PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir kaç ürün alacağım, fiyat ve kullanım olarak fikir istiyorum

SpyHunter33
21/06/2010, 18:58
İyi günler sevgili arkadaşlarım. bir Kaç ürün alacağım Fakat kullanım olarak nasıldır tam olarak bilgim olmadığından sizlere de danışmadan adım atmak istemedim. Öncelikle Fiyat ve kullanılırlık arıyorum yani, Normal fiyat normal kullanışlılık :) Seçtiğim Ürünler aşağıdadır, Kullanan arkadaşlar varsa yada bilgisi olan yorumlarıyla bana yol gösterirlerse teşekkr ederim

Grande Punto Oto Branda

Fiat Grande Punto Dış Branda, #27475797 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/Fiat-Grande-Punto-Dis-Branda_W0QQidZZ27475797)

Ürün fiyatı 52 lira...

Punto Kapı Kolu Krom

FIAT GRANDE PUNTO KAPI KOLU 4 PRÇ 4 KAPI .ÇELİK, #21522004 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/FIAT-GRANDE-PUNTO-KAPI-KOLU-4-PRC-4-KAPI-CELIK_W0QQidZZ21522004)

Burada ürün Kromdur diyor ve çift taraflı bant ile uygulanır diyor.Fiyat olarak 36 lira

Grande Punto Cam Çıtası

FIAT GRANDE PUNTO CAM ÇITASI 6 PARÇA P.ÇELİK, #21863741 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/FIAT-GRANDE-PUNTO-CAM-CITASI-6-PARCA-P-CELIK_W0QQidZZ21863741)

6 parça diyor. 4 kapı ve iki tane de öndeki kelebek camı sanırım...Fiyat olarak 45 lira.

Grande Punto Rüzgar yağmur koruyucu.

Sunplex GRANDE PUNTO Rüzgar Yağmur Koruyucu Ön R, #27699778 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/Sunplex-GRANDE-PUNTO-Ruzgar-Yagmur-Koruyucu-On-R_W0QQidZZ27699778https://www.kemaloto.com/magaza/product.php?id_product=200)

https://www.kemaloto.com/magaza/product.php?id_product=200

Ürünler hakkında bilgisi olan var ise bilgi istiyorum arkadaşlar...

frç
21/06/2010, 20:34
Branda nın haricinde hepsi uygun gibi görünüyor.Branda almanı tavsiye etmem. Branda kullananların hepsi boyanın solmasından şikayetçi...Yine de seçim senin.

SpyHunter33
21/06/2010, 20:36
Valla brandayı bende pek sevmiyorum da Malum Mersin Ortlık alev alev yanıyor ayrıca mahallemin veledleri :D... yorum için teşekkr ederim...

Peki bu çift taraflı bant ile yapıştırılan kapı kolları krom kaplaması ve cam çıtaları bir sorun yaratırmı ? sonradan açılma çıkma vs. Kullanan varmı aramız da ?

Fikri olan yokmu acaba :)

kaptan_ahab
22/06/2010, 14:20
Üstad krom kaplamalardan montajı iyi yapıldığı taktirde sökülmeden şikayeti olanı görmedim,ancak montaj sırasında eğilme bükülme gibi şeylere dikkat etmek lazım,aksi taktirde çok çirkin bir görüntü verir.Brandayı sadece güneş için kullanacaksın sanırım.Yağmurlu havalarda sökmen kaydı ile Tuna çadırcılık gibi isim yapmış yerlerde aracın ölçüsünü aldırarak bunu kumaş olarak diktirebilirsin.Gayette güzel olur.Yalnız aracı sık kullanacaksan tak-çıkar baya zahmetli bir işe dönüşüyor haberin olsun.Yağmur koruyucu işine ise hiç girmeni tevsiye etmem.Kaloriferi düzgün çalışmayan eski araçlarda yağmurlu havalarda içerisinin buğulanmaması için kullanırlardı bu tür ürünleri.Tabi yinede zevk senin.

SpyHunter33
22/06/2010, 15:09
Teşekkr Ederim irfan bey...

Scottie
22/06/2010, 15:20
Erkan ürünleri inceledim...

kapı krom kaplamaları güzel duruyor.... krom kaplama yerine boyatsan daha güzel olur bence....

cam kenarları için olan güzel.. oraları boyatma şansın olmadığı için alabilirsin. aracını daha güzel gösterir.

İrfanın dediiği gibi eski araçlarda vardı bu rüzgar önleyiciler.. ben tercih etmiyorum.. seni fikrin önemli..

branda alacaksanda branda kar etmiyor... cizecek olan adam brandaayı kesipte çizer.. bu sefer ikisine birden üzüleceksin...

karar senin benim fikrim bunlar... aldıklarını iyi günlerde kullan..

