PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çizik giderme (rötuş)

askaruwa
29/05/2010, 00:47
arkadaşlar arabamın sağ tarafında kapılarda başta olmak üzere baya bir çizmişler...çizikler pasta cilayla kapanmadı deriiinnn...kapılarıda komple boyatmak istemiyorum...sadece çiziklerin olduğu bölgelerin halledilebileceği bir uygulama varmı acaba...tamda arabayı satıcam derken başıma bela oldu...gelen kapılara bakıyo arkasına dönmeden kaçıyor...herkeste aynı şey araba çok temiz ama bu çizikler için kapıları boyatamam diyen kaçıyor...

askaruwa
29/05/2010, 00:50
birde arbamın hiç bir yerinde darbe veya boya yok...orjinal yaniii...yapılacak uygulamalar sonrasında aracın expertiz raporu çıkarılırken sağ tarafın komple boyalı gibi görünmesini istemiyorum....

defeat
29/05/2010, 00:53
"Hasarlı yerlerin resimlerini çek ve iyi bir boyacın varsa güzelce boyat" derim...

askaruwa
29/05/2010, 01:02
o zaman gittimi bizim "arabam orjinal hata boya yok" tafraları...

eskibur
29/05/2010, 01:08
o zaman gittimi bizim "arabam orjinal hata boya yok" tafraları...
::) öyle ne yazık ki. Araçlarımızı muhakkak hepimiz bir gün bir vesileyle elden çıkartacağız fakat aracı aktif kullanan birisinin başına gelmesiyle satmaya niyetlenmiş birisinin başına gelmesi farklı tabiki.
Umarım hayırlsı olur.

OzzY
29/05/2010, 01:37
rötüş üstüne pasta ile büyük oranda kapanır.

Du Hast
29/05/2010, 02:08
eğer çok belli olmuyorsa elleme hiç :)

makeles
29/05/2010, 03:43
elin oğlu (yabancı ülkeler) :) araçta lokal boya varmış pek umursamıyor ama bizim ülkemizde tutturmuşlar boyalı bu araç diyip hemen fiyat 500-1000 düşürülüyor.. aracın sacında bağlantı yerlerinde ve yürüyen aksamında ve motorunda sorun yoksa çiziklerin boyanması kadar doğal bir şey yok.. insan çizmese hayvanın boyunuzu kıçı gelir, ağacın dalı çarpar çizilir.. bu mantık yüzünden çizikli araçlara biniyoruz bence.. :) kasko şirketlerinin yada galericilerin şeytanlıkları diye düşünüyorum..

muratokay
29/05/2010, 08:40
kaza geçirmeden boyanmış bir arabanın fiyatı neden bu kadar düşüyor ben de anlamıyorum. önemli olan arabanın temiz kullanılması, bakımlarının zamanında eksiksiz yapılmasıdır bence. aracın kullanıcısının elinde olmadan biri gelip çizmiş, şimdi o arabaya gözü gibi bakan kullanıcının neden emekleri boşa gidiyor... hem çizikleri de boyatmış işte daha ne. neyse, bu haksızlığa tahammül edemiyorum da :)

StrawBeeRy
29/05/2010, 11:26
"aa usta bu boyalı fiyat şu kadar düşer bu kadar para vermem" taktiğini galericilerin insanları kazıklama taktiğiydi ama ne yazıkki onlar sayesinde bu duruma kadar geldi yurtdışında adamlar arabayı boyatıyorlar 1 kuruş oynamıyor biz boyatınca 1000 lira kafadan gidiyor

ruinob
29/05/2010, 12:19
Kayseri tarafındaki servisleri bilmiyorum ama Ankara Kartaş'ta senelik bakım yapılırken, arabamdaki çizikleri büyük ölçüde giderdiler. Şenlik sırasında öğrenciler baya bir hasar vermişlerdi, kapılara ve arka tampona, uygun boya ile sadece çizik olan kısımları güzelce kapattılar. Varsa bir yetkili servis yakınlarda, uğramanızı öneririm.

eskibur
29/05/2010, 12:56
Her ne kadar bu durum saçma olsa da her ne şekilde bu durumu gelindiyse de piyasa bu şekilde oturmuş artık. Çizikli diye ucuz alınıp çizikli olduğu için ucuz satılıyor.
Çarklar yerine bu şekilde yerleşmiş değiştirmek çok güç bu sebeple de.