PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik cam kaldırma modülü

erosistanbul
20/05/2010, 01:27
Arkadaşlar herkese merhabalar.
Öncelikle bizim activlerede kapı kilitlendiğinde camları otomatik kapatan bi alarm varmı.sürekli camları açık unutma olayım varda.bu konuda tafsiyelerinize ve deneyimlerinize ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler, saygılar.

ZAK1980
20/05/2010, 01:37
Actıvlerde yok bıldıgım kadarı ıle galıba dnamıklerde arac kılıtleme tusuna arka arkaya 2 kez basıldıgında camlar otomatık kapanıyor dıye hatırlıyorum bızde actıve 1.4 77 bg de yok yanlıs hatırlamıorsam bazı modellerde kılıte yıne 2 kez basınca motorda kılıtlenıyor ama buda yoktur bızdede buyuk ıhtımal ama ben hep 2 kez basıorum kılıtleme ye

Erdem Bozdağ
20/05/2010, 03:50
benim dynamic aracımda da yok ama ben ilk aldıgım zamanlar taktırmıştım cam kaldırma modüülnü.yaklaşık 2 senedir sorunsuz kullanıyorum.Aracı ktlediğim zaman camlar otomatik kapanıyor.

pdr42
20/05/2010, 09:02
hmm bu modul ne kadardır acaba birde ekstra kumandası yok dimi

femoli
20/05/2010, 09:34
Cam modülü 20 tl ön iki camları kapı kilitlendiğinde teker teker yukarı kapatır :)

sowhat788
20/05/2010, 09:44
Cam modülü 20 tl ön iki camları kapı kilitlendiğinde teker teker yukarı kapatır :)

Nereye takılır nasıl yapılır 1-2 satır yaz bakim,alarm olması gerekiyor mu,vs...

Kriminal
20/05/2010, 09:44
Mehmet günaydın..
Bu modül bizim dynamıklerde oluyormu?

pdr42
20/05/2010, 09:53
ee uygunmus mehmet biraz daha ayrınıtlı yazarmısın
bunun montaj ucreti ne kadardır bir de montaj uzunmu suruyor

Kriminal
20/05/2010, 10:11
Memocan bıze bı anlat su işi yaw...

pdr42
20/05/2010, 10:21
Hepsiburada.com : Otomatik Cam Kaldırma Modülü 2 Cam 341405 | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/otomatik-cam-kaldirma-modulu-2-cam-341405/productDetails.aspx?categoryid=26026&productid=otm341405)

urun buna benzer bi urun sanırım ama montaj konusu hakkında bilgi istiyoruz mehmettt

Kriminal
20/05/2010, 10:34
Ben servıste sormustum ama bızım araçlarda bu urunu kkullandıgımızda cok verımlı olmadıgını falan soylemıslerdı

femoli
20/05/2010, 10:38
Şema basittir alarma takılmasına gerek varmı kesin emin değilim çünkü alarmsız bir puntoya takmadım hiç , ama muhtemelen alrm takmadanda olur nasıl olur derseniz onu kubilay anlattsın :D

Merkesi kilitin kilitleme sinyaline modülün alarm ucunun sinyal bağlantısı eklenir , kapı kilitlendiğinde gönderilen sinyal modulu kapamaya yetermi tam olarak emin değilim ama muhtemelen olur .. ama alarma varsa araçta kesinlikle olur tereddütsüz ..

OzzY
20/05/2010, 10:48
bu modulde bi arıza olursa cam motoru yanar haberiniz olsun :)

femoli
20/05/2010, 11:24
bu modulde bi arıza olursa cam motoru yanar haberiniz olsun :)
Ne alaka niye yansınki istersenzi cam tuşuna kapalı haldeyden kapatmaya çalışın elinizi tutun 2 saniye sonra tık sesi duyarsınız , ecu cam kapalı olduğunu anladığı an elektrik göndermeyi keser ,, yani bu myth de başarısız oldu :)

Erdem Bozdağ
20/05/2010, 12:36
2 senedir kulanıyorum
araçta alarm yok
30 tl civarı bi fiyattı montajıyla 2 sene önce
bi sorun yaşatcagını da sanmıyorum basit bi mekanizma zaten
dynamiclere de oluyor

magic
20/05/2010, 15:50
Serviste mi takılıyor, yoksa dışarıda mı?

