PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Punto Evom şanzıman kitledi araç yenilenme şansı var mı?

siyah
06/06/2010, 14:27
selam arkadaşlar sıfır aldığım 3000 deki punto evom şansıman kitledi araçtan soğudum ve şansımanın değişmesini açılmasını istemiyorum sonuçta daha yeni 3000 de araç araçı değiştirme şansım varmı ve start stop randıman da vermiyor kendi kendine devre dışı falan oluyor arada ekranda yazıyor.... ilk aldığımızda araç bayırlarda randıman vermiyodu gaz yemiyodu servise götürdük böle böle dedik sanra çok bağırıyor dedik ama normal dediler sonra bu arıza şanzıman güm....

Scottie
06/06/2010, 15:21
hakkınızı her türlü arayın......ama sanmıyorum sıfır araç vereceklerini.... şanzımanı değiştirirler.... sen yinede şansını dene....

aslam0740
06/06/2010, 16:36
ben demedimmi bu start stop işi olmaz diye, daha önceki bi konuda bundan bahsetmiştimde arkadaşlar bana öyle şey olurmu dmişti. şimdi mantıken bi arabaya her durduğunda marşa basmak belli bi zaman sonra bozulmasına neden olur. normal marş bile dayanmıyor değilki star stop sistemi nasıl dayansın en iyi bildiğinden şaşmayacaksın bu sistem daha yeni avrupada bile yaygın değil

taneren
06/06/2010, 17:17
selam arkadaşlar sıfır aldığım 3000 deki punto evom şansıman kitledi araçtan soğudum ve şansımanın değişmesini açılmasını istemiyorum sonuçta daha yeni 3000 de araç araçı değiştirme şansım varmı ve start stop randıman da vermiyor kendi kendine devre dışı falan oluyor arada ekranda yazıyor.... ilk aldığımızda araç bayırlarda randıman vermiyodu gaz yemiyodu servise götürdük böle böle dedik sanra çok bağırıyor dedik ama normal dediler sonra bu arıza şanzıman güm....

valla şenol kardeşim can malın yongasıdır ama bunu kafana takıpta kendini bence hiç üzme.şanzımanın değişmesi arabanın hiç bir orjinalliğini etkilemez.
sonuçta bu arıza fabrikadaki test alanındada olabilirdi ve ordada bu parça değişirdi.
garantinin anlamı budur.üretim ten kaynaklanan kusurlarda müşterinin mağduriyetini önlemektir.

ben daha önce otomotiv ve beyaz eşya sektöründe çalıştım.
müşterilerin karşılaştığı birçok soruna şahit oldum.tabi senin karşılaştığın sorun o kadar basit ve sıkça rastlanacak bir sorun da değil..

bizim 3 arkadaş FB.-TS kupa maçı için Ş.Urfaya giderken otobanda kullandıkları 2009 model ..... marka arabanın motoru patladı.servis onlara bu modelde kusurlu üretimden kaynaklanan bi kısım araçların olduğunu bununda onlardan biri olduğunu söylemiş,
ayrıca aracın halen serviste yattığınıda belirteyim.

benim evo dada vites geçişleri biraz sert.bazende aracın altından büyük ihtimal şanzumandan vites geçişlerinde zorlanma ve tıkırtı oluyor.hayırdır diyorum valla bende.

ZAK1980
06/06/2010, 17:54
valla şenol kardeşim can malın yongasıdır ama bunu kafana takıpta kendini bence hiç üzme.şanzımanın değişmesi arabanın hiç bir orjinalliğini etkilemez.
sonuçta bu arıza fabrikadaki test alanındada olabilirdi ve ordada bu parça değişirdi.
garantinin anlamı budur.üretim ten kaynaklanan kusurlarda müşterinin mağduriyetini önlemektir.

ben daha önce otomotiv ve beyaz eşya sektöründe çalıştım.
müşterilerin karşılaştığı birçok soruna şahit oldum.tabi senin karşılaştığın sorun o kadar basit ve sıkça rastlanacak bir sorun da değil..

bizim 3 arkadaş FB.-TS kupa maçı için Ş.Urfaya giderken otobanda kullandıkları 2009 model ..... marka arabanın motoru patladı.servis onlara bu modelde kusurlu üretimden kaynaklanan bi kısım araçların olduğunu bununda onlardan biri olduğunu söylemiş,
ayrıca aracın halen serviste yattığınıda belirteyim.

