PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande punto cam tavan ve modifiye tavsiyesi..

serkangsk
23/06/2010, 22:25
Arkadaşlar uzun zamandır grande punto araştırıyorum almaya karar verdim yakın zamandada inşallah benimde bir puntom olacak :)
Beyaz renk ve cam tavan almayı düşünüyorum sizce nasıl olur?
Artı 1.3 multijet Dizel düşünüyorum mutlaka ve mutlaka 1.750.TL verip cam tavan taktırmayı düşünüyorum ama mesela modifiye sayfasındaki resimlere bakıyorum neredeyse hiç bir arabada yok skydome..
Niye yok tercih edilmiyormu sorunlumu yoksa zevk meselesimi demeliyim bilmiyorum ama sizin gibi punto severlere bir sormak istedim varsa bi eksisi bilmek isterim..
Ayrıca spoiler taktrmayı düşünüyorum ama orjinali varmı yokmu?
Artı çokta abartmadan çokta masraf çıkartmadan arabaya ne gibi modifiye yapabiliriz bilgi verirseniz çok sevinirim..
Herkese iyi forumlar..

femoli
23/06/2010, 22:30
hosgeldin serkan.

skydome malesef sonradan takilamiyor alirken aldin aldin.sky kesinlikle keyfli bir sy eksi yonu yok tek eksi yonu aracinizla takla attiginizda meydana gelir :) ama +yonlerini sayamam :) bundan sonra bravo dusunuyorum ve kesinlikle sky li olacaktir ;)

Scottie
23/06/2010, 22:31
serkan tanışma bölümünde kendini tanıtırsan iyi olur.
kesinlikle cam tavan al. derim..

smartmavi
23/06/2010, 22:45
Aşırı dikkat çekiyor, tek dezavantajı bu ;)

serkangsk
23/06/2010, 23:08
hoşbulduk femoli şu ana kadar takla atmadım bundan sonrada atmam inşallah :)
scottie tanışma bölümüne bakayım bi..
smartmavi o zaman almıyim ya :p

taneren
23/06/2010, 23:18
cam tavan'ın araca kattığı artılar yanında dezavantajlarıda var malesef.
zamanla sistemde sorunlar çıkabiliyor,su sızması olabiliyor.
bence honda jazz daki gibi panoramik(açılıp kapanmayan,sabit) cam tavan olsa daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.

femoli
23/06/2010, 23:51
4 yili askindir kullaniyorum su namina ufacik bisi gormedim bunlar zor seyler sifir arac aldiginizda motoru bozulur dmek gibibir sey olacagi varsa olur ama krnik asla degildir kronik hic bir sorunu yoktur.

savagi
24/06/2010, 09:27
hiçbir sorun çıkarmadı bana da arkadaşım al gönül rahatlığıyla bin,tadını çıkart.bu arada beyaz skydomme mu dedin :)
https://forum.grandepuntotr.com/garaj/16651-savages-garage.html

Kriminal
24/06/2010, 09:30
Walla al bin on numara olur yanlız gunes tepedeyken baya bı ısıtır içeriyi sanırım bıde balkon altına koyma ustten bırı saksı falan dusurur

dj_sisart
25/06/2010, 16:53
Walla al bin on numara olur yanlız gunes tepedeyken baya bı ısıtır içeriyi sanırım bıde balkon altına koyma ustten bırı saksı falan dusurur

incelediğim kadarıyla içten kapklarla kapatılıyor.güneş hep içerde değil.taklayı nezaman atacağın belli olmaz.balkon altına koymama meselesine katılıyorum.

demon
25/06/2010, 17:27
İnsanlar sıfır alırken ekstradan 1.750 gibi rakam ödemek sanrım biraz fazla geliyor. Birde Skydome için ekstradan bekletiyorlar. O yüzden ikinci planda kalıyordur. Ama gayet güzel bir olay.

