PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ önden gelen tıkırtı

fiaco
23/06/2010, 10:12
Merhaba. Aracım 2009 model ve birinci senenin sonunda sağ önden bir tkırtı gelmeye başladı. İlk bakımda aracı aldığım Ali Uğurlu da şikayetimi ilettim fakat aracın altıındaki yerleri sıkıştırdık diyerek geçiştirdiler. Tabi bu ses beni deli etmeye başladı ve Ankara Birmota götürdüm orada bir uğraştan sonra motor kulağının kırık olabileceğini söylediler ve parça ellerinde olmadığı için bir kaç gün beklememi söylediler. Parça ellerine geldiğinde beni aradılar ve aracımı tekrar götürdüm. Bu sefer motor kulağında bir kırık olmadığını ve sağ ön amortisörün değiştiğini söylediler. İlk günler araçta ses yoktu ama aradan 1 ay filan geçti ses yine var deli olacağım. Ha aracımı çok kullanıp ve de hor kullansam amenna ama gözümden bile sakınıyorum. Daha araç 7700 km de. Önerisi veya başına böyle birşey gelen var mı?

brabus
23/06/2010, 10:49
öncelikle geçmiş olsun.
Grande Punto'larda en büyük sıkıntısının bu tip rahatsız edici sesler olduğunu düşünüyorum. Bir çok kişi sorun yaşamasa da çoğu kişi dikkat ettiği halde bir çok yerden ses geldiğini söylüyor. Konsol, alt takım sesleri hat safhada. Bence city motor arızasından daha da kronik bir sorun. Eski aracımda herkes alt takımı sorunlu konsoldan sürekli ses geliyor derdi ama 100bin km kullandım, 1 rot kolu değişti. Başka hiç bir ses yoktu :)

Benim grande punto'da da soldan ses geliyor büyük ihtimal kapıdan geliyor.
Konsoldan da bazen gıcırtı şeklinde ses geliyor
bunlar da çok can sıkıcı

Atakan KÖRO
23/06/2010, 12:35
benim de geliyordu aynı ses lakalara girince tıkırtıdan daha çok lıkırtı şeklindeydi :) sağ ön beşik değişti düzeldi biraz daha ısrarcı olun aracı servise götürdüğünüzde beraber denemeye çıkın hatta aracı kendiniz kullanın ve sesin gelmesi muhtemel yollarda sürün arabanızı

aslam0740
23/06/2010, 15:09
Valla aynı sorunlar bendede başladı benim aracım 127.000 km de ben dışarda kendim yaptıracağım ustamla görüştüm komple ön düzeni indireceğim komple yaptıracağım önde ne kadar bozuk parça varsa civatasına kadar incelicem sonra kendimiz takacağız. fabrikasından bu arabalar iyi çıkmadı bence bu ön düzen konusunda, evel Allah eski kaportacıyız ben bi yapayım bakın bi o zaman önden ses geliyormu? arabanın içinide komple söküp ziftli keçe çektimmi yol sesisde kalmayacak. ama grande puntolar çok sağlam araba kaportası çok sağlam