PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gpler Çanakkalede

nemss1306
22/05/2010, 12:07
Arkadaslar havalar iyice ısınıyor
bir hafta sonu Çanakkale ye gitsek şehitlerimizi
ziyaret etsek hemde biraz ege denizinin havasını alsak nedersiniz
katılım ne olur acaba
( bn otel veya pansiyon duruma göre gider konusur herseyı ayarlarım )
Arkadaslar buda benim köyüm hepinizi ağırlamaktan çok mutlu olurum
yiyebildiğniz kadar balık ve tekne sefası benden : )

nemss1306
22/05/2010, 12:43
katılım ne olur acaba

nemss1306
22/05/2010, 12:44
2

nemss1306
22/05/2010, 12:46
2
3

nemss1306
22/05/2010, 12:47
3
4

WiSTaRiA
22/05/2010, 13:16
Fırat kardeşim gerçekten güzel fikir.. Seni tebrik ederimm. Yalnız bu aralar bayaa buluşmalar oldu.. Trakya buluşması, izmir ankara eskişehir buluşmaları o yüzden maddi açıdan arkadaşlarımız zorlanabilir. Bu sebepten dolayı bu Çanakkale gezisini hemde havalar biraz daha ısın diye düşünüyorum ve haziran ortasında yapalım diye düşünüyorum.. Ben Tekirdağdan katılım sağlarım.. İstanbul grubu arkadaşlarda tahminimce katılımlarını sağlar ikna ederim. Grandepuntotr Çanakkale şehitlik Çıkarması yaparız ve mükemmel olur.. Benim düşüncem bu kardeşim...

JASMINE
22/05/2010, 13:19
Fırat, kesinlikle çok güzel bir fikir.
Özel bir günde Çanakkale buluşması ile ilgili forumdan bazı arkadaşlarımızın çalışmaları ve araştırmaları uzun süredir gündemde. Sanırım çok yakın bir zamanda hep birlikte böyle güzel ve anlamlı bir buluşmaya imza atarız.

WiSTaRiA
22/05/2010, 13:30
Fırat, kesinlikle çok güzel bir fikir.
Özel bir günde Çanakkale buluşması ile ilgili forumdan bazı arkadaşlarımızın çalışmaları ve araştırmaları uzun süredir gündemde. Sanırım çok yakın bir zamanda hep birlikte böyle güzel ve anlamlı bir buluşmaya imza atarız.

Evet yasemin hanım gerçekten kardeşimizin verdiği fikir gayet güzel hoş ve anlamlı... İlerliyen tarihlerde güzel bir buluşma kaynaşma ve tanışma organizasyonu planlıyabiliriz.. Haftaya cumartesi istanbuldaki arkadaşlarla allah kısmet avcılarda buluşmaya gidicem orada bu konuyu konuşur onlarında fikrini alırım.. Güzel bir çıkarma yaparız..

nemss1306
22/05/2010, 14:12
Evet yasemin hanım gerçekten kardeşimizin verdiği fikir gayet güzel hoş ve anlamlı... İlerliyen tarihlerde güzel bir buluşma kaynaşma ve tanışma organizasyonu planlıyabiliriz.. Haftaya cumartesi istanbuldaki arkadaşlarla allah kısmet avcılarda buluşmaya gidicem orada bu konuyu konuşur onlarında fikrini alırım.. Güzel bir çıkarma yaparız..

Abi bnm memleketim Çanakkale oldugu için nerdeyse her haffta sonu gidiyorum
ve doyamıyorum bnde zaten bi tarih vermedim haziran ortası gibi ayarlıyalım en başta belirttiğim gibi balıklar tekne gezintileri hepsi benden dayımın tuttuğu canlı canlı taze balıklar :) denize girer çok eğleniriz size garanti verebilirim
sonra şehitlikleri ziyaret etmemiz onları çok mutlu edicektir büyük bi olay olur
forumun gücünüde göstermiş oluruz...

WiSTaRiA
22/05/2010, 17:15
Abi bnm memleketim Çanakkale oldugu için nerdeyse her haffta sonu gidiyorum
ve doyamıyorum bnde zaten bi tarih vermedim haziran ortası gibi ayarlıyalım en başta belirttiğim gibi balıklar tekne gezintileri hepsi benden dayımın tuttuğu canlı canlı taze balıklar :) denize girer çok eğleniriz size garanti verebilirim
sonra şehitlikleri ziyaret etmemiz onları çok mutlu edicektir büyük bi olay olur
forumun gücünüde göstermiş oluruz...

Tamadır kardeşim irtibatta olalım bu konuya yoğunlaşalım... Gerekli konuşmaları istanbullu arkadaşlarla görüşürüm ben bayaa kalabalık bir topluluk yaparız... Şimdilik hazırlık aşamasında olalım. Tarih koyarız ve Farklı bir konu açar gelecekler listesi plan program yaparız.... Senin arkandayım ve destekçinim canım...

whitegold
22/05/2010, 17:57
orcun arkadasım ve yasemın hanıma katılıyorum gercektende guzel ve anlamlı bır bulusma olur mert bunun pesını bırakmayalım ıstanbullu puntocu olarak ben katılımın basında olurum benımle bırlıkte anıl,sercan,cagatay,tolga,faruk.tolgay,özkan ve anadolu yakasından bırcok puntocu arkadasmızın katılcagından emınım.

real
22/05/2010, 19:48
İstanbul-Çanakkale arasını 1 depo ile gidip geri dönebilirmiyiz ?

Alp
22/05/2010, 19:53

Çok rahat :)

nemss1306
22/05/2010, 20:32
Çok rahat :)
Abi bn 100 liralık mazotla gidip geliyorum
tabi şehitlikler ve abidelere gidicez ordan resmini koyduğum
köyüme götürcem sizi
yani orda yapıcağın km 200 civarı
kartaldan Ç.kale 450 km civarı
toplamda ortalama 1100 km yapıcaz
1 depo yeter bnce tabi basmassak :)

Alp
22/05/2010, 20:37
Fırat, fikir gerçekten şahane eğer başarabilirsek gerçekten harika olur. Konuyu herdaim canlı tutup katılımı sağlayalım.
Gazlama olayına gelirsek GP bu basmadan olmaz ;)

onddoner
22/05/2010, 21:24
valla bence süper olur fırat. uzun süredir benımde gitmek gibi düsüncem vardı. eğer böyle bir organizasyon olursa ben varım.

