PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karararak sönen iç aydınlatma çalışmıyor

smartmavi
18/05/2010, 21:01
Arkadaşlar,

kapıları açınca yada motoru durdurunca yavaşça aydınlanan/sönen iç aydınlatmalarım çalışmıyor. Düğmelerinden sağ ve sol ikisi de çalışıyor ama diğer zamanlarda aydınlatma sıfır.

İki fonksiyonun sigortaları ayrı mıdır sizce? Bence hepsi bir ama yine de size danışmak istedim. Çok şaşırtıcı, bir yerlerde şase olsa diğerleri de yanmaz, hatta bagaj aydınlatması bile bu guruba bağlı bildiğim kadarıyla...

Sizce nereyi kontrol etmeli?

GP COSKUN
18/05/2010, 21:04
sigorta tablosunun üst kısmında
tavan lambası zaman rölesi var röle arızalanmış muhtemelen

smartmavi
18/05/2010, 21:08
Coşkun abi hızır gibi yetiştin yine!

Peki Coşkun abim, bunda tepe lambasından paralel çektiğim ledli taban aydınlatmalarımın etkisi var mıdır?

GP COSKUN
18/05/2010, 21:09
Coşkun abi hızır gibi yetiştin yine!

Peki Coşkun abim, bunda tepe lambasından paralel çektiğim ledli taban aydınlatmalarımın etkisi var mıdır?

o kadarını tam bilemiyorum ama
çok fazla akım çekip röleyi yakmış olabilir
bir oto elektrikçiden yardım alsan bu konuda daha iyi bence

smartmavi
18/05/2010, 21:11
Servise gitmeye gerek var mı, mahallemizin oto elektrşkçisi işimizi görür mü?

GP COSKUN
18/05/2010, 21:42
Servise gitmeye gerek var mı, mahallemizin oto elektrşkçisi işimizi görür mü?

halleder
merak etme

SpyHunter33
18/05/2010, 21:47
Coşkun abim hızır acil servis :D

sowhat788
18/05/2010, 22:44
Led lerin bozacağını sanmam,bozsa bizim araba bozulurdu(çok az akım çektiği için problem yaratmaz) ;) başka bir sorun var

OzzY
19/05/2010, 00:41
Led lerin bozacağını sanmam,bozsa bizim araba bozulurdu(çok az akım çektiği için problem yaratmaz) ;) başka bir sorun var
bi an korkmuştum olurmu ki diye ama sen öyle diyince rahatladım abi :D
torpido tavan tavan arka arka koltuk altları torpido altı direksyon altı bagaj. hepsi normal tek tavan lambasının çektiği kadar akım çekiyodur sanırım :D

brabus
19/05/2010, 01:05
benim de arkadaşımın arabasında aynı konu çıkmıştı. Direksiyonun altında elektrik kutusu var.
Elektrikçi bunu söküp elektronikçiye gönderdi bu şekilde tamir edildi. Tanıdık oldukları için de bayağı uygundu bize söylediği fiyat ama normalde pahalı bir işlemmiş