PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bravo m-jet 120 hp mi? focus 1,6 ghia tcdi mı?

speedy_16
02/06/2010, 01:07
merhaba arkadaşlar bugün punto t-jet imi satım bravo yada focus düşünüyorum facus 2007 - 2008 model ciwarı yaklaşk 27 bin civrlarında dolanıo bravo 30 bin + iki modelin biribirine göre artı ve eksilerini, hangisini tercih etmem gerektiği konusunda yardımcı olurmusunuz ? bravo alrsım fazladm 5 6 binlira wermiş olcm aradaki bu farka değirmi beyaz skaydomle bravolar çok güzel duruo, diğer taftada bravoya göre daha ucuz kendini ispatlamış bi araç war fikirleirnizi yazsarsanz sevinirim şimdiden hepinize teşekkürler...

speedy_16
04/06/2010, 16:12
bi fikri olan yokmu?

hsyn28
04/06/2010, 16:41
bende bi ara evo almadan önce focus düsünmüstüm ve dediginiz aracın hatchback galiba 5 kapı modeli oluyo kiralamıstım.kiraladıgım araca özgü olabilir emin diilim ama focus cok yakıyordu ayrıca kullananlarda yakıtı fazla demişlerdi.Alırsın ford olursun lord artık olursun mort olmus bence bravo cok daha karizmatik duruyo.NOT:Kim ne düsünür bilmem sadece şahsi düsüncem bu.

aeron
04/06/2010, 16:54
yeni kasaları (farları makyajli olmayan) çok begenilmedi galiba, kasa güzel duruyor ama ben şahsen benzinli focus yerine dizel bravoyu tercih ederdim,(fikir vermesi acısından Ankara'da 50.000 km benzinli güvenlik paketli hatasiz boyasız focusu 27.000 tlye bırakıyorlardı)

pilotender
04/06/2010, 17:00
Ford'un alayı çok yakar... Bu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

kaptan_ahab
04/06/2010, 17:11
Eko66 lı 2008 dizel h.b.focus iki kişi ile Adana-Ereğli(Konya) arası yaklaşık 400 km lik yolda 120 km ortalama hızla 80-TL civarlarında yakıt yakmıştır bilginize.

silentscream
04/06/2010, 17:20
Ben de 1.4 Fire aracımı satmaya karar verdiğimde Focus Ghia ile Bravo arasında kalmıştım.Ama arkadaşların dediği gibi Ford fazla yakıyor.Donanımı Bravo dan az.Ben 2008 Emotion 105lik dizel aldım.Emotion daki donanımı Focus için düşünürsen +3000tl yapıyor.(ilanlardakiler bu şekildeydi)
Tercih tabiki ama fikir sormuşsunuz Bence Bravo ya hakkaten BRAVO...

Saygılar.

Ziyaretçi049
04/06/2010, 18:43
Arkadaş Focus'u da dizel olanlarından alıcak başlıkta yazmış, ama o fiyata temiz ve donanımlı Focus bulman zor, buldun diyelim bence yinede BRAVOO

Scottie
04/06/2010, 20:53
bravo derim... fordların amortisörleride çok sert..... lakur lakur ses alıyor... fordun dizeli bile çok yakar..... ama çoğu kişi senin yerine olsa focus u seçer...

predator_ant
04/06/2010, 20:58
Bence de bravo. Ayrıca 2007-2008 tdci focus un 27-28 bin lira olanı muhtemelen içi boş olanıdır.Hem multijet daha yeni bir motor teknolojisi. Beyaz m-jet bravo tadından yenmez. Bu arada kendi aracınızı kaça sattınız mahsuru yoksa? Ben de satmayı düşünüyorum,piyasa hakkında fikir edinmiş olurum.

farukileri
04/06/2010, 22:32
Ben bu konuda biraz araştırma yaptım GP almadan önce.Benim düşüncem Bravo yönünde,Ford'un dizel motorları Fiat'lardan daha yüksek yakıyor.Bir de fiyat-donanım oranında Fiat daha üstün gelmekte(27.000 TL ye Focus dizel baktığımda KM olarak baya yüksek bulduğum çok oldu,Bravo'lara baktığımda biraz daha iyi durumdalardı).

