PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tampon rengi ile gövde arasında 1 ton renk farkı olması

confida
20/05/2010, 15:32
Merhaba Arkadaslar,

Forumda yeniyim ve ilk mesajım. 2. el grande punto alacagım ve begendigim arabanın tampon ve govde rengi arasında renk acıklıgı farkı var. Foto da gorebilirsiniz. Servise goturdugumde tampon plastik oldugu icin rangin farklı gorulebilecegini ve /veya zamanla guneste kalmaktan tampon renginin govdeye oranla daha fazla etkilenebelecegini soyledi.
Araba 2006 model. kirmizi. Sizce servisin aciklamasi mantik mi? ve daha once boyle bir durumla karsilasan oldu mu? Kayıtlardan tampon degisikligi yok.

Selamlar.

hsyn28
20/05/2010, 15:37
resimde görüldügü kadarıyla bence güneş yanıgı gibi duruyor plastik olmasından kaynaklı renk farkı olusmus zamanla.

nerhal61
20/05/2010, 15:39
Saçma!
Isıya daha fazla maruz kalan motor kaputunun renginin atması gerekir o zaman. Bu araç darbe ya da farklı bir sebeple tampondan ya da tam tersi kaputtan boyanmış ki bu ton farkı oluşmuş. Yani boyanmasından kaynaklanan bir durum. Orjinal boya bu derece değişmez. Reno kullananlar bilir, renonun motor kaputu ve camurlukları meganlar ve lagunalarda ve bazı kliolarda plastiktir. Bu sebeple kaput uzun vadede yüksek ısıya maruz kaldıgı icin rtengi degisiyor. Ama puntolarda kaput sactan yapılmış...Nerenin boyandıgını anlamaya calısın...Ciddi bir kaza degilse almaya da engel degil tabi, alırsınız ve sonrasında boyatırsınız. Plastige astar boya atarak boyatın bir sonrakinde eger alırsanız

hsyn28
20/05/2010, 15:44
banada plastigin üzerindeki boyanın saca göre daha cabuk renk atması gibi geldi hem nerden biliyorsun abi arabanın tamamen günes altında kaldıgını benim arac aksama kadar is yerinde sadece arka bagaj kapagı ve tampon günese maruz kalıyor geri kalan kısım kapalı alanda.buna bağlı olarak renk degisimi günes yiyen kısımda daha cok olacaktır.Not: sahsi düsüncem budur.

DAL1984
20/05/2010, 15:52
evet arkadasım servisin acıklaması mantıklı sac aksamla plastik arasında ton farkı olur.ben nerden biliyorum sanayide fazlasıyla kendim duydum boyacılardan ama senin ekledigin fotoda boya farkı fazla.tampon boyanmış olabilir.renk tutmuyo böyle o zaman

Scottie
20/05/2010, 17:33
tampon boyanmış gibi duruyor. renk farkı oldukça fazla.... iyice araştır sanayide bir boyacıya danış bence...

erdiyilmaz
20/05/2010, 17:36
benim aracim da 2006 model, tampon, kapi kollari gibi plastik aksamlarda, ton farki olmaya basladi ozellikle son 6 aydir biraz daha belirginlesti.

Moosty
20/05/2010, 19:04
Kırmızının güneş ışığından en fazla etkilenen renk olduğunu duymuştum ama sanki bu tampon kırmızı değilde, pembe gibi duruyor.

ozdem
20/05/2010, 19:12
Benim aracımda 2007 model, henüz bir renk farkı oluşmadı.
Ancak geçen gün fiat yetkili servisten aradılar. Yaz geliyor aracınıza boya koruma
yapalım die. Hatta iç döşemelere de anti bakteriyel temizlik, tavan lekeri çıkarma,
motor koruma vs. bişeyler yapacaklarmış.
Kampanya varmış. Hepsi için kdv dahil 290 TL istediler. 6-7 ay idare ediyormuş.
Bende şimdilik düşünmüyorum dedim ama acaba yaptırmak gerekir mi?
Şimdi siz böyle söyleyince kafama takılmadı değil.

WiSTaRiA
20/05/2010, 19:43
Merhabalar arkadaşlar... Benim aracım 2006 model ve resimdeki kadar renk farkı olmasada kaput ile plastik aksamlarda renk farkı oluşmaya başladı.. Normal bence arkadaşlar.. Servise sordum plastik aksamlar güneşten daha çabuk solar dediler. Ve bana mantıklıda geldi..

ZAK1980
20/05/2010, 19:56
Arkadasım gunes yanıgı gıbı duruyor ama aldıktan sonra satmak ıstersen derfını anlat dur alıcıya ısın yoksa bence servıs,yada galerılerde varsa tanıdık boyanın kalınlıgını ölctur bakalım yenıden boyanmısmı istanbulda ısen Medos yakınsa sana bırde onlar baksın tek servısle kalma

confida
20/05/2010, 21:15
yorumlarınız için cok tesekkur ederim arkadaslar. 2 serviste boya olcumu yaptirdim hatta birinde bizzat ben refagat ettim. 2 servisin de dedigi aynı idi. aracın bi yerinde yaklasik 30cm X 30 cm buyuklugunde macunsuz boya tespit edildi ve bu durumun cizikten kaynaklanabilecegini soylediler. Gecmis kayıtlarında parca degisimi de gormedigimden buyuk bir kaza dusuncesine girmedim. Sizin de yorumlarınızdan sonra gunes yanıgı oldugu yonundeki hissiyetim artti. Nasip olursa yarin Punto'cu oluyorum :)

GP COSKUN
20/05/2010, 21:46
2006 model kırmızı puntosu vardı yavuz demircan (ydemir87)onun aracındada kapı kolları
tamponlarda renk farkı meydana gelmişti
aracıda orjinal kazasız ve boyasızdı
bunuda servise sorduğumuzda güneş yanığı demişlerdi

brabus
21/05/2010, 00:30
benim aracim da 2006 model, tampon, kapi kollari gibi plastik aksamlarda, ton farki olmaya basladi ozellikle son 6 aydir biraz daha belirginlesti.

bir çok kişi yazmış bunu. Bence bu Fiat'a özgü ve kalite iş yapılmamasından kaynaklı. 4 yaşında olan arabanın bu şekilde renk farkı oluşmaması gerekir.
1989 model aracımızın bildiğim kadarıyla hiç, bizde 8 sene durdu. O zamanda kesin tamponları boyanmadı. Hiç renk farkı yoktu.
Kendi aracımın ön tarafını komple boyattım sanayide boyandıktan sonra bile 5 sene hiç sorun yaşamadım. Boyacı 10 sene sorun yaşarsan getir demişti. Bu bence kaliteli malzeme ve iyi işçilikle alakalı.

sabanci
21/05/2010, 00:31
benim aracımdada aynı sorunlar var pasta cilayla birazda olsa ton farkı kapanıyor boyatmak istiyorum ama yarın satarken bir ton laf ugras dur o yüzden boyatmıyorum... ayrıca şikeytcı oldugum dıger konuda en ufak bır tas darbesınde kaputtan boya atması bu kadar sinir bozucu bırsey olamaz... :/

mehmetbasli
21/05/2010, 10:47
Merhaba Arkadaslar,

Forumda yeniyim ve ilk mesajım. 2. el grande punto alacagım ve begendigim arabanın tampon ve govde rengi arasında renk acıklıgı farkı var. Foto da gorebilirsiniz. Servise goturdugumde tampon plastik oldugu icin rangin farklı gorulebilecegini ve /veya zamanla guneste kalmaktan tampon renginin govdeye oranla daha fazla etkilenebelecegini soyledi.
Araba 2006 model. kirmizi. Sizce servisin aciklamasi mantik mi? ve daha once boyle bir durumla karsilasan oldu mu? Kayıtlardan tampon degisikligi yok.

Selamlar.

arkadaşım tampon kesinlikle boyalı ama neden boyanmış ona baktır. tampon değişikliği var ise çok ciddi ol. değilse belki sadece çizik ve ufak tefek hasarları onarmak için boyanmıştır. iyi bir boyacı bile bazen rengi tutturamıyor. o yüzden diğer arkadaşlara da tevsiyem servisi tercih edin çünkü orada mevcut boyanızın fabrikasyon versiyonu ve rötüş için de yine fabrikanın öngördüğü boyalar kullanılıyor. eger iyi bir servis ise problem renk farkı vernik atma gibi sorunlar olmaz.

Ziyaretçi049
21/05/2010, 13:32
Dostum bende yaklaşık 1 hafta önce aldım 2006 model Kırmızı Punto'mu bendekindede ön arka tamponlar ve kapı kollarında renk solmaları var ama bu kadarda fazla değil tabiiki, aldığım arkadaş boya koruma yaptırtmış zamanında o yüzden fazla solmamış benimkisi yani plastik aksamların solması bu araçlarda normal olmasada normal olarak karşılıyoruz artık.
Bende elime biraz para geçerse boya koruma yaptırtmayı düşünüyorum.

brabus
21/05/2010, 14:08
boya koruma yapılmasa da solmaması gerekiyor. Başka araçlarda neden solmuyor. Benim başıma gelse hakkımı arardım.

gurik
22/05/2010, 14:08
Merhaba Arkadaslar,

Selamlar.

muhtemelen tampon boyalı. Bu tür bir renk solması bildirilmedi sitede şimdiye kadar. Eğer önemli bir kaza değilse yani sadece tamponda bir hasar olmuş ise bence bu çok mühim bir sorun değil.İleride siz de bir 176/a kodlu boya attırabilirsiniz.

erdiyilmaz
22/05/2010, 14:37
İleride siz de bir 176/a kodlu boya attırabilirsiniz.

