PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol önden gelen cızırtı

ferikci
08/06/2010, 17:00
Arkadaşlar merhaba,

Arabamdaki sol ön kelebek camının orada bulunan küçük plastik parçadan cızırtı geliyor, her zaman olmasa da yüksek hızlarda ya da bozuk yolda giderken rahatsız edici bir şekilde duyuluyor, elimi o parçanın üstüne koyarsam ses kesiliyor. Muhtemelen tutunduğu bir yerlerden gevşeme yapmış. Acaba bu parçayı ön göğüsü sökmeden çıkarıp yerine takabilir miyim? Haftasonu biraz uğraştım ama beceremedim :(

hhhed
08/06/2010, 18:11
hangi parça oldugunu tam anlayamadım.

ferikci
08/06/2010, 20:48
başka siteden aldığım fotoğrafta işaretledim, umarım belli oluyordur.
https://img217.imageshack.us/img217/3070/51087930.jpg

Punto_Can
08/06/2010, 23:58
aynı sıkıntı bendede var, stablize yolda oluyo bende sadece, ben araya siyah kauçuk sıkıştırmayı düşünüyorum ama henüz fırsatını bulamadım...

Du Hast
09/06/2010, 03:20
ilginçtir o parça 2 kere ses yaptı bende.
ikisinde de araç içi çok soğuktu, soğuktan büzüşmüştü herelde ondan ses yaptı diye yordum. devam etseydi yakacaktım o parçayı :D

phyevren
09/06/2010, 09:00
serviste altına yalıtım malzemesi koyuyorlar bagaj kapağındaki plastik kısma konulandan

pilotender
09/06/2010, 09:55
aynı ses bende de mevcut. hem de aynen sol ön taraftaki o peyaz renkli parça ses yapıyor. bozuk yolda giderken zaten arabanın gürültüsünden dolayı cok fazla hissedilmiyor ancak birazcık dişli asfalt yolda giderken insanı son derece sinir ediyor zırıl zırıl... servistekiler hocam o okolay geniş bir zamanda gel altına lastik sıkıştıralım kesilsin ses dediler ama. ben gidince onlar müsait olmuyor genelde. gel dedikleri tarihte de hiç ben müsait olmadım. bu seslere alıştım ben. en iyisi alışmak galiba. GP gerçekten gürültülü bir araba çünkü. yeterki arıza yapmasın ufak tefek seslere pek takılmayı düşünmüyorum.

ferikci
09/06/2010, 10:43
:) bir çok kişi şikayet ettiğine göre demek ki kronik bir sorunmuş, ben de silikon, keçe vs. gibi bir madde koymayı düşündüğüm için parçayı sökmeye çalıştım ama başarılı olamadım. Servistekiler geniş bir zamanda gel dediğinde göre muhhtemelen ön göğüsü komple söküp yapıyorlar o işi..

Bülent10
10/06/2010, 13:52
Fatih aynı ses bende de var hemde her iki tarafta özelliksa sağ tarafta . Servis içerisinde bakalit var gibi birşeyler söyledi ve beceremedi halledersen bana haber ver bende yapayım

Moosty
10/06/2010, 21:22
:) bir çok kişi şikayet ettiğine göre demek ki kronik bir sorunmuş, ben de silikon, keçe vs. gibi bir madde koymayı düşündüğüm için parçayı sökmeye çalıştım ama başarılı olamadım. Servistekiler geniş bir zamanda gel dediğinde göre muhhtemelen ön göğüsü komple söküp yapıyorlar o işi..

Evet, bu gün gittim servise arabayı bırakırken cızırtıyı söyledim. Eğer çok rahatsız etmiyorsa kalsın çünkü komple sökmek gerekiyor dediler. Kalsın dedim ben de.

Neden sökmek gerektiğini anlamadım, sökmeden sadece vidaları biraz daha sıkarak çözüm bulanlar var