benim evo dada vites geçişleri biraz sert.bazende aracın altından büyük ihtimal şanzumandan vites geçişlerinde zorlanma ve tıkırtı oluyor.hayırdır diyorum valla bende.
2009 model ..... marka arabanın motoru patladı Hangı araba merak ettım

mix
06/06/2010, 19:02
0 araç işi zor çok zor...ama şanzumanı yenilerler hakan abimizinde dediği gibi kendinizi hiç üzmeyin 0 araçta verseler bi 3000 km sonra onunda arıza yapmıyacağı ne malum? fakat yenilenen vites aksamıyla size sorun çıkarmadan o araç ı yürütme mecburiyetleri var

IVAA
06/06/2010, 22:06
Çok geçmiş olsun, bu işler biraz şans işi. piyango sana çıkmış, bu arıza nedeni ile yeni araç vereceklerini zannetmiyorum fakat sen genede sesini yükselt çağrı merkezini ara, mail at biraz şıkıştır. Bursa'da olman senin için daha iyi parçayı fazla beklemezsin. umarım bir an önce arızanı giderirler ve aracına tekrar kavuşursun.

ben demedimmi bu start stop işi olmaz diye, daha önceki bi konuda bundan bahsetmiştimde arkadaşlar bana öyle şey olurmu dmişti. şimdi mantıken bi arabaya her durduğunda marşa basmak belli bi zaman sonra bozulmasına neden olur. normal marş bile dayanmıyor değilki star stop sistemi nasıl dayansın en iyi bildiğinden şaşmayacaksın bu sistem daha yeni avrupada bile yaygın değil

Start&Stop sisteminde kullanılan marş motoru farklı ayrıca Start&Stop sistemi olan araçların aküleri daha güçlü bizzat gördüm, ayrıca tutmaz dediğin sistemi Punto Evo dan sonra VOLVO ve şimdide AUDİ markası kullanmaya başladı. şimdi bu sisteme kullanışsız demek çok yanlış olur. arkadaş sisteme tam alışamamış klima açıkken daha doğru anlatmak gerekirse klima FULL AUTO modunda ike ortam sıcaklığı istenilen sıcaklığa çıkmamışsa START&STOP sistemi devreye girmez bunuda ekranda belirtir. sistem ilk önce araç içi konfora ve güvenliğe önem veriyor. sonra 10 saniyesi kalmış bir kırmızı ışıkta sistemi durduğunda ayağını debrajdan çekmezsen sistem devreye girmiyor çok yoğun trafikte ise kumanda panelindeki bir düyme ile kapatabiliyorsun. böylece sistem boşu boşuna aracı durdurmuyor.

EvoKoray
06/06/2010, 22:28
Bursa Birmot a araca bakmak için gittiğimizde Punto Evo yu tanıtan kişi "Malesef Start&Stop gibi gereksiz bi özellik bulunmaktadır" deyince vazgeçtim,150.000 km garanti veriyorlar + 1 yıllık kasko hakkını her türlü ara,arabada yeni şanssızlık diyelim..

taneren
06/06/2010, 22:32
Çok geçmiş olsun, bu işler biraz şans işi. piyango sana çıkmış, bu arıza nedeni ile yeni araç vereceklerini zannetmiyorum fakat sen genede sesini yükselt çağrı merkezini ara, mail at biraz şıkıştır. Bursa'da olman senin için daha iyi parçayı fazla beklemezsin. umarım bir an önce arızanı giderirler ve aracına tekrar kavuşursun.

Start&Stop sisteminde kullanılan marş motoru farklı ayrıca Start&Stop sistemi olan araçların aküleri daha güçlü bizzat gördüm, ayrıca tutmaz dediğin sistemi Punto Evo dan sonra VOLVO ve şimdide AUDİ markası kullanmaya başladı. şimdi bu sisteme kullanışsız demek çok yanlış olur. arkadaş sisteme tam alışamamış klima açıkken daha doğru anlatmak gerekirse klima FULL AUTO modunda ike ortam sıcaklığı istenilen sıcaklığa çıkmamışsa START&STOP sistemi devreye girmez bunuda ekranda belirtir. sistem ilk önce araç içi konfora ve güvenliğe önem veriyor. sonra 10 saniyesi kalmış bir kırmızı ışıkta sistemi durduğunda ayağını debrajdan çekmezsen sistem devreye girmiyor çok yoğun trafikte ise kumanda panelindeki bir düyme ile kapatabiliyorsun. böylece sistem boşu boşuna aracı durdurmuyor.