Scottie
22/05/2010, 21:29
katılım ne olur acaba

teşekkürler...
çok güzel bir düşünce. Eskişehirden ben gelirim...

nemss1306
23/05/2010, 00:58
Herkeze uygun bi zaman seçer
rotamızı çizer gazlarız

sawyer
23/05/2010, 02:09
Herkeze uygun bi zaman seçer
rotamızı çizer gazlarız
bensiz organizasyonmu yapıyorsun fırat ayıp olmuyor mu :)

WiSTaRiA
23/05/2010, 02:29
ozaman hazır tüm arkadaşlar buraya katılım yapıyorken bir tarih belirliyelim arkadaşlar... benim teklifim 12-13 Haziran... 12 sinde yola çıkarız 1 gece orada konaklamalı 13 ünde de akşam üzeri geri döneriz.. Diğer arkadaşlara nasıl uyar bilemem tabiki... Benimki bir öneri.. Diğer arkadaşlarımda yorumlarını yazsınlar ona göre bir anket yapalım...

Hep beraber gideceğimiz için fazla hızda yapmıyacağımızdan siz 1 depo ile istanbul - çanakkale gitgel yaparsınız ben de 1 depo yakarım tekirdağ-çanakkale gitgel :):) İşte dizel araçların farkı ben sizin yaktığınızın 1.5 fazlasını yakıyorum....

nemss1306
23/05/2010, 10:10
Arkadaslar bn şöyle düşündüm
Tam bi tarih belirler cuma gecesi kartal civarında buluşuruz
sabaha karşı yola çıkar karşıdan gelicek arkadaşlar olursa yolda bize katılır
sabah Tekirdağın içine girer bi çay içeriz Tekirdağdan biraz yiyecek içecek alırz
tekirdağdaki arkadaşlarda bize katılır
en büyük zevkim olan KORU dağında kahvaltı ederiz.
Ordan eceabata gazlarız otelimiz pansiyonumuz neyse artık yerleşiriz
Cumartesi günü şehitliklerimizi gezeriz resimlerimizi çekeriz gücümüzü gösteririz
Aksam otele veya pansiyona döner 1 gece kalır iyice dinleniriz
Pazar sabahıda kahvaltımızı eder köyüme götürürüm sizi bi güzel güneşlenir denize girer balık yeriz
4-5 gibi ayrılır istanbula döneriz...
kabul edenler ???

bensiz organizasyonmu yapıyorsun fırat ayıp olmuyor mu :)
Sensiz olurmu abi bn 1. araç sen 2.sin :)

WiSTaRiA
23/05/2010, 12:58
Arkadaslar bn şöyle düşündüm
Tam bi tarih belirler cuma gecesi kartal civarında buluşuruz
sabaha karşı yola çıkar karşıdan gelicek arkadaşlar olursa yolda bize katılır
sabah Tekirdağın içine girer bi çay içeriz Tekirdağdan biraz yiyecek içecek alırz
tekirdağdaki arkadaşlarda bize katılır
en büyük zevkim olan KORU dağında kahvaltı ederiz.
Ordan eceabata gazlarız otelimiz pansiyonumuz neyse artık yerleşiriz
Cumartesi günü şehitliklerimizi gezeriz resimlerimizi çekeriz gücümüzü gösteririz
Aksam otele veya pansiyona döner 1 gece kalır iyice dinleniriz
Pazar sabahıda kahvaltımızı eder köyüme götürürüm sizi bi güzel güneşlenir denize girer balık yeriz
4-5 gibi ayrılır istanbula döneriz...
kabul edenler ???

Plan güzel kardeşim..... İŞte herkezle bir tarih belirlemeliyiz... 12-13 Haziran olarak ben bir teklif sundum bakalım tarih konusunda neler çıkıcak?

nemss1306
23/05/2010, 13:01
Plan güzel kardeşim..... İŞte herkezle bir tarih belirlemeliyiz... 12-13 Haziran olarak ben bir teklif sundum bakalım tarih konusunda neler çıkıcak?

Abi 13 Haziran benim Doğumgünüm :)

Bu arada buda koru dağ kahvaltı ediceğimiz yer

WiSTaRiA
23/05/2010, 13:09
Abi 13 Haziran benim Doğumgünüm :)

Tamam süper kardeşim.... Tesadüfün böylesi mükemmel olur ordada güzel bir doğum günü kutlaması yapmış oluruz hep beraber... Diğer arkadaşlar ne derler bakalım 12-13 Hazirana

JASMINE
23/05/2010, 13:14
Ankara'daki arkadaşlarımızdan da katılım olacaktır diye düşünüyorum. Zaten daha öncede bahsettiğim gibi özel bir günde Çanakkale'yi ziyaret etme fikri sanırım 4-5 ay önce onlardan çıkmıştı.

Tarih konusuna gelince, eğer tüm forum genelinde yüksek bir katılım olmasını istiyor isek tarihi biraz daha ileriye almamız gerekir. Böylece forumdaki tüm arkadaşlarımızın konuyu görmesi sağlanır. Herkes plan ve programını ona göre ayarlar ve süper bir haftasonu olur düşüncesindeyim.

nemss1306
23/05/2010, 13:18
Ankara'daki arkadaşlarımızdan da katılım olacaktır diye düşünüyorum. Zaten daha öncede bahsettiğim gibi özel bir günde Çanakkale'yi ziyaret etme fikri sanırım 4-5 ay önce onlardan çıkmıştı.

Tarih konusuna gelince, eğer tüm forum genelinde yüksek bir katılım olmasını istiyor isek tarihi biraz daha ileriye almamız gerekir. Böylece forumdaki tüm arkadaşlarımızın konuyu görmesi sağlanır. Herkes plan ve programını ona göre ayarlar ve süper bir haftasonu olur düşüncesindeyim.