Kriminal
20/05/2010, 15:58
2 senedir kulanıyorum
araçta alarm yok
30 tl civarı bi fiyattı montajıyla 2 sene önce
bi sorun yaşatcagını da sanmıyorum basit bi mekanizma zaten
dynamiclere de oluyor

Bende istiyorum ...nerde nasıl takılıyor..İzmirde varmıdır ?

Erdem Bozdağ
20/05/2010, 16:03
ben burdaki oto sanayide taktırmıstım.Sol kapı açılıp mekanizma oraya takılıyor.Ufak bir parça zaten.İzmirde vardır bence çok zor bulunan bir parça değil çünkü

OzzY
20/05/2010, 17:06
Ne alaka niye yansınki istersenzi cam tuşuna kapalı haldeyden kapatmaya çalışın elinizi tutun 2 saniye sonra tık sesi duyarsınız , ecu cam kapalı olduğunu anladığı an elektrik göndermeyi keser ,, yani bu myth de başarısız oldu :)
evet ecu yu düşünmemiştim :)

ecu olmadığı durumlarda motora elektrik verildiğinde dönüyoken ve dönmüyoken ki akımı çok farklıdır bu yüzden modulde bi sorun olursa motor yanar fazla akımdan ama ecu keseceği için sorun olmaz doğru

küçükken tempranınkini yakmıştım mesela :)

sabanci
20/05/2010, 19:25
şimdi kafam karıştı arkadaslar bu modül dynamiclerde varmı yokmu birisi söylesin bakayım :D varsada nasıl çalışıyor?

siyah
20/05/2010, 20:04
dynamiclerde olması lazım basılı tutun kitlerken yada açarken öğrenmiş olursunuz.

erosistanbul
20/05/2010, 20:07
Arkadaşlar bilgilendirmeler için teşekkür ederim.
Zaten alarm düşünüyordum, bu sistem alarmın içinde varmı. yoksa alarm ile birlikte cam kaldırma modülünüdemi alacaz.

erosistanbul
20/05/2010, 20:09
dynamiclerde olması lazım basılı tutun kitlerken yada açarken öğrenmiş olursunuz.

doğru, bende dinamiclerde var biliyorum.ama emin değilim.haklısın kapamaya 3-5sn basılı tutunca belli olur.

femoli
20/05/2010, 20:42
Alrm içnde çıkmaz ayrıca almak gerekir . dynamic her modelde yok dört cam otomatik olanlarda mevcuttur..

alperyonar
20/05/2010, 21:40
Evet Dynamic lerin 4 cam otomatik olanlarında bu olay var.
Erdem nerede taktırdın bunu? Bana tavsiye edeceğin bir yer varmı?

Erdem Bozdağ
20/05/2010, 22:17
ben zamanında şaşmazda biyere taktırmıstım
4 kapı 2 kapı farkını bılemıyorum tam cunku benım araç tek kapı

Punto_Can
20/05/2010, 22:24
peki araç hareket edip 20km/h'a ulaştıktan sonra otomatik kapıları kilitlerse camlarda kapanıyor mu? :D

ekleme:bu cihazı kapıların kilitlenmesine göre değilde kontağa bağlatsak nasıl olur, mümkün mü?
aracı stop edince otomatik kapansa daha emniyetli ve güzel olmaz mı???

Scottie
20/05/2010, 22:36
iyiymis valla servislerde varmidir bu modul.... ayrica 20 km ye cikinca kapilarin kilitlenmesi icin ayri bir modul mu almak lazim.... ikisinden de yaptirmak istiyorum.....

Erdem Bozdağ
20/05/2010, 22:46
hayır otomatik kilitte camlar kapanmıo

brabus
21/05/2010, 00:16
Actıvlerde yok bıldıgım kadarı ıle galıba dnamıklerde arac kılıtleme tusuna arka arkaya 2 kez basıldıgında camlar otomatık kapanıyor dıye hatırlıyorum bızde actıve 1.4 77 bg de yok yanlıs hatırlamıorsam bazı modellerde kılıte yıne 2 kez basınca motorda kılıtlenıyor ama buda yoktur bızdede buyuk ıhtımal ama ben hep 2 kez basıorum kılıtleme ye

bunu deneyeceğim :) ama sanmıyorum 2 kere değil 5 kere basıp deneyeceğim hem de...
enim araç da tek kapı dayanamayıp denemeye gidiyorum :)

brabus
21/05/2010, 00:25
bunu deneyeceğim :) ama sanmıyorum 2 kere değil 5 kere basıp deneyeceğim hem de...
enim araç da tek kapı dayanamayıp denemeye gidiyorum :)

