PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mpe mü dediniz kendimce çözdüm

puntobilo
13/06/2010, 22:12
mp3 player falan baglamak icin aux kablosu cekmek 15dk suruyormus bugun onu gordum.

asagidakiler audio cd cekmekten imani gevremis bir zavallinin başlarim puntosuna diyip gaza gelmesi sonucu ortaya cikan deneyimdir, garantisi yoktur aman diyim;

- once aux varmi bakin. cd tusuna 2 kere basinca ekranda aux yaziyorsa ok, yazmiyorsa gidip fm transmitter alin.
- simdi bu aletin uzerinde 4 tane delik var fark etmissinizdir, onlara girecek boyutta cubuklara ihtiyaciniz var. bi kiyafet askisi kesebilirsiniz. ben cop sis kullandim tavsiye etmiyorum kirilirsa kalırsınız valla..
- 4 delige de birer cubuk sokup ittirin, bir noktada tik diye iceri gececekler, klipslerin acildigi anlamina geliyor bu.
- ust konsol ile hud in kenari arasina bir tornavida sikistirip hud i disari itin
- hud cekince geliyor. sert cekmeyin arkada baglantilar var. anten baglantisi sagda kaliyor, cekin ciksin. solda da bir soket var, kenarlarindaki klipslere bastirip cekin o da cikiyor. alet ser.
- alin eve goturun teyp caldim ehue diye salak espriler yapin sonra ise koyulun.
- aletin uzerinde pin semasi var. orada "aux left, aux ground ve aux right" pinlerini tespit edin. ground da ground sembolu var ground yazmiyor.
- bir adet ucunda 3.5 jack olan kablo bulun (yine fakirlik... eski bozuk hoparlor kablosu kesebilirsiniz. ama kaliteli kablo iyi olur, motor calisirken gurultu yapmasin)
- kabloyu siyirin, 1 kirmizi 1 beyaz 1 de toprak cikacak. toprak dedigim toprak rengi degil, oyle ortalikta gezen teller. beyaz left oluyor, kirmizi da right.
- puf nokta - lehim alamayacak kadar fakir oldugumuz icin, siyirdigimiz kablolarin plastiklarini soket yapacagiz, onlara sahip cikin.
- siyirdiginiz telleri ayni boyda kestiginiz kablo yalitiminin icine sokun, ucundan biraz ciksin onu da yalitimin disina kanca gibi kivirin.
- tespit ettiginiz pinlerin uzerine icinde teller olan yalitimlarinizi takin. eger kullandiginiz kablo inceyse, plastik esneyip pin i sariyor, baya saglam oluyor.
- aux moduna gecin, takin iphone (o kadar fakir edebiyati yaptik... cakma iphone cakma) u 3.5 jack iniza, verin coskuyu. ses geliyorsa tamamdir.
- kabloyu hud in arkasindan sarkitinca vites in onunden cikiyor, oraya aldim ben.
- hud i yerine takin.
- mutlu gunler.

Scottie
13/06/2010, 22:18
tebrikler....güle güle kullan...

OzzY
14/06/2010, 01:03
bunun için anakonu var zaten :)

Du Hast
14/06/2010, 01:10
zaten ekşi sözlükten alıntı bir konu :)
böyle şeyleri paylaşmak gerçekten güzel :)

WiSTaRiA
14/06/2010, 02:02
emeğin ve paylaşımın için teşekkürler...

EvoKoray
14/06/2010, 14:17
paylaşım için saol ;)