Bencede Tarihi ileri alalım Doğumgünümde İstanbulda olmam gerekiyor..

WiSTaRiA
23/05/2010, 13:21

Haklısınız Yasemin hanım.. Genelde çoğu insanlar Temmuz ayında izine falan çıktıklarından Temmuz ayına sarkıtmıyalım benim düşüncem. Ama daha ileri bir tarih düşünülürse ozaman temmuz ayını es geçip Ağustos olarak düşünelim... Mesela Temmuzun başında ben 2 hafta izine çıkıp kuşadasında olucam. O tarihe denk gelirse ve Çanakkale gezisine gelemezsem kahrolurum :) Ortak bir tarih bulalım bence...

nemss1306
23/05/2010, 13:23
Haklısınız Yasemin hanım.. Genelde çoğu insanlar Temmuz ayında izine falan çıktıklarından Temmuz ayına sarkıtmıyalım benim düşüncem. Ama daha ileri bir tarih düşünülürse ozaman temmuz ayını es geçip Ağustos olarak düşünelim... Mesela Temmuzun başında ben 2 hafta izine çıkıp kuşadasında olucam. O tarihe denk gelirse ve Çanakkale gezisine gelemezsem kahrolurum :) Ortak bir tarih bulalım bence...

Bence 20 Haziran yapalım
Bu arada 2. gün konuyu acalı
kimseler yok :S

PLaTiNuN
23/05/2010, 13:24
Gerçekten anlamlı ve güzel bir organizasyon olur fakat tarih olayını iyi seçmek gerekiyo ağustos'a bırakırsak ramazan ayı nedeniyle çok kişi katılamaz şahsi düşüncem...

JASMINE
23/05/2010, 13:30
O halde belki zaman olarak geç diyebilirsiniz ancak benim düşüncem özel bir günde özel bir yer olması için 29 Ekim diyorum.
Resmi tatil iş yok, Cuma gününe gelmesi nedeniyle 30 ve 31 Ekim'de tatil. Gidiş ve gelişlerde sorun olmaz. Ne dersiniz?

PLaTiNuN
23/05/2010, 13:38
Tam isabet yasemin abla...

WiSTaRiA
23/05/2010, 13:53
O halde belki zaman olarak geç diyebilirsiniz ancak benim düşüncem özel bir günde özel bir yer olması için 29 Ekim diyorum.
Resmi tatil iş yok, Cuma gününe gelmesi nedeniyle 30 ve 31 Ekim'de tatil. Gidiş ve gelişlerde sorun olmaz. Ne dersiniz?

Gayet güzel.... İnşallah herkez bizim gibi düşünüp Çanakkale yolunu kilitlemeyiz :):) Ama tarih bomba... Hava durumu nasıl olur bilinmez. O biraz muamma...

Alp
23/05/2010, 14:07
E hadi liste baslasın..

nemss1306
23/05/2010, 17:43
Ekimde Çanakkale çok rüzgarlı olur buda ufak bi bilgi
Bnce yazın yapalımki deniz sefamız olsun
Fikrin Babası olarak:)
1-Fırat OSMANCIK

34ozkankurtuldu34
23/05/2010, 18:19
Bencede 29 ekim tarihi güzel arkadaşlar bu aralar istanbulda bir piknik alanında buluşmayı düşünüyoruz bakalım Coşkun ve Tolga Ve Orçun arkadaşımda bu konuyla ilgili bilgi toplamaya çalışıyorlar ve güzel bir organizasyon yapmayı planlıyoruz bence bu gezi işi anlamlı birgünde olmalı yinede taktir sizlerin...

EviLDoeR
23/05/2010, 19:11
evet evet yapılsın bu organizasyon zaten ölmeden gitmek istediğim yerlerden birisi çanakkale diğeri anıtkabirdi.. birine gittim çanakkale kaldı ona da puntocularla gitmek büyük zevk olur benim için tarih belirlensin birde ay başlarında bir tarih ile gidersek malum bizim araçlar benzinli 2 depo yakarız ortalama... :( :( :(

nemss1306
23/05/2010, 19:26
Bencede 29 ekim tarihi güzel arkadaşlar bu aralar istanbulda bir piknik alanında buluşmayı düşünüyoruz bakalım Coşkun ve Tolga Ve Orçun arkadaşımda bu konuyla ilgili bilgi toplamaya çalışıyorlar ve güzel bir organizasyon yapmayı planlıyoruz bence bu gezi işi anlamlı birgünde olmalı yinede taktir sizlerin...
Abi ekim Çok rüzgarlı ve soğuk olur
bn istiyorumki sıcakta gidelim
eceabatın eski adı maydos mus
buda rüzgarın kızı demek
yani çok rüzgar alan bir yer
perişan olmayalım sonra :)
( Bu arada Coşkun abi ne düşünüyor çok merak ediyorum okumadımı acaba? )

nemss1306
23/05/2010, 20:49
Abi ekim Çok rüzgarlı ve soğuk olur
bn istiyorumki sıcakta gidelim
eceabatın eski adı maydos mus
buda rüzgarın kızı demek
yani çok rüzgar alan bir yer
perişan olmayalım sonra :)
( Bu arada Coşkun abi ne düşünüyor çok merak ediyorum okumadımı acaba? )
yokmu gelen arkadaslar??

