PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frene basınca gelen ses

hsyn28
22/05/2010, 21:52
Arkadaslar aracımda bir ses duymaya başladım frene basınca yani tamamen durdurunca lok lok diye bir su şişesi sallanıyormus gibi ses geliyor.bu nerden geliyo acaba sizde duydunuz mu öyle bir ses aracınızda.bana benzin deposunun sesi gibi geldi yada silecek suyu dicem ama arkadan gelio ses aracı ani kaldırıp frene bastıktan sonra 2-3 kere ses geliyo bu sekilde sizce ne olabilir.

Du Hast
22/05/2010, 22:00
tıpkısının aynısı bende vardı.
2 gün önce mazot filtresini değiştirmek için gittiğimde ustaya rica edip aracı lifte kaldırdık. arka taraftaki boşluk olacak yerleri kontorol ettik ancak hiç bir boşluk bulamadık.
arka kampanaları söküp frenleri kontrol ettik. kampana aşınmıştı. onu taşladı usta. balataları zımparalayıp topladık ses kesildi.
usta frenlerin kapma yapabileceğini söyledi. şu anda ses yok..

hsyn28
22/05/2010, 22:13
aracı alalı 10 gün oldu böyle bir aşınma olması 10 günlük sıfır arac için olusabilir mi.

GP COSKUN
22/05/2010, 22:40
arka bagajın halısını kaldır stepneyi ve krikoyu bi kontrol et gevşek olabilir
frenlerden lok lok sesi gelmesi garip

Punto_Can
22/05/2010, 23:23
aynı ses bende de var, depoyu sık sık fullediğim için dolu depoda mazot çalkalanıyo, benzinli gp'mde böyle bir ses duymamıştım ama dezilde var bu, depo yapıları farklı galiba, sadece fren yapınca değil kalkışta veya kasislerden geçerken de dikkat edersen aynı ses var :)
full depo ile full'ün yaklaşık 3 çizgi altına kadar bu sesi duyabilirsini yarım depodan sonra ses neredeyse hiç gelmiyor:)

gurik
23/05/2010, 00:27
depodaki benzinden... genellikle tam doluyken yada tama yakınken yapıyor. çalkalanan benzin o.

hsyn28
23/05/2010, 10:44
arka bagajın halısını kaldır stepneyi ve krikoyu bi kontrol et gevşek olabilir
frenlerden lok lok sesi gelmesi garip
Coskun abi baktım stepne gevsekti sıktım hala geliyo ses ama depodan kaynaklı diger arkadaslardanda geliomus.

hsyn28
23/05/2010, 10:48
arkadaslar tesekkür ederim haklısınız depo fulken gelio o ses yarımın altına düsünce tekrar bakıcam ve ona göre tekrar yazıcam buraya kasisslerden gecerkende gelio ses. niye böyle sacma bir iş yapmıslarsa depo olayında.

muratokay
23/05/2010, 11:31
çalkanalanan yakıt nedeniyle bende de ses oluyor.

gurik
23/05/2010, 13:09
arkadaslar tesekkür ederim haklısınız depo fulken gelio o ses yarımın altına düsünce tekrar bakıcam ve ona göre tekrar yazıcam buraya kasisslerden gecerkende gelio ses. niye böyle sacma bir iş yapmıslarsa depo olayında.

saçma değil fiziksel bir olay kardeş. galiba bu fiyatlarla Türkiyede kimse full'lemez diye düşündü Fiat mühendisleri bize böyle yaptılar gp leri.

hsyn28
23/05/2010, 13:18
saçma değil fiziksel bir olay kardeş. galiba bu fiyatlarla Türkiyede kimse full'lemez diye düşündü Fiat mühendisleri bize böyle yaptılar gp leri.
:D:D:D:D o da iyi haklısın galiba abi...

hsyn28
23/05/2010, 20:57
Evet arkadaslar gelen ses yakıt deposundaki mazottan kaynaklıymıs yarım depoya indirdim arabadaki mazotu artık o ses yok ilginiz için tesekkür ederim.

hsyn28
25/06/2010, 12:10
Arkadaslar bu depodan gelen ses bütün dizellerde var mı acaba yoksa sadece 3-5 kişiye mi mahsus hep depoyu fullüyorum ve her frene basınca lok lok etmesinden bıktım bu ne ya bir cözümü olmalı depoyu dolduramayacaksak ne anlamı var bu arabanın her frene bastıgımda biri vurdu sanıyorum acayip ses cıkarıyo.

monster_89
25/06/2010, 12:15
benim araç benzinli, aynı ses bende de var fullden bir çizgi aşağı inince kesiliyor..

Kriminal
25/06/2010, 12:20
Araçlarımızın deposu full depo mazot/benzini taşıyamıyor :)

hsyn28
25/06/2010, 12:24
Araçlarımızın deposu full depo mazot/benzini taşıyamıyor :)
tam doldurmayıncada bereketi olmuyo o mazotun yaa:D

gemlikli_55
25/06/2010, 16:28
depodaki benzinden... genellikle tam doluyken yada tama yakınken yapıyor. çalkalanan benzin o.
bu sorun benım gp hiç olmuyor. depo hiç tam dolmuyor:) ekonomik krizler yüzünden:)