176/a kodlu sanirim 4 renk var, passionale ros..(?) alt kodlu olmasi lazim,
gecen gun rotus boyasi hazirlattim, ufak tefek tas isleri vardi onlari giderdim

tempesty
22/05/2010, 15:18
Ağzı olan ; klavyeyi önüne çeken konuşuyor arkadaş bilip bilmeden atıp tutmayın nolur yaw insanları yanlış yönlendirmeyin ,

yukarıdaki araba benim değil ama benim arabamda aynı renk ve 2006 model arabada boya falan hiçbişey yok ama benimde tamponlarım yavaş yavaş pembe rengini almaya başladı , konuştuğum 4 ustadan 4 ü de (Kavaklıdere ve Ağaçlı Fiat servisleri de buna dahildir) bu ton farkının zamanla güneşten kaynaklandığını ve sac aksam ile plastik aksam arasında bu tür farkın normal olduğu söylendi...

Şimdi bakıyorum benimle aynı renge sahip 3-5 arkadaşta daha aynı sorun var ve üstelikde konu içinde bunu çok net olarak dile getirmelerine rağmen halen burda ''saçmalamayın , olmaz öyle şey , kessssiiinn araba boyalıdır'' yazanlar var..

İNSAF YAHU !!

CaGRi
22/05/2010, 15:46
bora abime aynen katılıyorum. arkadaşlar bilip bilmeden atıp tutmayalım lütfen.

bu olayı yaşayan insanların konuşması daha doğru olur. benim kendi aracımda da aynı sorun var. tamponlarla, kapı kollarıyla, kaporta arasında en az 1 ton fark var. aracın bir kısmı pembei bir kısmı kırmızı. güneşte solmalardan kaynaklı bir olay bu. boyayla falan alakası yok...

alperyonar
22/05/2010, 18:48
Zamanla renk atması olabilir ama bu kadar atarmı bilmem..
Bence tampon boyanmış olabilir..

CaGRi
22/05/2010, 19:10
Zamanla renk atması olabilir ama bu kadar atarmı bilmem..
Bence tampon boyanmış olabilir..

olabilir. benim aracımda aynısı...

gurik
23/05/2010, 00:17
176/a kodlu sanirim 4 renk var, passionale ros..(?) alt kodlu olmasi lazim,
gecen gun rotus boyasi hazirlattim, ufak tefek tas isleri vardi onlari giderdim

dikkat etmedim Erdi bu konuya Servislerde 176 gp diyorum hemen çıkartıp veriyorlar.

sabanci
24/05/2010, 16:58
bende yamızmıştım aynı sorun bendede var diye ama başlığı görüp girenler sadece girişi okuyup içlerinden gelenleri yazıyorlar fakat bu şekilde yapmayın araçlarımızın başkalarının gözündeki imajını zedeliyorsunuz arkadaşlar...

GP COSKUN
24/05/2010, 21:59
özellikle bu kırmızıda
solma meydana geliyor arkadaşlar ben boya olduğunu sanmıyorum
çünki yavuzun aracıda aynı şekilde ve tamamen orjinal bir araçtı

gurik
24/05/2010, 22:56
Sadece kırmızı değil de opak renk araç sahipleri biraz daha özenli olmalı bence. Zira vernik katı yok bu araçlarda. Ama bakımı aksatılmazsa süper bir görünümü var. Ayrıca renkte solma olacağını sanmam. Boya teknolojileri gelişti artık eski akriliklerden sözetmiyoruz. Boyalar su bazlı.Biraz ilgi ve alaka yeterli.Şmpuan ve cila uygulanlamalı. Neden avrupa ve Amerikada arabalar solmuyor. Onlar araçlarına iyi bakıyor da ondan.

WiSTaRiA
25/05/2010, 03:55
Daha öncedende dediğim gibi halada aynısını diyorum ve bora arkadaşımızda aynısını söylüyor.. Çalıştığım şirkette 3 taneyiz 2006 ekzotik kırmızı ve 3 ümüzünde kapı kolları ile tamponları pembeleşmeye başladı.. Servis bize zamanla tamponlar plastik aksam olduğundan güneşin etkisiyle bu hale gelir.. Komple boyattığınızda kaporta rengini alırsınız dediler.. Araçlarımızda kaza yok mesela arkadaşlar... Hemen kazadandır diye yapıştırmayın.. Gerçekten üzücü ve kırıcı şeyler bunlar... Dışardan biri formumuzu okusa ve hımmm demekki pembeleşmiş tamponlu puntoların hepsi kazalı muamelesi göstericekler bize...

meteorengin
28/05/2010, 10:26
arkadaşlar benimde aracım 2006 egzotik kırmızı ve aynı sorun bendede var bu hafta sonu pasta cila attırmayı düşünüyorum ton farkı bi nebze olsun kapanır diye umuyorum daha önce attıran arkadaşlar varsa izlenimlerini anlatabilir mi acaba? :hmm::hmm:

brabus
28/05/2010, 10:28
egzotik kırmızı olan nerdeyse herkeste bu sorun yaşanıyor gördüğümüz kadarıyla genel bir problem. Kırmızının güneşten çok etkilenmesinden dolayı
Merak ediyorum, hiç kimse yetkili serviste veya müşteri hizmetlerinde hakkını aramadı mı? Çünkü tampon ve saç arasında bu şekilde fark olmaması lazım bunlar kullanılan astarla ilgili olduğunu düşünüğyorum malzemeyle ilgili. Kısaca hakkınızı aradığınızda çok kolay sonuca ulaşmanız gerekiyor

demon
28/05/2010, 13:37
Evet gayet normal. Özellikle kırmızı renkte oluyor bu tampon renginin solması. Zamanla tampon rengi pembeleşiyor.
Muhtemelende tampon boyalı değil.

makeles
28/05/2010, 15:04
bu kadar fark oluşması çok ayıp..
güneş bu kadar mı etkiler resmen pembeleşmiş..
fiat kaliteli boya kullanmıyor anlaşılan yada üretimde ince boyanmış olma ihtimali olabilir.. ilginç..

dallix
28/05/2010, 20:59
Fiatın kaliteli boya kullanmadığı bi gerçek benim aracımda kırmızı ve herkes renk tonu farkını söylüyor aslında fiattan ziyade 3 kuruş daha fazla kazanmak maksatlı koç holdingin ithalatta yaptığı uyanıklığın eseridir bu fiatın italyada sattığı puntolarla bizimkiler arasındaki farkı bilmeyen yoktur herhalde,en son fiat showroom a gittiğimde sıfır bir puntonun iç kapı döşemeleriyle kapı sacı arasına parmağımı soktum bu kadar kalitesiz ve özensiz ürettiriyo koç holding fiatta kendisine gelen talep doğrultusunda kalite belirliyor.

WiSTaRiA
28/05/2010, 21:23
Arkadaşlar bir imza kampanyası oluşturalım ve fiat genel merkezine müracaatta bulunalımmı? Ne dersiniz?

sabanci
28/05/2010, 21:46
ben varım orçuna katılıyorum bence bir yerlerden başlamak lazım ve iyi bir yöntem...
5 ayda 2 sefer pasta cila attım tamam çok şükür aşırı bir fark yok ama yinede dikkat edildiği zaman belli oluyor çok canımı sıkıyor çok...

brabus
28/05/2010, 22:00
Arkadaşlar bir imza kampanyası oluşturalım ve fiat genel merkezine müracaatta bulunalımmı? Ne dersiniz?

bence çok kişi olmasına gerek yok. 4 senede tampon rengi soluyorda kaporta renk değişimi neden olmuyor? başka renk kullananlarda bu sorun yok. Bu da fabrika sorumluğunda olması gerekiyor. Ayrıca kesinlikle daha kaliteli malzeme kullanılsa bu sorun yaşanmazdı

WiSTaRiA
28/05/2010, 22:04
Ozaman organize olalım arkadaşlar.. Ben en başta varım zaten... Şikayet yada tehtid mahiyetinde değil arkadaşlar sakın yanlış anlaşılmasın.. Fiat genel merkeziyle görüşelim olmadı italyaya mail çekelim sonuçta araçlarımızın hepsi italyan yapımı italyadan gelme.. Bize bir yol göstersinler belki onlarında farkında olmadığı egzotik kırmızıların boyalarında bir problem vardır.. Uygulanan boyaları plastik aksamda zamanla renk değiştiriyor. Bunları onlara iletelim ve sorunumuza bir çözüm bulmalarını rica edelim.. Ben yarından itibaren görüşmelere ve yazışmalara geçiyorum.. Benim arkamda olucak ve bana destek olucak Egzotik kırmızı puntolu arkadaşlarıma ihtiyacım var.. Arkamda sizin kuvvvetinizle yola çıkıyorum. Varmısınız? Arkamdamısınız Puntocu Dostlarım???