GP COSKUN
23/05/2010, 20:59
29 ekim gibi bir günde orada bulunmak bencede daha mantıklı olur
katılım açısından resmi tatil olmasıda bir isabet

nemss1306
23/05/2010, 21:04
ozaman coşkun abide aramızda :)

WiSTaRiA
23/05/2010, 21:17
Ben her daim katılımda varım... Evet 29 ekimde özel bir günde orayı ziyaret etmemiz güzel olur ama fırat kardeşimizin de dediği gibi ekimde hatta kasım ayının başlarında orası çok rüzgarlı oluyor gezimiz eziyet olabilir düşüncesindeyim...
Özel bir tarih istiyorsak;
28 Ağustos-cumartesi
29 Ağustos-pazar
30 Ağustos pazartesi ve tatil... Bu tarihlerde de plan yapabiliriz.... Benim kendime göre düşüncem hava sıcak olsun ki oranın güzelliklerinden ve bereketinden(deniz-manzara-bol oksijen) faydalanalım....

nemss1306
23/05/2010, 21:22
Ben her daim katılımda varım... Evet 29 ekimde özel bir günde orayı ziyaret etmemiz güzel olur ama fırat kardeşimizin de dediği gibi ekimde hatta kasım ayının başlarında orası çok rüzgarlı oluyor gezimiz eziyet olabilir düşüncesindeyim...
Özel bir tarih istiyorsak;
28 Ağustos-cumartesi
29 Ağustos-pazar
30 Ağustos pazartesi ve tatil... Bu tarihlerde de plan yapabiliriz.... Benim kendime göre düşüncem hava sıcak olsun ki oranın güzelliklerinden ve bereketinden(deniz-manzara-bol oksijen) faydalanalım....

Aslında 10 Agustos ramazana denk gelmese
kabatepede mevlut var
orda olmamız çok güzel olurdu
Çanakkale kaymakamları
millet vekilleri çok büyük bir etkinlik

Ziyaretci046
23/05/2010, 21:26
valla güzel fikir her türlü toplanırız diğer illerden gelen arkadaşlarla çok renkli ve matrak olur bence üzerinde düşünelim:tooth000:

WiSTaRiA
23/05/2010, 21:33
Pardon arkadaşlar önerdiğim 28-29-30 Ağustos tarihi ramazana denk geliyor.. Çok özür...
Fırat kardeşim beni Trakya Grubundan olarak liste başı yaz tarih nezaman olursa. Ona göre bende Trakya Grubumu toplar katılırız.. Tam bir tarih belli olmalı ki İstanbul Grubu arkadaşlarımızlada görüşelim.. Nasılsa Coşkun bu gezinin takipsini İstanbul grubu olarak...

GP COSKUN
23/05/2010, 21:53
anadolu yakası
KARIŞMA BENDE !!!!

WiSTaRiA
23/05/2010, 21:58
Trakyada benden :)

34ozkankurtuldu34
23/05/2010, 21:59
O tarih için söz veremem bir aksilik çıkar diye ama o tarihte aranızda olmak isterim ve anlamlı birgün olur şuan İSTANBULDA PİKNİK planlıyoruz ankette açılmış ve avcılar buluşmasıda var bu hafta onları bir atlatalım ondan sonra o tarihteki duruma göre bakarız kendi adıma böyle düşünüyorum arkadaşlar

34ozkankurtuldu34
23/05/2010, 22:01
Hadi bakalım AVRUPA yakasıda arkamdadır sanırım oda benden olsun
AVRUPA YAKASIDA BENDEN :)

GP COSKUN
23/05/2010, 22:02
Evet ankaranın ağır toplarından gönüllü organizatör arıyoruz

WiSTaRiA
23/05/2010, 22:12
Yalnız bu geziyi ailelerle olarak düşünelim arkadaşlar... Ben nekadar yalnız ve yalnızda olsam eşli ve çocuklu katılmak isteyen arkadaşlarımızda olabilir... Güzel bir tarih belirliyelim TRAKYA GRUBUNU ateşliyeyim ben... :):)

JASMINE
23/05/2010, 22:14
Evet ankaranın ağır toplarından gönüllü organizatör arıyoruz

Ben öyle gönüllü bir organizatör biliyorum. Ayrıca bu kişi bu Çanakkale gezisinin ilk mimarlarından :)

GP COSKUN
23/05/2010, 22:16
kimmiş bu yaw

JASMINE
23/05/2010, 22:18
kimmiş bu yaw

Serdar abinin aylar öncesinden böyle bir düşüncesi vardı. Konuşmuştuk biz bu konuyu :)

nemss1306
24/05/2010, 00:18
anadolu yakası
KARIŞMA BENDE !!!!

Abi bnde anadolu yakası nolcak smdı :)

farukileri
24/05/2010, 00:35
Şimdi,29 ekim civarında bir tarihte eğer ki toplanılırsa sizi yalnız bırakmak zorunda kalacağım.Şöyle ki,o tarihte ben Antalya'ya gitme planı yapıyorum,LEO aktif üyesi olduğum için Türkiye geneli yapılacak toplantısına katılım göstermem gerekmekte.
Ancak ağustos ayında bu yapılırsa(yakın zamanda staj işlerim de ayarlanır ve yerine oturursa taşlar) katılmayı kesinlikle isterim.Hatta ne pahasına olursa olsun gelmeye bile razıyım ağustos ayı olursa.

nemss1306
24/05/2010, 00:42
Arkadaslar Ekim soğuk olucaktır dizin tadına varamayız yukledıgm resımlere baktysanız
oralar agustosun 15 inden snra ucuruyor
agustosda ramazan uymuyor
çanakkalenın havasını bıldıgım ıcın size şiddetle öerdiğim tarih

............16 Temmuz cuma aksamı marşlara basmak.........

WiSTaRiA
24/05/2010, 01:36
Yorumlar???

Scottie
24/05/2010, 08:30
ben de eskişeihrden katılırım. 900 km. gidiş dönüş yol yapacağım.. 2 depo benzin yapıyor. yaklaşık 300 tl. 16 temmuz uygundur. liste başlıyor mu?

nemss1306
24/05/2010, 13:19
başladı bile abi
1- Fırat Osmancık (nemss1306)
2-Orçun Çabuk (WiSTaRiA) (https://forum.grandepuntotr.com/members/wistaria.html)
3-Eser Hüner (Scottie)

nemss1306
24/05/2010, 13:20
Yokmu arttıran???

