PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torpido Lambası Yapımı

kxlylmz
31/05/2010, 15:48
Selamlar arkadaşlar,

Torpido lambası yapmak niyetindeyim. Parklara bağlı olacak ve bir swiç ile açılıp kapatılacak. Daha önce accente yapmıştım ancak punto da konsolu söken var mı? hani dikkat etmem gereken özel bir durum var mıdır? bir de elektriği alabileceğim en uygun yer neresidir? ilginize şimdiden teşekkürler.

sowhat788
31/05/2010, 16:09
Parklardan alırsan;torpido ışığın devamlı yanar,onun yerine kapağın müsaid bir yerine swicth koyup tetiklemeye(kapak açılınca ışığı yaksın) çalışsan daha kullanışlı olur,elektriği çakmaklıkdan alabilirsin

kxlylmz
31/05/2010, 16:40
accentte şöyle yapmıştım. parklardan aldım, kapağa sviç koydum. yani parklar kapalıyken hertürlü kapalı duruyor ancak çakmaktan alınca + sviç sanki daha güzel olur, teşekkürler.

torpidonun sökülüşünü gösteren bir konu veya link var mı acaba? veya kısaca bahsedebilecek olan?

sowhat788
31/05/2010, 16:46
Tamamen sökmeye gerek yok,kapağı açınca sağ tarafda bir sekman var ortalarda onu boşa çıkarınca aşşağıya kadar açılıyor kapak,istediğini yapabilirsin

OzzY
31/05/2010, 18:32
ben tavan lambasından aldım elektrik, 3 tane uç var
sabit 12 V
kapılara kontağa bağlı nötr
bide sabit nötr

sabit 12 V ve sabit nötrden aldım kapağın alt tarafındaki konsolla birleşme yerine switch koydum. bu sabit 12 v kontak kapandıktan 20 dakika daha çalışıyo

çakmaktan alırsanız kontak kapalı olduğunda yanmaz.