PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka koltuk kilitlenmiyor yardım

bluege
22/06/2010, 22:45
Selam arkadaşlar...Geçenlerde bagajı genişletmem gerekiyordu arka koltuğu indirip genişlettim; ancak eski haline döndürmek istediğimde arka koltuklar bir türlü kilitlenmiyor.Dolayısıyla ses yapıyo,oynuyo tıkır tıkır...Başına gelen var mı yardım..

Scottie
22/06/2010, 22:56
kotuğun her iki tarafında geçme yerleri var.. ikisini birden kuvvetlice bastırman lazım... emniyet kemerlerinie dikkat et.. koltukların geçeceği yere denk geliyorsa engel olabilir.. biraz uğraştırır... ilk başta birini kilitle sonra ötekini...

alpimmm
22/06/2010, 23:29
Eser'e katılıyorum Egemen. baya bi sert kapatmak gerekiyor, yoksa geçmiyor malesef. emniyet kemerine de dikkat.

krakercocuk
23/06/2010, 00:34
bende pazar gunu ındırmıstım koltukları..ikeadan dev gibi bi masa soktum arabaya ağzıma girecekti nerdeyse:)daha sonra sıkıntı olmadı tak dıye oturdu yıne yerlerıne emniyet kemerleri sıkıntı yapıyor sadece takarken üstte olmasına dıkkat et

bluege
26/06/2010, 22:17
emniyet kemerlerine felan herşeyine dikkat ederek denedim olmuyor deli etti beni.sırf bunun için de servise gidilmez diye öyle bekliyorum:D kapatma esnasında koltukların üstünde bulunan,açma kapamaya yarayan düğmede kırmızı gözukuyor mu? yoksa kapalı durumda mı kırmızı gözukuyor??

abulbul08
26/06/2010, 22:46
kırmızı gözüküyorsa kilitlenmemiş demektir.
kemeri elinle dışarda tut az sert vur kilitleniyor..
ben çok yatırdım arka koltuğu hiç sorun olmadı. (ara sıra arı kovanları götürüyorum da)
arabayı alırken servisteki elemanda koltuğu yerine kilitleyememişti.

makeles
26/06/2010, 23:07
var gücünle; koltuktan hıncını alırcasına, o tiz metal sesini çıkaracak şiddette bir iki defa sert kapat aklı başına gelir.. :)
ilk denemede başıma gelmişti..
söylediğimi yaptım şimdi kaymak gibi..
bazen dövmek gerekiyor.. :)