PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP 80000 bakımı ve yakıt enjektörü arızası :(

gitarist27
10/06/2010, 12:04
Arkadaşlar merhabalar. Adım Caner. Bilgisayar Sistem Mühendisiyim. İstanbul Yenibosnada oturuyorum. Aranıza yeni katıldım. Putno alma kararı verdiğim zamanlarda bir kaç konu için forma üye olmuştum ve punto mu bir ay önce aldım. 1.3 Multijet 2006 model Rock Siyahı.
Araç su anda 84000 de ve 2 gün önce aracı 80000 bakımına soktum. 400-500 gibi bi fiyat beklerken 1.600 TL fiyat cıkardılar. bende 500 TL 'ye sadece 80000 bakımı (motor,hava,polen yağ filtreleri, yağ değişimi, motor temizleme ve parlatma,carbon clean, arka sis değişimi,geri vites lambası) yaptırdım.
Şimdi asıl sorun bu 1600 TL içeriği. Geçenlerde ısıtma bujileri ikaz lambası her aracı çalıştırdığımda yanmaya başladı ve hepsinin değişeceğini söylediler ve birde yakıt enjektöründe sorun olduğunu onarımının yapılması gerektigini söylediler ve sadece bunun için 650 TL istediler. Ayrıca balatalarında değişeceğini söylediler. Bu doğru bi rakammı. Aracı alırkende aynı yere götürüp ekspertiz yaptırdım bi sıkıntı yok demişlerdi.

WiSTaRiA
10/06/2010, 17:16
Aramıza hoşgeldin caner kardeşim ilk önce tanışma bölümünde kendini tanıtsan daha iyi olurdu...

swath
10/06/2010, 22:30
1600 müüüüüüüüüü??? hocam nededin sen? :( ben 100 bin için gitmiştim 550 lira dediler. hatta garantisi bitik die yaptırmadım sanayide 150 liraya hallettim

onn.off
10/06/2010, 23:11
arkadşım 82358 KM bakım için tam 3 servis gezdim birmot zincirlikuyu birmot
beylikdüzü ve fiat akpınarlar otomativ

birmot zincirlikuyu 1.950 tl fiyat çıkardı
birmot beylikdüzü 1.930 tl fiyat çıkardı
akpınarlar oto 1.707 tl fiyat çıkardı

bende akpınarlar oto yu tercih ettim sonuçta oda yetkili servis
ekte txt dosyasını ekledi nasıl bir bakım yapılacağını ve neyin değişeceğini görebilirsin. kazık gibi bir bakım ama araba artık gitmiyordu

brabus
10/06/2010, 23:45

ekte txt dosyasını ekledi nasıl bir bakım yapılacağını ve neyin değişeceğini görebilirsin. kazık gibi bir bakım ama araba artık gitmiyordu

çok tutmuş yine de, özel serviste bayağı farkederdi.
Sizin Triger 80binde mi değişiyor? bizimkilerde 120bin diye biliyorum. 5 sene dolmamıştır zaten 2006 başı bile olsa 6 ay var

onn.off
10/06/2010, 23:59
doğru tespit arkadaşım triger kayışı 120 bin KM de değişiyor faka değiştirmelerini özel olarak ben istedim
bir kaç gün önce gözümün önünde oturduğum sitede toyota marka bir arabanın triger kayışı koptu ve daha 79 bin KM deydi tamda benim oturduğum binanın önünde durdu sanki adeta bana bir mesaj veriyordu açıkcası bu arabayı eşimde kullanıyor ve bir kadın ne kadar anlar motordan o yüzden değiştirme gereği duydum umarım doğru yapmışımdır

Du Hast
11/06/2010, 01:26
enjektör de ne sorun varmışki?
bence yetkili servis dışında yaptırın derim. yağ değişimi v.s. gibi şeyleri bildiğiniz ustaya yaptırın.

brabus
11/06/2010, 08:39
doğru tespit arkadaşım triger kayışı 120 bin KM de değişiyor faka değiştirmelerini özel olarak ben istedim
bir kaç gün önce gözümün önünde oturduğum sitede toyota marka bir arabanın triger kayışı koptu ve daha 79 bin KM deydi tamda benim oturduğum binanın önünde durdu sanki adeta bana bir mesaj veriyordu açıkcası bu arabayı eşimde kullanıyor ve bir kadın ne kadar anlar motordan o yüzden değiştirme gereği duydum umarım doğru yapmışımdır

Üreticiden üreticiye motorlarına göre değişiyor, bazılarında 60 bin bazılarında 90 bazılarında 120bin. Ben de eskiden 60 bin yazan triger'le 70 bin gittiğim için bunda rahatım. 5 sene veya 120bin km de dolmadan koparsa hakkımızı arayabileceğimizi düşünüyorum ama siz iyi yapmışsınız kaygı duyacağınıza biraz erken değiştirmek en iyisi.

gitarist27
11/06/2010, 12:39
Aramıza hoşgeldin caner kardeşim ilk önce tanışma bölümünde kendini tanıtsan daha iyi olurdu...