2006 Starjet 3K Dynamic'te 2-3 kere kapatsak da camları kapatmıyor.
Bu parçayı istanbul'da nerede taktırabiliriz :) Parça alımı sorun değil hepsiburada da varmış zaten

sabanci
21/05/2010, 00:26
benım anlamadıgım neden 4 kapılarda varda 2 kapılarda yok benım aracta 2 kapı neden dıslanıyoruz :(

brabus
21/05/2010, 00:55
benım anlamadıgım neden 4 kapılarda varda 2 kapılarda yok benım aracta 2 kapı neden dıslanıyoruz :(

4 kapının 4 kapı otomatiklerinde var denmiş zaten
neyse biz de taktırırız artık

ExTReMe_
21/05/2010, 02:16
harbi güzel bişey kesin yaptırırım yaa

brabus
21/05/2010, 08:56
harbi güzel bişey kesin yaptırırım yaa

Çağatay ustasını bulsana bunun için :)
Parça sorun değil zaten 15-20 TL

Erdem Bozdağ
21/05/2010, 09:01

yazılanları duzgun okusanız cozersınız olayı
benım aracım 2 kapı ve benım aracımda cam kaldırma var ve calısıor
doğal olarak sızınkınde de çalışacaktır

femoli
21/05/2010, 09:28
Kavga etmeyin :)

Önce alicana söylim çok bilmiş :) modül aracın kontağına bağlanıyor zaten o anlattığın sorun ortadan kalksın diye yoksa yolda giderken çat camlarmı kapanacak :D

Arkadaşlar aracı 4 kapı olupta 4camıda otomatik olanlarda bu sisiem var dynamic tek kapılarda yada ön camlar otomatik olanlarda yok :)

Kriminal
21/05/2010, 09:45
Eywallah aga sende olmasan :)

Scottie
21/05/2010, 10:36
yaptıracağım bu olayı. güzel bir özellik serviste taktıran var mı acaba daha önce...

gurik
22/05/2010, 14:58
Yani seri 2 dynamic'lerde var arkadaşlar... OLAY 2 KAPI 4 kapı olayı değil. Seri olayı.

utku952
22/05/2010, 15:22
Ben daha önce araştırmıştım ankara Kartaş ta 80 tl demişlerdi cenmax yetkili servisi de varmış aynı zamanda....

femoli
22/05/2010, 16:48
Yani seri 2 dynamic'lerde var arkadaşlar... OLAY 2 KAPI 4 kapı olayı değil. Seri olayı.
serhat yani diyorsunki seri 2 olan dynamic tek kapılardada bu sisitem var öylemi :)

Du Hast
22/05/2010, 17:56
bu aletin alarmsız çalışacak versiyonu nu nereden bulabilirim? eğer bulursam ilk montajı hemen yapacam :D

imdesign
22/05/2010, 20:11
bu modülden geçen sene bende taktırdım forumdada paylaştım detaylatını.

Çok pratik bir alet sigorta kutusunun olduğu yerden bir kaç kablo alıyorlar.

Sürücü tarafındaki döşemeyi açıp sigara kutusunun 3cm daha büyüğü bir kutu.

Kontak kapalı iken devreye giriyor. Sırası ile sol ve sağ camı kaldırıyor.

Fiyatı 20tl+kdv montajı 10tl. kdvsi varmıdır bilmiyorum :D

ZAK1980
22/05/2010, 20:25
bu aletin alarmsız çalışacak versiyonu nu nereden bulabilirim? eğer bulursam ilk montajı hemen yapacam :D
Merhabalar. 2004 model Ford transit journey marka aracıma cenmax cam kaldırma modülü takmak istiyorum. Fakat aracımda alarm yok ancak orj. uzaktan kumandalı merkezi kilit mevcut. Öğrenmek istediğim şu; aracımda alarm olmadığından ön 2 cam için cam kaldırma modülü uygulamak mümkünmüdür?
cevap:
Merhaba,
Aracınızda kendi orjinal kumandanızdan açma-kapama yapabiliyorsanız cam kaldırma modülü takılabilir.
Ürünlerimizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.

