PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blue & Me'niz mi yok buyrun içeri

narkoz30
19/05/2010, 10:36
Arkadaşlar bayrampaşa forum istanbul sade gezinirken kutusu hasar görmüş sıfır ürünlerin satıldıgı ucuzluk standından geçiyordum bişey dikkatimi çekti elimle tuttum resmen yapıştı :D
Aylardır ileri zekalı fiat servislerinin takamadığı blue me özelliğini sunan parrot mki 9200 modeli blue me nin aynısı işlevi gören bir cihaz olduğunu gördüm ve hemen kontrol ettirdim fiat bravo ve gplerin hepsiyle uyumluydu. (yanlızca aux çıkışı olanlar)

Lafın kısası 50 liraya yetkili serviste hemen taktırdım firmware eski olduğu için sadece ingilizce olarak tepki veriyordu hemen usb üzerinden türkçe firmwaresini yükledim ve cihaz %100 türkçe oldu telefon defterimi oldugu gibi görüyor usb üzerinden tüm mp3 çalarları destekliyor ayrıca sd kart çıkışı ile resim müzik mp3 lerinizi kusursuz oynatabiliyor ekranı 2.5 inç ve oldukça parlak . En önemli özelliği ise bir iphoneniz var ise dünyada iphoneyi araç kiti olarak destekleyen tek cihaz bu.

Bu kiti taktırdıktan sonra yapmanız gereken tek şey yes tuşuna basarak ahmet i ara yada babamı ara gibi telefon hafızanızdaki ismi söylemeniz. Ve cihaz saniyeler içinde müziğin sesini kısarak babanızın veya x kişinin sesini aracın hoparlörlerine veriyor. siz de araca monte edilen gizli microfon sayesinde rahatça konuşmanızı yapabiliyorsunuz.

Ben ne kadara mı aldım????
Sıkı durun gerçek fiyatı 549 lira + montaj
sadece kutusu hasarlı oldugu için jelatinine kadar kendim açtığım cihazı.
207 liraya + 50 lira montaj ücreti ile aldım.
Fiat servisinden almayı çok istedim 1000 lirayı da gözden çıkarmıştım.
Way gerçekten çok ballıyım. :D:D:D Kendi aracımın resimlerini en yakın zamanda koyacağım...

https://www.mrgadget.com.au/catalog/images/Parrot_mki9200.gif https://www.jmsinfo.com/images/Parrot_MKi9200.jpg
https://www.caraudiodiscount.com/product_thumb.php?img=images/parrot-mki9200.jpg&w=350&h=350

GP COSKUN
19/05/2010, 11:02
hakan abi gerçekten çok ballısın
güle güle kullan abi

StrawBeeRy
19/05/2010, 11:03
şansa bak be hayırlı olsun hakan abi güle güle kullan :)

brabus
19/05/2010, 11:05
çok büyük şans, güle güle kullanın. Bluetooth telefon destekli araçların çalışma özelliği çok işe yarar. Ben de böyle bir şey arıyordum. Çok telefonla konuşuyorum.
Netten araştırayım ben de en ucuz kaça bulabileceğiz

sowhat788
19/05/2010, 11:10
O kadar para vermektense bt içeren bir teyp alın,hem ana üniteniz güzelleşsin hemde araç kitiniz olsun

narkoz30
19/05/2010, 12:38
O kadar para vermektense bt içeren bir teyp alın,hem ana üniteniz güzelleşsin hemde araç kitiniz olsun
iyi de bir dolu sorun çıkıyor onda da mesela dreksiyon kumandaları falan çalışmıyor ayrıca radyosunun antenini kesip drek bağlayamazsan radyo parazitli çıkıyor falan bir sürü sıkıntı çıkıyor orjinal müzik sistemi
iphoneniz varsa parrot harici kontrol edebilen cihaz da yok.

alpimmm
19/05/2010, 12:46
güle güle kullan hayırlı olsun Hakan abi, özellikler süper gerçekten.

sowhat788
19/05/2010, 13:35
Uygun almışsınız güle güle kullanın ama böyle bir alete 1.000 tl vermem,dediğim gibi gider canım teybimden alırım gene :)
Her derdimi çözer

dvd cd usb bluetooth(araç kiti) 5.1 dolby divx alt yazı ekran vs...

https://img323.yukle.tc/images/1794teyp2.jpg (https://www.yukle.tc)