Scottie
24/05/2010, 13:51
başladı bile abi
1- Fırat Osmancık (nemss1306)
2-Orçun Çabuk (WiSTaRiA) (https://forum.grandepuntotr.com/members/wistaria.html)
3-Eser Hüner (Scottie)

Eskişehirden başka gelecek olur inşallah. olmazsa ankara grubuna katılırım...

nemss1306
24/05/2010, 14:01
Anadolu yakası grbna katıl abi?

Scottie
24/05/2010, 15:17
Anadolu yakası grbna katıl abi?

o güne gelelim ankaralılar eskişehirden geçerlerse onlara katılırım...

WiSTaRiA
24/05/2010, 16:01
G Ü N C E L

1- Fırat Osmancık (nemss1306) - İstanbul
2-Orçun Çabuk (WiSTaRiA) - Tekirdağ
3-Eser Hüner (Scottie) - Eskişehir

Bu arada bayaa kalabalık bir katılım olursa mesela 50 ve üstü araç güzel bir organizasyon olucak İstanbul Genel Merkez tarafından diye düşünüyorum.. Neden Bugün Çorlu Haliç Oto Yeni binasının açılış kokteyli vardı ve orda tanıştığım bir beye olayımızı anlattım bizi davet etmiyormusunuz dedi bende tabiki dedim ve bazı isteklerimi söyledim bu konu hakkında bir ara görüşelim dediler ve onlarla görüşme yapıcam.. Fiat Genel Merkezinden bize bazı jestleri olabilir kanaatindeyim... Şimdilik size bir tüyo vereyim dedim arkadaşlar ama şşş aramızda kalsın beyler :):) FoLLoW Me.... Gelişmelerden haberdar ederim sizi merak etmeyin :):)

serdar2362
24/05/2010, 16:42
Yasemin kardeşimin sözü doğru. Biz İzmir'e gitmeden önce Erdi kardeşimle yazışıp büyük Türkiye buluşması adı altında, önemli ve anlamlı bir günde buluşma tasarlıyorduk ve İzmire gittiğimde bu konuyu dillendirmiştim. Şu veya bu nedenle konu iptal edilmişti.

Bu konu için.

Eğer büyük buluşma adı altında düşünülecekse, organizasyonu yapacak arkadaşlarımın, (ki bir kişi ile olmaz) gelecek misafirlerin kalacak yerlerinden tut nereye ve hangi saatte gideceğine, nerede yemek yeneceğine kadar düşünmeleri gerekir.

Normal bir buluşma olacaksa, yukarda anlattığım organizasyon gibi olmasa da, en azından program yapılmalı ve herkez bu programa uymalıdır. Aksi takdirde oraya gelen her muhterem kafasına göre gider gezer. Zaten her halukarda illaki birileri ortaya bir fikir atacaktır. Önemli olan toplumun yapılan programa uyması, ikilik çıkarmadan, dağılmadan güzel bir anı ile evlerine dönmesidir.

Şahsen bana göre değerli üyeler ne diyorsa her türlü program uyar.

skydome
24/05/2010, 21:59
Bence de güzel bi tarih 16 Temmuz...Aramızda asker ve polis olan arkadaşlar var ben de dahil olmak üzere...O yüzden gönül isterdi ki Zafer Bayramı ve yakın bi tarih olsun ancak o şekilde olursa bizler katılamayız...16 Temmuz ideal...Sonbahar'a kalmasın...Senelik iznim de başlıyor...

Ama benim değinmek istediğim bi nokta var...Benim bildiğim forum olarak bir büyük Türkiye buluşması düzenlenmek isteniyor ben de istiyorum...Türkiye'nin her yerinden katılım sağlanacak buluşma bu buluşma olsun bence...Ve ciddi bir organizsayon olsun bizzat Tofaş'a gidilip konuşulsun...Şu kadar araç gelecek Fiat Punto Bravo araç sahipleri olarak toplanıyoruz diyerek irtibata geçilsin her şey organize edilsin...Sponsor bulunsun...Bu görüşmeler sırasında daha önce yapılmış olan buluşmalarda çekilen fotoğraf ve videolar götürülüp kurumlara olayın ciddiyeti ortaya konulabilir... Medya davet edilsin haber yapılsın...Yanlız sponsor olacaklara benzin gibi isteklerden ziyade orada lojistik olarak imkanlar sağlanması vb. gibi talepler yapılabilinir...Örnek feribotla karşıya geçişler sallıyorum...

GP COSKUN
24/05/2010, 22:04
serdar abiye katılıyorum
büyük bir organizasyon düzenlenecekse eğer
bu bir veya iki kişiyle yapılamaz
bir kaç kişi elele verip tüm detayları konuşup ayarlaması lazım

yoksa benim 30 mayıs f1 buluşması fikrini elime yüzüme bulaştırdığım gibi
elinize bulaştırırsınız

nemss1306
24/05/2010, 22:44
serdar abiye katılıyorum

elinize bulaştırırsınız

Coskun abi Çanakkalede heryerde tanıdıgım var senınle beraber bulusalım uzun uzun konusalım 2 mız oncluk edelım....

WiSTaRiA
25/05/2010, 02:13
serdar abiye katılıyorum

elinize bulaştırırsınız

Sen eline yüzüne bulaştırmadın kalbini ferah tut çoşkun... Sen çok uğraştın ama olmadı malesef bazı nedenlerden bunuda hepimiz biliyoruz...

serdar2362
25/05/2010, 11:20
Coskun abi Çanakkalede heryerde tanıdıgım var senınle beraber bulusalım uzun uzun konusalım 2 mız oncluk edelım....

Bu bir ekip çalışmasıdır. Katılım sağlayacak il'lerin başında bir organizatör olur bu org. o şehirden gelenleri org. eder ve org. başındaki kişiye bilgi verir. Başta bulunan kişi de gelen bilgilere göre tüm org. yapar. Bu işler öyle dışardan göründüğü gibi değildir. Gelenlerin tuvalet ihtiyaçlarına kadar düşünülmesi gerekir. Taa ki katılım sağlayacak üyelere ne kadar masraf yapacağını bildirmek gerekir.

