PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (Acil) air bag uyarı lambası

Bora
14/06/2010, 16:14
arkadaşlar merhaba,

geçen hafta aracımla bir köpeğe çarptım ön tampon kıtıldı radyatörden muhafazaya kadar olan her yer yenisi ile değişti. aklımdakiler kısaca

radyator
intercooler
klima rad.

arabanın toplam masrafı 3600 lira çıktı ve kasko ödedi. yanlız arabayı teslim aldım eve donerken 5 dakika sonra airbag lambası yandı hemen birmotu aradım. pazartesi gunu getirin bakalım dedi goturdum araba cihaza bağlandı direksiyondaki airbage baglı 2 kabloda gozukuyor sorun en azından bana öyşe dediler sinyal ünitesi değiştirmem gerekiyormuş. 460 lira masraf çıkardılar garanti sürem dolduğu için. sizce bunu kazadan dolayı kaskoya yaptırmam gerekmiyor mu ? sizce gerçekten de kazadan sonra çıkmış olması tesadüf mü ?

bide bu konuda kasko şirketi kaza ile ilişkilendirmezse ne yapabilirim. bugun içinde dönüş yapmaları lazım ondan bilen varsa fikri olan varsa cevap vermeden geçmezse sevinirim.

ugurozer
14/06/2010, 19:43
kabloda sorunmu gorunu baglantılarda bir problem vardır yada musurlerde sorun vardır buyuk ihtimalle bence bir temas soz konusu 460 lira ne parasıymıs yazıklar olsun.

Bora
14/06/2010, 19:50
aynen oyle kaza ile alakası yok cevabı aldım biraz once garanti doldugu için cebimden odemem gerekecek yada garantiyi uzattıracaklar. lanet olsun alianz sigortaya da birmota da. arabam 10 gün yattı en full kasko goya 15 gun arac verecekti 3 gün verdiler. aküyü bitirip akü aldırtılar. valla lanet olsun ya. ama bu karar için gerekirse mahkemede hesaplaşacaz.

rcpunl
03/07/2010, 21:20
arkadaşlar airbag lambası yanıyor,sigortadan falan olurmu,bu konuda yardımcı olabilen varsa yardım lütfen

Scottie
03/07/2010, 21:22
garantin varmı... serviste bir baktır...

rcpunl
03/07/2010, 21:26
maalesef garanti yok

Scottie
03/07/2010, 21:27
yinede serviste yada özel serviste bilgisayara bağlatarak baktırman gerekiyor.. başka arızanın nerede olduğunu bulmak çok zor... kablolarda sorunda olabilir... tek çözüm bilgisayara bağlatmak...

rcpunl
11/07/2010, 12:41
arkadaşlar geçen hafta airbag lambasının sürekli yandığını söylemiştim,şimdide kornada çalışmıyor,direksiyonda bir temassızlık olabilirmi birde puntoların elek.sigortaları numaraları var,neye göre bakıcaz,hangi sigorta nerenin olduğunu yazan bişe varmı???

ssss2292
19/07/2010, 14:42
arkadaşlar geçen hafta airbag lambasının sürekli yandığını söylemiştim,şimdide kornada çalışmıyor,direksiyonda bir temassızlık olabilirmi birde puntoların elek.sigortaları numaraları var,neye göre bakıcaz,hangi sigorta nerenin olduğunu yazan bişe varmı???

Arkadaşlar aynı sorun bendede var airbag ışığı sürekli yanıyor. korna çalışmıyor ve direksiyon üzerindeki düğmeler çalışmıyor. Deliricem. Servisten sinyal kolu değişecek 460 TL gibi bir rakama halledilir dediler. Muhtemel çözüm önerileriniz lütfen.

ssss2292
22/07/2010, 13:43
bu konuda bilgisi olan değerli arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

ssss2292
10/08/2010, 15:55
recep kardeşim ve arkadaşlar airbag korna ve direksiyon kumandaları sorunu çözüldü serviste 460 470 TL fiyat biçilen problem iyi bir oto elektrikçisi ustamın yardımıyla çözüldü. direksiyonun hemen altında bir 8 kanallı bir film şeklinde kablo var kablo belli bir yerden kırıldığı için bu sorunlar ortaya çıkıyor. kablo direksiyon sökülerekten çıkartıldı. kırılan yer kesilerek iki tarafından ince bir işçilikle leyimlenip etrafına yapıştırıcı sürülerekten yerine takıldı şuan için sorun çözüldü. Biraz uğraş isteyen bir iş ben tanıdık olduğu için 30 TL + 30 TL de hata sildirmek için bilgisayara bağlama için vererek hallettirdim. İnşallah uzun süreli bir çözüm olur.

MURAT_41_41
10/08/2010, 16:35
bora kardesım kaza ıle alakalı degıstırebılırsın önune cıkan köpekten kurtulmak ıcın ani manevra yaptıgında kopmus olabılır