PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koltuk kılıflarının sökülmesi..

Kriminal
24/05/2010, 11:05
Arka koltukları bu hafta sonu söküp yıkamış bulunmaktayım fakat ön koltuk kılıflarını sökemedım nasıl sökebilecegim akkında bılgısı olan varsa paylaşırsa sevinirim..

Birde halı yıkama sampuanı ile yıkadım başka tercih edebilecegim yöntem varsa bilmek isterim..

Teşekkür ederim....

Scottie
24/05/2010, 11:45
sonax ın kampanyası var. koltuk yıkama detrejanı satıyorlardı. yapı marketlerde 6.90 dan dün aldık deneyeceğiz bakalım...

Kriminal
24/05/2010, 11:51
Walla..Ama halı sampuanı daha pahalı ve daha guzel yapıyor

Scottie
24/05/2010, 11:54
benim koltuklar tertemiz bir yakınımın çocuktan dolayı berbat olmuş.. temizleyecekler koltukları. sökmeye kalktılar ben söktürmedim. takamazsınız diye. ön koltukların kılıflarını sökmek için koltuğun tamamen sökülmesi gerekiyor diye biliyorum. yanlış da olabilir.

sabanci
24/05/2010, 16:50
evet ön koltuk kılıfları koltuk tamamen sökülmeden sökülmüyor ve çok zahmetli uzun bir bir işçiliği var :)

Kriminal
24/05/2010, 17:24
O zaman üzerinde çalışma yapmak lazım..C.tesı soktıum arka koltukları cok basıtmıs 10 dk mı almadı bıle..Tertemiz yıkadım balkonda kuruttum ertesı gun yerıne taktım prıl prıl oldu..Ama önler canımı sıkıyo kılıf kullanmayıda pek sevmıyorum bakalım bu hafta sonuda önleri halledeyim :)

GP ÜMİT
24/05/2010, 17:34
ön koltuk olayına pek girme derim bayağa zamanını alır ve zahmetli bir iş.fakat benim gibi araçla uğraşmayı seviyorsan,tam bize göre iş.kolay gelsin.

imdesign
24/05/2010, 17:45
Kılıfını söküpmü yıkadınız? Koltuğu söküp üzerindemi yıkadınız?

Kılıf kolay sökülüyorsa bende çıkarıp sünger elyaf bişeyler dolduracağım :D

Oturanlar şikayet ediyor yaylar batıyormuş halihazırda yıkarım hemde :D

Kriminal
24/05/2010, 17:45
Uğraşmayı severım fakat zaman sözkonusu...En iyisi üzerinden silmek halı sampuanıyla...Birde hava ızgaralarını söksem içlerini temizlesem :)

Kriminal
24/05/2010, 17:47
Kılıfını söküpmü yıkadınız? Koltuğu söküp üzerindemi yıkadınız?

Kılıf kolay sökülüyorsa bende çıkarıp sünger elyaf bişeyler dolduracağım :D

Oturanlar şikayet ediyor yaylar batıyormuş halihazırda yıkarım hemde :D

Kolay sökülüyor arka koltuklar...Arka koltukları köşelerınden yukarı kaldır sonrasında zaten geçmeli ipler var demir aksama..Rahatca cıkarabılıyorsun fakat bısey sorucam ben söktüm içinde yay falan yoktu kılıf ve altındakı sungerden baska...

imdesign
24/05/2010, 17:50
Kolay sökülüyor arka koltuklar...Arka koltukları köşelerınden yukarı kaldır sonrasında zaten geçmeli ipler var demir aksama..Rahatca cıkarabılıyorsun fakat bısey sorucam ben söktüm içinde yay falan yoktu kılıf ve altındakı sungerden baska...
Bastimiş haftasonu el atmalıyım;)

Yay batmıyorsa arkadaşlara rahatlık batıyor galiba :D

Kriminal
24/05/2010, 17:51
Bastimiş haftasonu el atmalıyım;)

Yay batmıyorsa arkadaşlara rahatlık batıyor galiba :D

Aynen öyle yay dedınde şaşırdım sanırım benım arabaya koymamıslar dıcektım:)

vtec368
24/05/2010, 19:54
bende sökmüştüm ama birdağa asla sökmem çok zor iş ve kafalıkları sökemiyosun ton farkı oluyor

StrawBeeRy
24/05/2010, 21:18
bende geçen sökücektim fakat söktükten sonra takarken esneme yapıp bol gelebilir diye yapmadım sendede böyle bir şey oldumu deniz abi yoksa eski haliyle aynımı

Kriminal
25/05/2010, 08:24
Esneme olması ımkansız cunku gergı ipleri var takarken gererek takıyosun gevseme olursa eger bıraz daha gerersın ama buna gerek kalacagını sanmıyorum ...
Sök yıka hıcbırsey olmaz