WiSTaRiA
28/05/2010, 22:06
bence çok kişi olmasına gerek yok. 4 senede tampon rengi soluyorda kaporta renk değişimi neden olmuyor? başka renk kullananlarda bu sorun yok. Bu da fabrika sorumluğunda olması gerekiyor. Ayrıca kesinlikle daha kaliteli malzeme kullanılsa bu sorun yaşanmazdı

Malzeme kalitesini karıştırmıyacağız dostum tatlı dil ile onlara yaklaşıp 3 senede plastik aksamlarımızın rengi değişti deyip yardım istemeyi düşünüyorum.. Sonuçta tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır dostlar...

meteorengin
29/05/2010, 14:21
Ozaman organize olalım arkadaşlar.. Ben en başta varım zaten... Şikayet yada tehtid mahiyetinde değil arkadaşlar sakın yanlış anlaşılmasın.. Fiat genel merkeziyle görüşelim olmadı italyaya mail çekelim sonuçta araçlarımızın hepsi italyan yapımı italyadan gelme.. Bize bir yol göstersinler belki onlarında farkında olmadığı egzotik kırmızıların boyalarında bir problem vardır.. Uygulanan boyaları plastik aksamda zamanla renk değiştiriyor. Bunları onlara iletelim ve sorunumuza bir çözüm bulmalarını rica edelim.. Ben yarından itibaren görüşmelere ve yazışmalara geçiyorum.. Benim arkamda olucak ve bana destek olucak Egzotik kırmızı puntolu arkadaşlarıma ihtiyacım var.. Arkamda sizin kuvvvetinizle yola çıkıyorum. Varmısınız? Arkamdamısınız Puntocu Dostlarım???
Ben bu konuda seni destekliyorum ve ilk olarak şu İtalya mail meselesinden başlanmasının daha iyi olucağı kanaatindeyim çünkü eğer onları ikna edebilirsek burda da herhangi bir sorunla karşılaşacagımızı sanmıyorum. Bir de şu varki acaba bizim bu sorunumuzu çözmek için ne yapabilirler?? Diyelim ki kabul ettiler ve tampon değiştirmeyi önerdiler peki satarken arabayı bu arabanın tamponu fabrika kaynaklı kronik bir hatadan değişti desek acaba inanırlar mı :blush000::blush000:

WiSTaRiA
29/05/2010, 16:06
Ben bu konuda seni destekliyorum ve ilk olarak şu İtalya mail meselesinden başlanmasının daha iyi olucağı kanaatindeyim çünkü eğer onları ikna edebilirsek burda da herhangi bir sorunla karşılaşacagımızı sanmıyorum. Bir de şu varki acaba bizim bu sorunumuzu çözmek için ne yapabilirler?? Diyelim ki kabul ettiler ve tampon değiştirmeyi önerdiler peki satarken arabayı bu arabanın tamponu fabrika kaynaklı kronik bir hatadan değişti desek acaba inanırlar mı :blush000::blush000:

Bak kardeşim böyle işler kademe kademe olur.. İtalya en son iş. Türkiye genel merkezini ezip İtalyaya mail çekip sorunumuzu anlatırsak burayı ezmiş olur ve hatalı oluruz.. Biz ilkönce Türkiye ile başlıyacağız ve yanıt alamıyacağız diye düşünmüyorum...

Benim tahminimce tampon değiştirmezler bir boya hatasından.. Bizi büyük ihtimal bulunduğumuz bölgedeki yetkili servise yönlendiricekler boyama işlemi yada şerbet boya atılacak plastik aksamlara.. Bakalım biraz sabır arkadaşlar.. Hele bir görüşmelere başlıyalım...

Verdiğiniz destekten dolayı Teşekkürler....

gp66
30/05/2010, 03:40
benim arabamda aynen öyleydi çok yakın bi tanıdığım ustaya göstermiştim alırken sonra sürtünmelerden çizikler olduğu için boyattım boya koruması yaptırırken sende iyi bi ustaya göster kaportada sorun yoksa tampon önemsiz bence kapı kollarıda farklılaşıyor kırmızılarda dikkatli bakarsan görürsün

WiSTaRiA
30/05/2010, 13:55
Biliyorum yapılacak işlemi.. Servise gidip şerbet boya attırmak bile yetiyor plastik aksamlara ama tüm türkiyedeki 2006 model egzotik kırmızlarda bu problem var.. Amacımız bu problemi genel merkez duysun ve bize yol göstersin sonuçta fabrikasyon bir sorun..

ssss2292
31/05/2010, 00:02
banada kaput boyalı gibi geldi çamurluk ve kapıların rengi aynı gibi.

StrawBeeRy
31/05/2010, 00:11
bugün dükkana kırmızı bir punto geldi aynısı ondada vardı ön ve arka tamponunda güneş yanığından dolayı pembeye dönüşmüş vaziyetteydi

WiSTaRiA
31/05/2010, 00:29
Tüm egzotik kırmızılarda var bu olay 2006 ve 2007 lerde arkadaşlar...

dallix
31/05/2010, 00:35
Ben her türlü destekliyorum sizi elimden ne gelirse.

WiSTaRiA
31/05/2010, 18:51
Arkadaşlar son durumu açıklıyorum;....
Bugün servisime gittim Çorlu'da ve olayı anlattım Bireysel bir sonuç alamazmışız dedi ordaki çok samimi olduğum görevli yapabileceğimiz şey fabrikayla biz iletişime geçicez.. Fabrikada ürün geliştirme müdürümü öyle bişey dediler aracımın tamponlarının ve kapı kollarının resimlerini çekip fabrikaya mail çekilecek ve 15 gün civarında bir süre geçecekmiş... İlk önce bu yöntemi deniyelim bence arkadaşlar... Sizinde yapacağınız şey bulunduğunuz yerleşim yerindeki bayinize yani servisinize gidin olayı anlatın resimleriniz çekilsin aracınızın ve fabrikaya gönderilsin... Yalnız önemli bir nokta var resimlerle beraber fabrikaya şase ve motor numarasıda beraber gönderiliyor bu yüzden aracınızın herhangi bir sebepten tampon falan boyandıysa fabrika kabul etmezmiş. Orjinal fabrikasyon çıkışlı olması lazımmış tampon yada diğer plastik aksamların... Bakalım buradan bir yanıt alamaz isek bir mail yazıcam ve bu maili benimle birlikte aynı anda tüm egzotik kırmızı puntocular göndericez... Hadi servislere zaman kaybetmeyin...

playertr
02/06/2010, 12:56
slm . benim aracımda da boya bu şekilde . benimki boyandığı için böyle . rengi tutturamamışlarr :(

GP ÜMİT
02/06/2010, 13:11
benim aracımda egzotik kırmızı ben hiç dikkat etmemiştim.sizin mesajlarınızdan sonra dikkatli baktım benim araçtada sanki tamponla gövde arasında ton farkı var gibi.fakat plastik zeminin işçiliği farklı olduğundan orjinalde olsa bazı renklerde böyle farklar olabiliyor.çok dikkatli bakmayınca bu ton farkı zaten belli olmuyor.

demon
02/06/2010, 13:46
Kalite işte böyle noktalarda belli olur. Sattığın malın arkasında duracaksın. Hatanı kabul edip telafi edeceksin.

Ziyaretçi049
02/06/2010, 13:51
Ya servise boşu boşuna gitmek istemiyorum çünkü buradaki servis elemanları adamla dalga geçer gibi konuşuyorlar sinir oluyorum :@

Hep beraber araçlarımızın resimlerini çekip gerekl merciye mail olarak atsak yardımcı olurlarmı acaba?

Jamesdean
02/06/2010, 14:02
Eniştemin aldığı, Nissan Note marka 0 km otomobilin ön kaputunun bile boyandığı anlaşılmıştı. 0 KM arabada bunu yapanlar 2.elde neler yapar, düşünmek bile istemiyorum.

Benim aracın ön ve arka tamponu boyandı. Sanayide bir boya ustası(!). Çok bariz ton farkı vardı.

Arka tampona ufak tefek çarpmalardan dolayı aynı serviste 2 defa daha boya girdi. Boyacı '' USTA '' olunca, bu konulara değinmenin bir anlamı kalmıyor. Hiçbir fark yok.

Yok tampon plastik, yok güneşten solmuştur gibi manüpile sözlere kanmanızı tavsiye etmem. Çin malı t-shirler bile güneşte solmuyor !

demon
02/06/2010, 15:49
Eniştemin aldığı, Nissan Note marka 0 km otomobilin ön kaputunun bile boyandığı anlaşılmıştı. 0 KM arabada bunu yapanlar 2.elde neler yapar, düşünmek bile istemiyorum.

Benim aracın ön ve arka tamponu boyandı. Sanayide bir boya ustası(!). Çok bariz ton farkı vardı.

Arka tampona ufak tefek çarpmalardan dolayı aynı serviste 2 defa daha boya girdi. Boyacı '' USTA '' olunca, bu konulara değinmenin bir anlamı kalmıyor. Hiçbir fark yok.

Yok tampon plastik, yok güneşten solmuştur gibi manüpile sözlere kanmanızı tavsiye etmem. Çin malı t-shirler bile güneşte solmuyor !

Arkadaşım kırmızı GP ' lerin tamponlarında bu tip bir boya renginde solma olayı var. Daha önceki aracım egzotik kırmızı renginde ve tamamen orjinaldi. Ön ve arka tamponlarda renk solması vardı. Gördüğüm bir çok kırmızı puntoda bu durum var.

dallix
10/06/2010, 20:54
peki bu durumu engellemek veya geçiştirmek için ne gibi uygulamalar yapılabilir?

atom43
11/06/2010, 00:39
hiç denk gelmedim böyle rengi solmuş 3-4 yaşındaki araba ile bence daha önceden boyanmış ve vernik atmış gibi duruyor

konuya biraz geçmi cevap attım ne =)

tempesty
11/06/2010, 03:24
çıldırıcam yaa hala geln yorumlara bak inanamıyorum en iyisi daha fazla yazmıyım kötü şeyler çıkıcak ağzımdan :)

confida
11/06/2010, 09:37
MErhaba Arkadaslar,

Bu konuda Fiat Turkiye ile gorusmeler basladi mi? Destek gerekiyorsa veririm :)

Bak kardeşim böyle işler kademe kademe olur.. İtalya en son iş. Türkiye genel merkezini ezip İtalyaya mail çekip sorunumuzu anlatırsak burayı ezmiş olur ve hatalı oluruz.. Biz ilkönce Türkiye ile başlıyacağız ve yanıt alamıyacağız diye düşünmüyorum...