Murat,
kafama takıldı;araç stop ettiğinde klimada kapanıyor değilmi

frç
06/06/2010, 22:38
Şanzımanı yenilerler.Arkadaşım 2006 da 0 km aldığı GP nun şanzımanı Banoto da yenisi ile değiştirildi.Servise git muhakkak yenileyeceklerine eminim.Ancak yeni araç biraz zor verirler.Kolay gelsin...

Scottie
06/06/2010, 22:39
Bursa Birmot a araca bakmak için gittiğimizde Punto Evo yu tanıtan kişi "Malesef Start&Stop gibi gereksiz bi özellik bulunmaktadır" deyince vazgeçtim,150.000 km garanti veriyorlar + 1 yıllık kasko hakkını her türlü ara,arabada yeni şanssızlık diyelim..

150.000 granti varmış.... her türlü zınar......

arabanın serviste yattığı günler ne olacak... falan diye başla,, sıfır araç talebi yap...

IVAA
06/06/2010, 22:44
evet klimada kapanıyor ama fan düşük devirde çalışıyor

Murat,
kafama takıldı;araç stop ettiğinde klimada kapanıyor değilmi

taneren
06/06/2010, 22:52
evet klimada kapanıyor ama fan düşük devirde çalışıyor

ben bu teknolojinin daha emekleme safhasında olduğunu düşünüyorum.
aracın her start&stop zamanında,çalışıp durmasının,klima komprösörünün ve diğer aksamlarının aynı şekilde çalışıp durmasının ömürlerini kısaltacağı kanısındayım.(marş motoru örneğin.)

yinede firmaların iyi bir ar&ge den geçirmedende böyle bir riske girmeyeceğini düşünürsek ,ikilemde de kalmıyor değilim.yoksa bu iş kaş yapayım derken göz çıkarmaya;tasarruf edeyim derken daha yüksek maliyetlerin oluşmasına neden olmaktır.

makeles
07/06/2010, 00:37
aynı hatadan 3 defa onarım görmesi; 4. arızada yeni araç talep etme hakkı var diye biliyorum.. şanzıman onarılır yada büyük ihtimal değiştirilir..

nerhal61
07/06/2010, 09:20
Şenol Kardeşim,

Sıfır bir araç ve yaşadığın sıkıntılar. Her zaman derim sıfır da olsa ikinci el de olsa araba -şans- işi....

Çevremde farklı farklı araçlarda şanzımanın bozulması olaylarına rastladım. Citroen C4 lü arkadaşım garantinin dolmasına 1 hafta kala şanzıman değişti (otomatik), astrası olan arkadaşım 1 ay kala şanzıman ve direksiyon sistemi değişti, garantiden hepsi...Dolayısıyla olabilecek şeyler bunlar.

Start stop sistemini ivaa arkadaşım açıklamış. Şu anda erkenden söylemek zor, hele 1-2 sene geçsin o zaman daha net konuşuruz. Ama hem tüketime hem cevreye gercekten faydaları var. Bu sistemi bilen insanlar 1-2 dakkalık bekledikleri lambalarda keşke bende de olsa şu s-s demiyorlar mıdır acaba merak ediyorum. Ya da cevrenizdeki tüm arabalarda olsa güzel bir sessizlik olmaz mı, ş.içindeki gürültü azalmaz mı? İstediğiniz an açıp kapatabilme özelliği sayesinde de zaten tercih yine kullanıcıya bırakılmış...

Phaser
07/06/2010, 14:29
Merhabalar,

15 gün içinde oluşacak sorunlarda sözleşmenizi tek taraflı fesh etme hakkınız vardır. 15 günü geçti ise ancak 1 sene içinde aynı arızadan 2 kere yapması gerekmektedir. dikkat etmeniz gereken 2 nci arızadan sonra servise gittiğinizde tamir değil araç değişimi istediğinizi vurgulamanız ben halen 2009 model punto için mahkemede uğraşıyorum kısmet ise 10 gün sonra bilirkişi aracımı inceleyip son noktayı koyacaklar.