Sen eline yüzüne bulaştırmadın kalbini ferah tut çoşkun... Sen çok uğraştın ama olmadı malesef bazı nedenlerden bunuda hepimiz biliyoruz...

+1

Tamamen katılıyorum. İlk başta Coşkun kardeşim de bizde çok heyecanlıydık, sizlerin bilmediğiniz detaylara kadar düşünmüştük, yukarda anlatmak istediğim olmazları o zaman Coşkun'ada anlatmıştım, ondaki bu heyecanı görünce gönülden destekledik. Fakat bireysel katkılarla olmayacak dualar adresi bulmadı.

Organizasyon yapmak için tek bir şey gerekli. SPONSOR. Önce sponsor bulmak lazım, sonra gerisi yapılabilecek şeyler. Siz böyle bir heyecana kapılmadan önce sponsor bulabiliyormusunuz önce onu söyleyin...??

GP COSKUN
25/05/2010, 11:27
kesinlikle doğru
ilk başta bir sponsor bulmalıyız
detaylar serdar abininde dediği gibi çok fazla
bir vaya iki kişinin altından kalkması bir hayli zor
sponsor bulmak için görüşmeler yapmak en mantıklısı bencede

nemss1306
25/05/2010, 11:51
Bu bir ekip çalışmasıdır. Katılım sağlayacak il'lerin başında bir organizatör olur bu org. o şehirden gelenleri org. eder ve org. başındaki kişiye bilgi verir. Başta bulunan kişi de gelen bilgilere göre tüm org. yapar. Bu işler öyle dışardan göründüğü gibi değildir. Gelenlerin tuvalet ihtiyaçlarına kadar düşünülmesi gerekir. Taa ki katılım sağlayacak üyelere ne kadar masraf yapacağını bildirmek gerekir.

+1

Tamamen katılıyorum. İlk başta Coşkun kardeşim de bizde çok heyecanlıydık, sizlerin bilmediğiniz detaylara kadar düşünmüştük, yukarda anlatmak istediğim olmazları o zaman Coşkun'ada anlatmıştım, ondaki bu heyecanı görünce gönülden destekledik. Fakat bireysel katkılarla olmayacak dualar adresi bulmadı.

Organizasyon yapmak için tek bir şey gerekli. SPONSOR. Önce sponsor bulmak lazım, sonra gerisi yapılabilecek şeyler. Siz böyle bir heyecana kapılmadan önce sponsor bulabiliyormusunuz önce onu söyleyin...??

Verdiğin bilgiler için çok sağol abi
Sponsora gelınce kım olacakkı
nasıl halledıcez??

serdar2362
25/05/2010, 12:22
Verdiğin bilgiler için çok sağol abi
Sponsora gelınce kım olacakkı
nasıl halledıcez??

İşte bütün mesele bu. Tofaş, oto dergileri, gazeteler, Tv ler, oto parça satıcıları, dernekler (siyasi olmayan), nakliyeciler vs, vs. Tüm bu çalışma seçilen basın sözcüsünün işi.

sowhat788
25/05/2010, 12:28
elinize bulaştırırsınız

Bulaştıranlar belli müdür ;)

WiSTaRiA
25/05/2010, 13:56
Haklısınızda Serdar abi bunu uzaktan yapamayız ki.. Benim geçen serdar kardeşime bahsettiğim konuda buydu.. Çanakkalede ikamet eden bir puntişçi arkadaşımız olmalıki oranın yetkili fiat bayiisiyle görüşmeli ve diğer bazı kuruluşlarla.. Mesela ben 16 Mayıs 1nci TRAKYA Buluşması yaptım Tekirdağda dostlarımın katılımıyla ve ilk önce yer belediye ve emniyet konusu için Çorlu Haliç Oto ile görüştüm ana sponsorumuz o oldu. Medya sponsoru buldum sağolsunlar kazık attılar ama neyse :) Bir Tekirdağ köftecisiyle anlaştım sponsor olarak normal fiyatın yarı fiyatını yaptı ve bir tuningçi arkadaşıda sponsor yaptım afiş hediyeler vs için... Bu yüzden uzaktan çanakkaleye uzanabilebilecekmiyiz o biraz zor.. Serdar kardeşim benim çevrem geniş diyor doğruda söylüyor ama Çanakkalede ikamet etmiyor.. Orada olan bir arkadaşımız bu sorunları halletmeli ve en büyük problem şuanda benim düşüncem organizasyona katılım sağlıyacak arkadaşlarımızın dostlarımızın 1 gece konaklıyacağı en az sabah kahvaltısı olan güzel bir motel tarzı bir yerin sağlanması.... Yani uzaktan o tarafa ulaşmamız zor. Tamam bizler bölge temsilcileri olarak elimizden geleni yapıcaz ama uzakta olmamız elimizi ayağımızı bağlıyor malesef...

serdar2362
25/05/2010, 14:26
Aslında o da sorun değil. Biz İzmir'e giderken Ankaradan otel işini halletmiştik. Yapılacak şey gayet basit. Bölge veya şehir temsilcileri seçilmeli, bu kişiler bir noktada buluşmalı, yapılacak işlerin listesi çıkarılmalı, görev paylaşımı yapılmalı, baş seçilmeli ve bu kişilerin ortaya koyacakları birliktelikle (hiç kimseye Erdi hariç rapor verilmemeli) organizasyon gerçekleştirilmeli. Sponsor bulunursa da mali kaynak sadece Erdi kardeşimin tasarrufunda olmalı.

Diyorum.

nemss1306
25/05/2010, 19:56
Aslında o da sorun değil. Biz İzmir'e giderken Ankaradan otel işini halletmiştik. Yapılacak şey gayet basit. Bölge veya şehir temsilcileri seçilmeli, bu kişiler bir noktada buluşmalı, yapılacak işlerin listesi çıkarılmalı, görev paylaşımı yapılmalı, baş seçilmeli ve bu kişilerin ortaya koyacakları birliktelikle (hiç kimseye Erdi hariç rapor verilmemeli) organizasyon gerçekleştirilmeli. Sponsor bulunursa da mali kaynak sadece Erdi kardeşimin tasarrufunda olmalı.

