PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : H&R yaylandım

mehmetbasli
19/05/2010, 10:56
geçen hafta daha önce çok araştırıp gözlemlediğim yay olayını izraata döktüm. şakir dönmez arkadaştan aldığım 3,5 H&R yaylalrı taktım. tabi amotisör takozlarıım ve z rotlarımı da yeniledim. görüntü süper hatta fazla iyi oldu. yok tutuş ta ise umduğumda fazlasını bulduğu daha önce yıllarca kullandığım değişik modellerde manuel otomatik lagunalarımdaki yol tutuşa yaklaştım. ancak lastikler eksik kaldı. mevcut olan 185 60 15 ile randıman alamiyıroum. 19 55 16 ile umduğumu bulacağımı zannediyorum. temel şikayetlerim ise bulunduğum yörenin yolları çok kötü standart dışı kasisler arklar çukurlar tam bir bela. ön spoileri biryerlerde bırakacağa benziyor durum ama daha önemlisi buradaki profesyonel ustalar ve rot balansçı arkadaşlarla da hemfikiriz. hemlezonlar biraz sert olduğu için amortisörlerle uyumlu değileer yakın bir tarihte amortisörlerim için servis yolu gözükeceğe benziyor. helezonların yaptığı salınımları standart helezonlar sönümleyemiyor. aslında 3,5 luk özellikle H&R yaylar standart amortisörlerle uyumlu diye satılır ama emin olun değil eğer yay değişecekseniz amortisör değişim şart ama çoğumuz yayları görünüm için değiştiriyor. üstelik bu yayların daha indirienleri var bendeki davlumbazlara çok yakın. amortisör stroğu kapndığında arada mesafe kalmıyor 5 lik yaylar takanlar ise amortisör vuruntusunu hiç mi duymaz. üstelik ön tekerlerin kamber açısıda değişiyor rot kollarına daha fazla baskı yapıyor. lastikler içeriden aşınmaya başlıyor daha neler neler

StrawBeeRy
19/05/2010, 10:58
güle güle kullanın

sowhat788
19/05/2010, 11:04
195*60*15 ile 3.5 H&R kullanıyorum hiçbir yere sürtmedim yada vurmadım,sizin memleketin yolları çok düzgün değil demekki,
3.5 kullanıp çok şikayet eden duymadım bu zamana kadar

hsyn28
19/05/2010, 11:05
yaylı resimleride eklerseniz iyi olur hayırlı olsun güle güle kullanın.

mehmetbasli
19/05/2010, 11:18
195*60*15 ile 3.5 H&R kullanıyorum hiçbir yere sürtmedim yada vurmadım,sizin memleketin yolları çok düzgün değil demekki,
3.5 kullanıp çok şikayet eden duymadım bu zamana kadar

genelde hevesle arkadaşlar olanın farkına varamıyorlar. tabiki 3,5 luk yaylar en sorunsuz yaylar ortlama bekentsi olan kullanıcılara yönelikltir. yani çok alçaltmadan yol tutuşu bir miktar iyileştirmektir maksat. normalde sürtmüyor. ama araç tam dolduğunda yaylanma faktörü sıfırlanıyor araç direkt takozlarda. ama uzun yol gidişi süper. neticede bizim buralar gerçekten yol fakiri ama bu gidişle yayları uzun müddet kullanamayacağa benziyor durum.

yaylı resimleride eklerseniz iyi olur hayırlı olsun güle güle kullanın.

rsimleri en kısa sürede ekleyeceğim ancak bu aralar müthiş yağmur var karadenizde ilk fırsatta ..

methko
19/05/2010, 11:38
kazasız belasız günlerde kullanın.Bende bişi sormak istiyorum.H&R 3,5cm yaylardan ben alıcam corsa D ile punto dizel yaylarının aynı oldugunu söylediler.Yanlıs bi yay almayalım bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?

eexelanss
19/05/2010, 17:09
Ön spoileri mi?

egeturbo
19/05/2010, 17:42
güle güle kullanın hayırlısı olsun ynalış anlamayın ama keşke eibach alsaydınız.Bence eibach çok daha güzel

mehmetbasli
19/05/2010, 17:42
ön spoilerin değmediği kasis yok ancak yengeç gibi yan yan girmekte ayrı bir eziyet. ön tamponda bazen değiyor. bu arada ön spoiler demişken daha önce bir kasiste bıraktığım bu parça için servis 185 lira istedi. ancak oparcı bir arkadaştan 45 liraya aldım.

mehmetbasli
19/05/2010, 17:44
güle güle kullanın hayırlısı olsun ynalış anlamayın ama keşke eibach alsaydınız.Bence eibach çok daha güzel
ben almanca öğretmeniyim bu yayları almanyadan tanıyorum audi porsche gibi bir çok aracın spor modellerine stadart yay üretimi yapıyor. yani bu yaylar gerçekten kaliteli, hem kullanılan malzeme hemde istenileni vermek adına.. eibach kalite bir yay ancak daha sert olduğuna dair bilgilerim var.

mehmetbasli
19/05/2010, 17:48
kazasız belasız günlerde kullanın.Bende bişi sormak istiyorum.H&R 3,5cm yaylardan ben alıcam corsa D ile punto dizel yaylarının aynı oldugunu söylediler.Yanlıs bi yay almayalım bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?
bu yaylar corsa d ile platform kardeşi olan araçlar için aynı hatta daha bir çok parça aynı. bendeki yaylar dizel versiyonlar için dikkatedilecek nokta yayları alıken dikkat edilecek nokta sadece aynı model versiyon değil belirtilen aynı motor özelliklerinede uygun olması gerekiyor. H&R yayların 3,5 olanı dizel için memnun kalırsınız ancak yukarıda belirttiğim gibi sıkıntılar da yok değil

sysworm001
09/07/2010, 23:25
eibech i bende sert die biliyorum hr marka yalar daha yumuşak die genel görünüş var mad marka yada voglant marka yay kullananlar varsa buraya yazssın bizde bi görüş sahibi olalım yay taktırmadan önce

Romeo_er2
10/07/2010, 01:13
bir yıldır maşallah hiç sıkıntı yaşamadım..5lik H&R la kamber ayarı değişik ama bütün rot ayarlarım vs jilet gibi ayarlı hep..ön takımımda maşallah sapasağlam..sürtmede olmuyor..oem amortisörlerle spor yay kullanmak tabiki çok sağlıklı değil ama gidipte yanlışlıkla koni spor amortisör fln takarsanız eminimki 1 hafta sonra ya arabayı satarsınız yada alt takımı ateşe verirsiniz..çünkü at arabasından bi farkı kalmıyo sertlik konusunda :D