Yarasa
25/06/2010, 17:35
Skydome gerçekten güzel heleki GP lerdeki, diğer araçlardan daha çok spor bi hava katıyor.
Çok fazla sonuna kadar açarak kullanmadım. Yarım sadece arka kısmı havaya kaldırarak kullanıyorum genelde. Ama tepemde yukarda bi yerde skydome olduğunu bilmek hoşuma gidiyor :D ;)

mehmetbasli
25/06/2010, 18:58
bulunduğum yerde genç mühendis bir arkadaş full paket 3.20 d aldı. tabiki sunroof opsiyonlu. ancak geçtiğimiz kış aracı çarşıda parketmiş durumda iken yoldan geçen gençlerden bir tanesi olmadı be şöyle bir arabamız deyip arabanın tavanına eliyle kuvvetlice vuruyor. tabi bunu oradaki esnaf arkadaşlar görmüş ve duymuşlar. mesai sonu mühendis aracına biniyor çalıştırır çalıştırmaz sunroofu aralayacak ya butona dokunur dokunmaz tavan bummm! patlamış. neyse özellikle komple cam tavanlara karşı ciddi önyargım var. mesela çoğu belli km süratten sonra türbülans yapıyor. bozuk yollarda ses yapar ama en kötü ikisi bir müddet sonra lastik contaların eskimesiyle su sızdırmaya ve geçenlerde ankarada olduğu gibi dolu yağdığınıda düşünürseniz artık sis hesap edin. uzmanlar sunroofun aracın rijitliğini olumsuz etkilediğini herzaman belirtmişlerdi. her nekadar güçlendirme ve takviyele olsada aracı taşıyoan nokta tavan ve orada bir boşluk var. herneyse bence açılır tavan sadece ve sadece hava için işe yarar.

serkangsk
26/06/2010, 01:01
bulunduğum yerde genç mühendis bir arkadaş full paket 3.20 d aldı. tabiki sunroof opsiyonlu. ancak geçtiğimiz kış aracı çarşıda parketmiş durumda iken yoldan geçen gençlerden bir tanesi olmadı be şöyle bir arabamız deyip arabanın tavanına eliyle kuvvetlice vuruyor. tabi bunu oradaki esnaf arkadaşlar görmüş ve duymuşlar. mesai sonu mühendis aracına biniyor çalıştırır çalıştırmaz sunroofu aralayacak ya butona dokunur dokunmaz tavan bummm! patlamış. neyse özellikle komple cam tavanlara karşı ciddi önyargım var. mesela çoğu belli km süratten sonra türbülans yapıyor. bozuk yollarda ses yapar ama en kötü ikisi bir müddet sonra lastik contaların eskimesiyle su sızdırmaya ve geçenlerde ankarada olduğu gibi dolu yağdığınıda düşünürseniz artık sis hesap edin. uzmanlar sunroofun aracın rijitliğini olumsuz etkilediğini herzaman belirtmişlerdi. her nekadar güçlendirme ve takviyele olsada aracı taşıyoan nokta tavan ve orada bir boşluk var. herneyse bence açılır tavan sadece ve sadece hava için işe yarar.

Güzel bi noktaya değindin teşekkür ederim örnek içinde sağol aslında art niyetli bi insan için cam tavan suistimal edilebilir dediğin gibi eliyle olmasada sert bi cisimle vurduğu anda hasar görmesi yüksek ihtimal..
Ama bi şeye takıldım bozuk yollarda ses yapması dedin böyle bi sorunla karşılaşan varmı yada su sızdırmayla karşılaşan varmı? Contadansa conta değişir o su sızıntısı giderilir ama ses çıkarmasıyla karşılaşan varmı?

WiSTaRiA
26/06/2010, 01:39
Benim aracım skydome lu ve okadar memnunum ki anlatamam... Uzun yolda klima ve cam açmadan skydome açıp doğal hava ile yolculuk yapıyorum... Şuanda dezavantajına hiç rastlamadım ama arkadaşlarımızından birinin dediği gibi hemde benim arabam tek kapılı olduğu için çok gösterişli oluyor... Balkon altına koyuyorum herşeyi yapıyorum full kaskom olduğu için korkumda sıkıntımda yok. İsterlerse komple söksünler skydome'u komple yenisini taktırırım Fiata kaskodan :):) Yolculuk esnasında tepende cam olduğunu bilerek yolculuk mükemmel oluyor.. Şiddetle tavsiye ediyorum... Pişman olmazsın...

