PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amortisörlerim patlamış

atom43
09/06/2010, 18:06
merhaba arkadaşlarım abilerim geçen hafta punto almıştım vesağ ön amortisörden ses geldigini biliyordum bilerek aldım da bugünlerde farkediyorum sol arka amortisördende ses geliyor çok ters oldu şimdi 4 amortisör birliktemi değiştirecegim ben şimdi 4 ü ağır gelir gibime geliyor kaç para bileniniz varmı tek tek değişim olmuyormuş daha öncede bunu duymuştum

imdesign
09/06/2010, 18:53
Merhaba öncelikle hayırlı olsun.

Önden gelen sesin amortisör olduğuna eminmisin?

Z rot, tıkırtı burcu, kule başı vs. olabilir. Genelde önden gelen seslere

amortisör teşhisi koyuyoruz, Servise bir göster istersen.

Amortisör fiyaylarını sorarsan Monreo'lar 60Tl. den başlıyor.

makeles
09/06/2010, 20:38
10bin bakımında sağ amortisörlerde sorun olduğu söylendi ve yalnızca sağ ön garantiden değiştirildi..
hepsi birden değiştirilmiyor dediler..
sorunu da keçelerden yağ sızıntısı oluşmuş ilerde sorun olmasın diye değiştirmişler..

yuzuakyener
10/06/2010, 10:34
Ben 100000 bakımında arkaları değiştirdim. 240 civarıydı sanırım, işçilikle beraber. Ön amortisörlerin de takoz başlarında sorun varmış. Onlar da 270 civarına çıkar dedi.

WiSTaRiA
10/06/2010, 16:54
Böyle parçalar serviste çok tutuyor. Orjinal amortisör alıp özezl servislerde taktırmak daha avantajlı...

atom43
10/06/2010, 17:51
servise sormadım ama 2 gündür sanayide sormadıgım yer kalmadı sağ ön amortisör için 350 arka sol içinde 250 gibi rakamlar söylüyorlar daha işçilik yok bunun içinde ya amortisör denilen şey adeti olarak 80-90 milyonluk birşey değilmiydi yanlışmı hatırlıyorum cok para 2 amortisör değiştirmek

atom43
12/06/2010, 00:50
2gündür ustalarıma gidiyorum elleri doluydu bugun 3. gün servise gittim servisinde eli doluydu baya ve fiyat listesi cıkartacaklardı beni geri dönüş yapmadılar noldu 2 amortisör değişecekken şimdi 4 ü birden gitti sanırım ses gelmeyen yer yok ve bu 3 gün içinde oldu ne olduysa oysa çukurada girmedim ve cok sakin kullanırım arabayı moralim bozuldu cok

Scottie
12/06/2010, 00:54
geçmiş olsun.... değitirmekten başka çare yok gibi.....
aracın bir yerinden gelen sahibinin kafasını şisişir derler...

atom43
12/06/2010, 01:08
aynen öyle şimdi bilenlerden yardım istiyorum açıkca şöyle anlatayım ben tısır tısır sessiz gitmek istiyorum ve sorularım var;
burada sanayide parçacılarda amortisör başına yanlış duymadıysam ki eminim dedikleri öyle 350 milyonlardan bahsettiler oha yani kazıklamaya çalısıyorlar sanırım servisten fiyat bekliyorum benim aklımdaki fiyat 150-160 civarı daha fazla tutmaz gibi
orjinal amortisörler ne marka oluyor
mesela koni nin spor amortisörleri bu bana verilen rakamlardan daha ucuz spor amortisör nedir ne işe yarar sadece amortisör olarak kullanılırmı yay da istermi görevi nedir?
ben ucuz olsun güzel olsun demiyorumda fazla para vermek istemiyorum (kazıklanmak)
bakarsan bağ bakmazsan dağ olur yaptırmazsam 2 gün sonra başka sorunla karşıma çıkar çünkü

drahmet
12/06/2010, 01:22
slm ben yaklaşık olarak 1,5-2 ay önce arkaları değiştirdim monreo gasmatik ile çiftini 120 ye 3 taksite almıştım. gayet mennunum arkalar çok pis vuruyordu ii oldu şimdi
geçenlerde hepsiburada da gördüm 70-75 arası idi tanesi
bu arada önlere de250 civarı diyor monroe(çiftine)