Oyum Bravo'dan yana

keykavus
04/06/2010, 23:18
Saygıdeğer arkadaşım ford seneye kasa değiştiriyor, bravodaki 120 bg'lik dizel motor sınıfında hiç bir araçta yok. İkinci elde focus daha çabuk satılır ama dediğim gibi kasa değişecek, performans diyorsan bravo, kolay satayım diyorsan focu. Ama en önemlisi senin aklına hangisi yatıyorsa o, bizimki naçizane bir fikir. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. Saygı ve selamlarımla.

speedy_16
05/06/2010, 01:25
Bence de bravo. Ayrıca 2007-2008 tdci focus un 27-28 bin lira olanı muhtemelen içi boş olanıdır.Hem multijet daha yeni bir motor teknolojisi. Beyaz m-jet bravo tadından yenmez. Bu arada kendi aracınızı kaça sattınız mahsuru yoksa? Ben de satmayı düşünüyorum,piyasa hakkında fikir edinmiş olurum.
22,5 liraya sattım aracı
yukarda arkadaşım düzeltmiş gerçi ama bnde söleyeym araç focsun dizel modeli bnzinli deil ve hb (hackback) :)
araç ghia modeli focusn en donanımlı versiyonu opsiyonlar hariç tabi yakıt konusu öndemli bunu biraz daha araştrym en iisi :) internetn araştrdğm kadryla 4lt ortalamalrı tutrbilolrmış gözüme hoş gözükmüştü ve en önemli artısı 2. eli ii olması biraz daha araştrp az kmli düzgün olan ve önme ilk çıknaa bakıcm hayrlısı dielm
son olarak brawolarda ve focuslarda kronik rahatszılk warmı ?

ExTReMe_
05/06/2010, 01:54
Ben olsam bravo alırım gerçekten güzel araba

srkn15
04/07/2010, 23:54
bende olsam Bravo alırdım. iç dış tasarım olarak daha iyi olduğu kanaatindeyim.

ayrıca fordlarda dizel motorlar aşırı sesli çalışıyor.

bunuda gözlemlemeni tavsiye ederim. çünkü biraz yol gidince insanın aklını alıyor...

OzzY
05/07/2010, 00:13
bravo ne yakıyo bilmiyorum ama ama focus(cmax) 6-7 arası yakıyo izmir şehir içi.

speedy_16
05/07/2010, 00:27
bravo ne yakıyo bilmiyorum ama ama focus(cmax) 6-7 arası yakıyo izmir şehir içi.
tahimni aynı olsa gerek ikside 1,6 ağrlıkları arsında çok fark yok teknik werileride aynı ama sizinde yardımlarınızla bravoya karar werdim eğer bulabilirsem temiz beyaz skydome lu 120 hp multijet arıyorum arkadaşlar etrafınızda warsa satılık böle bir araç yardımlarınızı bekliyorum yine :)

silentscream
05/07/2010, 09:05
Bravo nun iç dizaynı ile 2008 Focusunki arasında cok fark var.Bravo reklamdaki gibi sıradışı:)Bende puntomu sattığımda Focus a bakmıştım ama göstergeler konsol falan hep sıradan 20 yıllık teknoloji gibi geldi bana.Teknik verileri aynı ama donanım olarak bakarsanız Bravonun Emotion donanımını Focusta 2500-3000 TL fazla vererek alabiliyorsunuz.Ayrıca dediğim gibi dizayn önemli..
Zaten tercihinizi yapmışsınız..Pişman olmayacağınızı düşünüyorum..

Saygılar.

BuRaK-BG
05/07/2010, 10:38
örnek teşkil etmesi ve begenize sunmak için 4 foto ekledim.benim tercihim her zaman bravo olur

bozkurt0632
05/07/2010, 12:19
bravo kararınız için size , BRAVO diyorum :)

speedy_16
05/07/2010, 13:03
örnek teşkil etmesi ve begenize sunmak için 4 foto ekledim.benim tercihim her zaman bravo olur
tam anlamıyla istediğim aracın fotolarını koymuşsunuz araç sizin zanedersem güle güle kullanın sıra geldi skydome lu beyaz 120 hp bir bravo bulmaya ama en zor kısmıda bu ben pek satılığına rastlamadım henüz :S

narkoz30
06/07/2010, 08:42
Bravo kullanıyorum kesinlikle tek kronik soruna rastlamadım 8 ay oldu mutlu mesudum km de 20krs yakıyorum daha ne olsun 120bg in gücü de ap ayrı zaten sınıfında başka hiçbir araçta yaktığı yakıt ve beygir gücü kıyaslanacak araba yok araç golfle kalite açısından aynı ancak golfden daha donanımlı biraz daha da ağır ve cüsseli heybetli bir görünüşü var.Bence ford la değil golf le kıyaslamalısınız ford focus da neymiş?

Ha benim kronik bir sorunum var bağaj bakaliti çukura girince lambır lumbur oynuyor ses yapıyor hafiften müzik açıksa duymuyorsun bile tek şikayetim bu. Bravolar dolu dolu araç çekinmeden alın kullanacaksanız ancak 2. eli ağır gidiyor satarım diyorsanoz büyük zarar edersiniz. Kullanırım 2-3 sene derseniz büyük zarar etmeden satma şansınız da var.

