PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servisteki üçkağıt-Herkes okusun !

polatçakmak
30/03/2007, 20:21
Merhaba Arkadaşlar ,
Aracımın sağ camurlukta ufak bir vuruk vardı.yapmaları için servise verdim sigortadan yapılacak.yetkiliyle konuştum.

Yetkili : sağ çamurluk değişecek
ben : değiştirmeden yapın.
Y. : ii durmaz dedi
B. : Dışarda uyduruk kaydırık firmalar bile yapıyor sizmi yapamıycaksınız ! Ayrıca trafik polisleri sağ kapıyıda yazmışlardı bence bişi yok.siz yinede bi bakarsınız
Y. : Tamam !
( Aracımın orjinalliği bozulmasın satarken problem yaşamıyım die dedim )

Salı günü aradım.durumunu sordum.kapıyı ellememişler bişi yok die ufak tefek cizikler varmış die onun yerine tamponu boyamışlar. :(

cuma günü teslim alacaktım.cuma günü aradım arac bitmedi c.tesi alabilirsiniz dediler.sağ camurluk değişti.dendi bende kızdım nasıl yani üstüne basa basa söledim nasıl değiştirirsiniz yaa dedim.Ve böylece biraz tartıştım bide böle bişi söleseniz ben kabul etmezdim aracınızı demezmi.sanki yalan söylüyormuşum gibi.bende vermezdim size dedim .biras daha tartıştık .sonra özür diledi 20 araçla ilgilendim o gün dedi kafam karışmış dedi.bende mecburen sustum. yani kulağınıza küpe olsun ! daha az ugraşmak için yenisiyle değiştirip sizin zararınızı düşünmeden menfaatlerinde hareket ediyorlar.

Ama bu konunun araştırılıp diğer arkadaşlarımın yaşamamasını istediğim için bu servisi kınıyorum İSTANBUL CEVİZLİBAĞ FIRAT OTO

oz_06
30/03/2007, 20:29
geçmiş olsun...
servisler zaten düşünmezler onlar sadece kendileri icin hangisi daha karlı ve kolay olursa o yönde hareket ederler.

konuyla alakası yok ama bide bakımlarda aracın başında durmana izin vermezler çünkü bagzı parcaları deiştirdk derler ama değiştirmezler :icon_smile_dead: garanti dışı kalmasa dışarda yaptırmak daha güzel hemde başın agrımaz

emre
30/03/2007, 20:40
Merhaba Arkadaşlar ,
Aracımın sağ camurlukta ufak bir vuruk vardı.yapmaları için servise verdim sigortadan yapılacak.yetkiliyle konuştum.

B. : Dışarda uyduruk kaydırık firmalar bile yapıyor sizmi yapamıycaksınız ! Ayrıca trafik polisleri sağ kapıyıda yazmışlardı bence bişi yok.siz yinede bi bakarsınız

Salı günü aradım.durumunu sordum.kapıyı ellememişler bişi yok die ufak tefek cizikler varmış die onun yerine tamponu boyamışlar. :(

cuma günü teslim alacaktım.cuma günü aradım arac bitmedi c.tesi alabilirsiniz dediler.sağ camurluk değişti.dendi bende kızdım nasıl yani üstüne basa basa söledim nasıl değiştirirsiniz yaa dedim.Ve böylece biraz tartıştım bide böle bişi söleseniz ben kabul etmezdim aracınızı demezmi.sanki yalan söylüyormuşum gibi.bende vermezdim size dedim .biras daha tartıştık .sonra özür diledi 20 araçla ilgilendim o gün dedi kafam karışmış dedi.bende mecburen sustum. yani kulağınıza küpe olsun ! daha az ugraşmak için yenisiyle değiştirip sizin zararınızı düşünmeden menfaatlerinde hareket ediyorlar.

Ama bu konunun araştırılıp diğer arkadaşlarımın yaşamamasını istediğim için bu servisi kınıyorum İSTANBUL CEVİZLİBAĞ FIRAT OTO

HAYATIMDA GÖRDÜĞÜM EN KÖTÜ SERVİS VE SATIŞ YERİ ORAYA DEĞİL ARABAMI GÖTÜRMEK KENDİM BİLE GİRMEM.
FIRAT OTOdan uzak durun bence

pdr42
30/03/2007, 21:09
fırat otoyu protesto ediyoruz

tempesty
30/03/2007, 21:12
bende ekleyebilirmiyim arkadaşlar herhangi bir mahsuru yoksa : ANKARA ÜSTÜN OTO...Kesinlikle yolunuz geçmesin diyorum.

