PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OPET benzin katkı...aman haaa

drsinan
29/05/2010, 20:07
arkadaslar;
sıfır aldıgım 2007 model grande puntomda aldıgım günden beri yakıt kartı ile opetten mazot almaktayım.gercekten hizmet ve yakıt kalitesini begendigim için sürekli opetten alıyorum.8 ay önce eşime aldıgım aracada sürekli opetten yakıt koymaktaydık.en son eşim yakıt alırken benzinci opetin kendi enjektor temizleyicilerden depoya 1 kutu boşaltmış.sonuç: araç çalışmıyor.aracı yetkili servise verdim.enjektorlere zarar vermiş.maddi hasarımın ve opetin peşindeyim.
yaşadığım tecrubeyi paylaşmak istedim.birkaç ustayla konustum .hiç biri enj temizleyici vs yakıt katkısı önermiyor.bu konuda baska tecrube yasayan arkadasların mesajlarını bekliyorum....

eexelanss
29/05/2010, 20:16
Geçmiş olsun.. Hakkınızın peşine düşün bencede...

ExTReMe_
30/05/2010, 00:05
bi dk. istemeden mi boşaltmış sorgusuz sualsiz ?

demon
30/05/2010, 00:11
Geçmiş olsun. Emin olun sizi suçlarlar.

Fiassa_199
30/05/2010, 00:42
bi dk. istemeden mi boşaltmış sorgusuz sualsiz ?

O da olabilir, aracın sahibine sormadan iş yaparlar. Ben de bir keresinde yakıt alırken benzinci bir de baktım aracın yakıt deposuna 95 oktan benzin pompasını sokacaktı, son anda durdurdum!! Biraz da aracın başında durmak gerekiyor.

whitegold
30/05/2010, 01:23
arkadasım gercekten gecmıs olsun boyle bır konuyu paylasman cok ıyı olmus kı sahsen bende uzun yola gıtmeden once yakıtı almadan once ılla o katkılardan alıp atardım ama sımdık buyuk ıhtımal attırtmam.tekrar gecmıs olsun

HasanAliz
30/05/2010, 01:42
banada bir kere teklif ettiler kabul etmemiştim.

hhhed
31/05/2010, 10:16
geçenlerde benzer bir katkıyı praktikerden alıp arkadaşın aracında kullandık, bi sorun olması. (henüz)

brabus
31/05/2010, 10:54
Geçmiş olsun, eğer sormadan yaptıysa büyük ayıp. Her durumda da aracınızın hasarını karşılamak durumdalar. Benim de benzin konusunda 1 kötü, 1 küçük tecrübem oldu.
Zamanında aldığım ırak yerdeki bir PO benzin istasyonundan kalitesiz benzin yüzünden aracımda 2-3 farklı elektronik sistem uyarısı geldi. Bu konuda araştırmalarım sonucu Çoğu PO istasyonunun kontrol edildiği eğer istasyonun üstünde bir çanak uzun LNB'li (normal Tv için uydu çanağı değil) varsa merkez tarafından kontrol edildiği ve sahtekarlık yapılamadığı. Belki şimdi tüm istasyonlarda vardır.
Dün de benzininden memnun olduğum istasyonda HSBC kartım HSBC pos cihazı yerine YapıKredi'den çekilmiş. Bu yüzden %5 uçuş puan zararım var. Dün gece farkettim kart ekstresine baktığımda aradığımda istasyonu çok ilgilendiler bakalım bugün arayacaklar beni.

