PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin ibresi hakkında soru

Erdem Bozdağ
14/05/2010, 10:48
Arkadaşlar dün mazotum bitmek üzere oldugu için po ya mazot almaya gittim.Depoyu fullettim hatta 102 tl de attığı için düz olsun diye 105 tl lik mazot aldım.35 litre mazot aldı araç.Daha sonra yola cıktığımda farkettim ki aracın benzin ibresi full göstermiyordu.10\9 dolu gibi gösteriyor.Sabah araca bindiğimde bir daha baktım yine aynı seviyede duruyordu bunun sebebi ne olabilir?hava filan mı yaptı acaba?Hani az mazot verdiler desem yıldız po hayatta böyle birşey yapcağını sanmıyorum.Ayrıca mazotu aldıktan sonra ortalama 50-60 km yapmama rağmen ibrede bir düşüş de olmadı :) kafam karıştı sizce neden olabilir?

Kriminal
14/05/2010, 11:06
Erdem arac depolarında mazot tabanca sevıyesı var egerkı full doldursaydı 120 tl ye falan cıkardı belkıde yanı 3-5 litre bosluk kalıyor tabancadan dolayı

puntoloji
14/05/2010, 11:09
Benim arac 135tl ye mazot tankı doluyor ve birde ben mozotu alırken pompacıya tabancanın ilk kademesinde doldurmasını sölüyorum biraz zaman alıyor dolarken ama olsun hava yapmaması ve köpürme olmasın diye.

GP COSKUN
14/05/2010, 11:17
erdem büyük ihtimalle şamandıra takılmıştır
biraz kullanınca bir daha fullersin düzelir
korkulacak bir şey yok

Erdem Bozdağ
14/05/2010, 11:29
tamam Çoşkun abi çok teşekkür ederim bilgin için sen de olmasan:)

@deniz,@yusuf:

Yıllardır depomu fullerim ben ilk pompa attıgı zaman ibre herzaman full gösterir.105 tl almasının nedeni ise daha ışık yanmıyordu depo da daha mazot oldugu için 105 tl aldı.

Kriminal
14/05/2010, 11:57
Hıh..Amanda ıyıkı coskun abınız varrrr :D

ZAK1980
14/05/2010, 12:01
Benim arac 135tl ye mazot tankı doluyor ve birde ben mozotu alırken pompacıya tabancanın ilk kademesinde doldurmasını sölüyorum biraz zaman alıyor dolarken ama olsun hava yapmaması ve köpürme olmasın diye.
Yusuf nedemek ıstedın bu yazında anlamadım ilk kademe nedemek detaylı bılgı ıstıyoruz

ZAK1980
14/05/2010, 12:02
Hıh..Amanda ıyıkı coskun abınız varrrr :D
EveT Coskun abımız var ıyıkıde var sagolsun herkonuda bızı aydınlatıyor fıkrını beyan edıyor kıskanmayalım Coskun abıyı :))))

ABNEW
14/05/2010, 13:40
Erdem, genelde bu şekilde olmakta maalesef.Tabancanın hızına bağlı olarak değişse de depo dolmaya yakın tabanca otomatik olarak kesilmekte.Bu da depoda bir miktar boşluk kalmasına neden olmakta.Bir de en yavaş hızda doldurmayı denemelisin,

Ben genelde tabanca durduktan sonra 2lt daha yakıt koyduruyorum, bu şekilde depo tam dolu olmakta...

OzzY
14/05/2010, 14:04
Yusuf nedemek ıstedın bu yazında anlamadım ilk kademe nedemek detaylı bılgı ıstıyoruz
daha yavaş dolduruyo abi böylece köpürmüyo.

musluğu az açmak çok açmak gibi

GP COSKUN
14/05/2010, 14:11

zeynel yakıt pompalarının tabancansında tetiğin alt tarafında tetiği sabitlemek için kullanılan tırnaklar var
bazılarında 2 kademe bazılarında 3 kademe bu tetiği az çekersen birinci kademe çok çekersen ikinci kademede yakıt pompalanır depoya
1.ci kademede yakıt alırsan arkadaşlarında dediği gibi
köpürmenin ve hava yapmanın önüne geçmiş olursun
arkadaş bunu anlatmak istiyor