Saygılarımızla...
Centrum Ltd.

ALINTI----------ALINTI-----------ALINTI-------------------
Hepsiburada.com ve bu yorumu okuyacak tüm müşteri ve üyelere merhabalar. 1-2 haftalık araştırma, kurcalama ve tespitlerimden sonra arabam için cam modolü olarak bu ürüne karar verdim. Arabam Renault 9 Brodway ve 1991 model. eski model ve lüks olmayan bu araba için cam modülünü ne yapacaksın diceksiniz ama gerçekten ihtiyacım vardı. insanlık hali, 2-3 kez camı yarı açık unutmuştum ve şansıma bi terslik olmadı. ama işi şanslara bırakmnak yerine arabamında güvenliği ve sağlığı için Modacar ın Termikli Cam Modülünü almaya karar verdim. Dikkat edin , Termikli olmalı. birde termiksiz olanı var ve memnuniyetlik dışında aynı ayna şikayette etmişler. termikli olmasının sebebi, cam kapanma sırasında bir engele uğradığında duruyor. termiksiz olan ise engele uğrasa da veya tamaman kapansada hala cam motoru çalışmaya devam ediyor ve bu cam motorunun bozulmasına yada yanmasına sebebiyet veriyor. Termikli cam modelde ise, cam kapandığında, cam motoruda duruyor. kendi kendine hala ebelenmiyor yani... benimde tavsiyem, kesinlikle yetkili alarm ve bu tarz ek aksesuar takan tamircilere götürün. benim ayrıyettten alarmda var ve taktırdığım kişi alarmı yanlış takmış. bende diyorum alarmda neden sorun var. cam modülünü alıp, yetkili servisine gittiğimde hem alarmı hemde cam modülünü itina ile ve bana açıklamalarda bulunarak taktı. 20 tl işçilik parası verdim sadece. ama arabaam sdanki Brodway değilde BMW 3,25 gibi havalı oldu :) ürün harika. alarmı devreye soktuğunuzda ilk sağ cam kapanıyor ve hemen ardından da diğer cam açıksa o devreye giriyor ve 3-5 saniye içinde işlem beklemeden bitiyor. bazıları 10 saniyeden sonra devreye giriyor demiş. o termiksiz olan üründe oluyor ve kapanma zamanını ayarlatamadığı için camlar geç kapanıyor. bu konulara dikkat edin. hoşçakalın... https://www.cenmax.com/forum/images/buttons/quote.gif (https://www.cenmax.com/forum/newreply.php?do=newreply&p=2417)

gurik
23/05/2010, 00:37
serhat yani diyorsunki seri 2 olan dynamic tek kapılardada bu sisitem var öylemi :)

yüksek ihtimal var.

WiSTaRiA
23/05/2010, 04:23
Femoli at şu işe bir elde bizi kurtar bu dertten.. Bende de 3 kapı emotion var arabada herşey var ama cam kaldırma yok yav... Fiat illa biryerden biryerden bişeyler çalıyo :):) Bu cam kaldırma modülü skydomu mada komut verecekmiş. Bir elektirkçiye sormuştum alarm takılınca ancak o cam modulünü takabiliriz demişti. Şimdi burdan öğrenmem iyi oldu cam kaldırma modülü ayrıda takılıyo demekki...

Du Hast
23/05/2010, 10:37
bugün ZAK1980 (https://forum.grandepuntotr.com/members/zak1980.html) bahsettiği sistem için balgattaki yere gideceğim, açıksa konuşacağım kapalıysa p.tesi gidip konuşacağım. detaylı bilgi alıp indirim v.s. mevzunu söyleyeceğim :D

brabus
23/05/2010, 12:17
Teşekkürler bilgi için ama açtığınız konuyu bulamadım. Tüm açtığınız konu başlıklarını okudum.

Öncelikle sizin arabada alarm var mı ? Alarm yokken taktılarsa çok iyi bilgi bizim için :)

Biz de umarım 10-20 TL montaj ücreti ile takabilecek bir yer buluruz

femoli
24/05/2010, 09:37

10 tl ye takacak yer varsa uğraşmayayım bende gelip taktırayım 10 tl için elimi sürmeyeyim :D

yüksek ihtimal var.
yüksek değil hiç ihtimal yok :)

gorefest
24/05/2010, 11:36
iki kapılı emotionlarda da var bu özellik...ben çok memnunum hatta.