atom43
12/06/2010, 01:27
slm ben yaklaşık olarak 1,5-2 ay önce arkaları değiştirdim monreo gasmatik ile çiftini 120 ye 3 taksite almıştım. gayet mennunum arkalar çok pis vuruyordu ii oldu şimdi
geçenlerde hepsiburada da gördüm 70-75 arası idi tanesi
bu arada önlere de250 civarı diyor monroe(çiftine)

iyide abi kime sorsam servis veya parçacı ilk sordugu şase numarası internetten alsam şase numarası istemeden verdikleri amortisörler olacakmı serviste aşagı yukarı bu fiyatları isterlerse başımın üstüne yerleri var

drahmet
12/06/2010, 02:10
iyide abi kime sorsam servis veya parçacı ilk sordugu şase numarası internetten alsam şase numarası istemeden verdikleri amortisörler olacakmı serviste aşagı yukarı bu fiyatları isterlerse başımın üstüne yerleri var

ben servise sorduğumda 200 artı işçilik dediler bende yaklaşık olarak dedim 250-260 dediler ayrıca belki amassörlerden başka yerdede problem varsa filan şeklnde ucunuda açık bıraktılar :(

atom43
12/06/2010, 11:16
ah onu hep yapıyorlar zamanında clio rs im icin servise gitmiştim debriyaj rulmanı ses yapıyordu onu degistireceklerinde ucunda acık bırakarak yinede baska yerde problem olabilir deyip sapa sağlam baskı balatamıda değiştirip işçilikle beraber 900 almışlardı

atom43
12/06/2010, 15:00
bugün eskişehir fiat servisini aradım ve fiyat istedim bana verilen rakamlar normalmi bumudur fiyatlar hep
ön amortisörler tanesi 258 ve işçilik 96artı KDV
arka amortisörler tanesi 103 ve işçilik 30artı KDV

Scottie
12/06/2010, 15:28
bugün eskişehir fiat servisini aradım ve fiyat istedim bana verilen rakamlar normalmi bumudur fiyatlar hep

serviste değiştirtmek daha mantıklı gibi değilmiii 700 lira civarı tutar... sayi biraz daha pahalı.... kararı sen vereceksin...

drahmet
12/06/2010, 19:27

103 evet ben alırkende oyle demişler ve elimizde yok istedmemiz lazım demişlerdi. ben çiftini 120 e ama monroe olarak aldım önlerinde çiftine 250 civarında bişey demişlerdi yarı yarıya fiyat farkı var. bence aracın garantisi devam etmiyorsa kesinlikle serviste taktırma :)

Scottie
12/06/2010, 19:44
servise sormadım ama 2 gündür sanayide sormadıgım yer kalmadı sağ ön amortisör için 350 arka sol içinde 250 gibi rakamlar söylüyorlar daha işçilik yok bunun içinde ya amortisör denilen şey adeti olarak 80-90 milyonluk birşey değilmiydi yanlışmı hatırlıyorum cok para 2 amortisör değiştirmek

sanayi de yüksek fiyat vermiş..

103 evet ben alırkende oyle demişler ve elimizde yok istedmemiz lazım demişlerdi. ben çiftini 120 e ama monroe olarak aldım önlerinde çiftine 250 civarında bişey demişlerdi yarı yarıya fiyat farkı var. bence aracın garantisi devam etmiyorsa kesinlikle serviste taktırma :)

servis daha ucuza geliyor gibi...

ocean_1919
12/06/2010, 20:35
Eser birde şu neo avm'nin altında bir yer varya orayada sormak lazım.

Scottie
12/06/2010, 20:39
bilmem soralım yada tel numarasını bulalım... oranında ucuz olacağını sanmıyorum..

msanli
12/06/2010, 23:08
aynen öyle şimdi bilenlerden yardım istiyorum açıkca şöyle anlatayım ben tısır tısır sessiz gitmek istiyorum ve sorularım var;
burada sanayide parçacılarda amortisör başına yanlış duymadıysam ki eminim dedikleri öyle 350 milyonlardan bahsettiler oha yani kazıklamaya çalısıyorlar sanırım servisten fiyat bekliyorum benim aklımdaki fiyat 150-160 civarı daha fazla tutmaz gibi
orjinal amortisörler ne marka oluyor
mesela koni nin spor amortisörleri bu bana verilen rakamlardan daha ucuz spor amortisör nedir ne işe yarar sadece amortisör olarak kullanılırmı yay da istermi görevi nedir?
ben ucuz olsun güzel olsun demiyorumda fazla para vermek istemiyorum (kazıklanmak)
bakarsan bağ bakmazsan dağ olur yaptırmazsam 2 gün sonra başka sorunla karşıma çıkar çünkü

Geçmiş olsun. Hiç sağla solla uğraşma. aşağıdaki linkten siparişini versen 4 amortisor sana en fazla 250 tl'ye gelir. İyi bir ustan varsa 50 tl işcilikle 300 tl'ye bitirirsin bu işi. Servisde aynı fiyatları verir. En azında nerede yaptırdığını bilirsin ve sorun anında karşında bir muhatap olur.

