PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik arıza önemli

suvari_84
15/06/2010, 08:47
arkadaşlar bu sabah arabayı ilk çalışırdığımda aracın tüm gösterge ışıkları yandı ve ayrıca devir saati ve gaz göstergesi gaza basmama rağmen hiç ilerlemedi. benzin göstergesi de 0 gözüküyor benzin olmasına rağmen hararet göstergeside sıfırda. sabah şok oldum :) daha sonra aracı kapattım yeniden çalışırdım gene aynı en sonunda kaputu açtım sanki anlıcakmışım gibi baktım baktım bişey anlamadım sinirden hızlıca kapattım bi bakım düzelmişş :))) buna benzer bi olay başına gelen var mı???

suvari_84
15/06/2010, 08:50
eksik bi konuyu unutmuşum gösterge ışıkları hiç sönmedi sürekli yanıyordu (hararet , benzin ve tüm uyarı ışıkları)

Kriminal
15/06/2010, 10:15
Sigortalardan benımde basıma gelmıstı....Bende kaputu actım sıgorlaların uzerıne bastırdım duzeldı servistekı abı telefonda oyle demıstı

Sigortalar gevsemıs sende kaputu sert kapayınca duzelmıs..

suvari_84
15/06/2010, 10:34
sanırım aynen ölee. sizin daha sonra dan bidaha geldi mi peki? veya önemli bişey mi? servise baktırayım mı?

Kriminal
15/06/2010, 10:42
Önemlı bısey degıl ..Bence gerek yok usta gelde demedı bana...

Benımkısı nasıl gevsemıstı aracımı cekıyolardı yanlarına gıttım ındırttım ındırırken polis delikanlılık yapıpı bıraz sert bıraktı yedıremedı kendıne vs..Sarsıntıdan dolayı gevsemıstı..

kucukm
16/06/2010, 11:47
bu sorun ankara gittigimde basıma gelmişti 2 kere. silecek suyu koymak icin kaputu acıp.. isim bittikten sonra kaputu kapatmıstım. sonra anlattıgınız durum olusmustu.
tekrar kaputu acıp kapattım duzelmişti.

swath
16/06/2010, 21:58
aynısı dun bana da oldu kaputu açtım hava filtresinin ustunde bi soket vardı onu cıkarttım geri taktım duzeldi

utku952
17/06/2010, 03:02
Büyük ihtimal yazılım problemi. serviste güncelletilebilir.benim de başıma geldi içerde hiç ışık yoktu ama farlar fln yan yanıyordu.

mustafaakk
29/06/2010, 00:04
Büyük ihtimal yazılım problemi. serviste güncelletilebilir.benim de başıma geldi içerde hiç ışık yoktu ama farlar fln yan yanıyordu.

Aynısı bu gece başıma geldi.
bir kaç kez kapatıp açtım düzeldi.
şu sigortalara ben de bakayım bari.

ssss2292
29/06/2010, 00:16
bir keresinde benimde başıma gelmişti. yüksek gerilim hattının altında duruyordu araba onun manyetik etkisinden olabileceği söylenmişti. 30 dakika sonra geçti. anlamamıştım neden olduğunu .:)

pdr42
05/07/2010, 11:59
burayı okuduktan sonra benimde basıma geldi kontagı acınca tum ısıklar yanıyor sonuyor ama gostergeler yerinden bile kıpırdamıyor benzin ısıgı yanıp sonuyordu 3 4 defa ac kapa yaptım bişey olmadı bende kaputu actım sigorta kapagını actım sigortaların ustunde baskı yaparak elimi gezdirdim sonuc mikemmel. 5 yıldır kullanıyorum oraya elimi surmemiştim sanırım zamanla gevşiyorlar basına gelen olursa uygulasın kesin cozum:)

byspayn
05/07/2010, 12:06
ilginç ama çözümü kolaymış en azından :D Aklımın bi köşesine yazdım bunu :)