PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon motoru arızası :(

effect1903
20/05/2010, 21:06
Selam arkadaşlar uzun süredir forumda aktif değildim çünkü askerdeydim, Allah'a şükür kazasız belasız Vatani görevimizi tamamlayıp geldik. Geldik ama gelir gelmez direksiyon su koyuverdi yani benimde başıma geldi :) konu ile ilgili yazılanları okudum ve yeni konu ve tartışma yaratmak değil amacım sadece nasıl bir yol izlemmem konusunda bana yardımcı olmanız. Bugün serviste bakıldı ve direksiyon motorunun değişmesi gerektiğini söyledi usta ve fiyatıda 1600 tl. serviste bunun kronik bir sorun olduğunu aslında ücretsiz değişmesi gerektiğini anlatmaya çalışsamda anlatamadım ve eve döndüm. hemen fıat çağrı merkezini aradım konuyu anlattım ve sağolsun hanımefendi bana döneceklerini söyleyerek yardımcı oldu. sizce şimdi ben gelecek cevabı mı beklemeliyim yoksa biryerden bu motoru bulmalımıyım? bulduğum taktirde usta değiştireceğini söyledi. bu arada aracımın garantisi bitti ben 2 . sahibiyim ama aldığımdan beri bakımlarını serviste yaptırdım. Sizce ücretsiz değiştirirlermi ? nasıl bir yol izlemeliyim?

ABNEW
20/05/2010, 21:46
Mehmet, geçmiş olsun, hoşgeldin öncelikle,

Merkezi aradığına göre sonucu beklemek gerekiyor.Olumsuz cevap gelse bile ısrarcı olmakta fayda var.%90 garantiden değişecektir bence...

GP COSKUN
20/05/2010, 22:09
Mehmet, geçmiş olsun, hoşgeldin öncelikle,

Merkezi aradığına göre sonucu beklemek gerekiyor.Olumsuz cevap gelse bile ısrarcı olmakta fayda var.%90 garantiden değişecektir bence...

+1000 arda haklı

effect1903
20/05/2010, 22:11
Hoşbulduk Arda teşekkür ederim. Yanlız benim aracımın garantisi yok 2. el almıştım zaten. Ama aldığımdan beri bakımlarını serviste yaptırdım yinede değiştirilermi acaba? Bu arada konu ile ilgili bütün yazıları okudum çok örnek var serviste ücretsiz değiştirilen.

ABNEW
20/05/2010, 22:47
Hoşbulduk Arda teşekkür ederim. Yanlız benim aracımın garantisi yok 2. el almıştım zaten. Ama aldığımdan beri bakımlarını serviste yaptırdım yinede değiştirilermi acaba? Bu arada konu ile ilgili bütün yazıları okudum çok örnek var serviste ücretsiz değiştirilen.

Tabiki Mehmet.Zaten servo motor değişimi garanti sonrasını da kapsamakta.Son dönemde sürekli yetkili servise giden fakat garantisi bitmiş araçların servo motor değişimi ücret ödemeden yapılmakta.Bu yüzden çağrı merkezinin cevabını beklemek gerekmekte.Cevabın olumlu olma ihtimali bir hayli yüksek,

Sonucu bekliyoruz...

sawyer
20/05/2010, 23:02
benim aracımda servis bakımlıydı ve servise götürdüğümde değiştirdiler ücretsiz olarak bence sonuna kadar hakkını savun çünkü bu arıza kullanıcı hatası değil ve ssen bütün bakımlarını serviste yaptırmışsın

ince5757
21/05/2010, 08:29
Mehmet bir sorun olmaz değişir merak etme,sen bastır yeter benim arabada ikinci eldi ve değişti garantisi bittikten sonra.Askerlikte bitmiş hayırlı olsun.

SpyHunter33
21/05/2010, 08:47
Değişimi yapılır merak etme. Benim aracım da garantisi yok servise gitmemiş bana bile değişim yapabileceklerini söylediler endişe etme çağrı merkezinden gelecek cevabı bekle...

hakan26
21/05/2010, 09:28
Mehmet öncelikle hoşgeldin,aracın sana hoşgeldin şakası yapmış.Fiat sorunun kendilerinden kaynaklandığını kabul ediyor benim de aracımın servo motoru değişti hiç problem çıkarmadan hallettiler.Mağduriyetinin en kısa sürede çözülmesi dileklerimle kendine iyi bak...

effect1903
21/05/2010, 11:31
Arkadaşlar yardımlarınız ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Serviside aradık biraz bastırdık bakalım bize dönecekler bekliyoruz..

eskibur
21/05/2010, 22:57
Ben de ikinci el aldım. Servis bakımısızdı :) benim de değişti :)

alicanveliy
22/05/2010, 00:13
Servislerle uğraşmayın 444FIAT'ı arayın bu kronik sorunu, kullanıcı hatası olmayan bu sorunu bildirin... Onlar yardımcı olurlar herhalde, her sorunda araıyoruz yardımcı oluyorlar.

LeoN48
22/05/2010, 00:21
Arkadaşlar, yolda seyir halindeyken direksiyon sola dönüyor sürekli (city'm hep açıktır), city belirtisi mi bu sizce?

ABNEW
22/05/2010, 00:26
Arkadaşlar, yolda seyir halindeyken direksiyon sola dönüyor sürekli (city'm hep açıktır), city belirtisi mi bu sizce?