Misafır
30/03/2007, 21:12
geçmiş olsun polat.

umarım bir daha bu tür sorunlarla karşı karşıya kalmazsın.

bizim devamlı gittiğimiz servis elinden gelenin en iyisini yapıyor.
üstelik site üyelerine de her konuda kolaylıklar sağlıyor.

umarım bir daha servise ihtiyacınız olmaz ama, olur da servise gitmeniz gerekirse zincirlikuyu birmotu öneririm.

ABNEW
30/03/2007, 21:42
bende ekleyebilirmiyim arkadaşlar herhangi bir mahsuru yoksa : ANKARA ÜSTÜN OTO...Kesinlikle yolunuz geçmesin diyorum.

Araç modifiye edildi ama:D

Geçmiş olsun Polatçakmak...

tempesty
30/03/2007, 21:46
Araç modifiye edildi ama:D

Geçmiş olsun Polatçakmak...

aracın modifiye edilmesi için ; 6 aylık kısmı adliyede geçen 1 yıllık bir uğraş ve sinir harbi yaşandı ama ardacım ne gerek var allah düşmanıma vermesin yani..:ok:

Misafır
30/03/2007, 21:52
aracın son halini göremedik tempesty.
resimleri ekle de gözümüz şenlensin.

artı olarak modifikasyonları ruhsata işletmek için ne gibi işlemler yaptırdın.
bu konuda bilgi verebilirsen sevinirim

tempesty
30/03/2007, 21:56
aracın son halini göremedik tempesty.
resimleri ekle de gözümüz şenlensin.

artı olarak modifikasyonları ruhsata işletmek için ne gibi işlemler yaptırdın.
bu konuda bilgi verebilirsen sevinirim

yıldıray abi son 1 haftadır sanayiden çıkamadım inşallah 1 hafta sonra tamamen bitecek o zaman resimlerini ekliycem son haliyle..

ruhsata eklenmesi gereken bir modifiye yaptığımı sanmıyorum abi :( 17 jant, lastik, egzos, deri döşeme, spoiler ,maşbiyel ,xenon ,ızgara iptali ,logo iptali , 30 mm yay , sis farları ve gövde rengi dikiz aynaları kapı kolları vs...

acaba bunların içinden ruhsata işlenmesi gereken bişey varmı ben bilmiyorum :ebebe:

ABNEW
30/03/2007, 22:01
aracın modifiye edilmesi için ; 6 aylık kısmı adliyede geçen 1 yıllık bir uğraş ve sinir harbi yaşandı ama ardacım ne gerek var allah düşmanıma vermesin yani..:ok:

Tabiki haklısın, işin esprisi benimkisi:ok:

şafak
30/03/2007, 23:16
İSTANBULDA KESİNLİKLE BİRMOT ZİNCİRLİKUYU
SİTE ÜYELERİNE BAKIMDA % 10 İNDİRİM UYGULANIYOR:ok:

otoritec
30/03/2007, 23:38
offfffff offfff offfff ben yine bişi derdim ama....

matrox
31/03/2007, 00:50
arkadaşım öncelikle geçmiş olsun

bazen insanlık hali bu tip karmaşalar yaşanabiliyor ama insan üzülmüyor değil

tekrar geçmiş olsun

BGRAYS
31/03/2007, 05:08
Ya Sen Gene Sakinligini Korumusun Resmen Dedigin Gibi Uc Kagit..

Gecmis Olsun Polat ..

dejavu
31/03/2007, 07:06
bende arka tamponu değiştirtemedim.. değişcekse değişçek diyor. değişmicekse değişmiyor.. ewet tomponun tamiri olabilir ama genelde saç gibi olaylarda pek onarma yapmıyorlar çünkü boyadan sonra çok sırıtıyor o yüzden de daha çok deişmek taratarılar arkadaşım.. ama tampon olsaydı değişmezlerdi kolay kolay çünkü plastik parça darbeleri emerek yok eder saçlı parçallara göre ve formu kaybolmaz tekrar eski haline döner.. ama saç öğle değil senin anlıcan...