Built-in Bluetooth® Wireless Technology
Built-in 3.5-Inch Wide Monitor
USB Port (Portable HDD Compatible)
GIGA MP3 MULTI
AAC/WAV/MP3/WMA Compatible (DVD/CD/USB)
DivX®/JPEG/MPEG1,2 Compatible (DVD/CD/USB)
DVD Audio Compatible
5.1-Channel DTS/5.1-Channel Dolby Digital/Dolby Pro Logic II/MPEG Audio
192kHz/24-bit Audio DAC
7-Band iEQ
Time Alignment (5.1ch)
5V Line/Subwoofer Output Level
Gold-Plated AV Output Terminals (Front / Rear / Center / Subwoofer / Video)
Gold-Plated Second Audio Output Terminals

narkoz30
19/05/2010, 14:58
250 lira nerede 1000 lira nerede dostum:)

sowhat788
19/05/2010, 15:56
250 lira nerede 1000 lira nerede dostum:)

Dedim ya uygun aldığın için mantıklı ;)

OzzY
19/05/2010, 18:27
çok güzel bi fiyata almışsınız güle güle kullanın
montajına biraz fazla almışlar yalnız.

bu ürün mesajlarıda okuayabiliyomu???

şahsen benim külüstür parrot ck3100de eksikliğini hissettiğim tek özellik.

birde araştırdığım kadarıyla eski olduğundan iphonedaki müzikleri çalamıyor ama neyseki aux var :D

imdesign
19/05/2010, 21:33
Hayırlı olsun hakan bey güle güle kullanın.

Activelere oluyormu bu :D

JASMINE
19/05/2010, 23:06
Güle güle kullanın Hakan bey. Bir daha elinize yapışırsa haber verirmisiniz? :)

narkoz30
20/05/2010, 09:23
çok güzel bi fiyata almışsınız güle güle kullanın
montajına biraz fazla almışlar yalnız.

bu ürün mesajlarıda okuayabiliyomu???

şahsen benim külüstür parrot ck3100de eksikliğini hissettiğim tek özellik.

birde araştırdığım kadarıyla eski olduğundan iphonedaki müzikleri çalamıyor ama neyseki aux var :D
Yeni farkettim mesajları okumuyor ancak firmware takibi ile bir dolu yeni özellik gelmesini bekliyorum ileride okuyabilir. Eski model olup olmadıgını bilmiyorum ama parrotun çıkardığı en üst model bu şu anda da hala üretiliyor.
montaj bedeli çok yüksek ancak burası istanbul burada herşey yüksek montajı ise 10 dakka sürdü ben yapabilirmiydim? hayır :D

Hayırlı olsun hakan bey güle güle kullanın.

Activelere oluyormu bu :D

Saolun yok aktiflere olmuyor sanırım aux girişi malum. :S

Güle güle kullanın Hakan bey. Bir daha elinize yapışırsa haber verirmisiniz? :)

Yasemin hanım bulursam sizin için alacağım aklımda.

Kriminal
20/05/2010, 09:28
Hakan abı guzel cıhaz gule gule kullan on numara olmustur ...

narkoz30
20/05/2010, 09:32
Hakan abı guzel cıhaz gule gule kullan on numara olmustur ...
aynen öyle sevgili kardeşim :) Herkese tavsiye ederim özellikle ebaydan alabilir türkçe fw yükleyebilirsiniz 350 lira cıvarına maloluyor ebay ile.

Kriminal
20/05/2010, 09:41
Dün teknosa izmir mavişehir magazasının açılışı vardı ınanılmaz elektronık urunler ındırımdeydı..Hemde ızdıham olmadan :)

narkoz30
20/05/2010, 10:02
Dün teknosa izmir mavişehir magazasının açılışı vardı ınanılmaz elektronık urunler ındırımdeydı..Hemde ızdıham olmadan :)
teknosa deme bana %5 akbank çalışanı indirimi yaptırdığım halde piyasadan pahalı bi tek axes nkart avantajı var kendi kartları geçen hafta 3d tv aldım bana çekilen fiyat indirimli olarak 6000 liraydı ve 5 taksit ben gittim samsung bayyinden aldım 9 taksit ve 6000 lira yanında askı aparatı da hediye bir de hdmı kablo hediye ettiler ayrıca. axes kartımda iyiki yok o kadar limit :)yoksa sazan gibi oradan alıp ayrıca askı aparatına 39 tl hdmı kabloya da 35 lira verecektim bir de 4 taksitim fazladan olmayacaktı haliyle ödemede sıkışacaktım.
Bu samsung3D 46c8000 tv hakkında bir yazı yazmayı düşünüyorum sitede belki ilgilenenler olabilir.

