PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon kutusu

GRANDEILHAN
14/06/2010, 12:41
Arkadaşlar bundan 2 hafta önce kuşadası serviste direksiyon burcum değişti 1-2 günlüğüne ses kesilmişti ama çok bozuk yolda lak luk diye ses geliyo gene arabamdan aynı proplemden yaşayan arkadaş varmı aramızda varsa nasıl cözdüğünü benimle paylaşırsa çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim...

GRANDEILHAN
15/06/2010, 15:29
Arkadaşlar hiç aramızda direksiyon kutusu değişen varmı? sertaç arkadaşımızdan başka..

Scottie
15/06/2010, 15:32
yine servis yolu görünmüş sana. benimde atnı problem vardı.fakat direksiyon mili değişmedi benim. benimde ses geliyordu. servise gittim. direksiyon mili bağlantı civataları gevşemiş dediler. sıktılar. hiç problem kalmadı. servise bir uğra.. şikayetini bildir.

GRANDEILHAN
15/06/2010, 17:02
Vallaha işin kötüsüde o 1 kaç servis dolaştım sorunu bulamadılar bi taneside bunlar bu sesi yapar aliminyum zaten alt tarafları dedi test aracınızı deneyelim dedim ondada aynı ses varmı diye onuda kabul etmiyolar vallaha ne yapacağımı şaşırdım gerçekten bu arabalarda bozuk yolda ses yapıyormu diye düşünmeye başladım..

smartmavi
15/06/2010, 17:44
o servislerin büyük yalanı.. hepsi uğraşmak istemiyor nedense. bana da Haliç oto aylarca sorun yok dedi, amortisör takozlarını değiştirdi yolladı. sSonra başka bir servise gittim tesadüf, "abi direksiyon kutusunun değişmesi lazım" dediler. sonra direksiyon sıfır olmuştu.

kucukm
16/06/2010, 11:42
selamlar,
direksiyon kutusu derken city servomotor u mu kastediyorsunuz?

o servislerin büyük yalanı.. hepsi uğraşmak istemiyor nedense. bana da Haliç oto aylarca sorun yok dedi, amortisör takozlarını değiştirdi yolladı. sSonra başka bir servise gittim tesadüf, "abi direksiyon kutusunun değişmesi lazım" dediler. sonra direksiyon sıfır olmuştu.

Yarasa
16/06/2010, 11:59
Direksiyon kutusu benimde değişti. Takozlarda sorun yokken direksiyonun arkada tarafından bahsettiğiniz sesler geliyordu. Servis garantiden değiştirdi direksiyon kutusunu.
Ama tam olarak ne değişiyor ne işlem yapılıyor bilmiyorum.
City servo motoru ayrı birşey. Direksiyon kendiliğinden hafif eğim alıyorsa durur vaziyette o zaman city motorundan şüphelenmek lazım

GRANDEILHAN
16/06/2010, 14:27
Serhat sendedemi aynı benim proplem gibi sesmi geliyordu ..

utku952
16/06/2010, 17:38
Direksiyon kutusu benimde değişti. Takozlarda sorun yokken direksiyonun arkada tarafından bahsettiğiniz sesler geliyordu. Servis garantiden değiştirdi direksiyon kutusunu.
Ama tam olarak ne değişiyor ne işlem yapılıyor bilmiyorum.
City servo motoru ayrı birşey. Direksiyon kendiliğinden hafif eğim alıyorsa durur vaziyette o zaman city motorundan şüphelenmek lazım

direksyon kutusu garantiden mi değişti ? tutarı nedir? bilginiz varmı

GRANDEILHAN
16/06/2010, 17:45
garanti karşılamassa fiyatı 880,00 tl utku ama benim aracın garantisi var garantiden değiştirtmeye çalışıyorum şu an...