Linos
31/03/2007, 09:16
Geçmiş olsun Polat, pis bir durum hakikaten :(

femoli
31/03/2007, 09:37
way be diyorum ya menfaat var ken kimsenin gözünün yaşına bakmıyorlar . Geçmiş olsun kardeş..

akin78
31/03/2007, 10:01
Vay utanmazlar vay diyorum ben :ranting2:

Mboyaci
31/03/2007, 12:48
İSTANBULDA KESİNLİKLE BİRMOT ZİNCİRLİKUYU
SİTE ÜYELERİNE BAKIMDA % 10 İNDİRİM UYGULANIYOR:ok:

Geçmiş olsun Polat.Bu servisleri anlamak mümkün değil.Madem pahali hizmet veriyorsun bari doğru düzgün ver..

Bu %10 indirim icin kart gerekiyormu ,yoksa sadece üyeyim desek yetiyormu?

Ayrica ben 2 hafta önce gittim.4500km deki benzinli aracim için 1 yil bakimina 200YTL istediler.Siteden bahsettim.Arkadaşlar daha ucuza yaptiriyorlarmiş falan dedim.Ama %10 indirim muhabbeti hiç geçmedi

TEZEL PUNTO 45
31/03/2007, 13:23
Valla Haklisin Ama Manisa Salihli Deki Servislerde Boyle Bir Sorun Olmuyor Insallah Bir Daha Yasamazsin Boyle Bir Sorun Benim Servisim şendil Otomotiv Manisa Salihli

polatçakmak
31/03/2007, 20:11
arkadaşlar hepinize cook teşekkür ederim , siz siz olun detayları konuşup yazdırın.

Reddline
31/03/2007, 21:29
geçmiş olsun kardeşim bu konuyla ilgili bişii sölemek istiyorum aracınızı servise teslim ederken size bir kağıt veriolar bir nüsa da onlarda kalıor. bu kağıda talepleriniz yazılıo. o kağıda özel isteklerini belirtirsen hakkını rahatlıkla ararsın.

candan
01/04/2007, 01:13
güvenip ellerine bırakıyoruz, ne hale getiriyolar arabaları... çok moral bozucu çook... :bore: geçmiş olsun, bi daha yaşanmaz böyle şeyler umarım...

pascal
01/04/2007, 01:53
Merhaba Arkadaşlar ,

dostum çok geçmiş olsun, samimiyetle söylüyorum sanki benim başıma gelmiş gibi sinirlendim. ama şaşırdığım nokta fırat oto böyle birşey nasıl yapar. ben arabamı ordan aldım we tüm serwis işlemlerimi orda yaptırıyorum we şu ana kadar inanılmaz memnun oldumu düşünüyodum ama bu sölediklerini okuyunca inanamadım yanii.

serwisi değiştir abi ozaman başın ağrımasın bi daha. tawsiye al forumdaki arkadaşlardan. tekrardan çok geçmiş olsun.

Auto engineeR
01/04/2007, 01:59
geçmiş olsun arkadaşım :( resmen adilik bu yaptıkları..

fırat otoya :bansign:

Misafır
01/04/2007, 08:22
son görüşmelerimiz neticesinde zincirlikuyu birmottan artı indirim almış bulunmaktayız.

sitemize üye olduğunuzu belirtir ve de benim selamımı söylerseniz sizlere normal müşteri gibi davranılmayacağını garanti ediyor servisteki arkadaşlar.

işçilik, yedek parça, bakım, kampanya vb. konularda normal müşterilere yapılan indirimlerden daha fazla bir indirim yapılacak üyelerimize.

servise gidin, şayet sizleri rahatsız eden bir durum olursa hemen benimle irtibata geçin.
fiyat veya başka bir konu hiç farketmez.
istanbul grubundan bir üye gittiğinde gerekli ihtimam ve fiyatta kolaylık uygulanacağına dair dün söz aldım servisten.