.com | Oto Yedek Parça (https://www..com/index.php?option=com_&task=arac&sid=4TLI8BELAF&likethis=kategori&filtre=90)

atom43
13/06/2010, 03:51
hiç olmadı böyle yapmayı düsünüyorum internetten bu marka amortisörlerin siparişini vererek buraya taktırmayı yani serviste zaten aynı markayı takmıcakmıki zaten?

msanli
13/06/2010, 08:47
hiç olmadı böyle yapmayı düsünüyorum internetten bu marka amortisörlerin siparişini vererek buraya taktırmayı yani serviste zaten aynı markayı takmıcakmıki zaten?

Servis Monreo takarmı bilmiyorum. Fakat servisin takacağı amortisörlerde monreodan farklı olmayacaktır. Amortisörler ön ve arkada birer adet patlak ise 4 amortisörü birden değiştir ve 2 sene rahat et. Teker teker değiştirirsen çok zaman geçmeden değiştirmediğin amortisörlerde sorun yaşarsın. Toplam Maliyeti 300 TL'yi geçmemesi gerekir. Servisler bu tip garanti dışı onarımlarda yanlış hatırlamıyorsam saatlik 95 TL + KDV işçilik alıyor.

drahmet
14/06/2010, 00:30
sanayi de yüksek fiyat vermiş..

servis daha ucuza geliyor gibi...

ben mi yanliş okuyorum nasıl servis ucuza geliyor
ben arkanın çiftini 120 ye taktırdım artı işçilik var ama ben vermedim tanıdık olayı :)
servis çiftine 200 lira + 60 lira işçilik dedi artı başka sorunlarda olabilir dedi
260>120 die biliyorum yoksa yanlış mı biliyorum
önllerin çiftine de 240 dendi yanlış hatırlamıyorsam ve 3 taksite aldım ben

atom43
14/06/2010, 11:56
ben mi yanliş okuyorum nasıl servis ucuza geliyor
ben arkanın çiftini 120 ye taktırdım artı işçilik var ama ben vermedim tanıdık olayı :)
servis çiftine 200 lira + 60 lira işçilik dedi artı başka sorunlarda olabilir dedi
260>120 die biliyorum yoksa yanlış mı biliyorum
önllerin çiftine de 240 dendi yanlış hatırlamıyorsam ve 3 taksite aldım ben

bende anlamadım gitti baksanıza servisin bana verdigi rakamlar şu

ademtahir
14/06/2010, 12:05
kardeş,
monreonun ana bayisinden fiyat al bence ben daha önce 307 im vardı servise zaten yaklaşılmıyor abartılı fiyat diyorlar sanayide orj. yedek parçacılarda servisi aratmıyorlar fiyat konusunda ama monreo ana bayisinden çok uygun fiyata alıp taktırmıştım..

ocean_1919
17/06/2010, 23:40
bende anlamadım gitti baksanıza servisin bana verdigi rakamlar şu

Mustafa Eskişehir'de carfurun altında speddy var. Oraya sordum. Toplam işçilik dahil 4 amortisör 700 civarı tutuyor, iskontosuyla beraber 650 dediler. Marka Monreo...

atom43
18/06/2010, 19:03
ilgilendiğin için teşekkürler abi de düşünüyorumda fiyatlar anormal bu bahsettigim markanın monreo amortisörleri serviste aynısını takıyormuş sanayide tanesine 350 diyorlar serviste 380 artı işçilikle kdv bahsettigin yerdede aşagı yukarı o civarlarda ben düşündümde araştırdım monreo nun disbritörünle iletişim kurdum ellerinde şuan aracıma uygun amortisor yokmus yogun talepden oturu ama 1 ay icinde gelecekmiş ve onemli olan ise serviste sanayide vs. tek amortisor fiyatına takacakları amortisorun ana bayisinden tam orjinalinin 4 tanesini 300 civarına alıp 50-100 işçilik verip ucuza kapatmayı planladım bana daha mantıklı geldi