Scottie
24/05/2010, 11:43
femoli mehmet sende bu üründen var mı?

brabus
24/05/2010, 15:42
istanbul'da bir elektrikçi bulalım taktıralım 3-5 kişi...

WiSTaRiA
24/05/2010, 15:58
iki kapılı emotionlarda da var bu özellik...ben çok memnunum hatta.

Demekki 2 kapılı emotionların hepsinde yok bu özellik... Bende yok mesela.. Aracım emotion ve tüm paketlerin hepsi mevcut ama cam kaldırma yok :(

femoli
24/05/2010, 15:59
evet mevcut 20 tl fiyatı var..

fraust
24/05/2010, 16:06

Femoli kardeş, modülü senden alınca takma işi için bir yer öneriyormusun yoksa montajı da sen yapabiliyor musun?
Montaj+modül toplam ne kadara mal oluyor ve ne kadar sürüyor montajı?

Scottie
24/05/2010, 16:52

alalım ama Eskişeihirde nerede taktıracaz... en büyük sorun bu..

femoli
24/05/2010, 17:16
montaj dahil 2 cam 40 tl ye yapılır :)

Scottie
24/05/2010, 17:21
şimdi ankarada olmak vardı..

imdesign
24/05/2010, 18:01
Teşekkürler bilgi için ama açtığınız konuyu bulamadım. Tüm açtığınız konu başlıklarını okudum.

Öncelikle sizin arabada alarm var mı ? Alarm yokken taktılarsa çok iyi bilgi bizim için :)

Biz de umarım 10-20 TL montaj ücreti ile takabilecek bir yer buluruz

Başlık altında açmamışım İm'design adlı garajımda paylaşmışım :)

Bu arada alarımım yok hırsızlar duymasın :D

20/07/2009
merhaba arkadaşLar bu hafta sonu kednimi gene sanayide buLdum :) ne yapıLır derken akLıma şu çok konuşuLan '' kapıLar kiLitLenince kapanan otomatik kapanan camLar'' akLıma geLdi bir arkadaşım yaptırmış banada anLatınca heves ettim arkaLar manueL oLsada önLerin otomatik kaLkması çok hoş duruyor 1,5 saat süren işLem ardından artık benim aracımda dynamic modeLe yavaş yavaş yakLaşıyor

imdesign
24/05/2010, 18:03
10 tl ye takacak yer varsa uğraşmayayım bende gelip taktırayım 10 tl için elimi sürmeyeyim :D
Sen ona bile zahmet etme ben getiririm elektrikçiyi zaten amca oğlu.

femoli
24/05/2010, 18:27
Sen ona bile zahmet etme ben getiririm elektrikçiyi zaten amca oğlu.
Kardeşimsin :D

pdr42
05/06/2010, 02:42
simdi arkadaşlar yukarıda konusulmus benmde birkac sorum olacak simdi bu aleti elektrikci kontaga baglayacak dolayısyla kontagı kapatıncamı kaldıracak yoksa kumandadan kapatınca mı kaldıracak. her ikiside aynı anda kalkmıyor sırayla kalkıyor anladıgım kadarıyla. simdi aracın icinden merkezi kilite bastıgımızda bunu kontaga bagladııgımz icin kaldırmaaycak sanırım yanlıs anlamadık dimi. peki bir sey daha var araca alarm taktırmak istedigimzde alarmın da ayrı bir kumandası olacak sanırım. iki kumanda hos olmaz bunuda tek kumanda ile halledebilirmiyiz ornegin kapıyı kilitlyeince alarm devreye girecek top vb carpmalarda alarm devreye girrese acam veya kapama tusuna basınca kumandadan alarmı susturabiliecegiz boyle birseyi yapmak mumkunmu. aracına sonradan alarm taktıran arkadaslar var ise nasıl kullanıyorlar birde bu alarmların kiminde cam kaldırma modulude oluyormuydu ve fiyat konusunu bilen var mı??

imdesign
05/06/2010, 11:00
İlk sorunuzun cevabı: Hayır kontak kapatıldığında değil kapıları kilitlediğinizde camlar teker

teker kalkar. Kontağa bağlı olduğu için içeriden kapıları kilitlediğinizde camlar kalkmaz!

mehmetbasli
05/06/2010, 14:56
arkadaşlar bu konuda biraz geç oldu ama benim faydası olacak bir ürünle ilgili açıklamam olacak. hepsiburada da vardı ancak artık satılmıyor.