, maalesef city arızasını göstermekte,

Sola dönme eğilimi giderken belirli bir ölçüde de dururken kendini belli eder.Bana göre city arızasının en önemli belirtisi bu,

Kafaya takılacak bir durum değil tabi, garantiden değişecektir, geçmiş olsun...

LeoN48
22/05/2010, 00:31
Yapma be abi, evet, dediğin gibi kırmızı ışıkta durdugumda falan da dönme egilimi içinde. Garanti de bitmişti. İyi niyetten değişir umarım.

GPunto19
22/05/2010, 01:48
Aynı sorundan perşembe günü Oska-imes servise gittim..garantim bitti dedim..Fiat bunu karşılıyor dedi bayan..yarın alacağım nasipse..parça kaynaklı arıza old. için sorun çıkarmıyorlar..

OzzY
22/05/2010, 05:40
boşuna uzatmışım garantiyi :D:D

PLaTiNuN
22/05/2010, 09:05
Hiçbişey olmaz mehmet paşa paşa değiştirirler çünkü bu yasal yollara başvurulmuş bir olay artık geri dönüşü yok göze alamazlar...Hem de senin o değiştiremeyiz diyen servisin arar seni "değişecek parçanız hazır şu gün şu saatte bekliyoruz" derler :) Anlıcan önce bi "yerse" yapıyolar sonra "yemedi" diyolar :D:D

ABNEW
22/05/2010, 14:07
Yapma be abi, evet, dediğin gibi kırmızı ışıkta durdugumda falan da dönme egilimi içinde. Garanti de bitmişti. İyi niyetten değişir umarım.

İyi niyet garantisinden değişir , üzülme.Örnekler çoğalıyor zaten :)

GPunto19
23/05/2010, 01:25
Bugün aracı almaya gittim Oska dan..Direksiyon arızası ve arka kapılar yapıldı..elektrik aksamı gözden geçti..1 kuruş para vermeden çıktım servisten..Yasemin hanım vardı ilgilenen teşekkürler burdan..

brabus
23/05/2010, 12:17
Bugün aracı almaya gittim Oska dan..Direksiyon arızası ve arka kapılar yapıldı..elektrik aksamı gözden geçti..1 kuruş para vermeden çıktım servisten..Yasemin hanım vardı ilgilenen teşekkürler burdan..

kaç modeldi aracınız? garantisi devam ediyor muydu

GPunto19
23/05/2010, 14:44
kaç modeldi aracınız? garantisi devam ediyor muydu

Ertan aracım 2006 model..garanti yok..yalnız bu arızalar kronik olduğu için hallettiler..sorun yok..

effect1903
23/05/2010, 14:55
sizin sorununuz sorunsuz şekilde halledilmiş, umarım benim aracımda halledilir...

brabus
23/05/2010, 16:24
Ertan aracım 2006 model..garanti yok..yalnız bu arızalar kronik olduğu için hallettiler..sorun yok..

teşekkürler bilgi için
benimki de 2006 ama direksiyon arızası yok her an çıkabilir diye bekliyorum da açıkçası..
Arka kapı sorununu bilmiyordum, benim kapı 3K ama bir takırtı sesi geliyor, sol kapıdan geldiğini düşünüyorum, kapı ayarı yaptıracağım bakalım ben de

ABNEW
23/05/2010, 16:57
teşekkürler bilgi için
benimki de 2006 ama direksiyon arızası yok her an çıkabilir diye bekliyorum da açıkçası..
Arka kapı sorununu bilmiyordum, benim kapı 3K ama bir takırtı sesi geliyor, sol kapıdan geldiğini düşünüyorum, kapı ayarı yaptıracağım bakalım ben de

Ertan, mevcut tıkırtı kapı kilidinden geliyordur.Sütundaki bölüme bant yapıştırarak bu sesten kurtulabilirsin.Tabi öncelikle kapı ayarı yapılmalı...

effect1903
06/07/2010, 20:23
Evet arkadaşlar uzun süredir foruma girememiştim, ancak bugün girebildim. Sonunda geç de olsa olumlu cevap geldi :) aracımın bakımlarını serviste yaptırdığım için ücretsiz değişimi kabul ettiler ve değişti.. Ancak aracı sattık bundan sonra yani artık puntom yok. Ama yakında alacağım yine inşallah o zaman yazacağım yardımcı olursanız tabi :) herkese teşekkür ederim bu arada....

HKNZHR
06/07/2010, 21:39
benimde sizlere bu konuda bir sorum olacak... direksiyonu saga sola cevirirken tam ortadan geçtigi sırada bir ses geliyor... buda city sorunu olabilirmi...?

SpyHunter33
06/07/2010, 21:48
bahsettiğiniz ses sanki bir yere takılıyormuş gibi glen bir ses mi tekerler sağ sola dönerken bir demire takılıp ses çıkartıyor gibi mi ?

syt42
08/11/2014, 20:29
Bende de 2010 punto var. Garantisi bitmiş olmasına rağmen YETKİLİ SERVİS ÜCRETSİZ değişim yaptı :) önce Servise gidip bi deneyin arkadaşlar... servis % 30 % 40 ücret istedi diyen arkadaşlar servisin böyle bi hakkı yok bu kronik sorunmuş...bilginize

eduymaz
08/11/2014, 20:56
bende 2009 punto var..2 haftadır servisten cevap bekliyorum...