Benim tahminimce tampon değiştirmezler bir boya hatasından.. Bizi büyük ihtimal bulunduğumuz bölgedeki yetkili servise yönlendiricekler boyama işlemi yada şerbet boya atılacak plastik aksamlara.. Bakalım biraz sabır arkadaşlar.. Hele bir görüşmelere başlıyalım...

Verdiğiniz destekten dolayı Teşekkürler....

confida
11/06/2010, 09:52
Fiat Turkiyeye yazdigim sikayet metni :

----------------------------------------------------------------
Merhaba,
2006 Grande Puntomun Govde rengi ile plastik aksam rengi arasında (ön arka tampon, kapı kolları) gozle rahatlikla fark edilebilir renk tonu rakliligi olusmaya basladi ve zaman gectikce daha cok fark ediliyor. Arabamda herhangi bir boya yaptimama ragmen, arabamı gorenler tampona boya yapilip yapilmadigini soruyorlar. bu konu ile ilgili Kozyatagı ve Göztepe servislerinize gittim. Söylenen güneş ışığına maruz kalan metalin ve plastik aksamın renk atma derecesinin farklılık gösterdigi ve bu nedenle plastik aksamlarin renginin daha cık acildigini soylediler. sonuç olarak ne daha önceki arabalarımda, ne de cevremdeki arabalarda bu gibi bir duruma rastlamamıştım. Bu konudaki magduriyetimin giderilmesini rica ederim.
Teşekkürler.

Bakalim ne cevap verecekler.

brabus
11/06/2010, 10:01
Fiat Turkiyeye yazdigim sikayet metni :

Merhaba,
2006 Grande Puntomun Govde rengi ile plastik aksam rengi arasında (ön arka tampon, kapı kolları) gozle rahatlikla fark edilebilir renk tonu rakliligi olusmaya basladi ve zaman gectikce daha cok fark ediliyor. Arabamda herhangi bir boya yaptimama ragmen, arabamı gorenler tampona boya yapilip yapilmadigini soruyorlar. bu konu ile ilgili Kozyatagı ve Göztepe servislerinize gittim. Söylenen güneş ışığına maruz kalan metalin ve plastik aksamın renk atma derecesinin farklılık gösterdigi ve bu nedenle plastik aksamlarin renginin daha cık acildigini soylediler. sonuç olarak ne daha önceki arabalarımda, ne de cevremdeki arabalarda bu gibi bir duruma rastlamamıştım. Bu konudaki magduriyetimin giderilmesini rica ederim.
Teşekkürler.

Bakalim ne cevap verecekler.

çok kibar yazmışsınız... hayırlısı

confida
11/06/2010, 10:05
umarım ilerleyen zaman icinde kibarligimi kaybettirmezler :)

WiSTaRiA
11/06/2010, 10:18
Kibarlığımızı kaybetmiyeceğiz sakın arkadaşlar.. Benim resimler fabrikaya ve genel merkeze gönderilmiş bakalım ne cevap çıkacak. Ama mailde atıp bildirmekte yarar var. Confida mail attın mail adresini paylaşırsan tüm egzotik kırmızılılar mail atar.. Bence arkadaşlar tampon ve kapı kollarınızın resimlerinide ekleyin...

confida
14/06/2010, 11:27
Arkadaslar cumartesi gunu Fiat cagri merkezinden aradılar ve şikayetimi Genel Mudurlugun ilgili birimine gonderdiklerini en kisa zamanda donus yapıilacagini soylediler. Beklemekteyim.

Eger siz de aynı konudan rahatsiz iseniz asagidaki linkten şikayetinizi belirtirseniz iyi olacagi dusuncesindeyim.

Fiat E-Message (https://www.fiat.com.tr/Pages/emessage.aspx?site=FIAT)

speedy_16
14/06/2010, 12:27
bendede 2008 model egzotik kırmızı vardı bu kadr olmasada hafif hafif ton farkı olmaya başlamıştı

WiSTaRiA
14/06/2010, 13:09
şikayet formunu doldurup gönderelim arkadaşlar...

erennnn
14/06/2010, 21:37
aynı renk 2006 model aldığım puntomunda arka tamponda hala seninki kadar olmasada renk farkı war...değişmeden kaynaklı idi...renk tutmamış sanırım...bilg..

confida
22/06/2010, 17:02
Merhaba arkadaslar,

Biraz once konu ile ilgili Fiat'tan aradılar. Konunun degerlendirildigini ve her renkte bunun olabilecegini fakat sizin arabanızda gozle gorulur durumun olusmasını da ayrıca degerlendirerek gorsutuklerini soylediler. Bana bu durum ile ilgili ne istedigimi sordular. Ben de yetkili servis tarafından tamponların degistirilmesini veya orjinal tonunda boyanmasının benim icin yeterli oldugunu soyledim. Degerlendirip geri doneceklerini soylediler.

Eger siz de soz konusu durum ile karsilasti iseniz fiat.com.tr sitesinden şikayetinizi iletiniz. Sanki biseyler yapacaklar gibi.

Grs.

SpyHunter33
22/06/2010, 17:05
Görünen o ki isteğiniz doğrultusun da ya değişecek yada boyanacak. Eğer yaparlarsa tebrik etmek gerekir müşteri menuniyeti adına güzel bir gelişme olur.

WiSTaRiA
22/06/2010, 17:36
Merhaba arkadaşlar son gelişmeyi bildiriyorum... Daha önceki mesajlarımıda okuduysanız fiattan cevap gelmiş ve bugün Çorlu Haliç otoya davet edildim.. Fabrika renk farkını kabul ettiğini ve tamponlarım ile kapı kollarımın boyanmasını söyledim. Haliç oto gün verdi ve Pazartesi günü aracımı servise bırakıp boyanıcak... :):) Valla onu bunu bilmem ama fiat gerçekten kalitesini klasını gösterdi arkadaşlar.. Hala cevap alamıyanlar var ise koşun yetkili servisinize ve direk fiat ile bağlantıya geçsinler... Yalnız arkadaşlar tamponlarınız orjinal olmalı herhangi kazası yada sonradan boyanmış olmaması lazım....

confida
22/06/2010, 17:38
Ben de yarın Göztepe otoya foto cekimi icin davet edildim. Darisi basima bakalim :)

Fiat imajini duzeltecek mi acaba...

WiSTaRiA
22/06/2010, 17:54
evet fiat imajını düzeltiyor.... Yaptığı hatanın arkasında demekki...

confida
28/06/2010, 09:55
Orçun senin aracın boya işlemi yapıldı mı?

Benim arabayı yarın boyamak için çagırdılar.

StrawBeeRy
28/06/2010, 10:19
istedikleri kadar boyasınlar güneşte kaldığı sürece rengi açılıcak ama sadece fiat için değil diğer bütün arabalarda oluyor

brabus
28/06/2010, 11:48
istedikleri kadar boyasınlar güneşte kaldığı sürece rengi açılıcak ama sadece fiat için değil diğer bütün arabalarda oluyor

kaliteli boya ve astar atılsın olmaz.
Arkadaşımda 91 ford siera var ilk sahibi. Siyah 1 kere bile boya koruma görmemiş ve kapalı otopark da görmemiş. Sadece bagajda boya var. Hiç bir yerinde boya ile sıkıntı yok. Aynı şekilde bizde de 2 tane alman aracı yaklaşık 10 ar yıl kaldı onlarda da yoktu. Bir aile dostumuzda kırmızı bir alman aracı yine 10 senedir fazladır duruyor yine sorun yok.

ilk mesajlarda da dediğim gibi kullanılan malzeme iyiyse uygulama kaliteliyse hiç sorun olmaz.

sakinkaradas
28/06/2010, 11:55
plastikle metal arasındaki renk aynı anda boysansa bile fark edebiliyor

WiSTaRiA
28/06/2010, 12:33
Orçun senin aracın boya işlemi yapıldı mı?

Benim arabayı yarın boyamak için çagırdılar.

Bugün aracımı Çorlu Haliç Otoya teslim ettim plastik aksamların boyanması için... Çarşamba yada perşembe günü alıcam... Tamponlar yeni boya kaporta eski boya olacağı için pasta cila ve boya korumada yapıcak servis.. Aracı servisten aldığımda resimlerini garaja eklerim.. Puntişim parlıyacak :):)

Evet egzotik kırmızı puntiş sahipleri garantiniz bitsede bitmesede fiatın talimatıyla bu plastik aksam boyaması garanti kapsamına sokuyorlar.. Elinizi çabuk tutun...

Ziyaretçi049
28/06/2010, 12:49
Bugün aracımı Çorlu Haliç Otoya teslim ettim plastik aksamların boyanması için... Çarşamba yada perşembe günü alıcam... Tamponlar yeni boya kaporta eski boya olacağı için pasta cila ve boya korumada yapıcak servis.. Aracı servisten aldığımda resimlerini garaja eklerim.. Puntişim parlıyacak :):)

Evet egzotik kırmızı puntiş sahipleri garantiniz bitsede bitmesede fiatın talimatıyla bu plastik aksam boyaması garanti kapsamına sokuyorlar.. Elinizi çabuk tutun...

Nasıl yani, şimdi benim araç 2006 model garantisi 2 sene önce bitmiş. Ben bunu götürsem Fiat Birmod'a ücretsiz tamponları boyuyacaklarmı?

brabus
28/06/2010, 13:03
Nasıl yani, şimdi benim araç 2006 model garantisi 2 sene önce bitmiş. Ben bunu götürsem Fiat Birmod'a ücretsiz tamponları boyuyacaklarmı?

evet neden boyamasınlar ki? Fabrikanın hatası
tabi tamponlarının orjinal boyalı olması gerekiyor

brabus
28/06/2010, 13:05

çok güzel haber gerçektende.

