PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolda kaldım gece gece

ZAK1980
25/05/2010, 22:06
Bıraz once yolda kaldım arkadaslar aracımı parktan cıkartır ıken gerıye taktım cıktım 1 vıtese taktım ayagım debrıyajda 1-2 m falan ayagım debrıyajda gıttım sonra farları actım baktım motor uyarı lambası yanıyor o esnadada karsıdakı kız bakıyordum acaba sadece kontagımı actım da halen gozukuyor dıye dusundum motoru durdurdum tekrar calstırdım bı aynı uyarı ve ''Motoru Kontrol ettirin uyarısı'' tekrar kapattım kontagı 2-3 dk bekledım yıne aynı hata ve uyarıyı verıyordu Müslüm abiyi arayıp durumu anlattım yarın sabah gelip bakacaklar aksam aksam canım sıkıldı yaa.
Bu arada ıkıncı motoru acıp kapamamda mars almadı hemen sankı aku bosalmıs gıbı onada baktım acıkta falan far cd calar falanda yoktu zaten olsada 20 dk kapatıyor arac kendını arac hata verdıgınde aracı vıtese takıp hareket ettırmedım sadece sola park etmek ıcın bosa alıp yanastım .Enıstede bısey olmaz gıt onemlı bısey degırdır dedı fakat bıraktım aracı orada cunkı forumda hata verırse bırakın dıye cok onerı vardı

silentscream
25/05/2010, 22:09
Gecmiş olsun Zeynel Bey.Umarım ciddi bir sorunu yoktur.ama bu gece uyku uyuyamayacağınız da kesin..
Tekrar geçmiş olsun ...

ZAK1980
25/05/2010, 22:14
Gecmiş olsun Zeynel Bey.Umarım ciddi bir sorunu yoktur.ama bu gece uyku uyuyamayacağınız da kesin..
Tekrar geçmiş olsun ...
sagol abı vallahı oyle ya mıllete araba soyle ıyı boyle ıyı sorunsuz dıye over ıken bu cıktı nazarmı deydı ne bu arada 2009 model oldugundan bır ara motor arızasını gorunce afalladım nebuya dedım ne hatası kendıme anca geldım

GP COSKUN
25/05/2010, 22:15
geçmiş olsun zeynel
sıkma canını müslüm gerekeni yapacaktır yarın

ZAK1980
25/05/2010, 22:16
geçmiş olsun zeynel
sıkma canını müslüm gerekeni yapacaktır yarın
Coskun abı senden yorum beklıyorum nedendır bunun sebebı

hakan26
25/05/2010, 22:22
Geçmiş olsun Zeynel umarım önemli bişey değildir...

GP COSKUN
25/05/2010, 22:23
böyle bir soru geleceğini tahmin ediyordum
herkese yardım ettik sanamı yardım etmiycez zeynelim
ama
o kadar çok sebebi olabilirki bunun hangisinden başlayalım yada tahmin edelim biraz daha
detaylı bilgi verebilsen belki tahminde bulunabiliriz
genelde arıza ışığının sebebleri
akü
yakıt
ecu dan kaynaklanan bir sorun
lambda sensörü arızası
yada en basitinden yazılımdan kaynaklanıyor
dediğim gibi araç servise gidip makinaya bağlandığında sorun net olarak ortaya çıkacaktır
benim şahsi tahminim yazılımdan kaynaklı olabileceği yönünde çünki
aracı ikinci kez çalıştırmaya kalktığında tekrar uyarı lambası yanıp marş basmadı diyorsun
iki ihtimal şimdilik bana göre ağır basıyor akü yada yazılım
inşallah yazılım çıkar ve kolayca ve fazla masrafa yol açmadan sorunun çözülür

alpimmm
26/05/2010, 00:02
Zeynel geçimş olsun kardeş, umarım önemli bişey çıkmaz Coşkun Abi' nin dediği gibi. aracın güvenli yerdeyse yarını bekle, canını da sıkma kardeş.

detay
26/05/2010, 00:39
Geçmiş olsun. İnşallah önemli bir sorun yoktur.

OzzY
26/05/2010, 01:23
geçmiş olsun abi önemli bişey yoktur umarım.

Kriminal
26/05/2010, 09:00
Geçmiş olsun zeynel bızı bılgılendırırsen sevınırım

frç
26/05/2010, 09:18
Geçmiş olsun arkadaşım.Önemli bir şey değildir inşallah...