Diyorum.

Peki abicim özrdıleyerek soruyorm
sponsorlar neyı karsılıcak veya ne yapıcaklar :S

serdar2362
25/05/2010, 22:10
Pankartlar, tişörtler, basın da haber olma, tv de haber olma, bazılarından katılımı artırmak için hediyeler, en önemlilerinden biri de forumumuza reklam alma, promosyonlar, bazı masrafların karşılanması (yemek, yol, hatta kalacak yer kapasiteye bağlı olarak) vs. vs.

Mali portre, katılımın miktarına göre belli olacağından burada yapılması gereken üyelerimizin büyük çoğunluğu öğrenci olmasından dolayı bazı masrafların sponsorlar tarafından karşılanarak yüksek katılım gerçekleştirmektir. Düşünsenize 150 arabanın olduğunu. 300 adam demektir. Biz Ankara'da son buluşmada yanlış hatırlamıyorsam 38 araba olmuştuk. Halen burada konuşuluyor.
Güzel bir organizasyonda İtalya basını ve Fıat yetkilileri çağrılarak dış basında dahi yer almak mümkün. Eh bunların masrafları da sponsorlarla olacak tabii.

nemss1306
25/05/2010, 22:16
Pankartlar, tişörtler, basın da haber olma, tv de haber olma, bazılarından katılımı artırmak için hediyeler, en önemlilerinden biri de forumumuza reklam alma, promosyonlar, bazı masrafların karşılanması (yemek, yol, hatta kalacak yer kapasiteye bağlı olarak) vs. vs.

Mali portre, katılımın miktarına göre belli olacağından burada yapılması gereken üyelerimizin büyük çoğunluğu öğrenci olmasından dolayı bazı masrafların sponsorlar tarafından karşılanarak yüksek katılım gerçekleştirmektir. Düşünsenize 150 arabanın olduğunu. 300 adam demektir. Biz Ankara'da son buluşmada yanlış hatırlamıyorsam 38 araba olmuştuk. Halen burada konuşuluyor.
Güzel bir organizasyonda İtalya basını ve Fıat yetkilileri çağrılarak dış basında dahi yer almak mümkün. Eh bunların masrafları da sponsorlarla olacak tabii.

Peki abi bulabılcekmıyız yada krsılıyacaklar mı 100 aracı yada 150 aracı

skydome
25/05/2010, 22:19
Haklısınızda Serdar abi bunu uzaktan yapamayız ki.. Benim geçen serdar kardeşime bahsettiğim konuda buydu.. Çanakkalede ikamet eden bir puntişçi arkadaşımız olmalıki oranın yetkili fiat bayiisiyle görüşmeli ve diğer bazı kuruluşlarla.. Mesela ben 16 Mayıs 1nci TRAKYA Buluşması yaptım Tekirdağda dostlarımın katılımıyla ve ilk önce yer belediye ve emniyet konusu için Çorlu Haliç Oto ile görüştüm ana sponsorumuz o oldu. Medya sponsoru buldum sağolsunlar kazık attılar ama neyse :) Bir Tekirdağ köftecisiyle anlaştım sponsor olarak normal fiyatın yarı fiyatını yaptı ve bir tuningçi arkadaşıda sponsor yaptım afiş hediyeler vs için... Bu yüzden uzaktan çanakkaleye uzanabilebilecekmiyiz o biraz zor.. Serdar kardeşim benim çevrem geniş diyor doğruda söylüyor ama Çanakkalede ikamet etmiyor.. Orada olan bir arkadaşımız bu sorunları halletmeli ve en büyük problem şuanda benim düşüncem organizasyona katılım sağlıyacak arkadaşlarımızın dostlarımızın 1 gece konaklıyacağı en az sabah kahvaltısı olan güzel bir motel tarzı bir yerin sağlanması.... Yani uzaktan o tarafa ulaşmamız zor. Tamam bizler bölge temsilcileri olarak elimizden geleni yapıcaz ama uzakta olmamız elimizi ayağımızı bağlıyor malesef...
Abilerim Çanakkale'de 3 yıl görev yaptım ve her sene yapılan festivallerde Çanakkale Fiat bayisi Miller Oto tanıtım için müthiş stantlar ve sponsorluklar yapıyordu...Hatta konser platformu kurdurup grup bile çıkartıyordu o kadar yani...Türkiye'nin hiçbir yerinde görmediğim tanıtım ve sponsorluğu ben Çanakkale Fiat bayisinde gördüm kesinlikle ordaki bayii ile temasa geçilmeli bence hatta bu organizasyon olayını bizzat kendileri yapsınlar...kendileri de süper tanıtım yaparlar insiyatif ve neler yapılabilir onlara teklif edilebilir...Kesinlikle Çanakkale Fiat bayiii Miller Oto ile temasa geçilsin hem tofaş a onlar aracılığıyla ulaşmamız çok daha kolay olur...

serdar2362
25/05/2010, 22:22
Bilemem. Konu üzerinde çalışan arkadaşların yeteneklerine ve bağlantılarına bağlı. Bu yüzden takım çalışması gerekir diyorum. Bir kişi üzerinde bu yük çok ağırdır.

skydome
25/05/2010, 22:23

İndirimli anlaşılacak bi yerden yemek ve kalınacak yer ayarlanabilir ama olduğu gibi sponsorlara yıkmak hele bi de yol benzin masrafını, sponsor olacakları korkutur bence...İndirim üzerinde çalışlsa daha iyi olur gibi geliyor bana...

