PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar çok acil...yardımcı olun lütfen..

tedirgin_08
14/05/2010, 10:05
arkadaşlar benim grande puntom var ve benzin lambası yanmaya başladı...^^sarı ^^renkte ışık yanmaya başladı..bu gösterge ışık rengi sarı mı:? yoksa kırmızıya dönecek mi..

Kriminal
14/05/2010, 10:09
Benzin al benzinin bitiyor :)

GPS2
14/05/2010, 10:13
arkadaşlar benim grande puntom var ve benzin lambası yanmaya başladı...^^sarı ^^renkte ışık yanmaya başladı..bu gösterge ışık rengi sarı mı:? yoksa kırmızıya dönecek mi..en kısa zamanda yakıt doldurmazsanız depoda bulunan yakıt pompasıyla vedalaşabilirsiniz...:wallbash:...hele ki bu sıcaklarda çeyrek deponun altına düşmeseniz iyi olur...renk sarıdır, kırmızının yerine yol bilgisayarı mesaj vermesi lazım...

nerhal61
14/05/2010, 10:22
İlginç bir acil durum çağrısı :)

Kriminal
14/05/2010, 10:29
Kurtuluş nerdesın

tedirgin_08
14/05/2010, 10:39
çorumdayım..aracı aldığım 10 gün oldu.. :)

GP COSKUN
14/05/2010, 10:42
ŞAKA FALANMI BU ?
makaraya falan sarmıyorsunuz umarım bizi

Kriminal
14/05/2010, 11:04
Aga corumdasında hıcmı araba kullanmadın ..Dalgamı gecıyosun anlamadım o sarı kırmızıya dönerse motoru yakarsın :P

tedirgin_08
14/05/2010, 15:54
yok arkadaşlar makara felan değil...sadece merak ettim...benim 98 model vectram vardı...şimdi bunu aldım...ama bu araç ile ilgili hiç bilgim yok ondan dolayı soruyorum...haaaa biraz mantıksız sorular olabilir ama makara değil:D..yaa bie şei sorsam geçenlerde suyuna baktım azalma var doğal mı yoksa kaçak felan mı var...anlayamadım..kaçak yok gibi görünüyor.:d(ben çok takıntılı birisiyim....):D

Kriminal
14/05/2010, 15:56
Sıcaklarda eksıltme yapabılır..
Walla bız makaraya sarıyosun sandık

Scottie
14/05/2010, 15:57
yok arkadaşlar makara felan değil...sadece merak ettim...benim 98 model vectram vardı...şimdi bunu aldım...ama bu araç ile ilgili hiç bilgim yok ondan dolayı soruyorum...haaaa biraz mantıksız sorular olabilir ama makara değil:D..yaa bie şei sorsam geçenlerde suyuna baktım azalma var doğal mı yoksa kaçak felan mı var...anlayamadım..kaçak yok gibi görünüyor.:d(ben çok takıntılı birisiyim....):D

su eksiltmesi normal değil. daha önce kontrol etmişmiydin. önceki seviye ile aynı ise sorun yok. benim araçta su ekleme yerinin yarısı dolu aldığımdan beri öyle eksilme falan olmadı senikide öyle ise sorun yoktur..

hhhed
14/05/2010, 16:03
Süper soru olmuş :)

Kriminal
14/05/2010, 16:05
Eser ne kadar azalma var ama onu soylemedıkı arkadas..Suyumu bıtıyo ufak tefek sıcaktan olur

GP COSKUN
14/05/2010, 16:21
eksilen suyun miktarını belirtirseniz yardımcı oluruz
ama
aklında bir bilgi olarak bulunsun
araçlarımızın soğutma suyu sıvısı motor çalışırken seyahat esnasında
80-90 c derece civarında sıcaklıkla motorda dolaşır
sıcak suda bir miktar buharlaşma ister istemez olacağı için zamanla
uzun süre bakmazsanız 0,5 -1 litre arası eksiltme meydana gelir bu normal bir durumdur
tabi eğer aracınızda kaçıran bir yer veya conta yanık değilse
en sağlıklısı eksilen miktarı ve bu miktarı eksilttiği süreyi belirtin
yardım edelim

atmaca615
14/05/2010, 16:24
eksilen suyun miktarını belirtirseniz yardımcı oluruz
ama
aklında bir bilgi olarak bulunsun
araçlarımızın soğutma suyu sıvısı motor çalışırken seyahat esnasında
80-90 c derece civarında sıcaklıkla motorda dolaşır
sıcak suda bir miktar buharlaşma ister istemez olacağı için zamanla
uzun süre bakmazsanız 0,5 -1 litre arası eksiltme meydana gelir bu normal bir durumdur
tabi eğer aracınızda kaçıran bir yer veya conta yanık değilse
en sağlıklısı eksilen miktarı ve bu miktarı eksilttiği süreyi belirtin
yardım edelim
Birşeydende anlama be abi profosör yahu profosör:D

tedirgin_08
14/05/2010, 21:20
arkadaşlar çok teşekkür ederim..yok yok hafif bi eksilme vardı ondan dolayı sordum sizde haklsınız ne kadar eksildiğini söylememişim..ginede teşekür ederim saygılar....