serkangsk
27/06/2010, 23:50
Benim aracım skydome lu ve okadar memnunum ki anlatamam... Uzun yolda klima ve cam açmadan skydome açıp doğal hava ile yolculuk yapıyorum... Şuanda dezavantajına hiç rastlamadım ama arkadaşlarımızından birinin dediği gibi hemde benim arabam tek kapılı olduğu için çok gösterişli oluyor... Balkon altına koyuyorum herşeyi yapıyorum full kaskom olduğu için korkumda sıkıntımda yok. İsterlerse komple söksünler skydome'u komple yenisini taktırırım Fiata kaskodan :):) Yolculuk esnasında tepende cam olduğunu bilerek yolculuk mükemmel oluyor.. Şiddetle tavsiye ediyorum... Pişman olmazsın...

Teşekkürler yorumun için bu arada bugün bi arkadaşla konuştum kafama takıldı skydome olan araçların kaskosunun daha yüksek tutabileceğini çünkü sonuçta cam tavan olduğu için hasara karşı daha hassas olduğunu söyledi sen ne kadar ödüyosun kaskoya yada normal araçtan ne kadar farkediyo kasko cam tavanla?

WiSTaRiA
28/06/2010, 02:48
Skydome aracın üzerinde standart bir özellik olduğu için artı bir ücret ödemiyorum ben.. Allah göstermesin kırılsın patlasın direk kaskodan karşılanıcak.. Ama kasko yaptırırken muhakkak standart üzerinde skydome olduğunu belirt ve aracın özelliklerine SKYDOME vardır ibaresi konulsun.. Benim kaskom %50 hasarsızlık indirimiyle 656 TL ye kestirdim...
Skydome dan şaşma... Çok büyük bir keyiff....

Phaser
28/06/2010, 11:22
Kaskomda ekstradan bir artış söz konusu olmadı. Balkon altı muhabbetine gelince saksı düşecek olduktan sonra ha cam olmuş ha sac olmuş zarar gördükten sonra herikiside olacak. uzun yolda muhteşem bir zevk gökyüzü manzarası eşliğinde yolculuk yapmanın tarifi yapılamaz. geçen yaz temmuzda antalya yolcuğulumda bir tek cam tavan açtım klime cam hiçbirine gerek duymadım. bence kezinlikle almanı tavsiye ederim sonradan pişman olma. haa bu arda sese ve suya gelince 2 sene olacak daha hiç bir şey yok.

serkangsk
29/06/2010, 19:56
Ekstradan ücret istemiyolarsa skydome için sorun yok tabiki ben mutlaka ve mutlaka taktırmak istiyorum hatta bu arabayı almamdaki belki en büyük etken skydome taktırmamak olmaz yani :)

mehmetbasli
01/07/2010, 20:42
Kaskomda ekstradan bir artış söz konusu olmadı. Balkon altı muhabbetine gelince saksı düşecek olduktan sonra ha cam olmuş ha sac olmuş zarar gördükten sonra herikiside olacak. uzun yolda muhteşem bir zevk gökyüzü manzarası eşliğinde yolculuk yapmanın tarifi yapılamaz. geçen yaz temmuzda antalya yolcuğulumda bir tek cam tavan açtım klime cam hiçbirine gerek duymadım. bence kezinlikle almanı tavsiye ederim sonradan pişman olma. haa bu arda sese ve suya gelince 2 sene olacak daha hiç bir şey yok.
düşen saksı cam tavanda kafana gelir ama sac tavanda sadece tavana hasar verir.Ama hasarlı bir sac tavanı düzelttiğinizde hiç kimseye anlatamazsınız bu aracın ciddi bir hasar almadğğını veya takla atmadığını. ama cam tavanda üniteyi komple yenilersiiz kimöse anlamaz servis kaydı hariç. Ama cam tavanda veya geniz sunrooflu bir araçla Allah göstermesin taklalı bir kazayı düşünemiyorum bile.. Henüz araçlarınız yeni olduğu için sızdırma ve sess problemi yaşamayabilirsiniz blki de çok ihtimam gösterdiğiniz için de sorun yaşamıyor olabilirsiniz. ama biraz araştırın özellikle skydome tarzı tavanları mesela Mercedes a serisi ve megane 2. emin olun çoğu kullanıcı bu kanuda ciddi sıkıntılar yaşadılar inanmazsanız bu araçların forum sitelerini takip edebilirsiniz.araçların kasko bedelleri donanımlarına göre değişiyor. dolayısıyla skydome kasko bedelini ve ödeyeceğiniz rakamı yükseltiyor hangi kaskoya sorarsanız sorun.