GP COSKUN
25/05/2010, 22:29
Abilerim Çanakkale'de 3 yıl görev yaptım ve her sene yapılan festivallerde Çanakkale Fiat bayisi Miller Oto tanıtım için müthiş stantlar ve sponsorluklar yapıyordu...Hatta konser platformu kurdurup grup bile çıkartıyordu o kadar yani...Türkiye'nin hiçbir yerinde görmediğim tanıtım ve sponsorluğu ben Çanakkale Fiat bayisinde gördüm kesinlikle ordaki bayii ile temasa geçilmeli bence hatta bu organizasyon olayını bizzat kendileri yapsınlar...kendileri de süper tanıtım yaparlar insiyatif ve neler yapılabilir onlara teklif edilebilir...Kesinlikle Çanakkale Fiat bayiii Miller Oto ile temasa geçilsin hem tofaş a onlar aracılığıyla ulaşmamız çok daha kolay olur...

o zaman hafta içi kendilerini telefonla bir arayayım ve nabız yoklaması yapayım
fikirlerimizi anlatıp düşüncelerini sorayım
gerekirse kendilerini ziyarete gelip daha detaylı konuşabileceğimizi aktaralım bakalım yaklaşımları nasıl olacak

nemss1306
25/05/2010, 22:31
o zaman hafta içi kendilerini telefonla bir arayayım ve nabız yoklaması yapayım
fikirlerimizi anlatıp düşüncelerini sorayım
gerekirse kendilerini ziyarete gelip daha detaylı konuşabileceğimizi aktaralım bakalım yaklaşımları nasıl olacak

Ben 26 haziranda gidicem Çkaleye
Coskun abı bı agızlarını arasın
eger olumlu bakarlarsa iice konsurum

skydome
25/05/2010, 22:33
Çok iyi olur Coşkun abi süper olur...sağolasın fırat...

nemss1306
25/05/2010, 22:46
Emniyet ve belediyede sorun olcgını zannetmıyorm
Çanakkale için soylurm
orda saglam yerden torpılm var :)

Scottie
03/06/2010, 08:23
ne oldu arkadaşlar durulduk birden yapmıyormuyuz buluşma...

nemss1306
03/06/2010, 13:52
ne oldu arkadaşlar durulduk birden yapmıyormuyuz buluşma...
Abi bn mail attım miller otoya anlattın durumu
kımse geri dönemedi 26 Hairanda gidicem bi konusucam
forumuda gsterıcem dıger bulusmları bakalım nedıcekler

Scottie
03/06/2010, 15:14
Abi bn mail attım miller otoya anlattın durumu
kımse geri dönemedi 26 Hairanda gidicem bi konusucam
forumuda gsterıcem dıger bulusmları bakalım nedıcekler

ben kendimi hazırladım o tarihte Allah işi karışmazsa kesin katılıyorum...

nemss1306
03/06/2010, 19:18
16 temmuzmu abi?

Scottie
03/06/2010, 19:30
16 temmuzmu abi?

evet o tarihe hazırladım kendimi... gerçi başka bir tarih olursada farketmez....

nemss1306
03/06/2010, 19:42
bnde iş yerınle konustm 16 19 temmuza ızın ıstedm bakarız dedıler
işah verrler 15 gun çkale oh gel keyfım gel :)

Scottie
03/06/2010, 20:44
valla izin eylül de benim cumartesi pazar tatilim o zaman a denk geliyor.
cuma akşamı yola çıkarız. pazar döneriz...

nemss1306
03/06/2010, 21:31
2 kısımı gıdelım abı :D

nemss1306
06/06/2010, 01:45
Bugun miller otonun satış müdürüne mail attım cevap bekliyorum
ayrıca eceabat kaymakam soförü olan akrabamlada grustum
belediye emniyet otopark sorun olmadıgını
kalıcak yerde sorun olmadıgını
ogretmen evi ve kreşin bos oldugunu soledı kişi bası 15 lira 1 gecelik fiyat verdi
yemek yıyecek yerıde ayarlarım herturlu ındırımınıde yapacagını soledı
ufak bı bılgı eceabat kaymakamıda bıızımle beraber olacakmıs
pazartesi herseyı konusup bana haber verıcek
akıllardakı tek soru mıller oto gerı donecekmı
sponsor olacakmı haydı hayrlısı :)

JASMINE
06/06/2010, 13:09
Bugun miller otonun satış müdürüne mail attım cevap bekliyorum
ayrıca eceabat kaymakam soförü olan akrabamlada grustum
belediye emniyet otopark sorun olmadıgını
kalıcak yerde sorun olmadıgını
ogretmen evi ve kreşin bos oldugunu soledı kişi bası 15 lira 1 gecelik fiyat verdi
yemek yıyecek yerıde ayarlarım herturlu ındırımınıde yapacagını soledı
ufak bı bılgı eceabat kaymakamıda bıızımle beraber olacakmıs
pazartesi herseyı konusup bana haber verıcek
akıllardakı tek soru mıller oto gerı donecekmı
sponsor olacakmı haydı hayrlısı :)

Fırat kolay gelsin diyorum sana. Sponsorlar önce cevap vermezler, konuyla ilgilenmezler. Ne zaman süper bir buluşma olduğunu görürler hadi ya hiç haberimiz olmadı bak görüyormusun şeklinde yorum yaparlar :) :)

Bu arada ben iş değişimi nedeniyle bu yıl izin kullanamayacağım ancak resmi tatile denk gelebilecek bir buluşma olursa gelebilirim :(

nemss1306
06/06/2010, 19:28
Fırat kolay gelsin diyorum sana. Sponsorlar önce cevap vermezler, konuyla ilgilenmezler. Ne zaman süper bir buluşma olduğunu görürler hadi ya hiç haberimiz olmadı bak görüyormusun şeklinde yorum yaparlar :) :)

Bu arada ben iş değişimi nedeniyle bu yıl izin kullanamayacağım ancak resmi tatile denk gelebilecek bir buluşma olursa gelebilirim :(
Bende senelerdir resmi tatilin hayallerini kuruyorum ama bizim işte resmi tatil yok 7/24 calısan bı sırketız eger sponsor olurlarsa katılımı cok fazla beklıorm herkez 1 gün ızın alsn ne olcak yanı
Türkiye bu olayı konusur :)

Scottie
06/06/2010, 19:30
yapılırsa kesin geliyorum..... iki kişi gelebiliriz...

nemss1306
06/06/2010, 23:29
yapılırsa kesin geliyorum..... iki kişi gelebiliriz...

işallh abı:)