ZAK1980
26/05/2010, 09:27
30 DK önce aracımın yanına gıttım servısı cagırmak için tekrar bı deneyeyım dedım aksam sankı hıc bır hata vermemıs gıbı davrandı ekranda hata veya uyarı yok rahat calıstı bırkackez calıstırdım motoru durdurdum defalarca denedım halen bır hata yok eve geldım hersey nomal bu araba benımle kafamı yapıyor

eexelanss
26/05/2010, 10:02
Araban Sana espiri yapmış kardeşim.. :)

silentscream
26/05/2010, 10:08
Akşam akşam canı hareket etmek istememiş otomobilin...Yine de servise gidip kontrol etmekte fayda var.Hata kodu ecu ya yazılmıştır diye tahmin ediyorum.

Bülent10
26/05/2010, 10:51
Geçmiş olsun Zeynel bizi gelişmelerden haberdar et

hsyn28
26/05/2010, 10:56
Her işte bir hayır vardır belki de akşam araban çalışmayarak sana bi iyilik yaptı kötü düsünme sakın geçmiş olsun masrafsız kurtulman sevindirici kazasız belasız.

GP COSKUN
26/05/2010, 11:11
30 DK önce aracımın yanına gıttım servısı cagırmak için tekrar bı deneyeyım dedım aksam sankı hıc bır hata vermemıs gıbı davrandı ekranda hata veya uyarı yok rahat calıstı bırkackez calıstırdım motoru durdurdum defalarca denedım halen bır hata yok eve geldım hersey nomal bu araba benımle kafamı yapıyor

tahmin ettiğimiz gibi yazılım sorunu gibi duruyor
sen yinede servise gidip müslüme bir güncellettirme yap
sakat bir yerde tekrar aynı hatayı vermesin

MURAT_41_41
26/05/2010, 11:53
eger arıza lambası yandıysa mutlaka motor kontrol unıtesı hata kaydı almıstır servıce göster derım aksı taktırde tekrar aynı problem olucaktır

sancak26
26/05/2010, 11:56
Akşam akşam canı hareket etmek istememiş otomobilin...Yine de servise gidip kontrol etmekte fayda var.Hata kodu ecu ya yazılmıştır diye tahmin ediyorum.
aynı olay geçen benimde başıma geldi. servise gittiğimde beyin hata algılamış ve kaydetmiş bizde hatayı sıfırladık demişti.

Scottie
26/05/2010, 11:58
banada olmuştu aynısı fakat ben servise götürdüm. motorun devrini ölçen sesör hata vermiş dediler. arızayı sildiler. bir daha aynı arızayı vermedi.. serviste bir bilgisayar ile baksınlar. riske girme..

ZAK1980
26/05/2010, 12:07
sabah servıs ıle gorustum ustama durumu anlattım herhangı bıseyden hata vermıstır gectıgıne gore sıkıntı yaratmaz dedı arasıra elektrıktende verır merak edılecek bır durum yok ama ıstersen yınde bakalım cayımızı ıcersın boylece su sıralar yogunum dıkkat edıyorum hata verıp vermedıgıne fakat vermedı su ana dek tekrar gercı Hazıranda yıllık bakıma goturecem olmadı pazartesı ugrayayım Kavaklıdereye hatırlatırım duruma ecudan bakarız nedenıne herkese tesekkurler bu arada Muslum abi ve Coskun abıye +10 tesekkurler

serdar2362
26/05/2010, 15:02
Geçmiş olsun Zeynel kardeşim. Bende bi tahminde bulunayım. Senin beğendiğin kızı araban beğenmemiş. Bence gözünü yoldan ayırma. Bak kıskanıyor alet.:D

ZAK1980
26/05/2010, 15:15
Geçmiş olsun Zeynel kardeşim. Bende bi tahminde bulunayım. Senin beğendiğin kızı araban beğenmemiş. Bence gözünü yoldan ayırma. Bak kıskanıyor alet.:D
Serdar abı mükemmelsin vallahi hic güleceğim yoktu sağolasın ben gerci boyle düşünmedim araba 3 gündür toprak renginde yagmurdan bayağı pis ona kızmıştır diye düşündüm fakat senin söylediğinde hiç yabana atılacak gibi değil :)

brabus
26/05/2010, 15:21
Serdar abı mükemmelsin vallahi hic güleceğim yoktu sağolasın ben gerci boyle düşünmedim araba 3 gündür toprak renginde yagmurdan bayağı pis ona kızmıştır diye düşündüm fakat senin söylediğinde hiç yabana atılacak gibi değil :)

doğal boya korumalı kullanıyorum diyorsun arabayı :)