Kriminal
20/05/2010, 10:07
46b8000 degıl dımı abı ?

narkoz30
20/05/2010, 10:14
o dediğin 3D tv değil ki ben 3 D TV den bahsediyorum onlar C serisi dünya kupasında iyi işe yarayacak. Şimdi resimlerini çektim siteye bi koyayım konu ile ve bir de yazı döşeneyim. :D

Kriminal
20/05/2010, 10:15
Abi o fıyatlar bizi aşar..Napalım bu senede sızde ızlerız maçları :)

OzzY
20/05/2010, 10:40
Yeni farkettim mesajları okumuyor ancak firmware takibi ile bir dolu yeni özellik gelmesini bekliyorum ileride okuyabilir. Eski model olup olmadıgını bilmiyorum ama parrotun çıkardığı en üst model bu şu anda da hala üretiliyor.
montaj bedeli çok yüksek ancak burası istanbul burada herşey yüksek montajı ise 10 dakka sürdü ben yapabilirmiydim? hayır :D

Saolun yok aktiflere olmuyor sanırım aux girişi malum. :S

bendeki buna göre baya basit bi alet, tek fonksiyonu telefonla konuşmak(sesli arama otomatik senkranizasyon vs var tabii ki)

2 senedir kullanıyorum 4.12 ydi taktığımda firmware dün 4.21e yükselttim ama hiç birinde yeni özellik gelmedi :)

sizdeki 2-3 yıllık bi model bildiğim kadarıyla. parrot öyle bi yapıyo tam yapıyo uzun yıllar satıyo. bendeki enaz 6-7 yıllık model hala üretimde...

dediğim gibi bu ürün bendekine göre çok daha komplike ama bendekinin active vs olmasıyla alakası yok. standart iso soketi üzerinden bağlanıyo zaten. aux uda ayrıca kullanabiliyorum. bu modelde farklı bi yol izledilerse saçmalık olmuş biraz.

yada saçma bi şekilde bravoların teybinde auxla diğer soketleri birleştirip yeni bi soket oluşturdularsa(fiattan beklenir) auxla alakası olur.

tabii bence bu yazdıklarımın 2side değil, size yanlış bilgi verildi :)

bu arada televizyon hayırlı olsun, sony ye ihanet olmuş sanki biraz :D:D

birde merak ettim ebaydan alışveriş yaparken gümrük olayını nasıl hallediyosunuz.

narkoz30
20/05/2010, 11:07
Ebatdan 150 euro değerinde ürünü gümrüksüz getirebilirsiniz eğer mlaiyet 150 euroyu geçiyorsa gümrük bedeli olarak %20 sini toplam ücret üzerinden ödüyor ve cihazınızı cıkarıyorsunuz yani 150 euroya kadar muaf oluyorsunuz farzedelim ki 150 değil de 160 euroluk bir ürün getirdiniz o zaman 150 euroyu düş 10 euronun %20 sini yani 2 euro öderim çıkarırım ürünümü diye bir düşünceniz olmasın genel toplam üzerinden yani 160 euronun %20 sini size ödetiyorlar.
Posta masrafları örnegin 150 euro ve üzerinde 40-50 euro veya dolar posta masrafı çıkıyorsa ödenecek gümrük vergisi posta masrafını kapsamıyor yani gönül rahatlılığı ile getirebilirsiniz ebay çok güvenli ben bizzat alışveriş yapıyorum neler getirmedim ki.
Diğer konulara gelince haklı olabilirsiniz montaj yapılırken aracın başında çok ilgilenemedim telefon gelmişti ama montaj 10 dakka sürdü. :D 50 kagıt bayıldık belki 20 liralık işti ama malum burası istanbul.
3D tv için yorum yazdımser kürsüde okursanız sevinirim.
Buyrun beklerim ama evim 85m2 tüm forum gelsin isterim de bu sefer de 46 inç yetmez hehe :D

OzzY
20/05/2010, 17:20
bende çok şey aldım ebaydan, gerçi gümrüğe takılma riski olan saadece saatlerdi. konu dışına çıkıyoruz ama benim bildiğim kadarıyla bu 150 euro türkiyedeki bedele göre. benim ebaydaki adama ödediğim tutara göre değil. yanlışmı biliyorum?

