PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyarı ışıkları

erennnn
14/06/2010, 23:14
Merhaba,

Bende aranıza yeni katılanlardanım ve sorun yaşamadığım aracımda seyir halinde iken birden sarı iki ışı - abs ve yanındaki ünlem ışığı yanarak ekranda abs esp hillholder dis see hand book uyarı çıkıyor, taki arabayı yeniden stop edip çalıştırana kadar, sonrasında hepsi tekrar aktif hale geliyor...

Bi panik hemen yol yardım ardından nöbetçi servis ile görüştüm abs sensörlerine su kaçmış olabilir diye cevap alsamda iki gündür şehir içi deneme sürüşlerimde yine belli bir kullanım ardından aynı sorunla karşılaştım...

Düşünceleriniz ltf...

ZAK1980
14/06/2010, 23:58
Abs sensorune su kacmıs olasılıgı yuksek en ıyısı servıse bı gıt derım daha sonra cıddı sorun yaratbılır Kavaklıdereye bır ugra uyarı mesajına baksınlar kesın neden oldugu anlasılıor ozaman hatayı ecu kaydetmıstır

erennnn
15/06/2010, 07:59
tşk..

WiSTaRiA
15/06/2010, 09:43
Merhabalar korkulacak hiçbirşey yok ve abs sensörünede su kaçmamış... abs esp hillholder dis see hand book çıkıyorsa akün zayıf dostum.. Benim aracım 2006 ve 26000 de. 4 yıllık olmasına rağmen orjinal aküyü kullanıyorum bende de aynı uyarıyı veriyor. Kontağı kapatıp açtığında hata vermiyor. Çünkü zayıf olan akü kontağı çevirdiğimizde akım çektiği için araba yeterli kalamıyormuş ve abs esp ise çok hassas bölgeler olduğu için arabalarımızda hemen kendini korumaya alıp uyarı veriyormuş ama o esnada arabayı çalıştırdığımızda akü şarj olduğundan kontağı kapatıp açtığımızda hata vermiyor. Servisimle konuştum akü değiştirirsen hiçbir sorun kalmaz dedi. Sağolsun elektrikçi bir arkadaşımda yazık günah bu akü daha seni götürürür kaskonun ücretsiz çekici servisi var ise akün komple bitene kadar böyle kullan zaten seni herhangi bir yönden etkilemez yolda kalır isen çekici çağırır hemen sıfır bir akü takarsın dedi. Bende aynını yapıyorum. Uyarı mesajı çok sık gelmiyor mesela takip ettim geçen ay sadece hafta sonları aracımı kullanmama rağmen 3 kere uyarı verdi... Genede sen bilirsin.. Yardımcı olabilmişimdir inşallah...

erennnn
28/06/2010, 23:42
rahatladım inan...
zaten geçen hafta uzun yol deneyimimde hiç başıma gelmedi bayaadırda yok...

tşk...