GSM NUMARAM : 0532 791 63 65

bir sorun yaşarsanız beni arayın, ben hemen servis yetkilileri ile görüşüp durumu çözerim.
bizim gurubumuza üye olan arkadaşların ayrıcalığı olduğunu herkes bilmeli.

m. boyacı dostumun kiminle görüştüğünü bilmiyorum, ama servise gittiğinizde;

servis danışmanı şafak bey, aksesuar danışmanı kerem bey ve servis amiri selçuk beyden başkası ile muhattap olmayın.

isimlerini yazdığım bu arkadaşlar bizim kardeşlerimizdir.
ne derdiniz olursa olsun çözerler.

deneyin ve görün.

polatçakmak
01/04/2007, 12:44
dostum çok geçmiş olsun, samimiyetle söylüyorum sanki benim başıma gelmiş gibi sinirlendim. ama şaşırdığım nokta fırat oto böyle birşey nasıl yapar. ben arabamı ordan aldım we tüm serwis işlemlerimi orda yaptırıyorum we şu ana kadar inanılmaz memnun oldumu düşünüyodum ama bu sölediklerini okuyunca inanamadım yanii.

serwisi değiştir abi ozaman başın ağrımasın bi daha. tawsiye al forumdaki arkadaşlardan. tekrardan çok geçmiş olsun.

arkadaşım saol bende aracımı oradan aldım. 20.000 KM Bakımada 431 ytl. ödedim.normal bakımlarda da ne yapacakları belli olmaz garantiden cıkmaması için fazla fazla ödüyoruz.ama bari bizi magdur etmeyin.aracımı dün aldım arkadaşlar.ama garantiden yapılacak hiçbirşeyi yapmamışlar.bakalım p.tesi görüşeceğim ne diyecekler.

pascal
01/04/2007, 14:09
tekrar geçmiş olsun. umarım pazartesi her şey çözülür.

rhasanbas
03/04/2007, 14:13
servis danışmanı şafak bey, aksesuar danışmanı kerem bey ve servis amiri selçuk beyden başkası ile muhattap olmayın.

isimlerini yazdığım bu arkadaşlar bizim kardeşlerimizdir.
ne derdiniz olursa olsun çözerler.

deneyin ve görün.[/QUOTE]

Evet bu sabah uğradım Birmot Zincirlikuyu ya Şafak da bahsetti site üyelerine indirimden. Daha önce yaşamış olduğum servis sorunlarını da ŞAFAK olaya dahil olunca aştık bilgilerinize arkadaşlar.

rhasanbas
03/04/2007, 14:15
mesajın üst kısmı Yıldıraydan alıntı dır düzeltme yaparken üst tarafıda silmişim ben yazmışım gibi olmuş :s18: :s18:

ORACLE
03/04/2007, 14:37
Ben aracı Fırat otodan aldım. Tıkırtı burcu için ordan aldım diye oraya götüreyim dedim. Adamlar tıkırtı burcunun sorunlu olduğunu bildikleri halde bir şey yok deyip gönderdiler beni. Sonra bende müşteri hizmetlerini falan arayıp ortalığı ayağa kaldırdım. Sonrada bir daha gitmedim zaten.
Servisi çok kötü. Ama satış 1 numara. Ben alırken oradan aldığım fiyatı hiç bir yer veremedi. Buradan İbrahim Bey e tekrar teşekkür ediyorum.

şafak
04/04/2007, 22:57
1 nisan itibari ile başladığı icin bilgi verilmemiştir artık tüm üyelere %10 uygulanıyor:ok:
BİRMOT ZİNCİRLİKUYU
212 45 45 / 384

polatçakmak
12/04/2007, 21:42
arkadaşlar hepinizze cok teşekkür ederim ilginizden dolayı.

^^CyCoThRuN^^
13/04/2007, 11:10
yazık diyorum başkada bişey diyemiyorum

gingin
21/06/2009, 22:18
benim de arka tampona pizzacı motoru vurdu. geri lambasının hemen yanında ufak bir ezik ve yırtık vardı. bi de yan aynamın kapağı kırılmıştı. karşı tarafın sigortasından yapılacak diye servise götürdüm. tamponu kaynatabiliriz,exper baktıktan sonra belli olur dediler. ben de tampon değişmesin dedim. sonuç:aracı 10 gün sonra teslim aldım.arka tampon değişmiş ve boyanmış. motoru çalışmasına rağmen yan ayna komple değişmiş. sigortaya çıkan fatura: 1300 TL...exper & servis LTD.ŞTİ.

görkem koçsan
22/06/2009, 00:27
herkes işte bu yüzden fiat arabsı alınmaz diyo.aslında arabalar çok güzel servislerde böle gerizekalılar olduğundan herkes fiat arabası alınmaz diyo

_Darbe_
22/06/2009, 01:29
Bende Birşey eklemek istiyorum.Sakın Beylikdüzü Birmot'ada yolunuz düşmesin hatta mümkünse aracınızı dışarıdan yaptırın ama birmot asla...

