PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son susturucu iptali + Egsoz ucu

brabus
27/05/2010, 21:08
Selam arkadaşlar eski aracımdan kalan egsoz ucumu Punto'ma takmak istiyorum. Punto'nun da ucu kıvrımlı olduğu için kesmek falan gerekecek. Bu işlemleri de yaptırırken bir kaç arkadaş Son susturucu iptal et ( katalizör iptal etmeden ) filtresiz düz boru ve ucuna egsoz ucunu tak dedi. Birkaç arkadaşıma danıştığımda güzel bir egsoz takmadan bu şekilde çok kötü bir ses elde edebilirsin diyen oldu.
Muayeneden kesin geçmez diyen oldu.

Ben güç aramıyorum öncelikle egsoz ucunu takarak biraz güzel görünmesini sağlamak bir de az bir ses artışı olursa kafi benim için. Sağlam bir ses arasam zaten açık hava filtresi komple egsoz vs düşünürüm :)

Ses ve Muayene için ne yorum yapıyorsunuz?

İlerde de ilk hava filtresi değişiminde kutu içi hava filtresi düşünüyorum belki iyi bir usta veya tavsiye bulursam açık hava filtresi de düşünebilirim.

GP COSKUN
27/05/2010, 22:39
son susuturucuyu iptal edersen kesinlikle muayneden geçemezsin bu 1
ayrıca çok rahatsız edici bir ses çıkarır eksozun buda 2
bana sorarsan eksozun ucunu kestirerek sadece ağızlık takmak daha mantıklı

CaGRi
27/05/2010, 23:33
birebir görmüş biri olaraktan, son susturucu iptalinin, iğrenç ötesi bir ses verdiğini belirtmek isterim. egzozu patlat reno toroslar gibi bi ses veriyor starjetler. kesinlikle tavsiye etmek.
ama güzel bi son susturucu takarsanız gayet güzel bir ses alabilirsiniz.

brabus
27/05/2010, 23:40
teşekkürler güzel ve net bilgiler için.
Yarın zaten bir operasyon yaptıracağım egsozcuda güzel bir son susturucu varsa aklıma yatarsa taktırırım.
Büyük ihtimal ucunu kestirip Egsoz ucunu taktıracağım ama

sabanci
27/05/2010, 23:48
bence kalite bir son susturucu gayet güzel bir ses verir fakat susturucu iptalini bence aklından çıkar çünkü gerçekten kötü olur diye düşünüyorum...

StrawBeeRy
27/05/2010, 23:59
yolda inanılmaz bir ses yapıyor tavsiye etmem ama güzel bir son susturucu olabilir

brabus
28/05/2010, 14:38
Teşekkürler arkadaşlar,
Ben bu akşam 5 gibi Maslak Atatürk Sanayi'deki Göcekler Bosch Servise götüreceğim aracı. Rot Balansı yaptırıp sadece egsozun ucuna Egsoz ucunu taktıracağım.
Belki bulursam otomatik cam kaldırma modülü ve aux kablosu da taktırırım.
Bosch servislerden herkes çok memnun fiyatları da fena değil akşam bir deneyeyim bakalım

hsyn28
28/05/2010, 14:46
Egzozu nerde taktırırsan ve nasıl oldugu hakkında düsüncelerini yazarsan sevinirim Ertan bende yaptırcam AOS de önümüzdeki hafta.

brabus
28/05/2010, 15:00
Tabi yazarım Hüseyin.
Ben zaten eski Egsoz ucumu taktıracağım sadece yani her yer takabilir, ucundan kıvrımlı yeri kesip takacaklar diye düşünüyorum.

Bosch servisi aradığımda hallederiz dedi. Fazla fiyat çekerlerse veya yapamayız derlerse hemen orada bir egsozcuda hallederim.

Atatürk organize sanayiyi dün gezdim çok büyük gerçekten çok iyi yerler var seçenek çok İşyerimin dibinde. Umarım tercih ettiğim servisler iyi çıkar.

Egzozu nerde taktırırsan ve nasıl oldugu hakkında düsüncelerini yazarsan sevinirim Ertan bende yaptırcam AOS de önümüzdeki hafta.