SpyHunter33
22/06/2010, 15:42
Tşkkr ederim üstad :)

Kapı kollarını boyatmayı bende düşündüm de boyatırsam gövde rengine boyatırım düşüncesi vardı bende. Omsa nın sitesin de krom kaplı Grande Punto resmini görünce :D içim cızzzz etti ister istemez birde biz deneyelim dedim bakalım.
Şu dakika itibari ile 8 parça 4 kapı kol krom kaplama ve cam çıtaları siparişini verdim.Rüzgarlıklar konusun da biraz daha düşüneceğim sanırım :) Brandaya gelince İrfan bey abimizin de söylediği gibi sanırım diktirmek, Bir de araç haftada bir yıkanıyor ve haftada bir biniliyor ( her binişte de 300 km yol yapıyor :D ) bekleme yaptığı yerde tozdan görünmüyor :) kuşların talih pokunu üzerine bırakması da cabası :) şimdilik çadırı da beklemeye aldım. teşekkrler düşünceleriniz için...

detay
22/06/2010, 21:45
Cam çıtası ve kapı kolunu ben kendi puntomda kullanıyorum. Aracın şıklığını artırıyor.

SpyHunter33
22/06/2010, 21:52
Umarım beklediğim kalitede olur diye düşünüyorum. Aksesuarcılarda bulamadım mersinde netten sipariş ile alabiliyorum şimdilik sağ salim ve orjinal olarak elime ulaşır ise ne mutlu bana :D

onn.off
22/06/2010, 22:05
artık bizimle paylaşırsın kalite olarak bende merak ediyorum sayende öğrenmiş olacağız erkan arkadaşım şimdiden hayırlı olsun diyelim

SpyHunter33
22/06/2010, 22:19
Elbette paylaşacağım elime ulaşır ulaşmaz montajını yapıp fotoğraflarını kusurlarını tek tek anlatacağım ki soru işareti kalmasın kimsenin aklın da...

Scottie
22/06/2010, 23:17
ama resimlerini koyunca beğenenler alamayacak...son ürünlerdi onlar.. ilanda öyle yazıyordu...

SpyHunter33
23/06/2010, 08:42
Yok yok :) sordum ben mesajla Stoklarımızda mevcut diyor yeni ilanlarla gireceklermiş.
Bir satıcı Modacar diğer satıcı da aksoytuning diye bir kullanıcı...

SpyHunter33
04/07/2010, 17:27
Konuya bir hort yapayım da aczık :)
konu itibari ile birkaç şey sipariş vermiştim krom kapı kolları ve krom cam çıtaları onları taktım montajladım ve anca bu gün resimlerini çekebildim :) şimdi birde siz bakın bakalım nasıl olmuş...

seysey37
04/07/2010, 17:31
güle güle kullan erkan :) güzel olmuş..ön ızgarayı nasıl yaptın?sağlam oldumu bnde düşünmüştümde onu tutmaz diye vazgeçmiştim

SpyHunter33
04/07/2010, 17:35
:) ön ızgaradaki krom bantı diyorsun sanırım az önce yaptım bir kısmı sıkı tuttuda diğer kısımlarından atacak gibi duruyor. ucuz etin yahnisi muhabbeti :D ama sitedeki bir arkadaşın onu yapıştırdığını duymuştum denesemmmi diye de düşünmüyor değilim :)

seysey37
04/07/2010, 17:41
silikonla yada güçlü bi yapıştırıcıyla falan yapıştırdım demişti bi arkadaş evet :) ama cesaret edemedim :D edersen bilgilendirirsen sevinirim :D
ayrıca plakalıklarıda söküp kenarlarıda beyazlattır bence daha güzel durur öyle :)
bide aynaları boyattır bence,sonradan aklıma geldi ekliyim dedim :)

SpyHunter33
04/07/2010, 17:49
Bir bakayım artık. bu çift taraflı bantların yapışma etkisi 24 saat imiş lakin şu var koçtaş da 3m in çift taraflı bantları var. onlardan alıp onunla yapabilirim. onlar daha sağlamdır kanımca :)

serkankucuk
04/07/2010, 18:38
benim araçta da var kapı kolları ve cam çıtası ama ben aldığımda vardı ve aracın rengi siyah olduğu için çok güzel duruyor bence... aslında erkan kapı kollarının geriye kalan siyah kısımlarını da krom yapsan veya gövde rengi yapsan daha da çok yakışacak arabana diye düşünüyorum ve tavsiye ediorum

yokum
04/07/2010, 19:00
Bana görede şık durmuş. Hayırlı olsun. Bu arada Serkan Küçük'ün kapı kolları önerisine katılıyorum. Daha da şık durur diye düşünüyorum.