Kısaca artık önce doğru yakıt pompasını taktıklarından emin olup, gidip ödemeyi yapacağım. Ödeme sırasında da kontrol edeceğim. Sonra da doğru miktarda yakıt koyduklarından emin olup yoluma devam edeceğim :)

femoli
31/05/2010, 11:15
Enjektör katkıları doğru kullanıldığında başarı gösterir aksi halde araca zarar verebilir .. şunu belirteyim site göz önünde olduğu için açık bilgi veremeyeceğim ama mümkün olduğunca benzinliklerden özellikle pompa başında duran katkıları asla almayın .. İsteyene özelden bilgi veririm ..

jailer
31/05/2010, 13:23
geçmiş olsun
habersiz koymaları ayrı bi terbiyesizlik
bana da sordular (PO da) ustam bulaşma demişti koydurmadım
sonuna kadar peşini bırakmayın

bulut
31/05/2010, 13:53
Geçmiş olsun

bozkurt0632
31/05/2010, 14:09
Geçmiş olsun......

demon
31/05/2010, 15:38
Habersiz koydu yada müşteri kabul etti koydular ne farkeder? Sonuçta ürünleri aracın motoruna zarar vermiş ve bunu telafi etmek zorundalar.

murti82
31/05/2010, 15:50
Geçmiş olsun. Her opette farklı çeşit benzin-dizel katkısı satılıyor, sizin için kullanılan hangi marka acaba.

sertaç
31/05/2010, 17:09
zaten eğer ilk günden beri opet kartla alışveriş yapıyosanız yakıt sistemizdeki arızaları opet karşılıyor. buna ygs deniyor yakıt güvence sistemi. ama eğer başka yerden benzin aldısanız bu güvenceden çıkmış olursunuz

drsinan
13/09/2010, 14:30
arkadaslar epeydir siteye giremedigim için sorunu sonuçlandıramadım.kusura bakmayın.
sonuç:
arkadaslar;opet zararı karşılamadı.yakıt deposundan ve istasyondan aldıkları benzinde problem çıkmadı diye aradılar beni.zaten sorun benzinden degil katılan katkıdan kaynaklandı bunu anlamak istemiyorlar.
sonuc olarak ustamdan aldıgım bilgiler dogrultusunda şunu söyleyeyim: enjektor temizleme katkıları depodaki tortuları enjektorlere gitmesine neden oluyormuş.yıllardır temizletmediginiz depolara bigun rastgele bu katkılardan attırmak hata bilginiz olsun.

serkankucuk
13/09/2010, 14:34
ben de opet'e olan güvenimi yitirmiştim zaten. ben adama euro diesel koy diyodum hep, made m o katkılı euro diesel koyuyormuş her seferinde farkında olmadan hem pahalı mazot alıyordum hem de tahmin ettiğimden az alıyordum. ben senden katkı istedim mi arkadaşım?

aeron
13/09/2010, 14:42
arkadaslar epeydir siteye giremedigim için sorunu sonuçlandıramadım.kusura bakmayın.
sonuç:
arkadaslar;opet zararı karşılamadı.yakıt deposundan ve istasyondan aldıkları benzinde problem çıkmadı diye aradılar beni.zaten sorun benzinden degil katılan katkıdan kaynaklandı bunu anlamak istemiyorlar.
sonuc olarak ustamdan aldıgım bilgiler dogrultusunda şunu söyleyeyim: enjektor temizleme katkıları depodaki tortuları enjektorlere gitmesine neden oluyormuş.yıllardır temizletmediginiz depolara bigun rastgele bu katkılardan attırmak hata bilginiz olsun.
bahsettiginiz katkının üzerinde boyle bir uyarı yoksa verin mahkemeye bence

gemlikli_55
13/09/2010, 14:47
geçmiş olsun

erdta
13/09/2010, 16:08
Arkadaşım bence peşini bırakma, eğer opet markalı değilde istasyonda satılan bir üründen zarar gelmiş ise üretici yada ithalatçı firmanın peşine düş ancak işin peşini bırakma derim.

defeat
14/09/2010, 03:49
Aslında istasyona giren her araç sigortalı bu konulara karşı.Yaptırmak zorundalar.Sizi ucuza kapatıyorlar söyleyeyim(Eniştem 2 adet istasyon sahibi ve yanında bir süre çalıştım).