WiSTaRiA
28/06/2010, 13:16

benim aracımda 2006 model ve garantiden boyanıyor şuanda.. Yalnız bir şartları var tamponlar fabrikasyon çıkışlı olmalı yani hiçbir işlem tamirat yada boya görmemiş olmalı. İlk günkü gibi.. Elinizi çabuk tutun..... Çok kişi şuanda plastik aksamları boyatıyor...

Ziyaretçi049
28/06/2010, 14:14
bu bi kampanya gibi birşeymi yoksa?
birde sizin boyattığınız servisin adını ve numarasını alabilirmiyim, illaki olmaz öyle şey diyeceklerdir onları aramasını söyliyeyim bari :)

brabus
28/06/2010, 14:28
bu bi kampanya gibi birşeymi yoksa?
birde sizin boyattığınız servisin adını ve numarasını alabilirmiyim, illaki olmaz öyle şey diyeceklerdir onları aramasını söyliyeyim bari :)

eğer konudaki diğer mesajları okursanız yazdığınız tüm soruların cevaplarını göreceksiniz. Hem daha az mesaj olacak konuda, bir şeyi arayan kişi aradığını daha kolay bulacak. Yoksa hep aynı sorular gelip gidecek

Ziyaretçi049
28/06/2010, 14:45
Kusura bakma ya okumamışım :D
Şimdi okudum şikayet formunu'da doldurdum bakalım benimle'de irtibata geçiceklermi..

confida
28/06/2010, 15:35
yaklasik 1 hafta icerisinde arayan olmaz ise tekrar yaz.

WiSTaRiA
29/06/2010, 02:41
Kusura bakma ya okumamışım :D
Şimdi okudum şikayet formunu'da doldurdum bakalım benimle'de irtibata geçiceklermi..

Ben şikayet formuyla halletmedim işimi... Daha önceki yazılarımı okumamışsın sanırım... Sana yol göstereyim ve EGZOTİK KIRMIZI puntosu olan arkadaşlarıma... Aracınızı yetkili servise götürün ve olayı anlatın böyle böyle böyle diye ama şurda burda araçlarını boyattırıyolar arkadaşlar demeyin ilk önce.. Bizim forumdaki arkadaşlarında aynı sorunu var 2006 ve 2007 model egzotiklerin plastikleri pembeleşiyor deyin. Yapılacak prosedür ney diye sorun yok bilmiyoruz falan filan derlerse fabrikayı arıyalım deyin ve arattırın. Bir servis vasıtasıyla fabrikayı aramaları ve resim çekip onlara göndermeleri daha iyi. Yalnız ve yalnız plastik aksamlarınız işlem görmemiş olucak. Aracınızın şase numarasından özgeçmişine bakılıyor çünkü... Forumda bazı arkadaşlarımız şikayet formu doldurdular ve fiat onları servise yönlendirdi.. haftada 1 şikayet formu doldurun yollayın taki onlar arıyana dek bu esnada da yetkili servisinizle görüşün... Biraz öncede dediğim gibi servisin araya girip araması daha etkili oluyor...
Bu konu hakkında danışmak istediğiniz bir husus olur ise beni telefonla nezaman isterseniz arıyabilirsiniz arkadaşlar... Gerekli hususlarda ve yol göstermek maksadıyla yardımcı olurum size... Orçun ÇABUK 0 532 673 99 05 orcuncabuk@superonline.com

Ziyaretçi049
29/06/2010, 07:14
Teşekkürler abi servise de uğrayalım bakalım :)

WiSTaRiA
30/06/2010, 01:10
Rica ederim nedemek.... ;)

WiSTaRiA
03/07/2010, 01:59
Arkadaşlar bu gün gittim kızımı aldım servisten gözlerime inanamadım ve resmen arabama aşık oldum... Puntişim öyle bir parlamış öyle bir parlamışki anlatamam..Plastik aksamlar harika olmuş... Sanki fabrika çıkışı bir GP araba aldım zannettim.... Haliç Oto Çorlu herzamanki gibi harika bir iş çıkardın.. Çok Teşekkürler Haliç Oto Çorlu ve Çalışanları.... Resimleri ekliyorum arkadaşlar...

Ziyaretçi049
03/07/2010, 07:38
Abi hayırlı olsun, sevindim senin adına :)

Bende bu gün servise götürüp göstericem bakalım bizimkine ne diyecekler.
İnşallah Antalya Birmod serviside aynı şekilde kusursuz iş çıkartır.

WiSTaRiA
03/07/2010, 21:43
İnşallah kardeşim.. Şimdi arabamı daha çok saverek kullanıyorum Haliç Oto sayesinde.. Gidin sizde ve garantiden boyatın... İtiraz ile yada olumsuzluk ile karşılaşırsanız beni örnek gösterin.....

dallix
04/07/2010, 21:03
Bence tutmamış renk fotoğraftan kaynaklı bişeyde olabilir.

WiSTaRiA
06/07/2010, 23:06
Bence tutmamış renk fotoğraftan kaynaklı bişeyde olabilir.

Mesela hangi kısım tutmamış?

confida
16/07/2010, 14:39
Selamlar,

Benim GP de istanbul Sanayi Mah. Yakupoğlu oto da boyattırıldı. Dun aldim ve ellerine saglik super olmus.

Tesekkurler Fiat. Beni yanılttın :)

Ziyaretçi049
16/07/2010, 14:42
Bende başvurdum ellerinde çok iş olduğu için yaz sonuna ertelediler hem daha iyi olur yaz sıcağını görmez felan diyorlar, neyse bekleyelim bakalım :)

silentscream
16/07/2010, 15:11
Selamlar,

Benim GP de istanbul Sanayi Mah. Yakupoğlu oto da boyattırıldı. Dun aldim ve ellerine saglik super olmus.

Tesekkurler Fiat. Beni yanılttın :)

Yakup Oto dur o Tolga Bey..Grande Punto m varken de oraya gidiyordum..Güleryüz tatlı dil olunca bir de nazın geçiyosa fiyatlarda da anlaşırsın..Memnun cıkıyorsun o servisten.

Saygılar..

confida
16/07/2010, 17:32
evet yakup oto olacak. teşekkurler

WiSTaRiA
16/07/2010, 17:59
Hayırlısı olsun arkadaşlar.. Yaptığımız birlik ile sorunumuzu ortadan kaldırdık...

CEMSINAN
06/09/2010, 13:09
Arkadaşlar aracım 2006 model egzotik kırmızı coupe emotion. Izmırde enrıko alıbertıye basvurdum aracın fotograflarını cektıler. benım pembeleşme olayı sızınkınden daha fazla bence cunku bende tamponlar aynalar kapı kolları marspıyerler spoıler pembe renk . Aracımı dun bır smart roadstar ıle takas yapıcaktım eger bu pembeleşme olayı fazla olmasaydı. İnanın suan araçtan nefret edıyorum . Bır araba OZELLIKLE SOYLUYORUM TURKIYEDE 2006 dan berı orjınallıgını korumussa ki turk ınsanı bıraz tıtızdır araba konusunda bırıne arabayı satıcaksan boya yok dedıgın zaman araban 2 bn tl yada bin tl daha fazladır fıyatın. Sız bu aracınızı fıat boyattı dıye sevınmıssınız. Peki zararınızı hıc dusundunuzmu ? Gerçekten çok ciddi bi konu bu ilerde arabanızı satacagınızda problem yaratacak deger kaybettırcek bı konu . Ben bu arabadan cok sogudum . Ya gidicem tum medya kuruluslarına haber verıp fabrıkanın onunde arabayı yakcam kı bu bana koymaz . Yada yok paraya satıcam cunku arabayı gordukce nefret edıyorum .

WiSTaRiA
06/09/2010, 13:24
Cem kardeşim öyle söylüyosunda arabanın kaportasını boyatmıyoruz biz plastik aksamları boyatıyoruz.. Düşüncen yanlış kardeşim... Şuanda türkiyenin neresine gidersen git benim aracımı sorgulattır garantiden plastik aksamlar pembeleşmeden dolayı boyatılmıştır ibaresi var... Yani fiyatta herhangi bir düşüş olmaz kaza olmadığı ve plastik aksamlar değişmediği sürece... Sen gönlünü ferah tut...

Bu arada aracım coupe demişsin puntoların üstü açılanı varmı ya.. yada aracının komple üstü açılıyomu :D:D

serkankucuk
06/09/2010, 13:26
Cem kardeşim öyle söylüyosunda arabanın kaportasını boyatmıyoruz biz plastik aksamları boyatıyoruz.. Düşüncen yanlış kardeşim... Şuanda türkiyenin neresine gidersen git benim aracımı sorgulattır garantiden plastik aksamlar pembeleşmeden dolayı boyatılmıştır ibaresi var... Yani fiyatta herhangi bir düşüş olmaz kaza olmadığı ve plastik aksamlar değişmediği sürece... Sen gönlünü ferah tut...

Bu arada aracım coupe demişsin puntoların üstü açılanı varmı ya.. yada aracının komple üstü açılıyomu :D:D

coupe'nin üstünün açılmasına gerek yok ki abi, cabrio denen modellerin üstü açık olma mı?