Özür patron aniden daldım valla :)

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler. Benim zoruma giden 1 ay önce alırken temiz araç dediler şimdi yok orası yok burası bir ton şey çıkarıyorlar.
Biraz araştırdım bizim araçlar bosh marka enjetör kullanıyormuş. Bosh servislerini aradım. İkitellide bi servis buldum. Eğer ayarlamaları yaparak düzelecek bişeyse 100 TL alırız yok onarım yapılması gerekirse 450 TL' ye yaparız dediler. Bakalım oraya gidip bi gösterecem. Ne diyecekler. Sonucu yazarım tekrardan.

gitarist27
11/06/2010, 12:42

Senin yürüyende problemler var dostum. Olabilir bu fiyat. Tabi işçilik çok alıyorlar o ayrı mesele. Ama benim arabada hiç bi sorunum yok. Durduk yere kafamı karıştırdılar yani anlıyacağın.

brabus
11/06/2010, 13:15
Özür patron aniden daldım valla :)

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler. Benim zoruma giden 1 ay önce alırken temiz araç dediler şimdi yok orası yok burası bir ton şey çıkarıyorlar.
Biraz araştırdım bizim araçlar bosh marka enjetör kullanıyormuş. Bosh servislerini aradım. İkitellide bi servis buldum. Eğer ayarlamaları yaparak düzelecek bişeyse 100 TL alırız yok onarım yapılması gerekirse 450 TL' ye yaparız dediler. Bakalım oraya gidip bi gösterecem. Ne diyecekler. Sonucu yazarım tekrardan.

maslak oto saniyede Göcekler bosch servisi var, sahiplerini tanıyorum. İstersen orayı da düşünebilirsin ben de konuşurum veya selamımızı söylersin yardımcı olurlar.

ben de anlayamadım gerçekten 1 ay önce temiz diye rapor veriyorlar şimdi böyle. bunu sorduğunda ne cevap verdiler

gitarist27
11/06/2010, 13:58
Adamlar o zaman ekspertizde enjektörler cıkmayabilir diyorlar. Yani para kazanacakları bir durum varsa sorun var, yoksa sorun yok. Allaha havale ediyorum ne diyim. Benim için bi fiyat alabilirsen sevinirim kardeşim

musti4141
11/06/2010, 15:26
selamlar benimde arabam şuan 79 binde bende yakın zamnda 80 bin bakımına girecegim dediklerinizden korktum şimdi

gitarist27
11/06/2010, 19:57
selamlar benimde arabam şuan 79 binde bende yakın zamnda 80 bin bakımına girecegim dediklerinizden korktum şimdi

Bence bir kaç servistem fiyat al derim. Benim güya tanıdık. Bilgisayarlarına bakıyorum. Ama adamlar resmen kazıklıyorlar tanıdık hesabına. Ama araçta bi problem yoksa serviste ortalama 400 TL' ye halledersin.

Du Hast
11/06/2010, 21:04
tekrar söylüyorum :)
madem yetkili servis istiyorsunuz, enjektörleri dışarda yaptırın derim. boşa paranızı çöpe atmayın. servis ile dışarda yapılan işlem arasında fark olmaz. hatta iyi bir pompacıya giderseniz servisten çok daha iyi iş çıkartır (bosh servisi mesela, iyi bir şubesi) çünkü adamların işi bu

gitarist27
11/06/2010, 21:07
tekrar söylüyorum :)
madem yetkili servis istiyorsunuz, enjektörleri dışarda yaptırın derim. boşa paranızı çöpe atmayın. servis ile dışarda yapılan işlem arasında fark olmaz. hatta iyi bir pompacıya giderseniz servisten çok daha iyi iş çıkartır (bosh servisi mesela, iyi bir şubesi) çünkü adamların işi bu

Üstat bi tane ikitellide var bosh yetkili servisi. Götürüp orda bi kontrol ettirecem bakalım. Sonucu yazarım