06/2010, 13:18
Birde üst ızgarayı çıkararak dene. Üst ızgarayı çıkar, elinle içeriden tampona destek ver (plakanın olduğu kısımdan). bak nasıl oturuyor o zmn;)

benimkide çıkmıştı epey uğraştıktan sonra alperin dediği gibi üst panjuru çıkarıp arkadan bir elimle destekledim ve kolayca taktım, arkadan desteklenmeyince yerine oturmuyor mesele bu

smartmavi
30/06/2010, 13:43
şimdi anlaşıldı. saolun beyler...

atom43
30/06/2010, 13:51
benimde olmuştu tampon söküldügünde elimde oturtturmustum de panjurlar ön kısımdan direk söküllüyormu acaba cektirsem gelirmi?

Du Hast
30/06/2010, 15:21
benimde aldığımda tamponları boyatmış adam satmadan önce. aynı bu şekilde geldi araç. nazik davrandım olmadı malesef. güzelce elimin içiyle vurarak çat diye oturttum :)
sende böyle yap , sökmeyle falan uğraşma

smartmavi
30/06/2010, 16:56
Kirmayalim?

alperyonar
30/06/2010, 17:02
Kirmayalim?
Kırılmaz ama nazik olmak lazım :bash:

real
30/06/2010, 17:05

Alper bu işi daha önce yapmış.:) en mükemmel bu şekilde oturuyor.bende daha önce aynı şekilde alt ızgarayı yerine takmıştım.servise e kalsa tamponu söküceklerdi uyanıklar.

mert35
30/06/2010, 17:18
Aynısı basıma geldı kardesım de bılır, tamponun altındakı vıdaları sokup ortan içeri dgru cektım ondende ıttrdıler tık dedı oturdu hepsı kanmca genlesıyor plastık ondan yaqpıyor ama bıdaha hıc olmadı o seklde:)

kaptan_ahab
30/06/2010, 17:43
Elektrikçim birkaç tornavida hareketi ile halletti ancak küçük hasar izleri kaldı.

gemlikli_55
30/06/2010, 17:57
benımde oldu bir taktım geri attı birdaha taktım geri attı benım kafam bi attı salladım vidayı sımdı istesede kopamaz vidali :)

Du Hast
30/06/2010, 20:06
arabanın o kısmı çok fazla dış etkiye maruz kalıyor. çoğu arabanın tamponunun o kısmında geçme v.s. yoktur puntoda yapmışlar böyle sıkıntı çıkartıyor
ancak arabayıda gösteren o namussuz ızgara :D

eskibur
30/06/2010, 20:41
Ben de bakımda göstermiştim. Aynı şekilde sürekli bir tarafı atıyordu.Adam üst ızgarayı söktü elini soktu resmen pata küte girişti ben arabayı dağıtıcam diye asla öyle vurmazdım :) Sağolsun servisteki eleman bir taktı öyle de kaldı.

Ben de atık vs. diye düşünüyordum ama değilmiş

Buremir
30/06/2010, 21:00
alper ile mert'in çözümü en doğru olan teknik ve istediğin kadar sert davranabilirsin o ızgaraya kolay kolay bişey olmaz ancak tekrar aynı sorunu yaşamamak için tamponun sökülüp yapılmasıdır hem o tırnaklara içerden silikon ile de takviye yaparsanız bir daha çıkmaz

35mert
30/06/2010, 21:05
valla ben uğraşamadım ne yapsam cıkıyordu...silikonu tırnagın üştüna az miktarda sıkıp taktım.yerinde uslu uslu duruyor şimdi :) silikon ızgarayı sökmek istediğinde bir sorun cıkarmaz japon vb. yapıştırıcılarda sorun cıkartır.

mehmetbasli
01/07/2010, 22:52
gp kronik problemi ama çözümsüz değil. sadece kasıntı yapıyor ve zorlayındca kırılacak gibi ama merak etme kırılmaz. ancak üst ızgarayı sökerek bu işlem mümkün çünkü normalde ittiğinde üst taraf geriye kaçıyor. arkadaşların dediği gibi zorlarsan yerine otorur. ama mutlaka üstteki gibi griye boya ozaman süper olur. yapıştırıcı falan katiyen kullanma. bir arkadaş üsttein yani içeriden vidaatrmış. sakın.. benim tampondeğiştiği için işelm serviste yapılmasına rağmen bir müddet sonra bu parça çıkıyor. yerine takılması iiçin sservise gittiğinde bir parça sıkıştırarak yapmışlar ama bunu yeniden çıktığında anladım tırnağın varsa başını kasşı baktım olmuyo kendim buldum. ama mutlaka üst ızgara rengine boya ve öyle tak.

krakercocuk
04/07/2010, 03:08
yav bu problem bugun bendede oluştu ortadan itibaren sağ tarafı iktiriyorum iktiriyorum oturmuyo:(

utku952
04/07/2010, 15:41
araya tornavida sokup esnetmek lazım bende altı takamamıştım serviste usta yaptı... tornavidaya ince bi peçete sarın çizmesin.