Kriminal
14/05/2010, 14:16
EveT Coskun abımız var ıyıkıde var sagolsun herkonuda bızı aydınlatıyor fıkrını beyan edıyor kıskanmayalım Coskun abıyı :))))

Zeynel kıskanırmıyım ben hıc kamyon pilotu Coşkun Agayı

Erdem Bozdağ
14/05/2010, 14:44
Erdem, genelde bu şekilde olmakta maalesef.Tabancanın hızına bağlı olarak değişse de depo dolmaya yakın tabanca otomatik olarak kesilmekte.Bu da depoda bir miktar boşluk kalmasına neden olmakta.Bir de en yavaş hızda doldurmayı denemelisin,

Ben genelde tabanca durduktan sonra 2lt daha yakıt koyduruyorum, bu şekilde depo tam dolu olmakta...

Tamam Arda abi öyle de denerim ama dün tabanca attıktan sonra 3-4 tl lik biraz daha doldurttum yani 1lt filan daha ama ibreye bakarsam 4-5 lt lik bir boşluk var gibi duruyordu ben de anlamadım ilk defa başıma geldi.Uzun süredir de hep aynı yerden aldıgım için mazotu şaşırdım.Bundan sonra en yavaş hızda doldurmalarını söyliyeceğim pompacılara.

Ayrıca herkese bilgileri için çok teşekkür ederim.

GP COSKUN
14/05/2010, 16:13
Tamam Arda abi öyle de denerim ama dün tabanca attıktan sonra 3-4 tl lik biraz daha doldurttum yani 1lt filan daha ama ibreye bakarsam 4-5 lt lik bir boşluk var gibi duruyordu ben de anlamadım ilk defa başıma geldi.Uzun süredir de hep aynı yerden aldıgım için mazotu şaşırdım.Bundan sonra en yavaş hızda doldurmalarını söyliyeceğim pompacılara.

şamandıradan dır o şamandıradan :pepsi000:

ABNEW
14/05/2010, 16:30

şamandıradan dır o şamandıradan :pepsi000:

Erdem, tabanca durduktan sonra 3-4lt daha koyuldu ve buna rağmen hala ibrede yanlışlık varsa bu durumda sorun ya şamandradadır Coşkunun da belirttiği gibi ya da göstergede bir problem vardır...

Erdem Bozdağ
14/05/2010, 19:09
tıktan sonra 3-4 tl lik kondu abi :):)
bu lt ve tl ne kadar birbine yakın kısaltmalar :):)

Ceday
14/05/2010, 19:52
Biz bilmiyoz şamandra bozukmu değilmi daha fulleyemedik :)

GP COSKUN
14/05/2010, 19:59

erdem litresi kabaca 3 tl dersek
1-1.5 litre kadar daha koyulmuş demek
abicim sen şu depoyu yarıya kadar bitir de bir daha doldur
filmin sonunu görelim bakalım takma kafanı bu kadar

ABNEW
14/05/2010, 22:23

Pardon karıştırmışım:) Yine de o kadar oynama yapmaması gerekiyor.Bir sonraki deponu yavaş şekilde doldurtup tekrar bakmak en doğrusu.Tabanca durduktan sonra söylediğim gibi 2lt daha eklenirse ibrenin sonda olması gerekir kesinlikle...

Erdem Bozdağ
15/05/2010, 03:36
tamamdır abiler yarılayım tekrardan fulleyip son gelişmeleri yazıcam :)

pdr42
15/05/2010, 08:18
vay be depo fulleyenler var armızda:))) yasasın multilpg:)))) bende gaz fulluyom arkadas. bizde tık demiyor ama tarrrrrrrrr diye bi ses veriyor anladıkki dolmus.

Punto_Can
15/05/2010, 11:29
bazen yüksek kademede doldurulan yakıtın köpürmesinden dolayı da pompa erken atıp, yalkıt ibresi kısa mesafede çabuk düşebiliyor....