PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil! far kolu (anahtarı) arızası

askaruwa
15/05/2010, 01:40
arkadaşlar merhabalar...alalı 10 ay oldu ama puntom baya can sıkmaya başladı...far kolu (anahtarı) arıza yaptı. farı açtığım zaman ufak tefek oynamalarda veya çukurlarda far gidip geliyor...servise sordum tamiri zor ve randıman alamazsınız, yeniside çok pahalı 350 tl civarında, idare etmeye çalışın dediler...fakat sorun giderek daha can sıkıcı bir hale geldi...acaba çıkma parça bulabileceğim bir yer varmı...bu arada sinoptayım ve buraya kargo parçayı gönderebilecek garantili güvenilir bir çıkmacı biliyormusunuz...

aslam0740
15/05/2010, 01:56
aynı sorun bendede olmaya başladı daha yeni olmaya başladı akşam giderken ne sinyal verebiliyorum nede uzun kısa yapabiliyorum. parklara kısamına gelince iyi ama far açma kısmına gelince elimi yavaşca çekiyorum en ufak bi dokunma ile farlar gidiyor benim aklmına oraya hafif bi şekerli su damlatmak istiyorum katılaşsında tutsun diye, tabi bu kalıcı bi çözüm değil ama aklıma şuan bu geliyor ama araştıyorum bi bilgiye ulaşırsam sanada haber veririm. bu far kolu yapılmıyormu acaba hatta ben söküp bi bakcaktım, yapmaya çalışacaktım yani

Punto_Can
15/05/2010, 11:31
aynı sorun bende de vardı, parklar açıkken çukura fln girince kısalar yanıp sönüyodu.
servise gittim ve 15 dk içinde garantiden hallettiler, 3-4 aydır da sıkıntısız kullanıyorum.

askaruwa
29/05/2010, 00:39
garantiden hallettiler derken komplemi değiştirdiler, yoksa içindeki herhangi bir parçayımı değiştirdiler, tamirmi ettiler...eğer tamir ettilerse burdaki servis beni başından savmaya çalışıyor...zaten bundan sonra fiata biraz zor yaklaşırım...bu aracı satabilirsem...toyo toyota toyo toyota çıkarım onla her yola

askaruwa
29/05/2010, 00:41
birde ankarada sağlam ve temiz çıkma parça bulabileceğim bir yer tavsiye edebilirmisiniz...

HasanAliz
29/12/2011, 21:33
bu sorun bende de çıkmaya başladı. park ve kısaları çevirince temassızlık yapıyor. oto elektrikçisi yapabilir inşallah.

Gorky
29/12/2011, 21:42
Bende de benzer bir sorun var. Sadece park lambalarını açarken temassızlık yapıyor. Elle biraz uğraşmak gerekiyor , yanıyor ama bi sarsıntıda yine sönüyor. Parklar pek kullanılmadığı için yaptırmaya gerek duymadım

umit
30/12/2011, 11:25
puntonun bu kronikleri çok can sıkıyor, benimde parklar açıkken yapıyor, göstergeler, klima ışıkları yanıp sönüyor, park lambaları stop lambaları flaşör yapıyor, araç yürüyen disco :)

inone37
30/12/2011, 23:41
bende de arabada farı açıyorum direk uzunları geçiyo korna kendilğinden çalmaya başlıyor arabayı stop etmeyince susmuyo çok can sıkıntısı bi durum .

HasanAliz
03/01/2012, 22:06
DİKKAT ettim uzunlar yanık pozisyonda kalmıyor far kolu. tamamen sıkıntı. Puntolar yaşlandıkça dökülüyor resmen :) en eskisi 2006 model :) bi daha fiat mı ? asla.