PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Starjet motorda gaz yememe problemi

mereve
17/06/2010, 13:56
Merhaba arkadaşlar

ilk defa foruma bir bilgi danışıyorum. Yazdıklarınızı okuyarak arabam hakkında fazlaca bilgilendim.

Ancak benim arabamda dün yaşadığım bir sıkıntıdan bahsetmek ve görüşlerinizi almak istiyorum.

Bir önceki gün güvenilebilir denebilecek (ibb ye ait) benzin istasyonundan full depo 95 oktan benzin aldım. Kadıköyden Hadımköye yaklaşık 60 km geldim. herhangi bir sıkıntı yoktu. 1 gün araç hadımköyde otoparkta durdu. Ertesi gün tekrar geriye yaklaşık 100 km yol giderken herhangi bir viteste 2-3-4 farketmiyor giderken anlık gaz yememe problemi ile karşılaştım. Gazdan ayağımı çekip yeniden basana kadar toparlanmıyor. Yarım basılı iken köklesem bile aynı devirde sabit kalıyor.

Hafta sonu servise gidebilcem ama içime kurt düştü. Sizlerede danışmak istedim.

WiSTaRiA
17/06/2010, 20:55
Merhaba aramıza hoşgeldin ilk önce tanışma bölümünde kendini tanıtsaydn daha iyi olurdu... Şimdi gelelim problemine.. Gaza bastığında devir yükseliyor ama hızlanmıyormu araç yoksa araban gazmı yemiyor.. Benim aklıma ya benzininden ya enjektörlerinden yada enbüyük sorun debriyaj baskı balatalarından diye düşünüyorum...

mereve
17/06/2010, 21:19
Kusura bakmayın kendimi tanıtmadığım için.

Baskı dan olduğunu sanmıyorum. Çünkü devir göstergesi yükselmiyor. Ama araba sanki ayağını gazdan çekmiş gibi devir düşürüyor. Gazdan ayağımı çekip tekrar bastığımda motor kendine gelip toparlıyor ve devam ediyor. Ama bu sorun sık olmuyor. 2 saatlik sürüş esnasında 10 kere ancak yapmıştır.

Bugün servise gittim. Sorun fren müşüründe (!) çıktı. Fren müşürü arabanın beynine frenden ayağımı çektiğimi iletemediği için motor otomatik olarak gaz kesiyormuş. Kısacası fren perdalının altına para sıkışmış :) Onu bulup çıkardılar.

theishak
22/06/2010, 10:18
Merhaba aynı problem sanki bende de mevcut , ne kadar tuttu bilgi verebilirmisin.

mereve
22/06/2010, 15:20
Merhaba aynı problem sanki bende de mevcut , ne kadar tuttu bilgi verebilirmisin.

Merhaba

C.tesi serviste yarım gün testte kaldı. 130 tl işçilik dahil masraf çıktı.

Bilginize.

brabus
22/06/2010, 16:17
Merhaba

C.tesi serviste yarım gün testte kaldı. 130 tl işçilik dahil masraf çıktı.

Bilginize.

teşekkürler, geçmiş olsun. Biz de bir şey öğrendik. Müşürü değiştirdiler mi? yoksa tespit ve test için mi bu parayı aldılar. Gerçi bulunması zor bir konu

WiSTaRiA
22/06/2010, 17:56
Geçmiş olsun.... Bizde sizinde sayenizde bişey daha öğrendik...

mereve
22/06/2010, 18:04
Değişim bedeli dahil bu ücret. Ancak parçayı görseniz bunamı verdim dersiniz 130 tl :)

Du Hast
22/06/2010, 19:24
bu müşür sadece starjet lerdemi var acaba?
garip bir sorun doğrusu :D
gerçi denemesi bedava;
sol ayakla fren yapıp sonra sağ ayakla gaza basayım, araba gaz yiyormu bir görelim :D

gurik
23/06/2010, 00:56
msr olabilir araçta...

theishak
23/06/2010, 08:46
teşekürler. haftasonu benimde servise ugramam gerekecek.

mereve
23/06/2010, 10:01
msr olabilir araçta...

yorum kısaltmalarına yabamcıyım msr nedir ?

gurik
24/06/2010, 10:49
yorum kısaltmalarına yabamcıyım msr nedir ?

motor fren desteği..

mereve
24/06/2010, 15:42
motor fren desteği..

Arabada bu dediğin sistemin olup olmadığını nasıl anlayabilirim. Aslında ben aracın 3. sahibiyim bana satan kişi de bu şekilde fren destek sistemi olduğundan bahsetmişti ama ne olduğunu oda tam bilmiyordu.

gurik
27/06/2010, 01:27
hill holder (yokuş kalkış desteği) varsa msr de vardır. msr frenleme sırasında yada yokuş inişlerinde motor frenini devreye sokan bir asistan sistem.