BuRaK-BG
06/07/2010, 13:50
tam anlamıyla istediğim aracın fotolarını koymuşsunuz araç sizin zanedersem güle güle kullanın sıra geldi skydome lu beyaz 120 hp bir bravo bulmaya ama en zor kısmıda bu ben pek satılığına rastlamadım henüz :S
aracın frenlerinde kronik bir rahatsızlık var,şöyleki, avrupa birliği çercevesinde balatalardaki aspes çıkarılmış dolayısıyla balata bitmiş gibi ses yapıyor.henüz bilinen uygun başka bir balata olmadıgı için kronik sorun oluyor:)

aradıgınız aracı bulmanız hakikatten zor.120 lik olması yönünde çok diretmeyin isterseniz çünkü yazılımla 130 hp lere rahatlıkla ulaşırsınız.ortalama 600 tl bir masrafla ki buda 120 likle ikinci el piyasasındaki normal frak.tek fark bunun haricinde geometrik turbo olur.ben 105 lik chip li 130-135 lik brovamdan son derece memnunum.

speedy_16
06/07/2010, 17:07
aracın frenlerinde kronik bir rahatsızlık var,şöyleki, avrupa birliği çercevesinde balatalardaki aspes çıkarılmış dolayısıyla balata bitmiş gibi ses yapıyor.henüz bilinen uygun başka bir balata olmadıgı için kronik sorun oluyor:)

aradıgınız aracı bulmanız hakikatten zor.120 lik olması yönünde çok diretmeyin isterseniz çünkü yazılımla 130 hp lere rahatlıkla ulaşırsınız.ortalama 600 tl bir masrafla ki buda 120 likle ikinci el piyasasındaki normal frak.tek fark bunun haricinde geometrik turbo olur.ben 105 lik chip li 130-135 lik brovamdan son derece memnunum.
aslında ben 120 liği alıp chiplemeyi düşünüyorum :) ama bulmassak bi süre daha kararım değişebilir mecburen :)
bravo ile ilgili bi sorum olucak debriyajla ilgili bi sıkıntı sı mı war? ses yapabiliomuş bide dikbayrlarda kalkışta zorlanıyomuş vb. gibi bişyler dedilerde o konuda bilgi werirseniz sevinirm

BuRaK-BG
06/07/2010, 17:16
debriyaj sesi bikaç arkadaşta oldu ve çok ciddi şikayetleri vardi.özellikle yusuf oktan diye bir abimiz var oda sitede üye en dertlimiz o idi.ama ben arabamda böyle bi sıkıntı hiç denk gelmedim,ve olmayan bravolarda biliyorum.dolayısıyla bunu kronik rahatsızlık olarak nitelendirmiyorum arabaya masus bir durum olabilir diye değerlendirdim. kalkıştada herhangi bir problem yok her arabaya alışma süresi vardır buda öyle ilk binen kişiler stop ettirebilir veya tam kaldıramayabilir diye düşünüyorum.

speedy_16
06/07/2010, 18:12
debriyaj sesi bikaç arkadaşta oldu ve çok ciddi şikayetleri vardi.özellikle yusuf oktan diye bir abimiz var oda sitede üye en dertlimiz o idi.ama ben arabamda böyle bi sıkıntı hiç denk gelmedim,ve olmayan bravolarda biliyorum.dolayısıyla bunu kronik rahatsızlık olarak nitelendirmiyorum arabaya masus bir durum olabilir diye değerlendirdim. kalkıştada herhangi bir problem yok her arabaya alışma süresi vardır buda öyle ilk binen kişiler stop ettirebilir veya tam kaldıramayabilir diye düşünüyorum.
eve haklı olabilrsniz bravo ya sonradan cruise control takılabilomu servisinde ?

speedy_16
07/07/2010, 01:21
merhaba arkadaşlarnette dolanırken bi ilan buldm fikirlerinizi belritirsniz sevinirim fifat donanım vb. için pazarlıkla31 32 civarına alınabilir belki sizin fikriniz nedir ? ardığm kriterde bulamıyorum malesef o yüzn biraz kriterleri düşürdüm :S
Fiat / Bravo / 1.6 M.jet Dynamic / 2010 model YETKİLİ SERVİS MÜDÜRÜNDEN!!!! sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-bravo-2010-5-100km-de-still-paketli/detay)

BuRaK-BG
07/07/2010, 11:34
bizim araçlarımıza sonrada cruise control takılabiliyor.detaylı bilgiyi kavaklıdere oto müslüm abi verebilir.

(verdiğiniz ilanı sanırım biliyorum.eğer tahmin ettiğim kişi ve arabaysa.)