CEMSINAN
06/09/2010, 13:42
eger dedınız gıbı garantı kapsamında boyanıyorsa deger kaybetme gıbı bi sorun olmaz. Benım temennım ınsallah kısa surede yaparlar aracıda elden cıkartırım. Bu arada coupe 3 kapılı oldugu ıcın yazdım benım bıldıgım senın dedıgın cabrıo :)

WiSTaRiA
06/09/2010, 13:50
Coupe kesik araç yani tek kapı sedan araçların ismidir cabrio araçla tam aynı olmasada benzerlik taşır.. Cabrio komple üstü açılabilen bir araç modelidir... Mesela internette bazı yazılarda derki coupe modelleri tek kapı hatchback araçlarla karıştırmayınız çünkü coupe araçlar tek kapı sedanlara verilen isimdir... Coupenin ismi fransızcadan gelmiş ve kesilmiş anlamına geliyormuş... Örnek olarakta şunu vermişler ilginç... "tek kapı focus hatchback iken , tek kapı peugeot 406 bir coupedir." Esasında cem kardeşimin tanımı doğru bizim araçlar spor otomobil olarak gördüğümüz için copue de diyebiliyoruz... Ama aklımızda üstünün açılması hep coupe yi hatırlattığından öyle yazdım :D:D

serkankucuk
06/09/2010, 13:52
bak "tek kapı sedan" ifadesi tam oldu, haklısın abicim şu konuda biz Türk'ler bişiyi yanlış öğrenip öle de devam ediyoz kullanmaya :D

WiSTaRiA
06/09/2010, 14:06
Aynen serkancım... Cem kardeşim aracını satmaya niyetlendiğinde görüşelim yanımda çalışan bir arkadaşıma punto arıyoruz belki senin aracın kısmetidir onun...

CEMSINAN
08/09/2010, 15:35
aracımı bır smart roadstar ıle takasa gırdım. Artık puntom yok. iyikide girmişim dedirtçek kadar harika bi araba :))

WiSTaRiA
08/09/2010, 16:29
Hayırlı olsun.. Güle güle kullan.... Sana harika dedirtir tabiki çünkü aynı segmentte değil arabalar... :D:D

SpyHunter33
08/09/2010, 16:30
:D ya bu araba çok güzel :) teknik özellikleri nedir ve fiyat konusun da bilgi verirmisiniz güle güle kullanın :)

CEMSINAN
09/09/2010, 17:17
Aracın teknık ozellıklerı :

700 cc 3 silindir turbo intercooler . 6 ileri triptronık vites , 82 beygır arkadan itişli tam bır drıft aracı :))
- Derı ısıtmalı koltuk , Hız sabıtleme , Klıma , ABS , ESP , ASR , HILLHOLDER , elektrikli açılır tavan , elektrıklı camlar , cd çalar .. :) böyle gıdıyor ıste .
Hoşuma gıden seyler ;
-Aşırı dıkkat çekiyo 2 günden beri bende trafıkte laf atan bayan bıle oldu :))
-2. viteste gaza bastınız anda 30 - 40 la gıderken patınaj cekıyor yanlıyor .
-Frenleme mesafesı baya guzel .
-Klıması servıste soyledıler cok az benzınden harcıyormus . Daha çok aküden alıyormuş enerjısı ne kadar dogru bılmıyorum ama klımayı açtıgınız anda soguk hava vermesı baya bir şaşırttı benı .
- 100 km de sehır ıcınde DIKKAT BENZINLE KLIMA ACIK 4.6 litre yaktı . Sehırler arası 3 lıtre dıyolar denemem lazım .. 840 kg sadece agırlıgı kalkışta kafa tutamıcagınız araba yok gıbı trafıkte . :Ç

Benm aracım kazasız boyasız tamamen orjınal .. Takasla bı tanıdıgımdan geldi piyasadakı ıyı olanların durumu 24 den başlıyor aracın km , renk ve orjınallık durumuna göre 35 bn tl ye kadar var.

İzmirde aracı merak eden olursa gösterebilirim :)))

StrawBeeRy
09/09/2010, 17:19
fena bi araç ya dediğin gibi tam driftlik bir araç kazasız belasız kullan

WiSTaRiA
09/09/2010, 18:09
güle güle kullan...

CEMSINAN
09/09/2010, 19:56
Teşekkür ederim herkeze :)))))

WiSTaRiA
10/09/2010, 00:03
rica ederiz...

alpimmm
10/09/2010, 01:07
Cem hayırlı olsun, çok güzel bi araba, güle güle kullan.

abarth16
30/09/2010, 16:46
merhaba arkadaslar,

forumda yeniyim ve ilk mesajım. 2. El grande punto alacagım ve begendigim arabanın tampon ve govde rengi arasında renk acıklıgı farkı var. Foto da gorebilirsiniz. Servise goturdugumde tampon plastik oldugu icin rangin farklı gorulebilecegini ve /veya zamanla guneste kalmaktan tampon renginin govdeye oranla daha fazla etkilenebelecegini soyledi.
Araba 2006 model. Kirmizi. Sizce servisin aciklamasi mantik mi? Ve daha once boyle bir durumla karsilasan oldu mu? Kayıtlardan tampon degisikligi yok.

Selamlar.

aynı sorun bwnım 2006 model arabamda da var ve gunesten oldugunu soyleyebılırım

WiSTaRiA
30/09/2010, 18:34
Ben sorunu çözdüm ve resimlerim mevcut... Fiat ücretsiz sorunu çözüyor...

Engin_T
30/09/2010, 21:46
Tampon boyalı olmasa bıle hıc onemlı degıl zaten servısler veya komputestler plastık kısımlarla ılgılenmıyorlar

WiSTaRiA
30/09/2010, 22:03
sonuçta serviste tampon boyatıldığı için herhangi bir sorun olmaz... Artı sistemde garantiden ve solmadan boyanmıştır ibaresi mevcut aracımda...

smartmavi
30/09/2010, 22:18
fiat'ın boya ve kaporta garantisi 5 yıl mı idi, sen bu şekilde mi hallettin?

WiSTaRiA
30/09/2010, 22:48
Sonuçta fabrikasyon bir sorun olduğundan garantiden boyandı plastik aksamlarım... Tofaş fabrikası hemen boyayın talimatı vermiş...

barisunye
17/11/2011, 21:00
faydalı bır konu.....

tarrega
17/11/2011, 21:05
faydalı bır konu.....

Evet 1 yıl önce aldığımız Punto Evo'da da arka tampon ile gövde rengi arasında ton farkı oluştu. Araba kirliyken belli olmuyor ama yıkanınca çok fena sırıtıyor. Garanti bitmesine yakın gidip hallettirmeye çalışacağız.

firars
18/11/2011, 13:27
hepimizde var benim araba çift renk görünüyor :D

kadir07
18/11/2011, 13:43
bende aracımı aldığımda tamponları,kapı kolları,aynaları,marşpiyelleri ve spoyleri pembeleşmişti bu konuyu okuyup birmota gittim fotolarını çekip fiata gönderdiler bir hafta sonrada boyamak için servise çağırdılar ve ücretsiz boyadılar aracım 2007 model garintiside bitmişti hemde...:wink:
emeği geçen herkese teşekkürler...:clapping::notworth:

barisunye
18/11/2011, 18:15
bende aracımı aldığımda tamponları,kapı kolları,aynaları,marşpiyelleri ve spoyleri pembeleşmişti bu konuyu okuyup birmota gittim fotolarını çekip fiata gönderdiler bir hafta sonrada boyamak için servise çağırdılar ve ücretsiz boyadılar aracım 2007 model garintiside bitmişti hemde...:wink:
emeği geçen herkese teşekkürler...:clapping::notworth:

allahtan fıat da iyi niyet garantisi diye bişey var....yoksa çekılmezdı

tuzemen
14/12/2014, 21:02
konuyu hortlattığım için özür dilerim ama konuyu görünce heyecanlandım :) ,

aracım 2006 model grande punto 3k egzotik kırmızı.ilk sahibinden geçen ay aldım.arabanın kapı kolları, ön arka tamponu, marşpiyelleri, spoileri, ayna kapakları pembeye dönmüş durumda.aracımı alırken yetkili fiat servisi ankara oto da yaptırdığım ekspertizde herhangi bi boya olmadığı yazılmıştı.sadece ön tamponun sağ kısmında sürtmeden kaynaklı lokal boya var.konuda okuduğum kadarıyla fiat bu araçlarda kronik sorun olduğunu kabul etmiş, ve ücretsiz boyamış.bende bununla ilgili başvuruda bulunabilir miyim? aracın ikinci sahibi olmam veya garantisi bitmiş olması sıkıntı yaratır mı? bu arada plastik aksamlarda işlem olmaması gerektiği yazılmış, benim aracımda sadece ön tamponda lokal boya var geri kalan parçalar boyanır mı? özel servisten boya için 500 tl fiyat aldım. biraz üzdü açıkçası :)

kadir07
14/12/2014, 23:55
konuyu hortlattığım için özür dilerim ama konuyu görünce heyecanlandım :) ,

aracım 2006 model grande punto 3k egzotik kırmızı.ilk sahibinden geçen ay aldım.arabanın kapı kolları, ön arka tamponu, marşpiyelleri, spoileri, ayna kapakları pembeye dönmüş durumda.aracımı alırken yetkili fiat servisi ankara oto da yaptırdığım ekspertizde herhangi bi boya olmadığı yazılmıştı.sadece ön tamponun sağ kısmında sürtmeden kaynaklı lokal boya var.konuda okuduğum kadarıyla fiat bu araçlarda kronik sorun olduğunu kabul etmiş, ve ücretsiz boyamış.bende bununla ilgili başvuruda bulunabilir miyim? aracın ikinci sahibi olmam veya garantisi bitmiş olması sıkıntı yaratır mı? bu arada plastik aksamlarda işlem olmaması gerektiği yazılmış, benim aracımda sadece ön tamponda lokal boya var geri kalan parçalar boyanır mı? özel servisten boya için 500 tl fiyat aldım. biraz üzdü açıkçası :)Benimkini boyadılar denemekte fayda var kaybedecek bişeyin yok nasıl olsa ;)

tuzemen
15/12/2014, 00:00
Benimkini boyadılar denemekte fayda var kaybedecek bişeyin yok nasıl olsa ;)

aynen demin fiat ın sitesindeki şikayet formundan mesaj gönderdim şu şekilde;

