PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondan gelen ses ve tıkırtı!

velespit1988
29/05/2010, 17:33
Herkese selamlar. 2006 model grande puntom var arkadaşlar. Geçen akşam sürerken direksiyonda bi gariplik hissettim. Sağa daha zor, sola ise daha kolay dönmeye başladı ve city motorundan kaynaklanan çok ufak titreşim de biraz artmıştı ama çok dikkatli olmak gerekiyor hissedebilmek için, ben de biraz titiz olduğum için farkettim ve canım sıkıldı. Dün akşam da aracı çalıştırdığımda direksiyon check lambası sönmedi ve elektrik motoru devreye girmedi direksiyon inanılmaz ağrılaştı. Neyse kontağı kapatıp tekrar çalıştırınca düzeldi ama epey canım sıkıldı. Aracım da 2006 model olduğu için garanti kapsamı dışında. Sizce city motoru arızası mıdır yoksa diğer başlıklarda okuduğum amortisör takozunda mıdır arıza? Bir de city motoru yaklaşık 2 milyarmış sizce ne yapmalıyım city motoru arızası ise?

eskibur
29/05/2010, 18:30
Eğer dediğiniz gibi ise başınıza gelen ne yazık ki city arızası. Benim ne ışığım yanıyordu ne de en ufak bir şikayetim vardı. Direksiyonun sola çok az yumuşak olduğunu fak ettim serviste aracı içeri bile almadan usta oturdu direksiyon sola yumuşak değişecek bu parça dedi.
Fakat ilk cümlem de ne yazık ki dememe rağmen aslında bu parçanın maliyeti takozlardan daha düşük belki de böylesi hayırlıdır :)
Pek çok kişi ve ben gibi city motorunu servislerde ücretsiz değiştirebilirsiniz. Canınızı sıkmayın işe koyulun bir an önce sorunu çözün kafanız rahatlasın.

GP COSKUN
29/05/2010, 18:57
geçmiş olsun maalesef cıty arızası

krakercocuk
29/05/2010, 20:06
emre aracın 2006 olduğu için city sorunu muhtemel gözüküyor..2006 serilerde bu sorun kronikti:(

utku952
29/05/2010, 20:25
Geçmiş olsun servise danışmak gerek. Daha önce garanti için itiraz edenler olmuştu. Benim de 2006 rot, takozlar değişmişti city konusunda da başladı yusuf yusufcuklar :)

pilotender
29/05/2010, 20:47
valla ben de korkuyorum başıma gelecek diye city sorunu. çünkü benim araba da 2006 model. bir şey daha var, servislerin bu city arızasını iyi niyet garantisi kapsamında değiştirdiklerini filan söylemişti arkdaşlar forumda daha önce. ben arabanın rutin bakımlarını hiç yetkili servisinde yaptırmıyorum. adamlar bana yine de iyi niyet gösterirler mi dersinizi city sorunu hakkında? servisler bunun kronik bir sorun olduğunu kabullenmiş ve oranın sürekli müşterisi olup olmadığınıza bakmadan gerekli değişimi yapıyorlar mı arkadaşlar? aydınlatırsanız beni, sevinirim.

effect1903
29/05/2010, 23:55
Emre aynı sorun benim aracımda da var. Aynen dediğin gibi sağa zor ve sola kolay dönüyor. Benimde aracım 2006 model ve garantisi yok. Serviste değiştirmediler bende çağrı merkezini aradım 1 hafta oldu henüz dönmediler halen gelecek cevabı beklemekteyim olumlu dönerlerse yazacağım ama pekde ümidim yok :( sende bir sonuç alabilirsin umarım..

pdr42
30/05/2010, 01:28
bu arızayı sorugusuz sualsiz gideriyorlar zannedersem

GPunto19
30/05/2010, 02:27
valla ben de korkuyorum başıma gelecek diye city sorunu. çünkü benim araba da 2006 model. bir şey daha var, servislerin bu city arızasını iyi niyet garantisi kapsamında değiştirdiklerini filan söylemişti arkdaşlar forumda daha önce. ben arabanın rutin bakımlarını hiç yetkili servisinde yaptırmıyorum. adamlar bana yine de iyi niyet gösterirler mi dersinizi city sorunu hakkında? servisler bunun kronik bir sorun olduğunu kabullenmiş ve oranın sürekli müşterisi olup olmadığınıza bakmadan gerekli değişimi yapıyorlar mı arkadaşlar? aydınlatırsanız beni, sevinirim.

Aracım 2006 model..hiç servise gitmedim..ilk olarak city arızası için gittim..1 kuruş talep etmeden hallettiler..

effect1903
30/05/2010, 11:31
Ömer senin aracın sorgusuz sualsiz halledilmiş bu çok güzel.. Ama benim aracımın sorununu servis halletmedi.. Bu durumda insan düşünmeden edemiyor servislerde çifte standartmı uygulanıyor? Bütün servislerin aynı sorunla gelen araçları sorunsuz halletmesi gerekmiyormu ?

kucukm
30/05/2010, 12:01
her servis kesinlikle aynı degil. size sorun cıkaran bir servis varsa. FIAT musteri hizmetlerini arayıp sikayet edin sonra da baska bir servis i deneyin. hangi servisin iyi oldugunu forum sayfalarından bulabilirsiniz.

effect1903
31/05/2010, 11:40
Teşekkür ederim ama aracım memlekette olduğu için bir tane fıat servis var. Başka bir yerde başka bir fıat servisinde ilgilenirlermi acaba?

brabus
31/05/2010, 12:24

bende de aynı durum geçerli, bir sorun yok ama her an çıkabilir diye bekliyorum. Bu yüzden de bu konudaki tüm konuları okudum her sorun yaşayan garantisi bitmesine rağmen ücretsiz city motorunu değiştirtmiş. Sorunlarını gidermiş. O yüzden içim rahat.
Umarım biz de sorun yaşarsak bu arkadaşlar gibi sorunsuz hallettiririz.