Otomatik Cam Dokunmatik Anahtar Modülü Basmatik MAGICWIND 2/P 12V | Laser (https://www.teknosepet.com/?urun-detay_40546_Otomatik_Cam_Dokunmatik_Anahtar_Modulu _Basmatik_MAGICWIND_2_P_12V.html)

likteki üründe dikkati çeken tek dokunuşla açıp kapatmak ve nokta sıkışma esnasında durdurma fonksiyonundan bahsediyor. birkaç elektirkçiye sordum mümkün olamayacağını belirttiler.

ZAK1980
05/06/2010, 18:17
Arkadaslar aracım actıve cenmax a maıl atmıstım cevabı geldı bılgınıze

Merhaba,
Aracınıza cam kaldırma uygulaması aracı sistemi müsaade etmediği için
monte edilememektedir.
Ankara bölge dağıtıcımızın telefon numarası aşağıda bilgilerinize
sunulmuştur.
Ürünlerimizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.

Saygılarımızla...
Centrum Ltd.

imdesign
05/06/2010, 20:15
Bizimkine kim müsade etti o vakit :)

Arkadaşlar taktıran arkadaşların ve benim yorumlarım yeterli gelmiyorsa

Arabanın cam kaldırma anını tesisatı nasıl işlediğini nerde taktırdığımı ustanın yarumlarını detaylı bir vidyo

çekebilirim yeterki şu konu açıklığa kavuşsun devlet meselesi haline geldi.

Kayseri buluşmasında Ahmet ve tolga arkadaşım canlı şahididir eğerki konuyu görüyorlarsa

bir kaç açıklama yapabilirler feykmi yoksa gerçekmi :)

ExTReMe_
06/06/2010, 00:06
evet taktırıcam bende teker teker niye kalkmıyor aynı anda kalksa camlar :D

sawyer
06/06/2010, 00:08
aynı anda kalkmamasının nedeni fazla voltaj harcamamak için yani aküyü zorlamamak için

ExTReMe_
06/06/2010, 00:17
tühh :D karizma oluyor öyle

sawyer
06/06/2010, 00:20
ama çağatay sana ayarlarız ya o şekilde sen canını sıkma

EvoKoray
06/06/2010, 01:48
biraz alakasız ama Punto Evo da öyle bi sorun yok :) kumandadan kapı açmaya 4 saniye basınca bütün camlar aynı anda iniyor,kilitlemeye 4 saniye basınca hepsi aynı anda kapanıyor

imdesign
06/06/2010, 11:48
biraz alakasız ama Punto Evo da öyle bi sorun yok :) kumandadan kapı açmaya 4 saniye basınca bütün camlar aynı anda iniyor,kilitlemeye 4 saniye basınca hepsi aynı anda kapanıyor
Orjinal olmasının farkı diyelimmi...

Bizde zamanında biraz daha sıkıp üst versiyon alsaydık bizdede fabrikasyon

olurdu ama bazı şeyler ne yapalım tamamen duygusal...

detay
06/06/2010, 16:25
Peki arkadaşlar, diyelim ki arabadan indin. Camlar açık eve gittin, kapıyı kilitledin. Az sonra yağmur geldi camları kumndadan kapatabliyor musun? Bu alette bu özellik var mı?

imdesign
06/06/2010, 18:03
kapıyı kilitleyip camları açık bırakamazsınız...

Kapıyı kilitlediğiniz anda camlar kapanır.

detay
06/06/2010, 22:51
Kapıyı kilitli iken cam açıp kapama olmazsa pratik olarak bir değeri olmaz. Çünkü, arabayı stop ederken camları da kapatırım.

ucs33
06/06/2010, 23:22
günlerdir yorumları takip ediyorum ama hala kafamdaki soruya kesin bi cevap veren görmedim. Sonuç olarak alarmsız araca taktıran var mı aranızda?