smartmavi
02/07/2010, 00:21
Evet baya bi yukseltiyor; Ben skydomu +1000 lira olarak gosterdim senelik pirimim 20 lira kadar artti. Yorumsuz.

WiSTaRiA
02/07/2010, 01:05
Ne hikmetse benim aracımda kasko bedelinde hiçbir yükselme yok skydome yüzünden.. Bu bedelde arkadaşlar kasko şirketinin bir dalaveresi derim... Orjinal özelliğinde ve aksesuarında var bu skydome o yüzden fiyat farkı olmazve olmamalı....

serkangsk
10/07/2010, 00:07
Demek bi kaç kaskoya sormak lazım fiyatı..
Ama acaba skydome var desek yok desek farkedermi sırf fazla para almak için kullanmasınlar skydome var diye?

Scottie
10/07/2010, 00:13
fazla para almak içi kullanamazlar... skydome u nedeni ise kasko yaptırmaya gittiğinde hangisi aracı inceliyor.. yerinden kalkıp incelesin sonra fiyat versin...

wepster
10/07/2010, 01:11
Benim içinde arabamda mutlaka olması gerekli bir özellik skydome. Aslında benimde istediğim tek kapı skydome beyaz bir grande puntoydu. Ancak punto evonun icide beni benden aldı. Malesef punto evo 3k lar dynamic olmuyorlar ve skydome takılmıyor bende bu yüzden 5kapıya razı olmak zorunda kaldım tabili 3k skydome bir evo hala rüyalarımı süslüyor. Tam olarak istediğime sahip oldum diyemicem malesef.

Ha unutmadan söyliyim malesef 2010 grande punto 3kapılarıda 1.2 motor dışında bir motorla gelmiyorlar.

serkangsk
10/07/2010, 23:43
3 kapıyı bende beğeniyorum ama 5 alacam :)

wepster
19/07/2010, 21:22
Bu arada bildiğim kadarıyla aracın değeri üzerinden kasko yapılıyor otomatik olarakta yükseliyor. Fabrika cıkış olarak skydome olduğu icinde arabanın değeri doğal olarak artmış oluyor.

serkangsk
19/07/2010, 23:56
Gerçekten çok mantıklı..
Özellikle skydome var cam tavan daha hassas fiyatı arttırırız gibi bi mantıkta olamazlar sanırım ;)

WiSTaRiA
24/07/2010, 23:37
Fiyat artmaz standart özelliklerde olan bir araçta...

hakancinpolat
07/09/2015, 09:53
4 Yıldır cam tavan kullanıyorum arka kapılar gıcırdıyor cam tavanda tık yok. Su geçiriyormuş diye duydum aynen aracın içinde şemsiyeyle takılıyoruz. Ayrıca yazlarıda klima açmadığım zamanlar bi açıyorum cam tavanı azcık da sesi verdin mi çıssstakk çıssstakk havan 1500 :D 231548 tane avantaj sayılır 1 tane dezavatajı vardır belki ama onu ben bulamadım ama inşallah da bulmam

atifun
07/09/2015, 11:04
merhabalar, cam tavanlı puntom var, çok keyifli, gerek görüntüsü, gerekse işlevleri olsun her daim pozitif bir etkisi var. Ve aynı etki aracını satarkende devam ediyor :)

Bırak cam tavanın üstüne saksı düşsün, cam değiştirirsin, tavan sacı değiştirmekten iyidir :)