Orion
22/06/2009, 02:20
[QUOTE=_Darbe_;231394]Bende Birşey eklemek istiyorum.Sakın Beylikdüzü Birmot'ada yolunuz düşmesin hatta mümkünse aracınızı dışarıdan yaptırın ama birmot asla...[/QUOTE

Evet Bende Sorunlu park sensoru icin 5 sefer bu servise gitmek zorunda kaldim

smartmavi
22/06/2009, 12:26
Geçmiş olsun, sitedeki şikayetiniz üzerine sizi arayıp özür dilerler tekrardan...

HasanAliz
22/06/2009, 21:40
beylikdüzü birmota bir defa gittim memnun kaldım açıkçası.

onerose
28/06/2009, 12:47
bende servis olarak kesinlikle kırmak otoya gitmemenizi öneriyorum.
10000 20000 bakımımı orad yaptırdım ama felaketti çok pişmanım.

Delidavsan
28/06/2009, 17:49
beylikdüzü birmota bir defa gittim memnun kaldım açıkçası.

Aracimi b.duzu Birmot'tan aldim. Henuz 800 km'de fakat yazilanlari okuyunca sasirdim acikcasi. Tecrubesi olan arkadaslar paylasirsa sevinirim. Neden B.duzu Birmot'tan sikayetciler? Bilelim biz de gitmeyelim.

B.duzu - Avcilar civarinda bildiginiz ve tavsiye edeceginiz bir servis var mi?

kutlay
28/06/2009, 20:31
3 yıldır, 100 bin kkm.dir punto kullanıyorum..
özellikle ankara ve ist.daki servisleri kullandım..
iyi-kötü servis belirlemektense, dediğimin haricinde bişey yapıldığı zaman anında servis müdürü yada şirket müdürüne çıkıyorum. Olmadı fiat müşteri hizmetlerini arıyorum anında orada.. Olmadı mail atıyorum.. herne kadar fiat servisleri belli bir standardı aşamasalar da fiat müşteri memnuniyeti servisi güzel işliyor..
şikayetiniz yada istemediğiniz bi durum olmuşsa anında servis müdürü yada şirket müdürüne çıkın. memnun olmadiysanız hala, anında fiat müşteri hizmetlerini arayın orada..

sonuçta ben müşteri olarak sanayiye gitmiyorum, yetkili servise gidiyorum ve onlar işlemleri sorunsuzca yapmak zorundalar!! yapmıyorlarsa ben onlara değil, onlar bana uymalılar!!

Genius
28/06/2009, 21:06
Arkadaşlar kaskolu arabalarınız anlaşmalı servislerde yaptırma mecburiyetiniz yok. Dışarıda bildiğiniz ve işçiliğine güvendiğiniz bir ustada exper onayı aldıktan sonra tamir ettirebilirsiniz. Tek fark faturaları peşin ödeyip, şirkete teslim ederek parayı sonradan almak ;)

Stalker
29/06/2009, 12:19
Evet ama o faturalar 45-60 gün sonra ödeniyor genelde ve yüksek miktarda peşin parayla tamir ettirmek için bu devirde cepte para olması lazım :)

ABNEW
29/06/2009, 13:42
Evet, Mertin de belirttiği gibi kaskoyla anlaşması olmayan servislerde tamir yapıldığı zaman (genelde) ücreti önce araç sahibi veriyor.Sonrasında ise kasko firmasından fatura ibrazıyla parasını alıyor...

smartmavi
29/06/2009, 23:09
bende servis olarak kesinlikle kırmak otoya gitmemenizi öneriyorum.
10000 20000 bakımımı orad yaptırdım ama felaketti çok pişmanım.

Ben de tavsiye etmiyorum. GP'mi alırken yakın diye ekspertize oraya götürdüm. Balık baştan kokar derler ya, o misal ilk izlenimimi edindim.
Ekspertiz için bi dünya para verdim, verilen hizmet süresi 5 dk. geçmedi.
Eksik verilen bilgilerden daha sonra biraz ağzım yandı diyebilirim.