pdr42
08/06/2010, 00:26
ben burada konu acıldıktan sonra solugu elektrikcide aldım. bu forumda paylasılanlardan da bahsettim ama kesinlikle tavsiye etmem dedi. sebebide onune engel cıktıgında durmayıp calısmaya devam etmesi imiş. yukarıda elektirgii keseceginden söz ediliyor ama aynı seyi soyledigimde olmaz ben uyguladıklarımı geri cıkardım dişlilerini hep sıyırıyor ama illada yap dersen yapayım farketmez dedi. bu termik adı aklıma gelmedi ondan da bahsettim ya anlamadı yahutta termikten haberi yok . velhasıl taktırmamaya karar verdirtti:))

brabus
08/06/2010, 07:37
ben burada konu acıldıktan sonra solugu elektrikcide aldım. bu forumda paylasılanlardan da bahsettim ama kesinlikle tavsiye etmem dedi. sebebide onune engel cıktıgında durmayıp calısmaya devam etmesi imiş. yukarıda elektirgii keseceginden söz ediliyor ama aynı seyi soyledigimde olmaz ben uyguladıklarımı geri cıkardım dişlilerini hep sıyırıyor ama illada yap dersen yapayım farketmez dedi. bu termik adı aklıma gelmedi ondan da bahsettim ya anlamadı yahutta termikten haberi yok . velhasıl taktırmamaya karar verdirtti:))

ben de bir bosch servis genel müdürüne danıştım hiç karıştırma takanlar çok memnun kalmıyor sorun yaşayabiliyorlar dedi. Ben de vazgeçtim

imdesign
08/06/2010, 09:47
Yok böyle birşey...

ExTReMe_
08/06/2010, 11:55
normal camdada basılı tutarsak parmağımızı sokarsak araya gene sıkıştırmazmı :) bence aynı şey bi fark göremiyorum ECU denen bir sistem var ama tabi cam moduluyle nasıl olucak bilemiyorum

imdesign
08/06/2010, 19:51
Cam kaldırma modülünüz olması sıkışma sensörünü iptal etmez,

Sıkışma sensörü sıkışma anında servo motorunda elektiriği kesmeye deva meder.

Hatta kısa bir örnek ile açıklayım.

Hava çok sıcaktı camları biraz açık bırakmak istedik.

Ama alet olduğu için kapıları kilitleyince kapanacaktı,

Sigortasından iptal etmeye üşendim.

aracın kapısını kilitleyip camların kalkmasını bekledim

ve cam istediğim konuma gelince elimle tuttum abartılacak birşekilde

zorlamaya bile gerek yok elinizi hafif baskı yaptığınız anda durur. ;)

Tecrübe ile sabittir. ;)

gabartey
20/06/2010, 00:20
ben bu kouda ne servisten nede desi alarm elemanlarında olumlu bir yorum almadım avcılar desiye gittim ordakı arkadaşların bana söyledikleri kapı soketlerinin orjinalliğinin bozulacagı ve ilerde problem olcagı yönünde görüş bildirdiler.sonucta adamlar para kazanacaklar ama grandepunto için asla önermediler bende vazgeçtim.birde garantili olduğu için garantıkapsamı dışı kalacağından.

PuntoMan
21/06/2010, 22:11
Active'lri bilmiyorum ancak dynamiclerde herhangi ek bir şey takmaya gerek yok ki...

Kilitleme düğmesine uzun basınca bütün camlar otomatik kapanır, aynı şekilde açma düğmesine uzun basınca da açılır. (özellikle sıcaklarda arabaya binmeden önce havalandırma yapmak için ideal :happydan:)

fuzzylife
09/07/2010, 22:52
edindiğim bilgilere göre dynamic evolarda bu sistem sabit 4sn basma kuralı

edelsang
09/07/2010, 23:55
4sn basıyon elini çekince duruyo kapanana kadar basmak zorunda kalıyorsun :S
açma tuşunada aynı şekil benim çok işime yaradı o olay ama kapatınca kapansa daha güzel olurdu :S

Ozer77
20/05/2021, 20:12
Varmı montaj yaptıran veya yapan. Modülü aldımda gerisi gelmiyor [emoji847]

ondermurat
20/05/2021, 21:09
Varmı montaj yaptıran veya yapan. Modülü aldımda gerisi gelmiyor [emoji847]

Nereden ve hangi marka cam kaldırma modülü aldınız acaba?

Ozer77
20/05/2021, 22:54
Nereden ve hangi marka cam kaldırma modülü aldınız acaba?İnternetten inwells diye bı marka

Ozer77
22/08/2021, 07:59
Var mı takan veye tarif edebilecek [emoji4]