bilgisayarı kendinizmi getirdiniz?

narkoz30
20/05/2010, 18:56
Bilgisayarı kendim getirdim. 150 euro yu geçkin bir ürünü nsatıcı ile anlaşıp fiyatını düşük göstererek tr ye getirebilirsiniz ancak emsal degerleri araştırıyorlar eğer anlaşılırsa size yüklü bir milktarda bedel yine çıkar yani kaz gösterip deve getiremezsiniz bu anlaşılır ama ufakürünlerde pek değil.
Bu arada ipad getirtilebiliyor amerikadan ben bayram öncesi söyleyeceğim tekrar gitme imkanım yok yazın eşim gidecek belki o getirebilir. Ayrıca tavsiyem olur dini bayramlarda ebaydan getirteceğiniz ürünlerin gümrük bedelleri sanırım 300 euroya kadar muaf tutuluyor.

OzzY
20/05/2010, 19:55
bence gümrük olayı tamamen şans.

appleın fiyat politikası değişmezse ipadin en ucuz modeli 499euro+kdv olur türkiyede buda her türlü üzerinde. elektronik aletlerde denetim daha sıkı, fiyat farkının çok olması ve talep çokluğu nedeniyle.

mesela arkadaşım 1 ay arayla 2 tane psp aldı ilki geldi 2.si gümrükte kaldı...

türkiyeden almaya kalksam 3000 tl tutarında tek kuta 3 tane saat aldım, kutuda komik bi rakam yazılıydı 50-60dolar tarzında. 500dolara yakın bişey ödemiştim hiç sorunsuz geldi...

brabus
20/05/2010, 20:09
Ebatdan 150 euro değerinde ürünü gümrüksüz getirebilirsiniz eğer mlaiyet 150 euroyu geçiyorsa gümrük bedeli olarak %20 sini toplam ücret üzerinden ödüyor ve cihazınızı cıkarıyorsunuz yani 150 euroya kadar muaf oluyorsunuz farzedelim ki 150 değil de 160 euroluk bir ürün getirdiniz o zaman 150 euroyu düş 10 euronun %20 sini yani 2 euro öderim çıkarırım ürünümü diye bir düşünceniz olmasın genel toplam üzerinden yani 160 euronun %20 sini size ödetiyorlar.
Posta masrafları örnegin 150 euro ve üzerinde 40-50 euro veya dolar posta masrafı çıkıyorsa ödenecek gümrük vergisi posta masrafını kapsamıyor yani gönül rahatlılığı ile getirebilirsiniz ebay çok güvenli ben bizzat alışveriş yapıyorum neler getirmedim ki.
Diğer konulara gelince haklı olabilirsiniz montaj yapılırken aracın başında çok ilgilenemedim telefon gelmişti ama montaj 10 dakka sürdü. :D 50 kagıt bayıldık belki 20 liralık işti ama malum burası istanbul.
3D tv için yorum yazdımser kürsüde okursanız sevinirim.
Buyrun beklerim ama evim 85m2 tüm forum gelsin isterim de bu sefer de 46 inç yetmez hehe :D

bu mesajınıza katılmıyorum. Yurtdışından alışverişi 5 seneyi aşgın süredir kullanıyorum. 100 lerce ürün aldım ebay ve benzeri sitelerden. Bu tamamen kontrol edilip edilmemesine ve kontrol eden gümrük personelinin insafına bağlı.
50 dolarlık ürün de gümrükte kalabilir.
300 dolarlık ürün de geçebilir.
Yılbaşı zamanları vs daha kolay gümrükten geçirilebiliyor.
Bazı kargo firmaları ile gönderim yaptırıldığında daha sorunsuz geçiş olabiliyor. En son araştırdığımda Fedex o şekildeydi. O anda bakılması lazım.

Şöyle söyleyeyim 150 Euroluk 2 alışverişten 1 i takılır :=)

narkoz30
20/05/2010, 21:00
ewet o da olabilir lakin benim başıma gelmedi aynı anda 2 ürün getirtmiyorum bilemiyecem ama parrot u getirtebilirsiniz sorunsuzca.

ABNEW
20/05/2010, 21:52
Parrot ı daha önce de duymuştum.Oldukça kaliteli ve fonksiyonel bir ürün.Fiyatı da çok uyguna gelmiş,

Güle güle kullanın Hakan Bey...

enoo201
05/08/2010, 13:52
Hayırlı Olsun Hakan Abi