PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza esnasında otomatik açılan kapı

Bülent10
22/06/2010, 10:46
Arkadaşlar GP özelliklerinden bir tanesi kapılar hareket ettikten sonra kapılar otomatk kapanma özelliği var peki kaza esnasında acaba otomatik açılıyor mu ? Hyundai i20 de bu özellik var

Kriminal
22/06/2010, 11:26
Yanılmıyorsam bu özellik yok..Fakat otomatik pedal katlanıyor ve yangın önleme sistemı devreye giriyor...

Scottie
22/06/2010, 11:28
benimki otomatik kitlenmniyor... böyle bir sorunum yok... ama olması lazım...

byspayn
22/06/2010, 11:37
Çarpışma esnasında kapı kilitlerinin açılması

Yakıt kesme anahtarını tetikleyen bir çarpışmanın ardından otomobile girilebilmesini kolaylaştırmak için kapılar otomatik olarak açılır ve aynı zamanda yolcu bölgesi lambaları devreye girer. Ancak kapı iç kolları yolcu bölmesinin içerisinden kapıları açmak her zaman mümkündür.

Evo'nun kullanıcı el kitabının 73. sayfasında böyle yazmışlar arkadaşlar...

hsyn28
22/06/2010, 11:46
Çarpışma esnasında kapı kilitlerinin açılması

Yakıt kesme anahtarını tetikleyen bir çarpışmanın ardından otomobile girilebilmesini kolaylaştırmak için kapılar otomatik olarak açılır ve aynı zamanda yolcu bölgesi lambaları devreye girer. Ancak kapı iç kolları yolcu bölmesinin içerisinden kapıları açmak her zaman mümkündür.

Evo'nun kullanıcı el kitabının 73. sayfasında böyle yazmışlar arkadaşlar...
Oğuz kitabı hatim ettin he kardesim roman olsa bu kadar okumazsın:D

byspayn
22/06/2010, 12:12
Sorma abi meraktan işte babama ben anlatıyorum zaten arabanın özelliklerini :D

gurik
22/06/2010, 13:12
okumadan yorum yapmayalım dostlar. o kitapçık süs değil. zannederim yok demekle bir kullanıcıyı yanlış etkilemek mümkün.

utku952
22/06/2010, 13:26
Araç stop ettiği anda açılıyor kapılar. kontak kapandığında ama kazada ne olur bilmem :)

Du Hast
22/06/2010, 13:31
kilit açılsa bile sonuçta kapıyı, açma kolundan açmak gerekir. e zaten açma kolundan açınca kilitli ise otomatikman açılıyor.
kısacası devreden çıkmasına falan gerek yok...

hhhed
22/06/2010, 15:39
kilit açılsa bile sonuçta kapıyı, açma kolundan açmak gerekir. E zaten açma kolundan açınca kilitli ise otomatikman açılıyor.
Kısacası devreden çıkmasına falan gerek yok...

+1000

ankay2
22/06/2010, 17:44
kilit açılsa bile sonuçta kapıyı, açma kolundan açmak gerekir. e zaten açma kolundan açınca kilitli ise otomatikman açılıyor.
kısacası devreden çıkmasına falan gerek yok...

Birde şu açıdan baksanız;
Kaza oldu, araç içerisindekilerin baygın olduğunu varsayalım. Böyle bir sistem olmasa Dışarıdan yardıma gelenler kapıları nasıl açılacak?

usermm1
22/06/2010, 19:25
kazada kapı kilitleri açılır, iç aydınlatmalar yanar, yakıt kesilir. kitapta yazıyor.

Du Hast
22/06/2010, 19:26
Birde şu açıdan baksanız;
Kaza oldu, araç içerisindekilerin baygın olduğunu varsayalım. Böyle bir sistem olmasa Dışarıdan yardıma gelenler kapıları nasıl açılacak?
orası öyle ancak ben kapı kilitli iken kendimi daha çok güvende hissediyorum.
Allah korusun takla attığında araç, içinden fırlamak çok kötü bir durum olur. gerçi emniyet kemerini her zaman takarım ancak araçta takmayan birisi olur, belki o esnada kapı kilitli ise kurtarır bir şekilde.

dışarıdan müdahale edenlerde camı kırar böyle bir durumda. %70 zaten herşey bitmiş olur araba namına, baygınlık verecek kazada.
keza; kaza anında darbe sensörü devreye gireceği için kilitler açılacaktır.

gurik
23/06/2010, 00:52
kapı kilitleri dışarıdan kapı açılsın diye devre dışı kalıyor zaten.....

Bülent10
23/06/2010, 15:51
Güzel bir konu açmışım :)