5-6ay evvel arac sahibi ile tanıştım,aracı çok temiz ve çok güzeldi.105 hp lik dizeldi az km de.chip yaptırmıştı,tahmini 135 hp falandır diye düşünmüştüm.ama bildiğim kadarıyla servis müdürü değildi.mardin civarında bölge ana servis sahibi idi.arabası ile ilgili birisi.arabası alınır diyebilirim.

eser1959
07/07/2010, 16:43
tjet isterseniz benim 2010 model skydome,güvenlik paket 120 hp bravomu satabilirim
9500 km de

speedy_16
07/07/2010, 18:13
tjet isterseniz benim 2010 model skydome,güvenlik paket 120 hp bravomu satabilirim
9500 km de
teşekkür ederm ama dizel düşünüyorum bnm de sattığm eski arabam t-jet ti

speedy_16
07/07/2010, 18:19
bizim araçlarımıza sonrada cruise control takılabiliyor.detaylı bilgiyi kavaklıdere oto müslüm abi verebilir.

(verdiğiniz ilanı sanırım biliyorum.eğer tahmin ettiğim kişi ve arabaysa.)

5-6ay evvel arac sahibi ile tanıştım,aracı çok temiz ve çok güzeldi.105 hp lik dizeldi az km de.chip yaptırmıştı,tahmini 135 hp falandır diye düşünmüştüm.ama bildiğim kadarıyla servis müdürü değildi.mardin civarında bölge ana servis sahibi idi.arabası ile ilgili birisi.arabası alınır diyebilirim.
hmmm ewet chipli ilanın açıklama kısmında 140 hp olduğunu yazıyodu
bu arada tam ilanı arıcaktım ilan pasif olmuş ne kadar şanslıyım böle :)

matias
08/07/2010, 01:28
Ford'un alayı çok yakar... Bu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.
Focus az yakar abi Mondeo çok yakar oda 2000 motor 150 beygir küsür olduğu için zaten fiesta az yakıyor bence yanlış bir fikir.

Ama Fiat ile karşılaştırırsak taabiki Ford çok yakar Fiat'a göre.

BuRaK-BG
08/07/2010, 09:23
hmmm ewet chipli ilanın açıklama kısmında 140 hp olduğunu yazıyodu
bu arada tam ilanı arıcaktım ilan pasif olmuş ne kadar şanslıyım böle :)
ilan pasif konumda ama bravo forumdada ilanı eklemiş arkadaş.dün gece civarında bence bravo forumdan da olsa bir yerden ulaşıp sorun derim.fiyata siz karar verirsiniz ama bence uygun görünüyor.

bozkurt0632
08/07/2010, 12:41
Fuat Onur Demir: 0532 696 01 47
Bu numaradan ulaşabilirsiniz sanırım.

speedy_16
08/07/2010, 18:37
sağulun arkadaşlar sayenizde aradm :) son 32,5 dio fiyat uygunmu yoksa biraz daha indirim yapmasımı gerekir

alperyonar
08/07/2010, 20:10
Yeni kasa focuslar çok dandikler. Fiat tan şaşma derim ;)

BuRaK-BG
09/07/2010, 10:35
sağulun arkadaşlar sayenizde aradm :) son 32,5 dio fiyat uygunmu yoksa biraz daha indirim yapmasımı gerekir
herkesin aracı kendine göre değerlidir.şahsen ben kendi 2009 65,000 km deki aracımı bu fiyata vermek dahi istemezdim.bence fiyat uygun tabi sonuçta sizin karar vereceginiz bişey. ancak düşük km,2010 model,stil paketli,dizel.tek eksik skydome. dilerseniz netten ve piyasadan biraz araştırın.

speedy_16
09/07/2010, 22:53
herkesin aracı kendine göre değerlidir.şahsen ben kendi 2009 65,000 km deki aracımı bu fiyata vermek dahi istemezdim.bence fiyat uygun tabi sonuçta sizin karar vereceginiz bişey. ancak düşük km,2010 model,stil paketli,dizel.tek eksik skydome. dilerseniz netten ve piyasadan biraz araştırın.
sizin + olrak skydome nuz war :) yaz gelince araba fiyataları bi miktar yükselmiş sanırm kışın 120 lik beyaz skydome'suz 31 32 ye bualabiliyordm ama ben arbayı satıncaya kadr onlar satıldı fiyatta uygn olunca, ama skydome keyfi ayrı oda olsa :)

skydome
10/07/2010, 08:42
Öncelikle kararınız için sizi kutluyorum BRAVOO diyorum:).Pişman olmayacağınız bir karar vermişsiniz...Sakın ama sakınnn SKYYY ı gözardı etmeyin aman diyeyim...Böyle bir ayrıcalık böyle bir keyif yok.;)

BuRaK-BG
10/07/2010, 09:50
hayırlısı diyelim o zaman skydome tabiiki büyük avantaj ve keyif tercih meseleside.umarım aradıgınız aracı ve fiyatı bulursunuz.