Merhaba,

2006 model grande punto 3 kapı egzotik kırmızı renkli araç sahibiyim.Aracın 2. sahibiyim.Aracımın 0 alındığından beri bakımları bendeyken de dahil olmak üzere yetkili serviste yapılmıştır.Aracımı alırken expertiz yaptırdığım Ankara Oto yetkili fiat servisinde aracın boyasız olduğu belirtildi.Fakat aracımın gövde ile plastik aksamları(tamponlar,spoiler,kapı kolları,ayna kapakları) arasında gözle görülür derece ton farkı var.Ankara oto ve Tan oto yetkili servislerine bu konu ile alakalı bilgi almak için aracımı gösterdiğimde bu renk araçlarda genel olarak bu solmaların olduğu söylendi.İnternetten de araştırdığım kadarıyla benim gibi bu sorunu yaşayan ve mağdur olan ayrıca bu sorunları fiat tarafından ücretsiz giderilmiş birçok egzotik kırmızı renkli punto sahibi ile karşılaştım.Daha önce kullandığım hiçbir araçta bu tarz bir sorunla karşılaşmamıştım.Bu konudaki mağduriyetimin giderilmesini ve gereğinin yapılmasını rica ederim.Teşekkürler.

yarın uğrayabilirsem birde ankaradaki birmota uğrayacağım.yetkili servisin araya girmesi daha da hızlandırır denmiş önceki postlarda. şansımı deneyeyim :)

kadir07
15/12/2014, 00:08
aynen demin fiat ın sitesindeki şikayet formundan mesaj gönderdim şu şekilde;

Merhaba,

2006 model grande punto 3 kapı egzotik kırmızı renkli araç sahibiyim.Aracın 2. sahibiyim.Aracımın 0 alındığından beri bakımları bendeyken de dahil olmak üzere yetkili serviste yapılmıştır.Aracımı alırken expertiz yaptırdığım Ankara Oto yetkili fiat servisinde aracın boyasız olduğu belirtildi.Fakat aracımın gövde ile plastik aksamları(tamponlar,spoiler,kapı kolları,ayna kapakları) arasında gözle görülür derece ton farkı var.Ankara oto ve Tan oto yetkili servislerine bu konu ile alakalı bilgi almak için aracımı gösterdiğimde bu renk araçlarda genel olarak bu solmaların olduğu söylendi.İnternetten de araştırdığım kadarıyla benim gibi bu sorunu yaşayan ve mağdur olan ayrıca bu sorunları fiat tarafından ücretsiz giderilmiş birçok egzotik kırmızı renkli punto sahibi ile karşılaştım.Daha önce kullandığım hiçbir araçta bu tarz bir sorunla karşılaşmamıştım.Bu konudaki mağduriyetimin giderilmesini ve gereğinin yapılmasını rica ederim.Teşekkürler.

yarın uğrayabilirsem birde ankaradaki birmota uğrayacağım.yetkili servisin araya girmesi daha da hızlandırır denmiş önceki postlarda. şansımı deneyeyim :)Kavaklıdere ye uğrarsan Müslüm abi de yardımcı olacaktır.bence önce şansını orda dene forumdan geldiğini belirtirsen elinden geleni yapar Müslüm abi ;)

tuzemen
15/12/2014, 00:13
Kavaklıdere ye uğrarsan Müslüm abi de yardımcı olacaktır.bence önce şansını orda dene forumdan geldiğini belirtirsen elinden geleni yapar Müslüm abi ;)

O da mantıklı birmot distribütör bildiğim kadarıyla direk oraya gideyim diye düşünmüştüm ama kavaklıdere tanıyorsa forumu oraya da gidebilirim yeter ki işim çözülsün :)

Sent from my iPhone using

tuzemen
15/12/2014, 15:11
bugün kavaklıdere servis müslüm beyin yanına uğradım, sağolsun oldukça fazla ilgilendi :) aracın fotoları çekildi, fabrikaya gönderilecek umarım bir sonuca ulaşırım :)

ilkyazgrande
15/12/2014, 17:11
Merhabalar, 2 ay önce tamponumdaki çatlaklardan dolayı komple tamponu tamir ettirip boyattım aynı şekilde benımde gövde ve tampon arası araç temizken ton farkı göze çarpıyor :) ne yapmalı bilemedim.

Arrest
15/12/2014, 19:17
Merhabalar, 2 ay önce tamponumdaki çatlaklardan dolayı komple tamponu tamir ettirip boyattım aynı şekilde benımde gövde ve tampon arası araç temizken ton farkı göze çarpıyor :) ne yapmalı bilemedim.
Tampon plastik siyah oldugu icin tabani renk tonunu fark ettiriyor , kaliteli bir plastik astar atilsa ton farki olmazdi , boya yaptirdiginiz yerin kalite yoksunlugundan kaynaklaniyor ne yazik ki..

SEHZADE58
15/12/2014, 21:29
Aynı sorun bende de var 2009 1.4 actvt egzotık kırmızı grande punto.arka tampon ve kapı kulpları bildiğin pembe olmak üzere her gören kim boyadıysa bu tamponu iğrenç olmuş renk tutmamış diyor.insanlara tamponda boya olmadığını anlatmaktan yoruldum :) ne yapmamız lazım arkadaşlar aracımda sıfır boya tertemiz.sırf bu illetten kurtulmak için boyanmasına da razıyım artık sıkıldım

tuzemen
15/12/2014, 22:23
Aynı sorun bende de var 2009 1.4 actvt egzotık kırmızı grande punto.arka tampon ve kapı kulpları bildiğin pembe olmak üzere her gören kim boyadıysa bu tamponu iğrenç olmuş renk tutmamış diyor.insanlara tamponda boya olmadığını anlatmaktan yoruldum :) ne yapmamız lazım arkadaşlar aracımda sıfır boya tertemiz.sırf bu illetten kurtulmak için boyanmasına da razıyım artık sıkıldım

benim izlediğim yolu izlemenizi tavsiye ederim.fiat.com.tr den şikayet formu doldurun ve şehrinizdeki yetkili servise gidip durumu anlatın fotoğrafları çekip göndersinler fabrikaya.sonuçta bu sorun başına gelmiş ve aracının garantisi bitmesine rağmen plastik aksamları ücretsiz boyatmış puntocular var konuda.üstte attığım mesajı örnek alabilirsiniz.plastik aksamlarında boyanmasından korkmayın aracınızı satarken expertizde yok bunun tamponuda boyalı demezler.ha öyle birşey diyen varsa art niyet ararım fiyat düşürmeye çalışıyorlardır.sonuçta plastik aksam sac değil.

SEHZADE58
15/12/2014, 22:35
şikayet maili attım bakalım dönüş sağlayacaklar mı bilmem

tuzemen
15/12/2014, 22:44
şikayet maili attım bakalım dönüş sağlayacaklar mı bilmem

süreci hızlandırmak açısından bulunduğunuz şehirdeki yetkili servisede gitmenizi öneririm.fotoğraflarını çekip göndersinler fabrikaya.sonuçta fiat şikayet mailinden sonra sizi arayıp yetkili servise yönlendirecek fotoğraf çekimi vs için.

tuzemen
19/12/2014, 20:39
kavaklıdere fabrikaya fotoğrafları göndermiş 8 yaşında arabaya birşey yapamayız demişler, boya için fiyat anlamında cevap bekliyormuş kavaklıdere.ekstra olarak attığım mailden dolayı fiattan aradılar konuyu genel merkeze ileteceklerini söylediler, daha önce bu sorunu yaşayıp ücretsiz boyatanlar olduğunu benimde aynı şeyi istediğimi belirttim.bakalım neler olacak.

ibooovn
19/12/2014, 22:14
Kaput yeni boyanmis ,bisey olmaz iki yaz, bi kış görünce düZelir

zamican
20/12/2014, 03:41
gayet normal, aynısı başıma geldi. 2009 model sıfır km aldığım araç şuan aynı konumda. hemde hiç boya olmamasına rağmen.

SEHZADE58
20/12/2014, 10:29
Müşteri hizmetleri ton farkı için beni aradı evime yakın olan servise yönlendirdi foto çekimi için.servistekiler suratsız şekilde böyle bir durumun olmasına imkan yok boyamazlar vs dediler.şimdi geldim servisten daha.bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum.

ibooovn
20/12/2014, 15:43
sokak arasında merdiven altı yerlerde boyatıyonuz arabaları sonra niye ton farkı var alın geçen sene bende komple serviste boyattım tamponu ufak bir sürtünmeden dolayı hiç fark var mı ? fotograf hatta tampon takilir takilmaz gozumun onunde cektim... https://i.hizliresim.com/7VbJdN.jpg (https://hizliresim.com/7VbJdN)

tuzemen
21/12/2014, 00:39
sokak arasında merdiven altı yerlerde boyatıyonuz arabaları sonra niye ton farkı var alın geçen sene bende komple serviste boyattım tamponu ufak bir sürtünmeden dolayı hiç fark var mı ? fotograf hatta tampon takilir takilmaz gozumun onunde cektim... https://i.hizliresim.com/7VbJdN.jpg (https://hizliresim.com/7VbJdN)

sen konuyu çok yanlış anlamışsın aç baştan oku istersen egzotik kırmızılarda boyanın solduğundan bahsediliyor yani araçlarımızda boya yok.arabayı dışarda boyatıp renk soldu diye servise ücretsiz boyansın diye gidecek kadar gerizekalı değiliz kusura bakma da :)

tuzemen
21/12/2014, 00:41
Müşteri hizmetleri ton farkı için beni aradı evime yakın olan servise yönlendirdi foto çekimi için.servistekiler suratsız şekilde böyle bir durumun olmasına imkan yok boyamazlar vs dediler.şimdi geldim servisten daha.bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum.

