PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cevaplarınıza ihtiyacım var

shn-GP
22/05/2010, 21:19
1.3 motor 90 hp punto sanırım 90 hp lerin debriyaj baskı balatası farklı oluyormuş parçaları bizimkiler yaylı havalı bilyaymış aracımın debriyaj balatası sıyırdı yandı baskı balata komple değiştirildi ve üzerindeki baskı bilyası değişti ancak fiyattan pek memnum değilim bir bilgim yok açıkçası serviste yüksek fiyat aldım bende maddi durumum yetmediği için bir sanayi ustasına gittim komple değiştirdi taktı yanlız çokta aşşağı çekmedi fiyatı
baskı balatası 275 tl
diyer üzerindeki hava basınçlı yaylı bilya oda 275- 300 civarında
sanırım volandada yanma var simsiyahtı
işçiliğide 200 tl aldı
bir çok arkadaş yorum yaptı balata 120 tl gibi ama kafam karıştı serviste yaptırsaydım dahamı iyiydi..? servistede 800 - 850 civarı fiyat çektiler işçilik hariç (KARTAŞ) cevaplarınızı esirgemeyiniz..

Murat Gürakan
22/05/2010, 22:14
Verdiğin fiyatlara göre yan sanayi kullanmadığını söyleyebilirim Yan sanayi olmadığı sürece için rahat olsun. Gittiğin ustan güvendiğin birisi ise sorun yok. Serviste aynı işlemleri yapacaktı gene ama işte servis olmasından pahalı olacak ;)
İçini ferah tut keyifle bin kartaşada gitsen aynı kalitede parçalar takılcağından hiç bir kaybın yok merak etme.
Bu arada fiyatlarda normal yan sanayi olmayan malzemeler için.

shn-GP
23/05/2010, 18:04
saol rahatladım değiştirenler varmıdır varsa açıklama yapabilirlermi..

ExTReMe_
24/05/2010, 01:22
ben orjinal parçayı sağolsun babamın arkadaşının eskiden fiat yetkili servisi vardı yıllarca yaptılar bu işi şimdi kendileri başka yere açtılar fiat dan çok eski sağlam bir usta vardı komple baskı balata + işcilik 220 tl fln geldi.

shn-GP
24/05/2010, 11:25
ben orjinal parçayı sağolsun babamın arkadaşının eskiden fiat yetkili servisi vardı yıllarca yaptılar bu işi şimdi kendileri başka yere açtılar fiat dan çok eski sağlam bir usta vardı komple baskı balata + işcilik 220 tl fln geldi.
işte sizin parçalarla bizimkilerden farklı 90 bg lerin debriyajları havalıymış sadece balata 270 tl bilya baskı 350

Ziyaretçi049
24/05/2010, 12:47
Benim aracın baskı balatasıda bitmişmi bilmiyorum ama geri vitese girerken önce 1. vitese takıyorum sonra geri vitese takıyorum yoksa carrt diye ses geliyor.
Bu benimkisinindemi bittiği anlamına geliyor acaba?

Balatayı sıyırmadan önce nasıldı debriyaj biraz bilgi verirmisin dostum?

shn-GP
24/05/2010, 16:52
Benim aracın baskı balatasıda bitmişmi bilmiyorum ama geri vitese girerken önce 1. vitese takıyorum sonra geri vitese takıyorum yoksa carrt diye ses geliyor.
Bu benimkisinindemi bittiği anlamına geliyor acaba?

Balatayı sıyırmadan önce nasıldı debriyaj biraz bilgi verirmisin dostum?
valla vites geçişlerinde sorun var senin balatayı sıyırdınmı araba çekişten düşer düz yolda 2000 devirde kaldıramazsın arabayı debriyaj en üstten kavrar bide çok kötü koku verir dışarıya balata kokusu ama vitesle alakalı bir sorun yaşamadım usta