Arkadaş boyalı parçayı hemen buldu ama ne bir belge verdi ne bir fatura. Tabii motor, turbo, yürüyen aksam ve elektronik kontrollerini ne zaman yaptı anlamadım. Yani salladı açıkçası. Eh işte bazı şeyler kafaya sonradan dank ediyor.

Ne yapalım, hergün Grande Punto almıyoruz ya...

lelmas
07/07/2009, 16:42
istanbulda haliç otodan haberi olan var mı acaba???

kolombo
10/07/2009, 16:07
Aracımı park ederken ağacın kesilmiş olan dalına çarparak arka cam patladı ve camla birleşen alt kısım biraz içeri girdi. Kasko yaptırmıştık bir kaç gün öncesinden ama bir kaç sorun çıktı. Fiat pınarbaşına (terminal karşısındaki) götürdük eksper aracı yapın demiş ve gitmiş. görevlilerde aracı sökmeye, sipariş vermeye başlamışlar daha sonra durun yapmayın demiş sigorta şirketi. durdurmuşlar. Araç sökülmüş bir halde duruyordu.gittim oraya 1.800.00 tl hesap çıkardılar. Kasko şirketi karşılayacak nasıl olsa diye adamlar pimine kadar herşeyi ücretlendirmişler. benim aracımın amblemide sağlam, punto yazısıda, sileceğide adamlar bunları dahi ücretlendirmişler. Bizde vazgeçtik yaptırmıcaz dedik. Sökme parası ve ekspertiz ücreti olarak 150.00 tl istediler. karşı çıktık. Al aşşa ve yukarı 100.00 tl ye indirdik..ama birde ne görelim bizim 5.kapıyı (bagaj kapısını) depolarında bunlar kasko karşılayacak diye balık istifi misali gelişi güzel koymuşlar.kapağın uç noktasının iki tarafının boyası zedelenmiş.Araçları neden bu şekilde muhafaza ediyorsunuz dedik.Biz öyle her aracın parçasını güzelce koyacak olsak burada bir sürü yer lazım dedi..1000 kişide 1 kişinin kaskosu karşılamıyor dedi dedi. Bende 1 kişi dahi olsa sen özen göstereceksin dedim. hem aracımıza hasar verdiniz hemde 150.00 tl istiyorsunuz dedik..kaskocunuzla görüşün diyerek başından defettiler. Bizde lanet olsun dedik 100.00 tl verdik çıktık. Benden size tavsiye Fiat Pınarbaşına (terminal karşısı) gitmeyin derim. Aracımı Sanayide cüzzi bir fiyata yaptırıyorum. ********** salı günü aracımı yeni sanayide internetten tesadüfen bulduğum kutsal oto servisine götürdüm. Daha öncedende email atmıştım aracımın fotosunu bunda ne varki yaparız dedi. Ama Antalya fiat pınarbaşı öyle demedi hemen değiştirmek lazım diyorlar. Az öncede aracımı aldım hiçbir fark göremedim aracımda helal olsun süper yapmış. Pınarbaşı bana orjinal fiyatları olmak üzere 1800.00 tl söyledi. Kutsal otoya kaporta,boya,5.kapı camı olmak üzere 390.00 tl para verdim. 1400.00 tl cebimde kaldı. Antalya fiat pınarbaşını kınıyorum.

kosanostra_65
11/08/2009, 08:29
herkeze mecidiyeköy birmot u tavsiye edebilirim özellikle orda yetkili ibrahim bey var onunla temes kurun aracınız adan z ye kontrol edilsin

buraktii
11/08/2009, 11:05
niyeböyle olur bilmem insanların paralarını alıp sonra madur durumda bırakırlar herşey parayı alırcaya kadarmı ki insanın hiç değeri yok mu

buraktii
11/08/2009, 11:07
o zaman garanti uzatma hikayesi de yalan olur bence başına bişey gelse çamur üstüneçamur

reklama gerk yok
17/08/2009, 22:47
ben olsam deiştirmelerini isterdim . ayrıca ton farkı yoksa tamponu boyatmakda bi sorun olmamalı diye dusunuyorum sac deil orjinallik bozlmaz güzel de durur fiata saclar fabrika boyalı gelip serviste takılıyr o konuda da bi sıkıntın olmasın bilgsayarlı testteki aletler farkedemez o oynamaları bnce en iisi boyle olms ;)