Scottie
04/07/2010, 19:34
güzel olmuş Erkan.. güle güle kullan kardeşim...

onn.off
04/07/2010, 19:57
vay kardeşim araban çok hoş olmuş güle güle kullan bi ara kendi arabamın resmine bakar gibi hisstetim sana 2-sis farı bide ayna kapaklarını boyat daha bir güzel durur krom çıtalar gerçekten güzel durmuş hayırlı olsun ön panjuruda yapmışın oda güzel haberin olsun ikimizide aynı renk G.punto ve aynı Modfiye var :D

SpyHunter33
04/07/2010, 20:24
benim araçta da var kapı kolları ve cam çıtası ama ben aldığımda vardı ve aracın rengi siyah olduğu için çok güzel duruyor bence... aslında erkan kapı kollarının geriye kalan siyah kısımlarını da krom yapsan veya gövde rengi yapsan daha da çok yakışacak arabana diye düşünüyorum ve tavsiye ediorum

siyah renkte gerçekten de çok güzel duruyor.

Bana görede şık durmuş. Hayırlı olsun. Bu arada Serkan Küçük'ün kapı kolları önerisine katılıyorum. Daha da şık durur diye düşünüyorum.

Teşekkr ediyorum. Kapı kollarının geri kalan kısmını krom yapmam için üretilmesi gerekecek sanırım. Boyatma fikri bana da mantıklı geliyor :)

vay kardeşim araban çok hoş olmuş güle güle kullan bi ara kendi arabamın resmine bakar gibi hisstetim sana 2-sis farı bide ayna kapaklarını boyat daha bir güzel durur krom çıtalar gerçekten güzel durmuş hayırlı olsun ön panjuruda yapmışın oda güzel haberin olsun ikimizide aynı renk G.punto ve aynı Modfiye var :D

Valla senin arabana yaptılarını gördükçe içim cızz ediyor hocam ya :D hele o direksiyon göbeğindeki logo değişiminde nefesimi tutarak baktım resimlere :)

SpyHunter33
04/07/2010, 20:24
güzel olmuş Erkan.. güle güle kullan kardeşim...

Teşekkr ederim üstad :)

SpyHunter33
05/07/2010, 10:08
silikonla yada güçlü bi yapıştırıcıyla falan yapıştırdım demişti bi arkadaş evet :) ama cesaret edemedim :D edersen bilgilendirirsen sevinirim :D
ayrıca plakalıklarıda söküp kenarlarıda beyazlattır bence daha güzel durur öyle :)
bide aynaları boyattır bence,sonradan aklıma geldi ekliyim dedim :)

Dün yaptığım ön panjura krom çerçeve sabah atmış yerinden :) sabit durmuyor yani üstündeki bant çok kalitesiz anlaşılan :D artık farklı yollar deniyeceğiz birde tutsa bile yıkama esnasında çıkabilir dışarıya doğru bombesi çok fazla :) olmadı alttaki bantı söküp damla damla silikon ile yapıştıracağım. Fakat bir soru kaporta aksamından silikon daha sonra çıkabilir mi ? ( hani olurda elime yüzüme bulaştırıp rezil edersem diye. :) )

kaptan_ahab
05/07/2010, 20:35
:cool:Üstad güle güle kullan

SpyHunter33
05/07/2010, 20:52
teşekkr ediyorum. Ayna kapakları - çelik jant - angel far + xenon off allahım daha çok para ver :D

SpyHunter33
12/07/2010, 21:21
konuya bir hort :)

Ön tampona bir kaç arkadaşımızın yaptığı gibi krom şerit ile çevirmiştim ve altındaki çift taraflı bant atmıştı tutmamıştı. bu pazar Koçtaş dan 3M in çift taraflı bantlarından aldım fiyat 8.90 Tl uzunluğu 1.5m kalınlığı ise yaklaşık 2,5 cm şeritimiz ise 0,5 cm. Krom şeritin altındaki eski bant benzeri şeyi tmizledim ve altına dikkatlice bu aldığım bantı yapıştırdım. Sonra kalınlık itibari ile 2cm dışarıda kalan bantı kestim bir güzel. ve tamponun yapıştırıacak bölümlerini bir güzel sildikten sonra. Aynı şekilde yapıştırdım. Ertesi gün sonuç süper :D kutusunda şu yazıyordu tekrar söküleceğin de alttaki malzemeyi de sökebilir :D yani o derece sağlam oldu bu günde yıkadım. o kadar fırça darbesine dayandı. sonuç harka :)

https://forum.grandepuntotr.com/attachments/teknik-yardim/8817d1278253054t-bir-kac-urun-alacagim-fiyat-ve-kullanim-olarak-fikir-istiyorum-pic_1487-jpg
(https://forum.grandepuntotr.com/attachments/teknik-yardim/8817d1278253054t-bir-kac-urun-alacagim-fiyat-ve-kullanim-olarak-fikir-istiyorum-pic_1487-jpg)

bluEyes
13/07/2010, 02:56
güle güle kullan erkan abi gayet güzel durmuş araçta işçiliğinde iyiymiş bunuda ögrenmiş olduk abi :)

SAIM IDE
06/04/2011, 00:06
kapı kollarını krom yapmak istiyorum siz yapmışsınız galiba giddi gidiyor com da ve hepsiburdada var sipariş vericem fakat nasıl olur görmeden alıcam bi yardımcı olurmusunuz