PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç muayene

ERDEM1907
21/05/2010, 19:22
bugün bir arkadaşım araç muayene istasyonlarında wolksvagen araçların hiçbir zorluk yaşamadan muayeneden geçtiğini söyledi. Sebebi ise Tuvturk ün işletmesini Doğuş grubuna ait olmasıymış.Doğuş grubunun araçları rahatlıkla muayeneden geçiyormuş Böyle bir şey bilen yada duyan var mıdır? sizin fikriniz nedir?

ABNEW
21/05/2010, 19:30
Erdem, ben duymadım ama gerçekse şaşırmam açıkçası, burası Türkiye :)

erdiyilmaz
21/05/2010, 20:02
su video aklima geldi: Video : tüvturk tayfun talipoğlu roportajı - Vidivodo (https://www.vidivodo.com/385249/tuvturk-tayfun-talipoglu-roportaji)

nizamavci
21/05/2010, 20:53
Dünde ben muayeneye gittim, muayene öncesi arabayı güzel bir yıkattım tüm eksikleri tamamladım herşeyi son kez kontrol ettim gel görki sıra bana geldi arabayı çalıştırdım kapının önüne geldim sol kısa farlar yanmadı aksilik ya direk ağır kusur :wallbash:

Ayrıca silecek kaucuğu çatlamış -Hafif kusur

Uzun ve kısa farla ayarsız- Hafif kusur ( bu arada geçen hafta 60.000 bakımdan çıktım özellikle söyledim far ayarıda yapalım muayeneye gireceğim diye tabi servis altta kalırmı biz zaten yapıyoruz hani nerde şimdi onlarıda şikayet edeceğim. )

14:30'da muayeden çıktım koştura koştura servise gittim eksikleri tamamlayayım diye arızalı ampulu değiştridik geldi sıra far ayarına ,benden önceki araç sahibi yan sanayi ampul takmış ve farın üzerinde bazı tırnaklarla oynamış farın sökülmesi gerektiği söylendi sadece farı sökmekle olmuyo farı çıkması içinde tamponunda sökülmesi gerektiği söylendi çıldırdım... ama en sonunda 18:00'da tekrar muayene girdim ve eksiksiz olarak geçtim.

Bu arada motor numarasıyla ilgili herhangibir kusur yazmadırlar.

HasanAliz
21/05/2010, 21:28
böyle birşey olacağına pek ihtimal vermiyorum. TÜVTÜRK işini iyi yapıyor ya da yapmaya çalışıyor diyelim. ben web sitelerinden randevu almıştım saat 9,00a. 8,45 te istasyonda olun demişlerdi. 8,45de gittim işlemleri yaptım. 9,00da aracımı içeri alıp 15-20 dk içerisinde teslim etmişlerdi. çokta memnun kalmıştım. gayet de dikkatli incelenmişlerdi aracı.

lionT-JET
21/05/2010, 21:30
burasi turkiye hersey olabilir.gecen sene farim ayarsiz diye agir kusurluydu:?bu sene hafif kusurlu.neyse bu da bir gelismedir..

Ceday
21/05/2010, 21:45
burasi turkiye hersey olabilir.gecen sene farim ayarsiz diye agir kusurluydu:?bu sene hafif kusurlu.neyse bu da bir gelismedir..
Arkadaşlar gidip TüvTurk ün kapısının önünde 10 dakka bekleseniz birsürü arabanın kaldığını ve bunlar arasındada birsürü vw seat yani doğuş grubu arabalarının da kaldığını görürsünüz. Hurafelere inanmayınız.

Kusurlar tablosunuda Tüvturk değil ulaştırma bakalıgı tarafından yayınlandığını buradaki ağır ve hafif kusurlarıda ulaştırma bakanlığının belirlediğini biliyorum mesela geçen sene eksoz emisyon kartının olmayışının hafif kusur bu sene de ağır kusur olması gibi.

utku952
21/05/2010, 22:54
"TÜV" de alman zaten... ona bakarsanız. Ama zannetmiyorum öle birşey olacağını yoksa çoktan hortlardı haberlerde, bir yerlerden öten mutlaka olurdu şimdiye kadar yani.

real
22/05/2010, 12:15
Merak ettiğim bir konu var biz bu angel farlarla muayeneden geçebilirmiyiz. ?

ozdem
22/05/2010, 14:38
Bugünde ben aracımı muayeneye götürdüm. Randevu saati 10.30 - 11.00 arası idi.
12:00 de tüm işlemlerimiz bitti (İst-Samandra).
Kısa huzmeli far ve sis farı yönü hatalı şeklinde hafif kusur olarak geçti.
Güya geçen hafta servisdeydi araç, herşey uygun demişlerdi.
Bu far durumu herkeste var sanırım.

OzzY
22/05/2010, 18:38
uzunlar ağır, kısalar hafif

not: ağır kusurların giderilmesine gerek yok. birdaki muayenede de hafif kusur olarak kalır. bizzat tüvtürke sordum.

alperyonar
22/05/2010, 18:45
Burası Türkiye herşey olabilir..

sabanci
24/05/2010, 16:53
arkadaşlar peki jant lastikle ilgili bir sorun çıkarıyorlarmı tecrübeli arkadaşlara soruyorum...

utku952
24/05/2010, 19:42
Minibüslerdeki gibi yıldız bıçaklı gibi göbeği yoksa jantının ya da ankaradaki taksiler gibi ön 50 arka 60 yanaklı deilse lastiklerin problem olmaz sanmıyorum :)

sabanci
24/05/2010, 20:19
:D tamam o zaman sorun yok

llcemll
24/05/2010, 20:44
her 3 senede bır 0 arac alıoruz sırf bu yuzden =)

GP COSKUN
24/05/2010, 21:52
arkadaşlar peki jant lastikle ilgili bir sorun çıkarıyorlarmı tecrübeli arkadaşlara soruyorum...

kanala girdiklerinde jantlarda çamurluğa ve iç davlumbaza sürtme felan varmı diye bakıyorlar birde araç yüklü iken ne kadar pay kaldığına eğer uygun ise geçiriyor değil ise ağır kusur yazıp git değiştir gel diyorlar