Kriminal
28/05/2010, 18:04
Ertan bende sabırsızlıkla beklıyorum baklalım nasıl olacak ses ve goruntu..

brabus
28/05/2010, 22:04
Bir tek egsoz ucunu taktırdım o yüzden seste hiç bir değişiklik yok.
Görüntü güzel oldu. yarın formula 1 'e gideceğim. Öncesinde yıkatırım arabayı o sırada fotoğraf makinem de yanımda olacak güzelce çekerim fotoğraf

Bir de rot balans işini hallettirdim bıraktığım bosch servis götürdü diğer servisinde yaptırıp getirdi, tanıdık diye bir şey demedim ama keşke ben de yanlarında olsaydım

ehlene
21/06/2010, 22:14
Arkadaşlar slm....bana brova 16 inç siyah gri orjınal jantları lazım

brabus
21/06/2010, 22:21
Arkadaşlar slm....bana brova 16 inç siyah gri orjınal jantları lazım

selamlar, hoşgeldiniz öncelikle.
bravo jantının bu konuyla bağlantısı nedir
kendini önce tanıtarak sonra ilanlar'da bir konu açarsan sonuca en kolay ulaşırsın

brabus
04/08/2010, 22:16
Ertan bende sabırsızlıkla beklıyorum baklalım nasıl olacak ses ve goruntu..

daha yeni fotoğrafları paylaşıyorum

Eski aracımın egsoz ucunu Punto'ma taktırdım
Ön plakalığı iptal ettirip rotüş yaptırdım harflere
silikon ve çift taraflı bantla yapıştırttım

buradan bakabilirsiniz
Link : GP İzmir Kaş (https://www.ertangundogdu.com/gp/)

krakercocuk
04/08/2010, 22:30
güle güle kullan

atalayx
04/08/2010, 22:36
guzel olmus puntonun dahada goz alacagina eminim gule gule kullan ertan abi

StrawBeeRy
04/08/2010, 22:39
güle güle kullan abi güzel olmuş

brabus
04/08/2010, 22:52
Teşekkürler arkadaşlar
Polisaj makinesi ihtiyacı olanlar, makineyi izmirde bıraktım bilginize :)
bizim evin önü rahat ben geldiğimde yaparız

alperyonar
05/08/2010, 00:00
Güzel olmuş. Ama biraz da parlatmak lazım :)

brabus
05/08/2010, 00:08
Güzel olmuş. Ama biraz da parlatmak lazım :)

Bayağı parladı aslında hele eski haline göre çok iyi oldu. Herhalde 2.de daha i,yi sonuç alırım
ama bir yandan da MEGUIAR'S GOLD CLASS PREMIUM PASTE CARNAUBA PLUS WAX (https://cgi.ebay.com/ebaymotors/MEGUIARS-GOLD-CLASS-PREMIUM-PASTE-CARNAUBA-PLUS-WAX-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem27b12d9539QQitemZ17047 6279097QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccesso ries#ht_586wt_1165) bu ürünü sipariş ettim arkadaşa bu gelince en iyi şekilde parlar

Romeo_er2
05/08/2010, 00:09
uzman olarak el atayım..adam gibi güç + ses istiyosanız..katalizörü iptal edin orta susturucuyu iptal edin ve sona marka güzel bir susturucu takın..eğer imkanınız varsa birde güzel header yaptırırsanız güçünüz artmış+ sesiniz müthiş olacaktır..eğer kat ve ortayı iptal etmeden düz boru takarsanız rezil bir ses olur..gram güç artışıda olmaz..

brabus
05/08/2010, 00:15
uzman olarak el atayım..adam gibi güç + ses istiyosanız..katalizörü iptal edin orta susturucuyu iptal edin ve sona marka güzel bir susturucu takın..eğer imkanınız varsa birde güzel header yaptırırsanız güçünüz artmış+ sesiniz müthiş olacaktır..eğer kat ve ortayı iptal etmeden düz boru takarsanız rezil bir ses olur..gram güç artışıda olmaz..

teşekkürler ben de bu yüzden hiç bir şey yaptırmadan sadece egsoz ucu taktırdım :)

StrawBeeRy
05/08/2010, 00:16
uzman olarak el atayım..adam gibi güç + ses istiyosanız..katalizörü iptal edin orta susturucuyu iptal edin ve sona marka güzel bir susturucu takın..eğer imkanınız varsa birde güzel header yaptırırsanız güçünüz artmış+sesiniz müthiş olacaktır..eğer kat ve ortayı iptal etmeden düz boru takarsanız rezil bir ses olur..gram güç artışıda olmaz..
aman sakın yaptırmayın arabanın içinde durulmuyor benim arkdaşım kendi arabasına yaptırmış düz boru kat iptali headers sustucular alayını yok etmiş üstüne yetmemiş gibi birde remus egsoz takmış :) çok aşırı gereksiz bir ses bence

Romeo_er2
05/08/2010, 01:21
dp-düz-remus diyorum sus diyorum istanbulda tamponuna alev atcam görcen ondan sonra :D

StrawBeeRy
05/08/2010, 09:13
dp-düz-remus diyorum sus diyorum istanbulda tamponuna alev atcam görcen ondan sonra :D
atsana ön tamponu değiştirelim elemanlar kırmızı tamponu siyaha boyayıp takmışlar alttan kırmızılar çıkmaya başladı değiştirmek lazım 5 kere boyadılar gene çıkıyor gene çıkıyor :D