usta bana da aynısını söylediler zaten fotoğraf çektirdiğimi söyledim genel merkezle görüşecekler bakalım benimde umudum yok gibi ama insan bekliyor işte :)

ibooovn
22/12/2014, 02:47
sen konuyu çok yanlış anlamışsın aç baştan oku istersen egzotik kırmızılarda boyanın solduğundan bahsediliyor yani araçlarımızda boya yok.arabayı dışarda boyatıp renk soldu diye servise ücretsiz boyansın diye gidecek kadar gerizekalı değiliz kusura bakma da :)

yoo telefondan bakmıştım yanlışlık olabilir diye şüphelenip tekrar okudum adam ikinci el araba alıcam diyor nerden biliyorsun orjinal boyası olduğunu...serviside çok birşey sanmayın her dedikleri doğru diye...adama 1000 lira maaş veriyolarsa 5000 liralık çalıştırıyorlar...o da bıkmış artık başından savmak için hee bunlar böyle ..normal ya bişey olmaz deyip geçiştiriyor...yani bir sürü tanıdık arkadaş var oradada isim yer vermicem...geçen sene termostattım bozuktu ben usta olmadığım halde bozuk dimi diye gittim göstermeye hee yok ya benimkide böyle kışın ısınmıyor fiat işte normaldir deyip yolladılar... gittim direk termostatı değiştirdim düzeldi araba...onada öyle demişler işte normaldir bişey olmaz...kaput daha çok güneş görüyor falan...hemende gerizekalı falan alınmaya gerek yok

SEHZADE58
22/12/2014, 10:15
yoo telefondan bakmıştım yanlışlık olabilir diye şüphelenip tekrar okudum adam ikinci el araba alıcam diyor nerden biliyorsun orjinal boyası olduğunu...serviside çok birşey sanmayın her dedikleri doğru diye...adama 1000 lira maaş veriyolarsa 5000 liralık çalıştırıyorlar...o da bıkmış artık başından savmak için hee bunlar böyle ..normal ya bişey olmaz deyip geçiştiriyor...yani bir sürü tanıdık arkadaş var oradada isim yer vermicem...geçen sene termostattım bozuktu ben usta olmadığım halde bozuk dimi diye gittim göstermeye hee yok ya benimkide böyle kışın ısınmıyor fiat işte normaldir deyip yolladılar... gittim direk termostatı değiştirdim düzeldi araba...onada öyle demişler işte normaldir bişey olmaz...kaput daha çok güneş görüyor falan...hemende gerizekalı falan alınmaya gerek yok

Nerden mi biliyoruz orjinal boyası olduğunu :))):rolleyes2::rolleyes2:
Rüyamda gördüm :) dediler senin arabanın tamponlar orjınal ama plastik aksam ya ton farkı oluşmuş bunu bi servise göster :)

hzrakts
22/12/2014, 11:24
Kaça boyattınız hocam acaba? Benim araçta da önceki sahibinden dolayı ön tamponda çizikler var. Boyatayım diyorum da iyi bir yerde kaça patlar diye araştırıyorum

tuzemen
22/12/2014, 17:36

:) :) :) nerden biliyorsun arabanın sadece yetkili servise expertizine girdiğini? dışarda başka boyacıda baktı belki arabaya

rica ediyorum şu konuyu komple okuyup anlamadan yazmayın komik oluyor.adamlar yukarda kaç kere yazmış EGZOTİK PUNTOLARDA KRONİK SORUN diye.+ arabaları ücretsiz serviste boyatmışlar.siz hala arabanız boyalı olabilir vs. insanların kafasını bulandırıyorsunuz.

yetkili servis hakkında yazdıklarınıza %90 katılıyorum citroen c2 varken ankara otosayda kırık devirdaim takmışlardı arabama.:) ama bu tarz expertiz işlerini düzgün yapacaklarını düşünüyorum sonuçta boyayı ölçmek için cihaz vs kullanıyorlar.

SEHZADE58
05/01/2015, 18:45
Bugün aradılar tamponlar ve kapı kolları boyama ücreti 500 lira dediler bunun ancak yarısını karşılayacaklarını onuda müşteri memnuniyeti için yapacaklarını belirttiler.yani 250 liraya tamponları ve kapı kollarını boyatabilecekmişim.yanıtım hayır oldu istemiyorum dedim.

turboferhat
05/01/2015, 18:48
size bedava fiyat vermısler , benım aracımda egzotık kırmızı , istanbulda servısler 1000 lıradan assagı cekmıyo.. 500 dese dırek boyatıcam.. kronık sorun dıye ındırımde uygulamıslar. hıc dusunmeyın derım

ibooovn
06/01/2015, 18:14
Kaça boyattınız hocam acaba? Benim araçta da önceki sahibinden dolayı ön tamponda çizikler var. Boyatayım diyorum da iyi bir yerde kaça patlar diye araştırıyorum

300 350 lira şuan serviste parça boya yanlışım varsa sorup yine düzeltirim sonra

SEHZADE58
06/01/2015, 21:15
size bedava fiyat vermısler , benım aracımda egzotık kırmızı , istanbulda servısler 1000 lıradan assagı cekmıyo.. 500 dese dırek boyatıcam.. kronık sorun dıye ındırımde uygulamıslar. hıc dusunmeyın derım

elbet bi gün biri çarpar arka tampona o zaman boyatırız :)

Castell
02/02/2015, 09:40
Bugün aradılar tamponlar ve kapı kolları boyama ücreti 500 lira dediler bunun ancak yarısını karşılayacaklarını onuda müşteri memnuniyeti için yapacaklarını belirttiler.yani 250 liraya tamponları ve kapı kollarını boyatabilecekmişim.yanıtım hayır oldu istemiyorum dedim.

250 uygun fiyatımış aslında boyatmayı düşünebilirdiniz........

SEHZADE58
12/03/2015, 22:15
Arkadaşlar şu tampon ve kapı kollarını boyatma işini tekrar düşünmeye karar verdim.bugün bi arkadaşım tamponun pembe olmuş artık dedi alınganlık ettim :) sizce arka tampon ve kapı kolları için 250 lira çok mu boyatmam mantıklı mı ??

turboferhat
17/03/2015, 20:30
Hic dusunmeyin hemen boyatin, bedava fiyat vermisler

punto57
18/03/2015, 10:59
Merhaba Arkadaslar,

Selamlar.

2006 araçta boya olması normal, değişmiş olması da normal,,

hasar var mı
düzelmemiş yer var mı o önemli,

bence motora, yürüre , şansımana bakın
onların sağlamlığı önemli

guven_ogun
21/03/2015, 17:58
Sırf burada yazılmış olumlu gelişmelerin gazıyla Fiat müşteri hizmetlerine şikayet formu gönderdim,umarım en kısa sürede geri dönüş yapılır ve pembe parçalardan kurtulurum.:)

guven_ogun
21/03/2015, 18:04
2006 araçta boya olması normal, değişmiş olması da normal,,

hasar var mı
düzelmemiş yer var mı o önemli,

bence motora, yürüre , şansımana bakın
onların sağlamlığı önemli
Aslında ben bu fikre kısmen katılmıyorum,evet 9 yaşındaki bir aracın başından geçmiş ufak tefek sürtmeler,dokumalar çok doğal,problem yaratmamalı.Ancak başından geçmiş bir kaza nedeniyle 2-3 parçasının değişmiş olması ve direkler,şasi üzerindeki düzelmelerin aracın son sahibi yapması da şaşılmamalı,motor ve şanzıman tabiki önemli sorunsuz olması lazım ancak bu sorunlar orjinal veya yan sanayi parçalarla giderilip ilk günkü haline dönüştürülebiliyor,ancak kaportada ki ağır bir hasar en maharetli ellerde bile,serviste dahil buna eskisi gibi olmuyor,biyerlerden sırıtıyor hasar.onun için 2006 model araçta değişen parçaları kabullenip arabayı alın demek çok iddialı oluyor.

Onurhan
23/03/2015, 09:56
Benim aracımda da aynı durum mevcut ancak çok da rahatsız edici değil. Fakat bunun da bir üretici hatası olduğunu kabul etmek lazım. Sonuçta aynı model bir Corsa'da, Polo'da vs böyle bir sıkıntıya hiç rastlamadım.

CanGo48
23/03/2015, 11:13
2006 active kırmızı gp mu çoğu zaman garajda tuttum yada branda kullandım ama herşeye rağmen tampon renk farkı olmuştu.birde ön tamponun sol ön tarafı yırtılmıştı. ön arka tampon boyama,yırtık yerlerin tadilatı pasta+cila 400TL ye patladı ama dipçik gibi oldu.250TL bence gayet uygun ama sen genede başında dur takip et ;)

guven_ogun
23/03/2015, 14:44
Fiat müşteri hizmetlerinden geri dönüş oldu,sizi en yakın Fiat servisine yönlendirelim orada kontroller yapıldıktan sonra,servis bize bilgi verecek dediler.En kısa sürede yetkili servise gideceğim.

doanblc
27/03/2015, 16:06
tampon bizdede pembe gibi duruyodu pasta cıla yaptık sorun ortadan kalktı ıstersenız bı onu deneyebılırısınız

ayko06
07/05/2015, 11:22
benim de 2006 GP bariz bir renk farkı var. Kartaş'a götürdüm fotoğraflarını çektiler genel merkeze gönderdiler. Bugün geri dönüş oldu 300 TL karşılığında plastik aksamı boyayacaklarını söylediler. Bu işlemi yaptırmalı mıyım?